Čaputovej prezidentský puč

Blaha:

9. Pred troma rokmi OĽaNO a SaS vytvorili obrovský precedens, podľa ktorého má vládna väčšina právo kádrovať opozičných nominantov do výborov a zahraničných delegácií. Spomeňte si.

10. Odmietli ma zvoliť za predsedu výboru. A zarezali ma aj v zahraničných delegáciách. Lebo sa im nepáčia moje názory. Fajn, nám sa nepáčia názory Matoviča, Šípoša, Galka, Polláka, Sulíka, Plavákovej, Trubana a ďalších. 
 

11. Oni si to asi neuvedomujú, ale po tom, čo spáchala Čaputová včera s Huliakom, oni stratili akékoľvek práva na to, aby sme akceptovali akékoľvek ich nominácie.

 

12. Ak chcú oni kádrovať, prečo nemáme kádrovať my? Doteraz sa tu ako-tak rešpektoval iný názor - aspoň vo výsledku.

 

13. Toto po včerajšku neplatí. Čaputová to rozmetala ako uragán. Napľula voličom do očí a odkázala im - voľte si, koho chcete, rozhodovať budem ja, Führer!

 

14. Priatelia, tu ide o budúcnosť Slovenska. Čaputová otvorila Pandorinu skrinku. Len preto, že ona a jej mimovládne okolie majú kšefty na rezorte, ktorý mal dostať Huliak. Hnus.

 

Priatelia, príďte v pondelok (23. 10. 2023) o 17.00 ukázať Čaputovej, že si od liberálnych extrémistov demokraciu vziať nenecháme.

(pred tzv. Prezidentským palácom)

Idril

Aj ked prezidentka svojimi mnohymi predoslymi rozhodnutiami nekonala v prospech Slovenska, v pripade Huliaka je to asi prvy krat, co jej ti slnieckarski poradcovia poradili spravne !
Huliak sa trepe do parlamentu len kvoli tomu aby jeho brat Daniel mohol pre Kronospan klcovat lesy nielen len v obmedzenom mnozstve, ale vsade po celom Slovensku.
Kto vie po nemecky, a trocha sa zaujima o ochranu prirody moze si na nasledujucom linku precitat aku spinavu nadnarodnu spolocnost Huliakovci zastupuju:

https://lieferkettenatlas.com/holz/

Norman

je takmer isté, že Huliak nezdiela názor na ekologickú krízu a verím tomu, že on a jeho brat sú podnikateľsky zainteresovaní na vývoze dreva a podobných hajzlovinách.
Ale:
platí tu, že SNS svojim dielom zvíťazila a preto v danom kontexte má Huliak právo na to byť ministrom. Zo strany Čaputovej je to len využívanie najviac kontroverzného ministra - ale Čaputa na to nemá právo (aspoň nie morálne). Akýkoľvek jej argument, že má Huliak deravé ponožky a červené trenky sú proste IRELEVANTNE. Ak by bol kandidát napríklad občanom iného štátu, členom nejakej zahraničnej tajnej služby, alebo mal podobné ústavné argumenty - tak to jediné umožňuje ústava.

Teda zhrnutý môj osobný pohľad: príroda sa (nielen) na Slovensku tak kurví už desaťročia, že k tomu nejaký Huliak nepridá nič podstatné. Pravidlá hry treba dodržiavať, pokiaľ sa dá. Ináč tu nastane "občianska vojna".
Čaputa má vela kecov o zmierení spoločnosti, pričom ju, bez preháňania, práve ona úplne zbytočne a bezdôvodne rozoštváva zneužívaním svojej funkcie. Huliak je iba ostatný prípad na reťazi iných jej provokácií (podrezané referendum, podané obžaloby ...).

slaven1

Tento týždeň bol na obálke hnojometu Plus7dní 4-násobný premiér Slovenska ako terminátor aj s komentom "je späť". Nie je jediný.

Zo záhrobia sa ozvala aj Brigita Schmögnerová, ktorá prichádza "pomáhať" budovať "trvalo udržateľné" Slovensko, navyše "ľavicovo" orientované. Svietia všetky červené kontrolky.

https://www.hlavnespravy.sk/slovensko-potrebuje-lavicove-reformy-tvrdia-...

Z hrôzou otváram dokument, na ktorý odkazuje článok z HS:

https://slowakei.fes.de/e/spravodlive-inovativne-a-trvalo-udrzatelne-slo...

Prejdem si obsah, pozerám na mená. Časť "Boj s klimatickými zmenami a európska zelená politika" vypracovali Alexander Ač a Kateřina Chajdiaková. Hm, Chaidiaková.. koodinátorka "SKI" Slovenská klimatická iniciatíva/Budovy pre budúcnosť. Z článku https://www.energie-portal.sk/Dokument/narodny-energeticky-a-klimaticky-...

"Slovensko by malo aktualizovať svoj Národný energetický a klimatický plán tak, aby krajina dosiahla do roku 2050 uhlíkovú neutralitu a naplnila požiadavky Európskej zelenej dohody (European Green Deal). V spoločnej výzve adresovanej vládnym predstaviteľom to tvrdí skupina organizácií a odborníkov, ktorých zastrešila Slovenská klimatická iniciatíva (SKI).

Signatármi výzvy sú okrem SKI platforma Budovy pre budúcnosť, Slovenská rada pre zelené budovy (SKGBC), Slovenská asociácia fotovoltického priemyslu a OZE (SAPI), Asociácia výrobcov elektriny zo slnka (AVES), Greenpeace, Inštitút cirkulárnej ekonomiky (ICIEN) Slovenská bioplynová asociácia, komunikačná agentúra GreenTalk, ale aj firmy ako PW Energy či Knauf Insulation."

:D

Krasické zlodejiny cez agendu ochrany prírody. Stará dobrá "Brutálna Brigita". Nič, čítam ďalej.

Ema

ktoré sú dôležité.

Keď pozerám, čo tu stavajú progresívni developeri, tak SKI by mala mať právomoc búrať to na náklady zhotoviteľa.

Norman

Schmognerová je beštia najhoršieho druhu, insiderka.
O tom svedčí jej fungovanie. Ako píšeš, je to signál, ako teraz pôjdu na Smer, ako to teraz zastavia či chcú zastaviť.
Ale zelení problematika je iba menšia a nepodstatná časť agendy. Tie zlé faktory sú už dávno dané:
-nemáme dostuponúa stabilnú energiu
-výdaje na ukrainský Kalifát chcú aj zo Slovenska - a na to nemáme
-náš auto priemysel bola cesta do pekla - hovorilo sa o tom vtedy a teraz to proste nastalo.
.
Neviem, ako tá Chajdiaková, ale Áč sa vždy snažil - lenže americké monštrum, v ktorom žijeme, ho premohlo a preválcovalo (tak nevylučujem, že mu preplo a zradil svoje ideály - ako všetci, treba platiť hypotéky, školy deťom, dovolenky).
Takže ešte raz - ten hlavný zlom nejde cez zelenú agendu, tá je len na to, aby ľudí provokovala, podobne ako červené súkno býka. Podobne, ako LGBTI, transgender a podobné tie otravné zástupné témy.

slaven1

Z textu:

"Revízia štruktúry a rozsahu jednotlivých typov stredných škôl. Sieť škôl v Slovenskej
republike má momentálne viac ako 400 odborných škôl na 5,5 mil. obyvateľov. Na po-
rovnanie: Dánsko má s 5,7 mil. obyvateľov 100 odborných škôl a Holandsko so 17,5 mil.
obyvateľov 150 škôl. Táto situácia vytvára na Slovensku vysoké udržiavacie náklady, má
za následok obmedzené investície a nižšie platy učiteľov, ako aj nedostatok odborníkov.
Preto je potrebná:
• Redukcia siete stredných odborných škôl tak, aby umožnila kumuláciu finančných
prostriedkov, zabezpečila ich efektívnejšie využitie, napr. viac disponibilných zdrojov
na investície do inovácií vo vzdelávaní, lepšie ohodnotenie odborníkov/pedagogic-
kých pracovníkov"

Ale mi nechceme byť ako dánsky alebo holandský kalifát? My chcem byť ako my. V Holandsku väčšina mladých poddaných - však je to ešte kráľovstvo - pôvodných obyvateľov užíva psychotropné a omamné látky. Jasne, že nemajú odborné školy, keď vycuciavajú kádre z východnej Európy. Defakto odbornými pracovníkmi zásobuje západnú Európu východ, my. Šmegnerka navrhuje definitívnu dezindustrializáciu západnej Európy a zvýšenú dezindustrializáciu u nás. V Nemecku ako s odbornými školami.

Krásne slová sa používajú nie len v tejto časti ale aj v celej práci. Tento ilustračný obrázok

https://www.google.com/search?q=wolf+in+sheep%27s+clothing+meme

Norman

Je to očividne s Odorovými bodmi nejak pripravená kampaň. Tisícky dobrých rád, jedy zprava, druhé zľava (ale všetky od ekonomistov, od otrokov bánk).
Je to odvádzanie pozornosti od bánk a globalistických korporácií. A vôbec od závažného faktu, že sa hodnoty vyliavajú do zahraničia - kým sa toto nezačne meniť, zapchávať úniky do zahraničia, dovtedy budeme zbytočne na sebe šetriť.
Slovensko je kolónia a kolonisti sa bránia tomu, ako im táto krava prestala dávať zlaté mlieko.

slaven1

Hej, aj mne príde, že text bol pripravený pre Dekresívcov. Majú to hotové, tak to prosto pustili vonku. Treba zálohovať, aby sme mohli za pár rokov ukázať "toto nás čakalo".

Presne ako píšeš, nechcú aby krava prestala dávať mlieko. A pasienka vyschla. Len píšu ako škrtať. Ale veď mi sme bohatý štát, tu je čo brať.

Aký význam má aby Veolia, firma vlastnená Goldman Sach, vyvážala zisky z krajiny za našu vodu? Aký význam má vynášanie ziskov tromi zo štyroch mobilných operátorov? Sieťarov máme dobrých aj doma a hardware si kúpime v Čine aj sami.

Aj tohto sa boja. Že prestaneme počúvať.

Norman

To je ono - fakt, oni to mali pripravené od Odora pre degresívcov. A ako "druhú" alternatívi, od ľavice, mali pripravené prakticky rovnaké svinstvo od od Šmegnerovej. To dáva plne zmysel.
Fakt to svedčí o tom, ako sa pripravovali, ako verili na znásilnenie volieb.
A teraz je im to akosi ľúto to vyhodiť, teraz Odor aj Śmegnerka neodolali a vrhli to do placu, aby niekto ocenil ich prácu. Pritom je ale jasné, že Odorove písačky nik nebude brať vážne, už z princípu - takže ten pako aj s celým tímom na tom pracovali, lebo tak verili tým voľbám.
Slovensko je naozaj Augiášov chliev.

Ema

Že Huliak nie je buzipozitív. Keď sem Sulík ťahal Ziegler, nevšimli sme si, že by ju z toho chytal zrádnik (pred Zieglerom a jeho "450 pracovnými miestami" nás nakoniec zachránilo, že tu chcel klčovať tisícky hektárov mohutných dubov, ktoré sa avšak vyskytovali len v Sulíkovej kolagénovej fantázii).

Každopádne ministrom životného prostredia nemá čo byť lesník, pre ktorého je príroda dojná krava na zisky pre korporát a popri tom si jeho manažment môže prísť zastrieľať na medvede, lebo brat je minister. To je nakoniec aj Dankova predstava o "slovenskom a národnom".

Norman

No, to, že motív Mrochty nie je ochrana slovenských lesov, to je isté.
Ale u nej aj ochrana buzerantov je len nástroj - samozrejme, že má drbnutých teplých na háku, ona tak maximálne miluje utrpenie, do ktorého sa môže vsunúť. Utrpenie kuciaka, utrpenie buzerantov, utrpenie vlastného otca, ktoré vystavila na verejný obdiv, a možno aj utrpenie vlastnej kozmeticky postihnutej dcéry. Mrochta je kus naozaj nechutnej predajnej matróny v tom najhoršom slova zmysle.
.
Slovenská "národná scéna" zlyhala tým, že sa jej "nová" časť nedostala do parlamentu a "ľudáci" celkom vyhoreli, ale aj tým, že SNS opäť vygenerovala len Danka. Danko je problém a amerikoidné hyeny hryzú a hladajú najslabší článok koalície.
Národnej scéne vyhoreli témy, sú už ošúchané a tak sú bez paliva. Ináč, možno presnejšie povedané - nejak nezneli ich témy - imigrácia, naši asociáli a s tým spojený celkový prepad aj Slovákov ( Uhrík spomínal, že Smer im berie hlasy a oni budú brať jemu - ale zostalo len pri slovách - sociálne témy v Republike celkom chýbali a chýbajú). A chýba im celkom medzinárodný postoj, jasnejšie vyjadrený - to jest USA, bankárska mafia a medzinárodné korporácie - nie, to skoro nikde u nich nie je.
A výrazná chýba, ktorá sa bude prejavovať čoraz viac, to je práve otázka zdrojov a ekológie, v ktorej "národniari" proste stoja na strane režimu - lebo keď im babka hovorila pozitívne veci o Slovenskom štáte, robila dobre - ale o ekológii babka vtedy nevedela, a títo nie sú schopní sami niečo pochopiť, flexibilne rozmýšlať a reagovať - nie, držia sa len toho, čo do nich bolo naložené. V tomto bode popierajú realitu - čo je ťažká chyba.

Roland Edvardsen

Danko je až príliš ľahký terč, lebo je to objektívne naozaj tupec a primitív (a dosť dobrý dôvod prečo som nevolil SNS) a bude robiť v koalícii problémy - to je takmer isté. Ťažko nemať pri niektorých podozrenia, že boli vlastne "vyrobení" a "udržiavaní" systémom...

Po toľkých rokoch pozorovania tejto "národnej scény" už ťažko povedať niečo čo neodznelo - a pochvala to nemôže byť. Oni len reflexívne reagujú zatvrdlým opakom na všetko čo je akože mainstream či systémové, bez hlbšieho zamyslenia sa. Skutočne dôležité témy, kde by aj vedeli získať ľudí, neotvárajú, pri iných či nepodstatných buď preháňajú, alebo rovno zastávajú chybnú pozíciu.

Jozef Novak

Vždy sa musím pozastaviť nad nejakými trefnými poznámkami Emy "do čierneho". To doslova "do čierneho", lebo od hentých prichádza len samá černota. Huliak sa voči mrochte previnil tým že: "neni buzipozzitív". Musel som si zákonite spomenúť na Martina Daňa, ako načapal tie dve nežné mrochtine investigatívne pracovníčky, spolupracujúce na "na náhlych únikoch prísne tajných informácií".

Norman

".. tak, ako si Kotleba zobral za svoju ideológiu (kritiky) Cigáňov, respektíve Romov, aby som zase nebol obvinený z homofóbie ..."
On sa zrejme pomýlil, ale je to dobrý vtip.

Truhlík

Volá sa to korporátny fašizmus, čo robia cudzie korporácie v Slovensku a ich domajší politickí posluhovači.
Náhodou som si pozrel diskusiu TA3 s Huliakom a Štohlovou. Dovtedy som nikdy ani jedného nepočul a nepoznal.
https://www.youtube.com/watch?v=CPRHQsj9Lvo&ab_channel=Telev%C3%ADziaTA3
Ten Huliak je oproti tej tupej bagandži vynikajúci minister životného prostredia. To čo by postavilo za ministra Progresívne Slovensko je des. Pokračovanie civilizačného úpadku v kolónii.
To, že tu kraľuje Kronospan a podobní odkundesi nie je Huliakova vina. To sa očakáva napraviť od ministra hospodárstva a premiéra. To je program slovenskej politickej strany. Takej, aká tu NIE JE.

Jozef Novak

No jó soudruzi... Fášizmus...korporovový...

Norman

človek si to samozrejme môže nájsť, keď o tej relácii počul, ale takto s linkom to naozaj pozrie.
Hej, je to perfektná ukážka dvoch svetov.
Aj keď ten Huliakov nie je celkom ten môj, ale táto republika už naozaj potrebuje normálnych realistov, a musí už poswlať do fiče hentaké bábky blbé, ako tá Śtóhlová. Panebože, veď to je vlastne rovnaký byrokratizmus, aký tu bol za socializmu - vtedy bol najhlavnejší problém, že tu vládli byrokrati bez šajnu o reálnom živote, úplne bez záujmu sa starať iné, ako o svoju karieru v kanceláriách. A to sú títo "progresivci" - sprostá tupa generácia neoboľševikov, nadšených Korčaginov, čo idú zakaljať stal.
.
Ináč, S Huliakom úplne súhlasím, že okolo zelenej agendy vyrástla gundža zelených parazitov a tí otázku ekológie doslovne dusia, sú absolútne kontraproduktívni.

slaven1

Táto "sprostá tupá generácia" sú ukážkový Trockisti. Inak hovoria ako konajú, resp. ich činy sú proti-stojace ich ohláseným zámerom.

https://nadhlad.com/comment/45842#comment-45842

Huliak tiež nič moc, aj on bude "cudzím brať a svojim dávať", no lepšie než "piráti". Ukazuje sa, že konflikt je o dvoch kultúrach riadenia. Kompradori vs. domáci.

Slovensko potrebuje čo najskôr naladiť správu veci verejných kompetentnejšou vládou, než tou marca 2020 a Mrochta, kompradorka, robí obštrukcie počúvaním Klaus Schwab & Co a erózia našej vlasti pokračuje.

Norman

Tu na portáli zdielame ten vedecký svetonázor, že javy, ktoré sú vo svete, sú determinované prírodnými zákonmi, a že je teda tendencia, že sa opakujú znova a znova. A to aj v sociológii.
Preto, keď sa niečo deje, môže sa to zdať tu a teraz unikátne - ale sú to opakovania minulých javov a tendencií. Preto možno nových hlupákov nazvať po starých hlupákoch, ale oni nie sú priamo infikovaní tými historickými, oni len robia tie isté chyby, sú bábiky v tých istých prírodných silách.
Napríklad nazvať niekoho "boľševikom" dnes znamená len toľko, že politiku presadzuje tvrdým násilím. Podobne to isté môže niekto nazvať "nacistom", pre ten istý dôvod.
Ale nechcem sa tu už teraz zas zaoberať touto terminológiou. Chcem povedať, že nič nové pod slnkom naozaj nie je, že sa dá očakávať opakovanie a vôbec sa netreba dať prekvapiť, že vzniknú tie isté javy, ako kedysi. Pod inými názvami, mysliace si o sebe, aké sú nové a iné, ale pritom sú úplne rovnako blbé, ako boli pred dvesto rokmi činy pologramotných buržujov či proletárov (Je až neuveriteľné, ako je ľudstvo nepoučiteľné).

Norman

sa vlastne nijak moc nelíši od najviac pravicových ekonomistov, ktorí tu vládli v 90.tych rokoch. Tí proste hrabali pod seba, presnejšie povedané pod svojho zahraničného upíra, ktorému upísali dušu. Huliak je ale zároveň aj niečo ako Mečiar, nechce to dávať zahraničnému behemotovi, chce tie veci nechať tu, radšej pre svoju rodinu a susedov, pre túto republiku (aby ho napríklad mala za čo liečiť a podobne).
Netreba opakovať, že typy ako tá Štohlová sú ako infantilní dementi, ktorí si myslia, alebo sa aspoň hrajú na to, že si myslia, že svet je "dobrý". Je to šialené klamstvo - ako všetci vieme. Typom ako Štohlová treba len ukázať dešpekt - a tu tiež treba uznať, že to Huliak vie presne urobiť. Môžeme si vziať príklad.

ilusion

Predchvíľou som sledoval tlačovku ochranárov a mimovládkarov na tému Huliak. Bola to sila. Chudákom mimovládkarom kritici svojou kritikou údajne maľujú na chrbty terče a oni sú ako židia. Neviem, ako mám tomu rozumieť, znamená to, že budú bombardovať nemocnice?

Norman

kedysi každého, kto skúšal na seba použiť také vzdychanie o terčoch a to ostatné, židia doiebali. V zmysle - to je enem pro nás a naše deti.
Ale ako vidno, už ani tí židia nie sú to, čo bývali.

ilusion

Židia majú teraz asi iné starosti. Ale keď je to z tejto strany, tak asi privrú oko. Keby to však povedal niekto z takzvanej alternatívy, to by bolo kriku.

Jozef Novak

Výstižná poznámka! Dojebali aj nálepkovanie fašizmom, nacizmom a nedávno už aj genocídu, keď zaplietli sa tam do ukrajinskej pšenice, s tým hladomorom.

slaven1

Veľmi nevhodná asociácia tieto dni...

https://nadhlad.com/comment/45734#comment-45734

Ešte alibistická poznámka: nie všetci židia žijú v Izraely. Nie všetky z Izraela súhlasia s vojnovými zločinmi a zločinmi proti ľudskosti páchanými vedením Izraela a (aj) ich bábkovou organizáciou Hamas.

Ukrajincov ako? Dúfam že na nich "ochranári" nezabudli.

Jozef Novak

Záujem o naších žltomodrých, do morku kostí na spôsob Izraela zdemokratizovaných bojovníkov za Európske hodnoty nejak upadol. Ale kšeft so zbraňami pokial dobre viem, beží tam ďalej.

Jozef Novak

Článok je výborný. Keď som sa pýtal brata, prečo si zvolili Čaputovú, tak povedal: "LeboFico. A je taká nesmierne sexi". Prípad Huliak som si všimol, no podrobnosti okolo jeho osoby až tak známe mi niesú, len že sa v jeho prípade dopúšťajú zneužívania právomoci verejného činitela, rád som si preto prečítal ďalšie podrobnejšie veci. Ten záver článku ma najviac zaujal: Demokratizmus si určite vziať nenechajte! Je to velmi pekná nablýskaná vyčačkaná hračka na malom slovenskom pieskovisku.

Norman

Celý článok je text od Blahu, poznáš jeho štýl.
Ale má samozrejme pravdu v tom, že na tie svine treba útočiť aj morálnym tlakom, teda ich zbraňami. To MY sme demokrati, to MY chceme slobodu, to MY sme proti šialenstvu vojny. Na tomto portáli sa vyhýbame frázam, ale politik ako Blaha už zistil, že populácia reaguje hlavne na frázy.

Jozef Novak

Je mi to hned zrozumitelnejšie. Práve u Vás zaznela poznámka, že hoci podstata vecí je zložitejšia, ludia majú radi skratkovité riešenia, nechce sa im zapodievať sa ani len nejakým rozmýšlaním. A pritom s jasným poukazom na Dzurindu a jeho predvolebné kecy ktorými voličov oblafol: "Prinesiem vám zmenu...!". Že akú, načo, prečo, kolko..., nepýtal sa nik, len nadšene pri volbách rúcali obalky do škarničky s túžobným očakávaním na zmenu. Tieto bláboly som potom začul nespočetnekrát a vždy to na ludí skvele zabralo. Osvedčené technológie Cargo kultu.