Free free Palestine!

Nebudete mi veriť, ale išli sme náhodou dole námestím SNP po štvrtej hodine, a bola tam jasne propalestínska demonštrácia. Vlajky a megafón. Tak sme sa zastavili a zaradili sa medzi účastníkov.

Ako sme sa dozvedeli, demonštrácia bola zorganizovaná mladými socialistami, väčšina účastníkov ale boli podľa výzoru zrejme Palestínci. Ale nečudo, o akcii som ani ja nevedel, takže tam nemohli byť Slováci vo väčšom množstve. Zato sa zdá, že proizraelské sily sa o akcii,  samozrejme, dozvedeli, a aktivizovali zámerne stavbu/rúcanie obchodného domu (v sobotu po 16:00 hod), čiže to, že zbíjačka rozbíjala betón neustále, a prehlušovala hovoriacich.

Hovorili tam Palestínčania, nejaký lekár, potom veľvyslankyňa Palestíny na Slovensku Safa Khaldi. V poriadku. Ale na konci najlepšie prehovoril Artur Bekmatov, predseda strany Socialisti.sk. Ten totiž hovoril ako Slovák ku Slovákom. Povedal, že sa hanbí za postoj Slovenska, ale aj celého Západu, ku zločinom páchaným na Palestínčanoch. A že sa treba izraelskej zlovôli brániť.

Slogan, ktorý najviac volali, bol "Free free Palestine".

Skupina demonštrantov potom zamierila na Hviezdoslavovo námestie. Tam sme my už nešli.

To je všetko. Nikde som zatiaľ o tom informáciu nenašiel. Ale bol tam medzi divákmi aj Sýrčan Jalal Sulejman, možno tiež niečo napíše. Iných našich aktivistov som nezazrel.

https://www.progresivne.com/2023/10/08/eduard-chmelar-velvyslankyna-pale...

https://www.facebook.com/palestine.embassy.slovakia

https://sk.wikipedia.org/wiki/Artur_Bekmatov

 

 

 
Jozef Novak

Vďaka za čerstvé správy priamo z miesta diania tejto udalosti! Frefrepalestina, to neznie nejak poarabsky. Kto to tak asi to zhromaždenie usporiadal a pre koho.

Jozef Novak

Nerád by som tu bol za vrtáka. Práveže by som sa im do toho sporu nerád chcel miešať, keďže celé to s tým anglosionistickým heslom "Frefrepalestina" páchne nejakou zákernou umelinou, ktorá tam s tými nešťastnými trpiacimi luďmi na oboch stranách sporu, hýbe ako so škatulkami.

Norman

fakt sme náhodou išli okolo, a keďže som tu priam ako spravodajca demonštrácií (pôjdem aj dnes pred Mrochtin chliev), tak som to nemohol nezaznamenať.
Tí ľudia na týchto arabských zhromaždeniach sú rôzni emigranti, ktorí tam niektorí možno aj musia ísť (sú tu určite ich rôzne organizácia). I keď dnes v tomto bordeli každý ide na námestie zo svojej vôle, aby uľavil svojmu svedomiu. Na druhej strane je to, čo sa deje v Gaze, to ostrelovanie ťažkými bombami, vrcholne hnusné, a aj keby sme vynechali akékoľvek morálne podnety a svedomie voči zločinom Izraela, výrazne to celé teraz zas ohrozuje celý svet, takže nemožno to nechať na nich tam dole, nech si to nejako vybavia medzi sebou.
Palestínčania sú iní, ako Arabi z iných krajín (ktorí sú zas voči sebe rôzni). Palestínčania sú viac geneticky Európski a aj ich kultúra je viac tá Libanonská. Samozrejme, dnes sú Palestínčania aj viac (politicky) nebezpečnejší, ako nejakí ľudia z Alžírska - sú organizovaní, vyznajú sa v západnom myslení, nie sú už naivní a určite, určite nie sú nejakí hlúpi.
.
Heslo používajú anglické, pretože angličtina sa stala pomocným jazykom komunikácie - pretože ináč by im nerozumeli. Aj tá veľvyslankyňa hovorila po anglicky - po slovensky prirodzene nevie, a v arabštine by jej zas slováci nerozumeli (aj keď zopakujem, bolo tam žiaľ naozaj azda len zo desať slovákov.
.
Nemusíš sa báť tu napísať otvorene svoj názor, či pocit. V tejto situácii naozaj nie je ani jedna strana bez viny a nič nebude presne tak rovnako, ako v minulosti.

Ema

Pláčou.

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/izrael-hamas-masakr-forenzni-spec...

A spolu s nimi plačú všetci tí, ktorí si neprajú prezradenie holo-receptúry.

Veru, už boli časy, keď bolo treba prehlušiť vlastné hrozné zločiny a ojebovávaniu, zameranému na maximalizáciu emočného vydierania, sa medze nekládli.

Palestínčania sú najväčšie obete druhej svetovej vojny, s ktorou paradoxne nemali nič spoločné.

DISCLAIMER: Tento príspevok je povolené len popierať, nekomentovať. Bojovné hybridy, nasadené do režimnej buzerácie nepohodlných ideí, nech si hľadajú matroš na vykazovanie svojej platenej činnosti inde.

Norman

tak tento príspevok podopieram, keď viac nie je povolené.

Jozef Novak

Výborne povedané! Nieje čo popierať, ani podopierať, len rozšíriť o ďalšieho feldkuráta Katza, ktorí spadol lietadlom pri maďarskej obci Hejce. V náboženskom časopise ktorý k nám chodil ho oplakávali okrem ďalších vojakov slovenského okupačného kontingentu v Juhosrbskej provincii Kosovo.Máme tu teda aj ďalšie obete etnických čistiek, ktoré podla očitých svedkov nezačali len teraz, ale už vtedy ked nebolo dovolené po vojne vrátiť sa Srbským utečencom do svojích domovov. Svoji ku svojim, máme v rodine niekoho pôvodom z Jugoslávie. A tak pri tej mohutnej pozornosti venovanej Vašim, pridám nejakú pripomienku aj k tým našim.

slaven1

Alebo Američania, možno aj ozverení izraelskí židia. Zdroj je nejasný. Diverzné jednotky má USA v stredozemnom mori dávno, Briti tie svoje nedávno doviezli na svoju základňu na Cypre. #ukrajinskaRAKETAvPOLSKU

https://www.rt.com/news/585914-egypt-missile-israel-border/

Včerajšie vyhlásenie Mr. Fico (čítať anglicky), o ukončení vojenskej podpory teroristického režimu USA/UK v Kyjeve, je urýchlenie hospodárskeho kolapsu bretonwoodskeho menového systému (USD uber alles). Tak skúšajú zapáliť Európu a svet do veľkej vojny. Migračné cunami.

https://www.youtube.com/watch?v=I4S7ZrTfI8k

Heh, Fico je premiérom jeden deň, a rezonoval celou zemeguľou. Slovensko je svetové. To on plní sen malosťou zakomplexovaných duší liberálnych voličov Degresívcov.

https://www.rt.com/news/585857-slovakia-no-ukraine-aid/

Jozef Novak

Toto sú zaújmavé správy!

slaven1

Vo Valnom zhromaždení OSN sa hlasovalo o rezolúcii na okamžité prímerie v zóne palestínsko-izraelského konfliktu. Maďari, Česy, Rakušáci hlasovali proti. Slovensko sa zdržalo.

"Rezolúcia bola prijatá drvivou väčšinou hlasov. Vyzýva na "okamžité, trvalé a udržateľné humanitárne prímerie", ktoré by viedlo k "ukončeniu vojny" v pásme Gazy. Rezolúcia tiež požaduje prístup k životne dôležitým tovarom a službám pre obyvateľov pásma Gazy. Informovala o tom webová stránka OSN. Za rezolúciu sa vyslovilo 120 krajín, 14 bolo proti a 45 sa zdržalo hlasovania. Medzi zdržiavajúcimi sa sú Ukrajina, Nemecko a India. Francúzsko, Rusko a Brazília sú medzi tými, ktorí hlasovali za. Izrael, USA a Rakúsko sú medzi tými, ktorí boli proti."

https://t.me/s/hlavnespravy1/17313

Prečo sa Slovensko zdržalo? Ideme robiť proslovenskú zahraničnú politiku. Vedúci krajiny sa jasne vyjadril, že pozícia Slovenskej je mier.

https://www.youtube.com/watch?v=5JCytFqXLjU

Čo tam je za diplomata? Nepochopil signál? Nahradiť.

Jozef Novak

To bývalo u Fica celkom bežný jav. Napríklad nám doma na Slovensku vyhlasoval, že za žiadnych okolností neuzná mafiánsky štát albánskej národnostnej menšiny, tkzv. "kosovo". Jeho minister zahraničných vecí Ján Kubiš tvrdil však, že Slovenská republika je pripravená také niečo vo svete už čoskoro uznať. V tých časoch som si nebol istý čo je podstatou tejto jeho dvojtvárnej hry. Či mu do politického hniezda strkajú tieto kukačie vajcia a musí ich preto strpieť? No na Infovojne si ho však relatívne nedávno nekompromisne podali a tam z neho vyliezlo, že napríklad taký Miroslav Lajčák je fasa chlap, ktorého by nebol vymenil za nič na svete. Vyznelo to, že takú politiku robiť chcel, nieže musel.

slaven1

Z Ukrajiny sa začiatkom mesiaca vrátilo do Izraela viac ako 2000 bojových inštruktorov z radov IDF.

https://bloknot.ru/v-mire/vskry-los-ukrainu-razom-pokinuli-dve-ty-syachi...

Jozef Novak

Výborne, skvelá správa! Takto treba jednať s hentými šmejdami! Zamestnať ich vlastnými domácimi problémami! A my tu riešime a pátrame, ako je možné, že Hamé dokázalo preniknúť cez takú ostrosledovanú opevnenú hranicu s takým malým fliačikom palestínskeho územia, ked ich "hrdinní obráncovia" chodili na študijné zahraničné cesty učiť chochlov ako majú zabiť Rusa.

nové