Čierny humor - Slovo roka a Aj biely hosexuálny muž má právo na dôstojný život

Nemôžem si pomôcť, ale kedže humoru je naozaj málo, musím sem ponúknuť tieto dva poklady, aj keď sú po nemecky (no ale čo, veď sme vždy otvorene zastávali progermánsku agendu).

Prvý je krátke vyhlásenie "Mladežnícke slovo roka 2023" a pointa sa dá pochopiť aj bez znalosti nemčiny:

 
 
Druhé je dlhšia krutá satira a textu je tam toľko, že ho tu nemá zmysel prekladať - nebolo by to ono. Je to paródia na zvrátenosť súčasnej politiky s večným vinníkom "bielym heterosexuálnym mužom". Rodina očakávajúca dieťa, ktoré je ... takto "postihnuté". :)
 
 
Oba tie prípady odrážajú súčasnú situáciu, nie plocho a čiernobielo. Zaujímavé sú navyše aj tým, že sú z Nemecka - a ten druhý profesionálne spravený. Že by pomaly a pomaly predsa len dosť bolo chujizmu? :)
 
 
slaven1

Udalosť: "KDH začalo zbierať podpisy na mimoriadnu schôdzu o odvolaní Ľuboša Blahu z funkcie podpredsedu parlamentu. Prekáža im, že zo svojej kancelárie odstránil vlajku EÚ a portrét prezidentky nahradil portrétom Che Guevaru. Nko"

https://t.me/s/mimisramova/14843

Blaha zvesil vlajku Eurozväzu lebo ten sa 24.2.2022 rozpadol. Bolo to v dôsledku impotentnosti vynútiť dodržiavanie dohôd známych ako Minsk 2. Ľuboš mi nemal otáľať a vyvesiť vlajku Euroázijského hospodárskeho zväzu, nášho nového hospodárskeho spoločenstva.

https://sk.wikipedia.org/wiki/Eur%C3%A1zijsk%C3%A1_ekonomick%C3%A1_%C3%B...

Tu sú trhy. Tu sú zdroje. Tu je prosperujúca budúcnosť.

Ďalej zavesil na stenu portrét Che Guevaru. Toto vidím ako chybu. Che skončil popravený CIA, lebo sa mu nechcelo robiť. Na Kube bolo treba budovať krajinu a on ďalej "revolučinárčil". Blaha sa samoprogramuje na škaredý koniec. Dúfam, že nás nestiahne zo sebou.

https://nsarchive.gwu.edu/sites/default/files/2022-03/2017-10-10%20The%2...

A keďže aj písanie komentov v pitvore je forma prokrastinácie, idem robiť. Budovať moju domovinu :)

--
* poklady a preklep je asi aj v nadpise

Norman

Che Guevara je radikálny symbol a Blaha ho používa , aby na seba upozornil. Funguje to, ale je to samozrejme nebezpečná hra s radikalizmom. Tak ale kto neriskuje, nemá.
To, že Che prehral, by som nepovedal. Ono aj krista zabili, a aha ako sa rozmohol. Smrť nie je vždy prehra, Che Guevarova kubánska revolúcia vydržala.
Ťahať za sebou padlých z minulosti je ale dosť častá chyby, pred tým treba naozaj varovať. Uviazať si mrtvolu k nohe - ako potom možno niekam dôjsť? Týka sa to u nás najmä Tisa - ktorý proste nič špeciálne nevykonal a nechal sa zničiť. Ale aj Śtefánika, ktorý podporoval zmrdov masarykovských a potom sa nimi nechal zabiť (ešte predtým, než niečo dobré mohol vykonať - čo je otázne, či by spravil). Podobných prípadov je veľa, ale spomenúť treba aj Lenina, Stalina a iných komunistov, ktorým ich projekt zdochol pod svojimi vlastnými chybami. Za zmienku stojí Hitler, Musollini a iní vtedajší vodcovia - nuž, Musollini nebol v ničom prínos a jeho príbeh je úpadok, Hitler niečo predviedol ale jeho chyby boli tiež hlboké - napríklad hlboký aktivizmus, industrializmus a aj militarizmus - o tom sa nedá pochybovať a dnes by akékoľvek koketovanie s jeho menom bolo samovražedné nielen kvôli zákazu, ale aj preto, že je príliš hlboko v mysliach ľudí definovaný ako lúzer.
Ale v histórii nájdeš málo osobnosti, aj tých úspešných, ktorí to nakoniec neprehrali, alebo ktorých dielo vydržalo. Napoleon bol porazený, Cezar zabitý a Alexander podivne zomrel asi otrávený mladý a jeho ríša sa rozpadla. Nik tu nie je na dlho a nijaké dielo v politike netrvá večne, ba ani dlho.
Che Guevara je teda nie výnimka, a Blaha si ho vybral práve preto, prečo sa to tebe nepozdáva - lebo Che Guevara je symbol niečoho iného, ako starý komunizmus leninského-gotwaldovského-husákovského typu. Blaha sa tak chce vytknúť výtkam, že je jeho "socializmus" je starý a nezaujímavý.

slaven1

Sláva resp. známosť Che Guevaru v odchádzajúcom jedno-polárnom svete USA je ako keď nazveš útoční vrtuľník Apač alebo útočnú raketu Tomahawk. Bujaro si ho oslavujte, aj tam sme ho urobili. Nakoniec bol „náš“. Kim-ovcov v Koreji ani Asada so synom v Sýrii neurobili. Ani Ho Či Mina nespravili. Atď.

To už tam radšej mohol zavesiť portrét Husáka. ČSSR premyslená krajina (robili sa tu počítače, Let 610, v Považskej Bystrici bol závod na prúdové motory, vyvinutý vlastný koncept jadrového reaktora), vysporiadané verejné financie, pôrodnosť 2.1+ atď.

Keď chcem senzácie tak si prečítam toaletné správy Švajčiarov na doméne Cas.sk. Atď. Ja som s tým v pohode, že je to "nezaujímavé". Nehľadám v správe veci verejných showbusiness. Cieľom je život bez obavy o zajtrajší deň, priestor na rozvoj. Cieľom nie je "hrdinská smrť" so samopalom v ruke.

https://en.wikipedia.org/wiki/Death_of_Salvador_Allende

Pracovať treba.

Norman

Che bol veľkým symbolom úspešnej revolúcie práve koncom 60-tych rokoch. Všade, aj na Východe aj na Západe. Jeho koneic môže byť spojený aj s tým, že súdruhovia z Moskvy mu trocha závideli popularitu a tak potlačili Fidéla Castra, aby s ním urobil poriadok. A ten ho akosi priviedol k myšlienke radšej odísť - najprv do Afriky, ale tam prežil, a potom do Bolívie, kde skončil.
Tak to chodí.
Husák sa nedá zavesiť na stenu, lebo aj ak by doba, v ktorej bol na čele Husák mala nejaké politicko ekonomické pozitíva (ktorá doba aspoň nejaké nemá, že ), tak ich mala nie z dôvody vlády Husáka, ale napriek nemu.
Ja som otvorený minimálne vypočuť rôzne názory, ale prečo tu občas opakovane pretláčate nudného, vyčerpaného komunistického byrokrata Husáka, to nechápem. To vôbec nie je naša parketa - a áno, aj preto, že sme jeho časy osobne zažili a nechcem preháňať, ale naozaj je mi z nich aj pri spomienke nevoľno.
Áno, dnes možno smerujeme z rôznych dôvodov do biedy a prípadne atómovej smrti - ale to nič nemení na tom, že 70-te a 80-te roky v ČSSR boli beznádejne sivé a bez perspektívy. Ak si ty nejak spojený s tým komunizmom, čo očividne si, je mi to zo slušnosti ľúto - ale si v slepej uličke a tie časy sa nikdy nevrátia, to mi ver. Vďaka bohu (či ako sa ten alah teraz volá).

slaven1

A vlastne splnil svoj účel. Husák, to nie sú len 70te - 80te. Človek bol aktívny už za vojny. Za Slovenského štátu riskoval život. Vtedy sa nejednali s politickými oponentmi v rukavičkách. V 50tych ho zasiahol Splinter Factor. Opäť riskoval život, viď Slanský. Nečudujem sa, že krajinu riadiť "nudne". Nebehal so samopalom na nábřeží Ludvíka Svobody.

Dnes som si uložil tento obrázok:

https://www.hlavnespravy.sk/wp-content/uploads/2023/11/Image.jpg

Čo bolo bolo. Dôležité je čo je teraz a hlavne čo bude. S mladými ľuďmi z Bardejova, Revúcej, Púchova sa treba ísť porozprávať akú vidia perspektívu a nádej. Je to tragédia. Slepá ulica. Opäť. Nič to, prekonáme aj toto.

Nech žije Euroázijký hospodársky zväz. Nateraz.

Norman

Nemienim rozoberať morálku života Husáka či kohokoľvek z minulosti - zväčša sú to len korky na hladine, ktoré sú hádzané náhodnými silami. Raz ho zavrú, potom je zas hore, a potom zas po ňom ani pes neštekne - osud.
Samozrejme, 70 a 80 roky neboli také, aké boli, "lebo Husák". Boli také, lebo, ako píšeš, boli vyhorené, ľudia stratili nádej a podobne. Ale Husák sa stal symbolom tých časov - možno len smola, ale nijak to nezlepšil, objektívne - zhoršil to.
Rozumej, z tých ľudí zostali dnes len mýty a zmysel má rozoberať len to, čo na tých mýtoch je dobré a zlé. Osobná história tých ľudí má zmysel len pre nejakých detailných historikov osôb - ak vôbec.
A teda k tým mýtom: ak dnes môže nejaký mýtus zapôsobiť, tak je to určite viac mýtus Che Guevaru, ako mýtus Husáka. Je až smiešne, že vôbec o tom musím písať :) Dokonca medzi komunistickými historickými postavami je väčšina zaujímavejšia, ako Husák, takmer všetci :)

Ty si nejaký pracovný a aktívny - čo si dostal po voľbách nejakú funkciu? Nuž, tak ti želám veľa pracovných úspechov. Tiež by ma zaujímalo, ako vidia mladí z Bardejova budúcnosť - teda zaujímalo by ma, nakoľko už sú preplesknutí a prebratí.
A k tomu obrázku - veru, krivdy sa robia znova a znova, a tie staré sú na jednej strane súčasným režimom nafukované, ale o to viac postupne blednú. Tak ako nik nie je ani démon ani anjel, tak žiadna doba nie je ani démonská ani anjleská - a týka sa to ako socializmu, tak nacizmu, a aj kapitalistického postfeudalizmu, starého klasického feudalizmu či doby antiky (doba otroctva - bu bu bu, vraj sa vtedy muselo pracovať, nasilu, nie ako dnes, keď každý pracuje celý život rád :).

slaven1

Zdalo sa že do vlákna po zatváracom komente od Normana niet čo ucelené dodať… keď tu zrazu po KáDeHadoch prasklo parovodné potrubie bobkotov (Ondiaš) na ďalšom mieste. Nejaký pravicový extrémista zo štátneho úradu za "Če-ho" žaluje Blahu.

Pri tejto príležitosti nám, národu, Ľuboš objasnil čo pre neho znamená "Če":

“Che Guevara je pre ľavičiarov a národno-oslobodzovacie hnutia po celom svete symbolom boja za slobodu a sociálnu spravodlivosť.

Bojoval proti americkému imperializmu a zomrel za svoje ideály. Nebol to žiaden vrah, ale partizán – aj naši povstalci v SNP zabíjali fašistov, sú preto vrahovia?

Odmietam tupý antikomunizmus a vyjadrujem vážne znepokojenie nad politizáciou Ústavu pamäti národa. Budeme sa musieť na tento ústav bližšie pozrieť, ak si chcú chlapci založiť antikomunistickú politickú stranu, nech sa páči, ale nevidím dôvod, aby im ich politickú činnosť financoval štát.

Navyše, pseudohistorik Dubovský zjavne netuší nič o dejinách Latinskej Ameriky, keď trieska takéto hlúposti – nech si prečíta moju vedeckú knihu Che, aby pochopil, že Guevara bol hrdina.

Čo sa týka kriminalizácie názorov, je absurdné, že ústav, ktorý má skúmať totalitu, sa uchyľuje k totalitným metódam a chcel by ľudí prenasledovať za politické presvedčenie. Je to hanba pre celé ÚPN [poznámka vkladateľa: toto v ČR robí ich úrad tiež, aj oni idú „jediný správny názor“].

Smiešne je aj to, akí sú nevzdelaní, keď nevedia, že podľa judikatúry Európskeho súdu pre ľudské práva ľavicové symboly, ako je červená hviezda a ďalšie, majú viacznačný význam a nemôžete za ich použitie nikoho stíhať – ak je pre mňa a milióny ľudí po celom svete Che symbolom boja za slobodu, tak je zjavné, že tým nikto neobhajuje žiadnu totalitu, ale naopak, vyjadruje odpor k nespravodlivosti a imperializmu.”

https://www.hlavnespravy.sk/blaha-reaguje-na-voci-nemu-podane-trestne-oz...

Norman

Z UPN urobili explicitnú ideologickú inštitúciu. V podstate to má ale zadefinované v sebe už od svojho vzniku. A vyvinulo sa to do formy, aká je tu bežná: primitívna
Lebo aj tzv. totalita za reálneho socializmu nebola daná tou socialistickou či marxistickou tou ideológiou, ale odrážala reálne danosti toho ktorého štátu, národa, etnika. V Rusku bol zásadný rozpad spoločnosti, tak aj ten ich socializmus bol krutý. V Československu bola zas taká, aká bola - a akýkoľvek iný tunajší režim má a bude mať tendenciu skončiť veľmi podobne. Prenasledovanie kolegov a vyhadzovanie z práce - to je mentalita tohto kultúrneho regionu ( pre vysvetlenie a pdoporu mojej nezaujatosti v týchto veciach pripomeniem, že ja som už nič také nezažil, no, takže nemám žiadne emočné zaťaženie, hovoríme o 70 tych rokoch, vtedy to bolo používané, a o karieristoch, ktorých nejaký nepriateľ odstrihol, pri čom politiku použil len ako zámeinku).
Teraz situácia smeruje k tomu istému, ba je už v určitom zmysle rovnaká, ako za socíku. Pravda, zmenili sa mnohé veci, informatika zmenila spoločnosť, takže už to nie je "tá istá rieka" - ale vládnu tu tie isté sily - taká ta ľudská primitívnosť :-) Veď samozrejme sa Dubovský hovno bojí zlého vplyvu ikonického CheGuevaru - on proste chce vyskakovať, predvádzať sa, možno ho niekto poveril a slúbil mu nejakú formu odmeny - u týchto ľudí nikdy nejde o vec, len o konkurenčný boj. Niekto Dubovskému možno povedal - Blaha je akademik, nik z nás sa mu nedostane pod kožu, tak kurva vy akademici s tým niečo robte, niečo vymyslite. A tak Dubovský podal trestné oznámenie za to, že Blaha si v kancli zavesil Śmolka, či čo to tam zavesil.
.
ps. pri týchto dnešných mileniánskych srancoch je aj symbol bojovného CheGuevaru vítaným liekom proti ich rozvarenej zmekčilej buzerantskosti.

Jozef Novak

Vynikajúco prirovnané k tatkovi Šmolkovi. Ema by ešte pripomenula, že týchto by uspokojila snáď len dúhová vlajka v jeho kancli, miesto podobizne Čegevaru. Možno aj podobizeň svokry pána Blahu na jeho stole by im pripadala ako znak totality.

buko

Blaha sa na tom iba smial, ze ta zaloba je taka biedna ze on je presvedceny ze nejaky sud ani nebude.
Dubovsky - nech su jeho motivy akekolvek - nech nerobi politicku pracu - boj proti politikom v prospech/neprospech niekoho za statne peniaze.
Na zaklade vyvesenia obrazu bez dalsieho kontextu nie je mozne nijak vydedukovat co tym Blaha myslel - mozno sa mu len pacili jeho farby alebo sposob akym Che bojoval proti negramotnosti kubancov. Kto, aky sudca, na zaklade coho mu dokaze aky iny umysel? Kedy v dejinach zakazy symbolov a cenzura niecomu pomohli?

Norman

Musím dodať, že celíéBlahove videjko je výborné, vtipné a jasné. Strčenie Cha Puty do skrine je absolútne a vstupi do histórie tejto doby :-)
Blaha má proste medialny talent, to sa mu nedá uprieť. V týchto časoch asi najväčší na Slovensku, úplne vážne.

Idril

:)
... Blaha s tym videom zabodoval uz aj Nemecku :

https://politik.watson.de/international/eu/327816561-europa-anti-eu-vide...

sandro

Blaha to robi dobre. Media az okato vytiahli biele vlajky a mavaju ostosest lebo chapu kolka bije po volbach.
Nepaci sa mi zase zaradenie sa niektorych starych politikov do standardnych kolaji, podprahovu vdacnost hlavnym mediam za ich vsimne, za to, ze ich zrazu davaju na obraz(a ze ich aj teraz davaju...). Ono sa dalo cakat, ze Fico tie domace rozpravky potvrdi v Bruseli hlasovanim za presny opak, ale to sme vsetci vedeli dopredu aj tu, nie sme padnuti na hlavu...Vieme co je aktualne v silach tejto nesvojpravnej gubernie a co nie(takmer vsetko).
Na domacom piesku vsak treba vsetkej tej havedi jasne ukazat, kde je ich miesto. Toto si treba vychutnat a dat im to pocitit. Kvoli ignoracii Markizy urcite nikto nebude organizovat vrazdenie dalsieho novinara na Slovensku. A Kalinak si uz da dobry pozor aby zmenil zmluvu o USA zakladniach len tak, aby to mohol podat ako vitazstvo suverenneho statu..Inak by samozrejme zase skoncili.
Takze aj ked je smutne, ze uz nemame paky v rukach nad dolezitymi procesmi v krajine, ako je npr. vojenske obsadenie SR cudzou mocnostou, stale je mozne potrestat domacich kolaborantov a treba to urobit cim skor.. V tomto treba pochvalit najma duo Fico - Estok, zacali dobre.

slaven1

Nikto z nás sa tu nepozastavil prečo práve KDH robí žalobabu. Lokaji sú vyjasnení:

https://nadhlad.com/comment/45711#comment-45711
https://nadhlad.com/comment/45113#comment-45113

Norman

len k tomu podpisu v Bruseli - ako píše aj Blaha - predsa Smer nebude prerábať teraz celú EU? To sa nedá , a prečo by sme to mali my, Slováci robiť: Všeobecné keci im treba podpísať - veď vieme byť pokrytci aj my - ale zo svojho nedať nič. A hlavne ide o deklaráciu - je už dosť, že to Fico verejne deklaroval mnohokrát - Slovensko nebude vedome vojensky podporovať Ukrajinu.
Len Danko sa dal zas nachytať, magor (a kvákal novinárom to, čo chceli počuť). Škoda slov, on možno spravil nejaký úspech v biznise, tam sa mentality ako on hodia, ale do politiky sa nehodí.

buko

nezabudaj aj na dalsie trestanie kolaborantov a Fico to spomenul niekolkokrat, pri roznych prilezitostiach si dal zalezat aby to jasne zaznelo, takze asi to nebude nejake taranie do vetra ale vopred a do dosledkov premysleny tah , a tym je: koniec, resp. stop financovaniu politickych mimovladok.
Vyzera ze im vyrazne pojdu po krku aj za cenu ze to kvicanie ked ich budu rezat bude zrejme enormne. Ono uz teraz idu na to tak razantne ze ten kvikot sa miestami uz ani neda odlisit - ci este kvilia proti Tarabovi, alebo uz proti Huliakovi, Simkovicovej, Estokovi, Blahovi, Zurianovi a tak dalej..
Uz je to len taka kakofonia kvikotu kde kvilenie mimovladok uz iba splynie ako dalsi hlas :)

Jozef Novak

Konečne sa v týchto veciach začína niečo hýbať.

slaven1

Chcem zaarchivovať, tuto odkaz na článok, že:

Studie analyzovala 19 096 osob, které v Itálii v červenci 2021 dostaly vakcínu COVID-19. Z toho 15 368 osob užilo vakcínu společnosti Pfizer, 2 077 osob užilo verzi Moderna a 1 651 osob užilo verzi AstraZeneca.

Zatímco vakcíny Pfizer i Moderna jsou mRNA vakcíny, AstraZeneca, jakožto adenovirová vakcína, používá k vyvolání imunitní odpovědi jiný mechanismus.

Studie zjistila, že přibližně u 31,2 % očkovaných osob se po očkování objevily neurologické komplikace, a to zejména u těch, kterým byla aplikována injekce AstraZeneca. Různé vakcíny měly různý „neurologický rizikový profil“.

https://zvedavec.news/komentare/2023/11/9854-temer-kazdy-treti-prijemce-...
https://www.mdpi.com/2076-393X/11/10/1621

slaven1

Zatiaľ čo zahraniční agenti ako Rádio Express, ktorých úlohou je ochraňovať nakradnuté (vid predchádzajúci komentár k Slovenským Telekomunikáciám), vedú premývanie mozgov s bájkami o "študentovi Šmídovl", my si pripomeňme pôvodnú dejinnú udalosť, prečo je dnes štátny sviatok.

Dnes si pripomíname 17. november 1939, keď boli v Prahe po pohrebe českého študenta medicíny Jana Opletala, zabitého gestapom, potrestaní českí študenti zatvorením všetkých vysokých škôl vo vtedajšom Protektoráte Čechy a Morava až do konca vojny.

https://www.upn.gov.sk/sk/17-november-1939-nacisticke-represalie-proti-s...

Rovnaké represálie sa po viac ako 80-rokoch zopakovali opäť, keď režim v Slovensku a ďalších krajinách Európy zatvoril na dva roky všetky školy a bránil svojim deťom a mládeži vzdelávať sa resp. podmienil možnosť chodiť do školy vykonaním na sebe medicínskeho experimentu v podobe opakovaného vpichnutia si experimentálnej látky.

Tak ako fašizmus v 3. ríši a jej satelitoch bol založený na "čistote rasy", tak medicínsky fašistický režim v Európe rokov 2020 - 2022 bol založení na tzv. "ochrane zdravia".

[ Boston University develops new COVID strain with 80% lethality, raising ethical questions about the research ]
https://www.rebelnews.com/boston_university_develops_new_covid_strain_wi...
https://www.biorxiv.org/content/10.1101/2022.10.13.512134v1.full.pdf

slaven1

https://t.me/mimisramova/15012

"Viacerí ste ma upozornili na podivnú vianočnú reklamu T-comu: Ahoj Mimi, Chcem sa Ťa opýtať na Tvoj názor na čudnú "vianočnú reklamu"ktorá od dnes beží na TV JOJ,MARKÍZA kde sa v štandardných hodinách kedy sú pred tv obrazovkami maloleté deti "spieva" o gayovi a jeho spodnom prádle a spermiách(?) Myslíš,že je takáto umelá nasilu naspievaná,natlačená reklama v poriadku? Nechcem,aby sa moje maloleté dieťa muselo pozerať na tieto zvrátenosti počas najkrajších kresťanských sviatkov roka. Je to nechutné. Ďakujem'"

Treba znárodniť.

Jozef Novak

Spomínate si na reklamu "Ukulele vianoce?" Taký v tom čase (aspoň teda vypadal ako neplnoletý)černošský migrant počas toho Vašeho dňa Slnečného Slnovratu(keďže slovo "sviatok je odvodený od slova "svätiť"): tam do obrazovky v mene štedro zaplatenej reklamy na multi-kulti a migrácie pravidelne želal všetkým Slovákom Ukulele Vianoce.

Norman

"sviatok" - to slovo bude mať zrejme svoj koreň v sanskrtskom "su" - znamenajúcej "dobrý", "božský" a slovotvornej koncovnke "-atok". Spolu, volne: Deň (vyššieho) dobra. Je to etymologicky veľmi príbuzné napríklad so slovom "svastika" - "su" - dobro, "as" -bytie a "-tika" - slovotvorná koncovka. Spolu: "svastika" = symbol dobráho bytia.
Takže každý, kto propaguje akékoľvek "sviatky". vlastne propaguje svastiku, nacizmus.
Znie to ako prehnané? Stačí počkať 1488 dní a potom sa uvidí.

Norman

včera som tú reklamu videl prvý raz. škoda, že ten záznam u Šrámovej je taký zlý, že nepočuť slová. Ale je to výnimočne nechutná reklama, nechutná je celá ta persona tam, nechutné sú tie pokrytecké slová tej piesne.
Pripadá mi to horšie, ako pred pár rokmi tá prvoplánová reklama s vodkou a čenoškou v slovenskom kroji.

slaven1

Zlaté vajcia sa nepredávajú. To, že strategické podniky v Slovensku vlastní zahraničie je forma krádeže. Schéma je jasná, "chodorskovská". Načo kupovať AutoVAZ, keď stačí kúpiť iba jeho riaditeľa. Podplatili zradcov v politických funkciách v 90-tych a 00-vých a ty akože predali. Za nuly a jednotky na ich účet v Austrálii, za ohnivú vodu, za kryštáli Swarovského...

https://pravdaovode.cz/

Viď nedávny prípad krádeže, keď hulič a rančer Richard Sulík "predal" slovenský podnik Nemcom. Nadpisu článku "Nemci predali Nemcom a my sme zarobili" sa nečudujme. Do hlavy užívateľa psychotropných a omamných látok vojdu rôzne idei. Na narkomana netreba nôž.

https://hnonline.sk/komentare/komentare/2187927-richard-sulik-nemci-pred...

Späť k Slovenským telekomunikáciám. V tejto etape ukradnutá firma akože Nemcami (Nemecký telekom sídli v Bonn-e) za naše peniaze financuje informačnú kampaň s cieľom propagácie homosexualizmu v širokom národe. Oni platia reklamný klip, ktorý Slovákom pred Vianocami naväzuje samo-likvidačné kultúrne vzory.

https://www.mojevideo.sk/video/3dbf6/parodia_reklama_telekom.html

BERME TO AKO PRÍKLAD, ČO SA STANE KRAJINE, KTOREJ OBYVATELIA AKCEPTUJÚ ZRADU. DO TRETEJ GENERÁCIE SA VYRODÍ.

Vedenie Slovenských telekomunikácií spravilo otázku znárodnenia tejto firmy otázkou prežitia našej krajiny.

Truhlík

Informácie a energetika je základ rozvoja spoločnosti.
Pokiaľ to nebude v slovenských rukách tak žiadny rozvoj nebude len civilizačný úpadok.
Kresťanskí demokrati nastolili po 1998 korporátno-fašistický režim a Fico aj progresívci sú len správcovia.

Norman

to sú také ľahké slová, ako vystúpenie z NATO či z EU, propagačné výkriky - ale znárodniť sa len tak ľahko nedá. Kým panujú ako tak vyrovnané pomery, tak by to neprešlo.
Samozrejme, že z republiky plynú (aj cez Telekom a podobné korporácie) nezrátateľné zdroje do zahraničia a taký proces republiku zabije do pár desaťročí, aj skôr. Po privatizácii tu nastal stav, ktorý je "nezlučiteľný zo životom".
Za prvé treba vrátiť ľudu aspoň RTVS. Ale aj "súkromné" média, bez toho nepôjde nič.

Dusanbe

Či skôr démongrafia - neviem, či to tu už bolo, lebo to sem určite patrí:

https://demografie-europa.eu/en/

Budúcnosť je jasne šedá.

slaven1

Hrôza. Navrhujem nevystavovať takéto veci vo verejných inštitúciách za štátne peniaze.

https://t.me/s/kulturblog/2468
https://www.hlavnespravy.sk/cenzura-fotografka-sa-postazovala-ze-jej-zak...

Jeden z cieľov ideológie homosexualizmu je poskytovať dymovú clonu na skrývanie skutočných problémov národa. No a čo zaujíma národ? Zdraželi hypotéky. Výrazne.

https://www.youtube.com/watch?v=zByNr7829_k
[ Povieme to radšej my a priamo vám, lebo novinári by naše slová opäť obrátili hore nohami, SMER - Sociálna Demokracia ]

https://www.youtube.com/watch?v=VI3BD9dJca4
[ MARKÍZA SA NAČISTO ZBLÁZNILA, SMER - Sociálna Demokracia ]

slaven1

Kde je zdrojové video "Máte pocit, že sa vami chcem rozprávať? Ja ho nemám."

https://t.me/casusbellilive/137790

Celkom sa nám zvýšila politická kúltúra v krajine :-)

[ Dobry den pan Meciar ]
https://www.youtube.com/watch?v=vwsefIL3yRk

Norman

Ale vidno posun v práci s odpadom:
nervozny nemá byť politik, obeť (ako v prípade Mečiara),
ale nervózny má byť prestitút.

slaven1

Aj Infovojna preposiela do sveta Erikove Kaliňákove video "Výzva moderátorovi politických debát na TA3 Dírerovi" aj s jeho ladením.

https://www.infovojna.bz/article/video-vyzva-moderatorovi-politickych-de...

Video, v ktorom Erik vysvetľuje stav s migráciou, korporátnu dezinfoscénu, má mimoriadne tupý názov: kritizuje idiota. Eunuch sedí v štúdiu ako dôsledok kádrovej politiky, výberu pracovníka firmou českej „peňaženky“ Valentu (čistí peniaze cez hazard).

Zahraničná súkromná firma obrazne drží palicu stelesnenú takými ako predmetný moderátor. TA3 a Prauda sú zas len sro-čky vlastnené aj keď z blízkeho no zahraničia.

https://strategie.hnonline.sk/news/media/19917442-velke-zmeny-v-ta3-tele...
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/465724-novi-majitelia-v-pravde/

"Michal Voráček – Dlhoročný mediálny manažér a podnikateľ Michal Voráček na Slovensku pôsobil v 90-tych rokoch, kedy ako spolumajiteľ zakladal pobočku vydavateľstva Ringier. V rokoch 2018 až 2020 pôsobil ako krízový manažér a spolumajiteľ v spoločnosti OUR MEDIA, ktorá je vlastníkom denníka Pravda. V Česku vlastní – okrem rôznych firiem v oblasti nehnuteľností – tiež vydavateľstvo Olympia, má tretinový podiel v regionálnej televízii Praha TV a približne pätinový podiel vo vydavateľstve OUR MEDIA, ktoré ovláda Ivo Valenta a pod ktoré spadajú ďalšie malé stanice Regionální Televize CZ a Brno TV1 a tiež internetový politický bulvár Parlamentní listy."

https://www.omediach.com/tag/Michal%20Vor%C3%A1%C4%8Dek

Už to nie sú to slovenské média, sú to médiá vysielajúce v slovenčine. A našinec sa fakt pre neexistenciu Zákona o zahraničných agentoch ako dozvedieť. Resp. tu by pomohol Zákon o zákaze vlastníctva médií zahraničím, resp. nejakú oznamovaciu povinnosť na konci článku alebo reportáže.

Vo videu ani slovo o sro-čke posielajúcej „moderátorom“ na účet výplatu za ich „performance“.