Habemus papam

"Máme tatu". To hovorí známy vatikánsky výrok, a v podstate je to tak, do čela vlády sa vrátil služobne najstarší-najskúsenejší politik Slovenska - Róbert Fico.

Po vyše troch rokoch, ale vo februári by to boli už plné štyri, odišli vlády proamerických zoskupení, začínajúc Matovičom, potom Heger a nakoniec Ódor.

Nastúpila vláda vedená Smerom SSD, koaličný partner je Hlas SD, a do tretice SNS, ale silne obsadená nezávislými osobnosťami. Je to vlastne koalícia síce z hľadiska Smeru slabšia ako roku 2012 (keď mal Smer sám vládu), ale silnejšia, ako v roku 2016, ba kedykoľvek predtým. V tejto koalícii sú dva Smery - starý a nový, ako to radi označujú ich nepriatelia, a SNS, ale veľmi oslabená, a naopak zostrená alternatívcami.

Samozrejme, mohlo by to byť aj lepšie, ale to by musela sama slovenská spoločnosť naozaj to lepšie vyprodukovať - čo ale očividne nie je realita. Nejaká lepšia sila nie je viditeľná ani v mimoparlamentnom prostredí, Slovensko musí byť rado, keď udrží svoju akú-takú neutralitu a nestane sa z neho niečo ako Kosovo - teda handra s bábkovou vládou.

Čo Slovensko očakáva od vlády, čo naozaj potrebuje? Sú to tri veci.

1. Vnútorná očista. Treba urobiť poriadok v zneužívaní súdnictva na politické ciele, vyšetriť smrť Lučanského, ale možno aj Kuciaka a podobne.

K tomuto bodu by som priradil aj obnovenie slobody slova -emancipáciu slobodných médií, oslobodenie verejnoprávnej RTVS, kontrola cudzích agentov, radikálnych a konšpiračných médií (SME, N, Aktuality. Markíza, TA3 ...)

2. Zahraničná politika. Slovensko je oslabené, musí sa koncentrovať na seba, na svoju neutralitu. Musí sa vyhnúť najmä extrémom oceánskeho amerického šialenstva. USA chce globálnu moc, chce ovládať najmä Európu a radšej ju zničí, než aby jej dali slobodu.
Slovensko sa musí držať centra, strednej Európy a krajín, ktoré v nej sú. V tom zmysle slova, že európsky kontinentálny oblúk od Francúzska cez Nemecko až po Balkán-Grécko by mal byť pevný a odolný. V žiadnom prípade sa nespoliehať na dobrú vôľu ani na schopnosti extrémistov USA, ale ani Ruska. O Semitoch na juhu ani nehovorím - tam hrozí veľký armagedon, ako sa to učia denne z tej ich knihy. Od toho sa treba držať čo najďalej, ale pamätať, že keď to tam rupne, sme všetci v pekle. Takže hasiť, hasiť a hasiť - podporovať mier a pluť na vojnových štváčov. Prípadne strielať, to oni predsa radi, že.

3. Hospodárstvo - aj z predošlého bodu vyplýva, že Slovensko má byť čo najviac samostatné. Naším hlavným problémom sú medzinárodne finančné spolky, banky a korporácie. Na to sa zamerať a naopak ubrať z hystérie okolo zdravotníctva a školstva. Opäť tu platí - pre bežných ľudí je dosť, treba len odstaviť vypasené korporátne svine.

Toto nie je návod, to sú viditeľné veci, je to zaznamenanie situácie 26. októbra 2023.

0
Roland Edvardsen

Nová vláda, čo do odbornej stránky, je pokrok oproti tej predošlej "chránenej dielni", hoci sa hysterické média snažia podsúvať, že je to rovnaké či horšie. Niektoré ministerské nominácie mi však tiež prišli trochu zvláštne. A pri medzinárodnej politike očakávam skôr typický ficovský pragmatizmus, ústupky. Nečakám veru veľa, na to už mám čo to odsledované. Ale horšie ako to čo tu bolo predtým to nebude a vlastne ani nemôže byť. Takže prevláda, ako u väčšiny voličov, skôr spokojnosť.

slaven1

https://t.me/MIrvMomente/28733

Ani nie 10 dní od kedy sa delegácia čínskeho prezidenta stretla vo Feťákove (San Francisco) vrámci ASEAN s delegáciou amerického prezidenta a už k nám dorazili prvé výsledky dôhod. V Číne to KSČ opäť dáva "na plandémiu":

https://www.hlavnespravy.sk/nova-pandemia-v-cine-vo-velkom-prepukla-nezn...

slaven1

Potom Čína že žiadna plandémia nie je: "China responds to WHO’s concerns over outbreak of respiratory illnesses in children, saying it hasn’t detected any unusual diseases"
https://www.rt.com/news/587889-china-who-children-respiratory/

Potom Gatesovci z WHO "nie, je!": "KOMÉDIA ŠTARTUJE? Svetová zdravotnícka organizácia odporúča, aby ľudia v Číne nosili masky, udržiavali si spoločenský odstup a zostali doma, ak sa necítia dobre."
https://t.me/s/casusbellilive/139743

Potom KSČ "nie, nie je": "Current respiratory cases caused by known infectious agents: China's top health authority"
https://www.globaltimes.cn/page/202311/1302474.shtml

A takto preťahujú informačné lano, že kto je viac silnejší. Zahraničný agenti u nás ako? Rádio Express už masírovalo* mozgy s týmto?

--
"masírovalo" je jemnejšie slovo než "jebalo"

Jozef Novak

Vďaka za upozornenie, že čo sa tu chystá.

nové