Slovensko zrušilo Špecialnu prokuratúru

Včera rozhodla vláda, že tzv. Špeciálna prokuratúra končí v podstate hneď (15. januára 2024, teda o mesiac). O týždeň to má schváliť parlament.

Ako povedal Fico na tlačovke, úrad sa nedá zachrániť. A ešte dodal:
"Lipšic tam vyšiel ako losos z mora, sa tam vytrel a zanechal tam desiatky podobných prokurátorov, ako je on".
https://t.me/Akoinak/1488

Treba oceniť, že Smer a jeho vláda robia veci razantnejšie, ako čakali aj optimisti. Je to dôkaz ich sebadôvery, vôle ale aj reálnej moci.
Proamerická opozícia naozaj v hrôze piští.
Úrad Śpeciálnej prokuratóry bol zneužívaný proti politickým oponentom, pod paľbou bol dokonca sľm Foco, ale aj Kaliňák a iní, Gašpar bol rok vo väzbe, viacero ľudí zomrelo, vrátane Lučanského. Áno, nie sme naivní, teraz si zachránia kožu aj nejakí poberači úplatkov. Ale to sú drobnosti voči tomu, aké škody spôsobili a hrozia spôsobiť proamerickí vlastizradcovia. Lipšic je ako jeden z prvých agentov USA na ich čele.

Vláda robí aj iné veci, ktoré možno vítať. Odrezanie politických mimovládiek od vládnych peňazí a podobne. Toto bude naozaj boj, ak nie rovno vojna.
Chápem tento vývoj ako prejav základných síl v spoločnosti, síl, ktoré túžia po strednom prúde, po pozitívnom kľudnom vývoji bez extrémistických krajnosti. Teda to, čo ponúka aj teória sociálnej demokracie.

slaven1

V hlavnom meste sa rozkrúca nová kuciakiáda. Problém je, že algoritmika je po starom. Postupy zastarali. Prvý raz to výrazne nezafungovalo minulú jeseň po mútnej streľbe na Zámockej, keď liberálne rite ziapkali po námestiach prvý krát.

https://t.me/s/mimisramova/16496
https://t.me/s/hlavnespravy1/18582
https://www.hlavnespravy.sk/opozicia-a-mimovladky-burcuju-na-protesty/33...

Na čelo tohtoročných buntov teplých rití postavili škulatého synka premianta režimu, ktorý poriadne nevidí. Nevidí čo sa deje. Také nevymyslíš.

Hodnoty ľudí v uliach a vôbec, hlavný ilustračný obrázok za čo sa "bojuje" vyšiel na titulnej strane NočníkaN v pondelok 4.12.2023. Toto Kysucné Nové Mesto nedpodporí.

https://t.me/s/mimisramova/16394

Norman

tu je rakcia odutej mrochty
https://t.me/mimisramova/16544
.
Vidím šance na zorganizovanie protestov pre nich bledo, a to aj v bratislave. Je zima, a Fico je vo vláde krátko. Ale aj tak by prosmerácke sily mali mať schopnosť zvolať proti demonštráciu, aj na konfrontáciu. Opakujem, teraz možno nebude treba, ale kedykoľvek v budúcnosti. To im chýba už roky, zvlášť v tom hlavnom meste.

slaven1

Taraba robí fajn rozhodnutia. Dal na kanalizáciu obciam. Nepúšta projekty typu 25 000 000 na poľné škrečky. A tak otázka: odkial sa človek vzal? Aké je jeho genéza?

Takýto koment na internete:

Taraba tu ma slusne promo, tak len ze co to je za cloveka - sme z rovnakeho mesta, byval nedaleko od nas, nie je z bohatej rodiny, inteligentny ekonom, dobre vysoke skoly, ovlada jazky ale jeho trackrecord je pekne svinstvo. Pocas Dzurindovej vlady bol ako mlady sikovny ekonom nominovany KDH do vedenia investicnej agentury SARIO, v Gorile sa spomina ako hlavny pokladnik KDH s ktorym treba riesit obchod - pravdepodobne mal nastarosti schemy prania uje**nych penazi lebo v tej dobe zazracne zbohatol a zakladal rozne SROcky a mal ich asi 20 iba v SR, dohovie co este v zahranici. Vo vacsine firiem bol spolocnikom aj s Petrom Koscom, to je udajne seda eminencia SIS ktory organizoval mnozstvo spravodajskych hier a roznych obchodov, momentalne sa ukryva mimo SR. Tito dvaja maju v PK vedla seba domy v luxusnej stvrti, vedla nich maju este domy a pozemky deti generala vojenskej rozviedky. Taraba ma len v danovom priznani oficialny majetok niekolo milionov EUR, viacero nehnutelnosti v Pezinku, jednu v Kanade.

Norman

To povedal niekto v 19. storočí. Myslené je to samozrejme tak, že nik nepríde k veľkému majetku inak, ako nelegálne. A ak aj legálne, tak neeticky.
Taraba patrí medzi takých, koniec koncov v politike sa aktívne pohybujú najmä takí "podnikatelia": na prozápadnej strane ani nerátajúc, zo súčasných od Hlinu cez Kollára až po Matoviča, ale aj na národnej a SD scéne: Slota, Danko, Kaliňák, Počiatek ... a ja proste nie som informovaný, kto všetko má veľké peniaze (a ani ma to až tak nezaujíma, takmer všetci). Tento trend, že do politiky idú milionári, je dôkazom úpadku systému (na Slovensku).

Taraba ide cez "kresťanstvo", obšmietal sa aj pri zakladaní Hlavných správ, a pri iných aktivitách. Politika mu moc nešla, ale každý sa naučí a dosť ľahko je byť jednookým medzi slepými. Zvlášť teda s peniazmi. Ale jeho pochybnú minulosť už spomínali ľudia, ale aj to, že je zrejme človek, čo na peniaze reaguje - to predpovedá nedobré veci. Takisto , ak človek "citlivo vníma", tak zacíti, že Taraba nie je až tak veľmi terč masmédií. Ani ak robí závažnejšie veci. (jediný konflikt bola modelka čaputová, ale to je už dávno)
Toto je metóda vlády plutokracie - nahlodávanie morálky. Každý sa dá kúpiť - sa hovorí, je to len otázka ceny. A kto má peniaze, ten sa aj bojí o ne prísť.
A dokonca ak aj si Taraba udrží svoju kresťanskú kartu - dobre vieme, že tá v tunajšej praxi znamená len premalovanie chomúta. On je bystrý, ale obávam sa, že pre svoje zanietenie pre peniaze predsa len nemal v minulosti čas rozmýšlať o spoločnosti a o tom čo je ten Behemot, proti ktorému stojí - a keď na to príde, možno sa zloží a podvolí.
Nik dopredu nevie (ani on sám nie).

slaven1

Putin ponúka Európe a nám východisko z porážky USA/UK na okrajine. V jednej vete oficiálna formulácie znie takto:

Rusko-ukrajinský konflikt je "občianska vojna."

My súhlasíme. Bodka.

https://www.rt.com/russia/589052-putin-ukraine-conflict-war/

slaven1

Recepty na "úspech" z Great reset, WEF, odľudňovacej („nulové“ CO2) a deindustrializačnej (trvalo udržateľnej) Agendy 2023 od rôznych príšeriek v Bratislave nefungujú. Ich návody na život stoja za hovno.

https://mib.sk/bratislava-2030/
https://bratislava2030.sk/

Ánalne kolíky o rôzne iné prekážky dopravy rozmiestnené "urbanistami" z MIB v súčinnosti z "mierkovými" textami nezafungovali.

https://mib.sk/novou-riaditelkou-mib-je-petra-marko/

Mesto sa obstojne rozvíjalo keď sa riadilo receptami zdravého rozumu a Moskvy (Moskva ako mocenské centrum ZSSR). Choďte sa učiť ako riadiť krajinu do Ruska resp. načúvajte aj tu.

Navrhujem radným pánom z bratislavskej radnice aby prestali sosať penisy, začali opäť ľúbiť ženy a išli sa povoziť na Bolšaja Kolcevaja moskovského metra. Dokončili ju tento rok v marci.

https://en.wikipedia.org/wiki/Bolshaya_Koltsevaya_line

slaven1

https://bratislava2030.sk/

Len tak letmo preletíš stránku venovanú textom ako bude radnica v Bratislave zavádzať Agendu 2030 a nemôžeš sa dosmiať nad sprostosťou:

"Bratislava v roku 2030 ako starostlivé, dostupné a odolné mesto pre všetkých"

"Odolné" voči čomu?

„Bratislava je mesto pripravené čeliť výzvam budúcnosti.“

V budúcnosti sa pripravíme čeliť výzvam budúcnosti? Čo je to? Modernizácia inovácie?

https://nadhlad.com/comment/45712#comment-45712

©2022 Metropolitný inštitút Bratislavy

Norman

beňová aspon trocha odčiňuje svoju dôlhoročnú vysoko platenú lenivosť.

https://www.facebook.com/reel/685496217053719

I keď u nej je to zas len priklonenie sa k mocnejšiemu psovi. Lebo mocnejší pes jebe.

nové