Načúvaš mu - a nepočuješ ho...

 ... preto sa volá nevýrazné. Chceš ho uchopiť - a nezachytíš ho. Preto sa nazýva neurčité. Tao te ťing
V roku 2008 by to bola konšpiračná teória psychopatov nenávidiacich slobodu a demokraciu, pre ktorých by mal extrémista Šebej hneď nachystanú ideologickú nálepku "antiamerikanisti". To sú tí, ktorí popierajú, že Spojené štáty americké sú mesiášom Európy, dobrosrdečne, trpezlivo, nezištne a hlavne opakovane zachraňujúcim Európanov samých pred sebou a čeliacim nenávistnému obviňovaniu zo svinstiev voči Európe.
 
Na týchto ohováračov Spojených štátov amerických - svetla na kopci by vtedy demokrat a milovník slobody Šebej najradšej uvalil nejaký slušivý paragraf a poslal ich do Guantanáma. O šesť rokov neskôr je bývalá konšpiračná teória faktom, ktorý zverejní nemecký týždenník Focus a neunúva sa ani len naznačiť rozhorčenie nad amorálnym konaním. Namiesto znechutenia z pracovných metód USA hlaholivo oznámi ako dobrú zvesť, že vďaka odpočúvaniu bývalého nemeckého kancelára Gergarda Schrödera zaznamenali USA významné víťazstvo nad Európou a eurom. Európania majú mať z toho, samozrejme, povinne radosť a držať hubu a krok. Aspoň tak sa to javí z článkov, ktoré následne rozniesli korporátne média z nemeckého Focusu ako z epicentra prasačieho moru po celom kontinente a v ktorých sa ani náhodou nevyskytla kritika Američanov. Business as usual.Zvlášť usilovné tradične boli české korporátne média. "NSA zhatila Schröderovi a Putinovi plán s eurem". Plány imperialistů zhatí naši vepři boubelatí, ako by povedal kasik.
"Někdejší německý kancléř Gerhard Schröder a tehdejší ruský prezident Vladimir Putin počátkem roku 2008 zvažovali, že by euro nahradilo dolar jako klíčovou měnu v bilaterálním obchodě se surovinami.S odvoláním na dokumenty americké tajné služby NSA, jež tou dobou už šest let odposlouchávala Schröderův mobil a sledovala jeho elektronickou poštu, to nyní napsal týdeník Focus."
Prosto, Nemecko chcelo drzo platiť za ropu a plyn svojou vlastnou menou. 
"Analýza faktu, že Schröder a Putin vedou diskrétní sondážní rozhovory, tvořila nejdůležitější část dokumentů, které američtí agenti předali ministryni zahraničí USA Condoleeze Riceové. Ta se v Berlíně zastavila před cestou na Světové ekonomické fórum v Davosu 22. a 23. ledna 2008. Washington reagoval na plán Schröder–Putin podrážděně. Kdyby přišel o dolar, varovali analytici, mohlo by to vést k nevypočitatelným důsledkům." V Davose vraj bolo Schröderovi diskrétne - zmienkou o osude istého Möllemanna, ktorý tiež neposlúchal - naznačené, aby s tým prestal.
Toľko korporátne média a smrad ich protieurópskej ideológie.
A teraz realita.
Schröder a Putin pochopiteľne vedeli, že sú Američanmi odpočúvaní a nahodili udičku: odstrelenie dolára pri rusko-nemeckom obchodovaní so strategickými surovinami. Americká administratíva, ktorej zahraničná politika je riadená východoeurópskymi polobláznami zdivenými vlastným kultom obete, sa hneď vypäla do hysterického oblúka a typické dvojgangliové organizmy stratili ostražitosť tam, kde ju mali mať. Pri strategickom plynovode Nord Stream. Manéver Schröderovi a Putinovi vyšiel. Americká administratíva sa sústredila na záchranu dolára. Výsledok: Merkelová, považovaná za americkú pudlicu, tri roky po vypuknutí tichého škandálu ruka v ruke so Schröderom uviedli do chodu prvú časť Nord Streamu . Energetickú tepnu, nad ktorou nemajú Američania prakticky žiadnu kontrolu. V tomto strategickom projekte sú majetkové pomery presne také, aké si priali Schröder a Putin. No a čoskoro bude Európa zásobovaná ďalším strategický plynovodom, o ktorom bude starý kontinent rozhodovať bez "slobodnej a demokratickej" ruky USA - South Streamom. Oba obchádzajú Ukrajinu, ktorá sa stáva z hľadiska tranzitu energií čoraz bezvýznamnejšou. Nedožije sa však pokoja od všelijakých oranžových revolúcií. Teraz však budú zamerané nepokryte na budovanie vojenských základní na útok proti Rusku.
Kontrola toku energií je pre ovládanie Európy kľúčová. Tým, že sa Američanom vymyká z rúk, stúpa riziko Američanmi vyvolaného vojenského konfliktu, do ktorého budú zamontované Ukrajina a Rusko a ktorý má opäť zraziť Európu k zemi. S tým súvisí čoraz agresívnejšie protiruské bliakanie korporátnych médií s cieľom primäť európske teliatka s vymytými mozgami postaviť sa samé proti sebe - a proti štátu, s ktorým ich spája energetická aorta.
Podľa atmosféry v Európe to nebude ľahké. Ba čo, bude to čoraz ťažšie. Pretože už ani tá Merkelová nie je čo bývala - a navyše sa teraz pohybuje bez kontroly odpočúvaním.
Rok 2005

G.W. Busch a Gerhard Schröder krátko pred nástupom Angely Merkelovej a odchodom Schrödera do Gazpromu. G.W.B. - Vidíš tam, za oceánom? To sme my, najmocnejší štát na svete. G. Sch: - Ehe. He. Hehehehe.

Truhlík
Koho zaujíma vojna v Afganistane. Podľa tohto filmu bol MZV Ševardnadze afgánsky špión a nenávidel Rusov. http://russia.tv/brand/show/brand_id/57575  
slaven1
- "poslal ich do Guantanáma" by som upravil na "poslal ich do koncentračného táboru Guantanámo" (US režim tam koncentruje nepohodlných ľudí z celého sveta - alebo čo sa tam vlastne deje, lebo to nie je tábor, to je mestečko)- odkaz na Shrodera nefunguje Čiastočne sme s Nemcami na jednej lodi a čiastočne aj oni škodia, teda ďalej rabujú spoločnú nemecko-americkú kolóniu Slovensko: Fico podpísal predaj podielu v Telekome. Kričí: Nie je to privatizácia (http://ekonomika.etrend.sk/ekonomika-slovensko/fico-podpisal-predaj-podi...) a má pravdu - je to krádež. Nemecký vlastníci sa v kedysi americkom Rádiu Express celkom dobre zabývali a "politici" si  tam podávajú klučky na dverách: https://www.youtube.com/user/radioexpres/videos?shelf_id=1&view=0&sort=dd
Ema
Odkedy nemá Slovensko pod vlastnou kontrolou energetiku, na nejaký Telekom môžeme urobiť podkarpatské quenelle. Keď zdvihne ceny, prestaneš veľa bľabotať do mobilu a neubudne z teba. Skôr to bude mať na národ psychohygienický účinok.
slaven1
Ja len, že krádež beží teraz online. Bude sa kradnúť tento a budúci týžden tiež. Samo, že Telekom je menej dôležitý než ukradnutý Slovnaft, SPP, elektrárne... ale mať pod kontrolov (tele)komunikácie je prvý krok k ovládnutie krajiny: - Najskôr obládnu komunikacie (Všetky sú ne-slovenské) - Potom masovo-informačný priestor - A potom si zoberú čo chcú - Potom ovládnu školstvo a začnú ohlupovať (zobrané potrebujú udržať)
slaven1
Norman, môžeš prosím ťa zapnúť opravovanie komentárov?
--- nepodpísaný ---
https://drupal.org/project/edit_limit Edit Limits adds certain limits to editing nodes and comments. This can set the number of times a node can be edit. This can also set a time frame for nodes to be edited, as well as a different time frame that comments can be edited.
Norman
Oni už nevysielajú (v tej forme ako doteraz)? Ten dlh, to im nejako vyskočilo? Máte nejaké pozitívne info? Lebo na fasbúku tiež nič nevidím.
Neprihlásený
http://www.slobodnyvysielac.sk/archiv-relacii-podla-datumu/m5/p18 V utorok bude ďalšia, 43. tuším, Rodná cesta.