Žiadame prerušenie diplomatických stykov s Izraelom

Vzdor

Predseda VZDOR – strany práce dnes vyzval Vládu Slovenskej republiky k okamžitému prerušeniu všetkých diplomatických stykov so štátom Izrael. Podľa neho pácha Izrael genocídu a OSN sa iba prizerá. Prinášame celé znenie vyhlásenia a výzvu Vláde SR ktorú zverejnili na svojich stránkach www.vzdor.org a www.volitnestaci.sk :

Vyzývame Vládu SR aby okamžite prerušila diplomatické styky s Izraelom.

Svet zatvára oči pred ďalším nekonečným besnením izraelskej armády v pásme Gazy, ktorú obýva približne 1,8 milióna ľudí. Za posledné dva týždne zahynulo počas vojenskej operácie Izraela už približne 600 Palestínčanov, z čoho väčšinu tvoria civilné obete a viac ako 100 detí. Čo majú robiť Palestínčania, keď impotentné OSN už vyše 60 rokov proti tejto genocíde nič nerobí?

 

 

Generálny tajomník OSN Pan Ki-mun sa pri tomto krviprelievaní nezmohol na nič iné, ako na pokrytecké a cynické vyhlásenia a vyzval Izrael, aby vyvinul väčšie úsilie s cieľom vyhnúť sa civilným obetiam v radoch Palestínčanov a odsúdil násilnosti. Teraz odcestoval na Blízky východ, aby tam sprostredkoval prímerie. Bezpečnostná rada OSN vyzvala taktiež na okamžité zastavenie nepriateľských aktivít.

Izrael bombarduje v Gaze naozaj všetko. Ich rakety zasiahli aj mešity, nemocnice, civilné domy, školy, ihriská… civilné ciele sú pre Izrael legitímnym terčom. Od vzniku štátu Izrael bolo z týchto území vyhnaných vyše 4 milióny Palestínčanov, ktorí sú nútení žiť v katastrofálnych podmienkach v utečeneckých táboroch v okolitých štátoch. Izrael stihol za tú dobu vyvraždiť desiatky tisíc Palestínčanov a oklieštiť územie Palestíny na 6 220 km2, z celkovej niekdajšej rozlohy približne 27 000 km2 ( na ktorej sa dnes rozprestiera štát Izrael ).

Táto beznádej plodí radikálny a legitímny odpor Palestínčanov. Proti nim stojí jedna z najmodernejších a najdokonalejších armád na svete. Čo majú okrem výbušnín, AK-47, či podomácky vyrobenej rakety Palestínčania? Muž, ktorému izraelské letectvo pri bombardovaní zabije celú rodinu, deti, ženu, netúži po ničom inom, ako po pomste. Izrael svojou genocídnou politikou stvoril samovražedných atentátnikov. O akej spravodlivosti hovoríme? Prečo palestínskych bojovníkov nazývame teroristami a štátnikov Izraelu nariaďujúcich vraždenie, politikmi? Krivá morálka!

Palestínčania žijú v Gaze na území, ktoré nie je väčšie ako Praha. Je to roky blokované a devastované územie Izraelom, kam sa nedostane ani humanitárna pomoc. Gaza je obklopená najväčším segregačným plotom, aký kedy ľudstvo postavilo, Berlínsky múr by sa určite červenal. Gaza sa stáva dejiskom pravidelnej genocídy už dlhé roky. Pri poslednom vojenskom zásahu Izraela v Gaze v roku 2012 ostalo 1250 mŕtvych Palestínčanov, z čoho bolo viac ako 800 detí, žien a starcov! Izraelská vláda sa bránila tým, že nemôžeme sa na tieto obete pozerať očami Európy, lebo prakticky každý Palestínčan je potenciálny terorista..

Svetoznámy dokumentarista John Pilger vyhlásil: „Mali by sme pochopiť, že to nemá nič spoločné s Hamasom, alebo jeho raketami. Je to pokračujúci útok na Palestínčanov. A hlavne na ľudí žijúcich v Gaze a plánom je sa ich účinne zbaviť ako celku. A ja to nepreháňam, je často zložité vnímať späť históriu v dobách, ako je táto, ale je to veľmi dôležité, aby sme pochopili súvislosti. Neslávnym plánom D, ktorý bol prevedený tesne predtým, ako bol vytvorený Izrael, bolo vyhnať obyvateľstvo Palestíny a zbaviť sa ich. Bolo napadnutých 369 dedín, ľudia boli vyhnaní, niektorí povraždení, doklady o tom sú. Historický záznam je veľmi jasný, izraelskí historici to zdokumentoval, ale následne to izraelské archívy vyhodili. Výsledkom je, že vidíme formu genocídy prebiehajúcej v Palestíne. A to vo finálnej fáze. A o čom nemôže byť pochýb je to, že aj keď bombardujú Izraelčania, sú to v skutočnosti USA, ktoré tlačia tlačítko. Sú to americké lietadlá, dodávané k tomuto účelu a keď sa pozriete na vyjadrenia prezidenta Obamu, pochopíte, že je to v skutočnosti americko-izraelský útok na ľudí, ktorí žijú v otvorenom väzení.“

Vzdor- strana práce uznáva Palestínu ako zvrchovaný štát s hlavným mestom východným Jeruzalemom. Žiadame uvalenie vojenských (zbrojné embargo), diplomatických a hospodárskych sankcií na Izrael za genocídu, ktorú pácha na Palestínčanoch. Žiadame vládu Slovenskej republiky, aby prerušila diplomatické a hospodárske styky so štátom Izrael a vyhostila jej diplomatov z nášho územia. Nie je možné, aby sa svetoví a naši vládni predstavitelia stretávali a jednali s členmi izraelskej vlády, ktorá pácha vojnové zločiny a genocídu. Žiadame, aby boli pred Medzinárodný trestný súd v Haagu predvedení všetci vrcholoví izraelskí politici zodpovední za vraždenie Palestínčanov a čelili obvineniu z genocídy, zločinov proti ľudskosti, vojnových zločinov a zločinov agresie.

Štát Izrael sa od svojho vzniku vysmieva celému svetu, nerešpektuje žiadne nariadenia OSN, vraždí civilné obyvateľstvo a veselo napáda aj okolité štáty, kedy sa mu zachce. Na jednej strane Západ neváha s uvalením rôznych sankcií na Rusko, Bielorusko, Kubu, Irán, Venezuelu, Čínu, Sýriu…no na strane druhej pred genocídou Izraela zatvára oči a okrem slovného odsúdenia sa nikdy na nič nezmohol.

Podporujeme Palestínčanov v ich neľahkom boji a uznávame ich legitímne právo na obranu svojho územia a obyvateľstva. Palestína sa musí stať svedomím ľudstva! Bojkotujme Izrael !

 

Vzdor- strana práce

 
 
 
 
JUDr. Paragraf...

Medzinárodné právo, uplatňované na Západe, je presadzované veľmi selektívnym spôsobom a je zaťažené obrovským nánosom primitívnej propagandy. Aplikácia v čase vojenského konfliktu je veľmi problematická z jednoduchého dôvodu - pokiaľ by ho dodržiavala iba jedna strana konfliktu, získala by nespravodlivú a v kritických situáciách dokonca rozhodujúcu výhodu!

Konvencie vedenia vojny prijaté v Ženeve v roku 1949 predpokladajú súboj regulárnych armád, oblečených v takých uniformách, že nepriateľ dokáže odlíšiť vojaka od civilistu. Predpokladajú, že sa vojna vedie takým spôsobom, že obe strany sa snažia ochrániť maximálne civilistov okrem iného tým, že sa bojové operácie nevedú z územia v ktorom bolo ponechané civilné obyvateľstvo.

Konflikty v Palestíne sú klasickým príkladom brutálneho porušovania civilizovaného vedenia vojny oboma stranami konfliktu. Každá vojna, vrátane II. svetovej vojny, z tohto pohľadu rýchlo degeneruje a je otázne, či vojna a civilizované chovanie nie sú dva nezlučiteľné pojmy. Bedákanie nad porušovaním ľudských práv a porušovaním konvencií sa vždy dialo na oboch stranách fronty a bolo vždy súčasťou cynickej propagandy.

Zriaďovanie palebných postov v civilných osadách je dlhodobo súčasťou taktiky Hamasu a ostatných palestínskych ozbrojených skupín. Reakcia IDF je tak isto dlhodobo konštantná - okamžité automatické opätovanie paľby na miesto, identifikované za pomoci radaru bez ohľadu na jeho charakter z vojensky logického dôvodu, že by útočník mohol rýchlo opustiť pozíciu. Logika posudzovania práva veliteľov IDF je jednoduchá - každé miesto, z ktorého sa vypúšťajú rakety, je bojová zóna a opätovanie paľby je teda v rámci konvencií vedenia boja. Ak sa na tomto mieste zdržiavajú civilné osoby, je to problém tých osôb, ktoré začali odstreľovať Izrael.

S partizánmi a diverznými skupinami, ktoré nenosia armádne uniformy bol už problém za II. svetovej vojny. Realita je taká, že aj spojenci bežne popravovali diverzné skupiny bez uniforiem a to už nepíšem o bežnej praxi na Východnom fronte, v rámci ktorej sa vojaci v uniformách SS popravovali bez akéhokoľvek súdneho procesu.

Po invázii do Afganistanu vznikol problém štatútu ozbrojencov, ktorí neboli oblečení v uniforme a USA im neboli ochotné uznať status vojenských zajatcov. Guantanámo a tam zadržiavaní "nepriateľskí bojovníci" ("unlawful enemy combatants") sú logický dôsledok nedržiavania podmienok platnosti Ženevskej konvencie .

Právna kvalifikácia operácií Hamasu, vedených proti štátu Izrael je veľmi problematická. Hamas neuznáva Izraelský štát a preto svoje útoky na ciele v Izraeli nepovažuje za teroristické, ale naopak za oslobodzovací boj proti okupantom. Z formálneho hľadiska všetky osady, vybudované na územiach mimo hranice pred vojnou z roku 1967 sú okupované protiprávne, čo konštatovali aj všetky príslušné rezolúcie OSN!

Niektoré problémy sa pokúšal riešiť Ženevský Protokol II (z roku 1977) vzťahujúci sa na "Protection of Victims of Non-International Armed Conflicts" ochranu obetí konfliktov definovaných veľmi šalamúnsky ako nie medzinárodné, ale ozbrojené. Z hľadiska Protokolu I je ozbrojený konflikt proti okupačným armádam chápaný ako "medzinárodný" a podliehajúci tomuto protokolu. Vo všeobecnosti sa ale otázka absencie alebo falošného vojenského označenia (uniforiem) nepodarila doteraz vyriešiť a to napriek tomu, že pre posudzovanie štatútu väčšiny súčasných bojovníkov je kľúčová! Formulácie sú veľmi pružné a každá strana konfliktu si ich interpretuje pre seba výhodnejším spôsobom. Ak sa pozriete na zábery bojovníkov, strieľajúcich napríklad na IDF, väčšinou nenájdete ani náznak zreteľného označenia ich vojenskej príslušnosti, ktoré by ich dokázalo odlíšiť od okolitých civilov. Má napríklad strelec tanku právo zastreliť neoznačeného civila, držiaceho v ruke molotovov koktail? Je nešťastná náhoda, keď inak iba bolestivý ale neletálny projektil (napr. z tvrdenej gumy), smrteľne zraní civila (napríklad do oka a prerazí očné pozadie) strieľajúceho z praku kamene, ktoré pri tak isto nešťastnom dopade dokážu zabiť, vojnový zločin? Súčasné boje v Gaze sú neuveriteľne nemorálne a zásluhu na tom majú obe strany konfliktu. Izraelský štát primárne preto, lebo protiprávne fakticky anektoval územia a buduje tam osady a druhotne aj preto, lebo vedie boj bez ohľadu na straty medzi civilným obyvateľstvom. Hamas neuznáva štát Izrael uznaný OSN v roku 1948 ale zároveň operuje rezolúciami tej istej OSN o anektovaných územiach. Ostreľuje nie iba osadníkov na týchto územiach, ale aj civilné ciele v pôvodných hraniciach z roku 1967. Očakáva, že sa s jeho bojovníkmi bude nakladať ako s regulárnymi vojenskými zajatcami a pritom nepoužíva zreteľné vojenské označenie s tým, že to využíva ako vojenskú výhodu, umožňujúcu sa po útoku rozptýliť medzi civilným obyvateľstvom. Odhodiac Kalašnikova vyžaduje zaobchádzanie ako s civilom! Odstreľuje Izrael z objektov ako nemocnice a školy, kde by sa v rámci elementárnej slušnosti nemali zriaďovať palebné posty.

Jednostranné bedákanie nad obeťami iba jednej strany konfliktu a poukazovanie na vojnové zločiny bez ohľadu na bezohľadné a nekorektné vedenie boja druhej strán nie je nič iné, ako sprostá propaganda. Každá strana, ktorá rozpúta ozbrojený konflikt si musí byť vedomá, že žiadna vojna sa doteraz neviedla podľa nejakých konvencií a že je obecne pravidlom, že počas ozbrojeného konfliktu morálna úroveň metód vedenia boja veľmi rýchlo degeneruje na nulu! Arabi dávno pred vznikom štátu Izrael používali na zabránenie osídľovania Palestíny Židmi teroristické metódy, Židia im to oplácali rovnako s tým, že počas II. svetovej vojny dostali od Spojencov príslušný výcvik. Násilie plodilo ďalšie násilie, vznik štátu Izrael bez konzultácie s Palestíncami bolo ďalšie násilie legalizované OSN, neúspešný útok Arabov na nový štát bola ďalšia násilná odplata, atď. až do súčasnosti. Zdá sa, že násilnícke chovanie je súčasťou národnej identity väčšiny Semitov - potomkov oboch Abrahámových detí. Ak si prečítate Starý Zákon, pokiaľ nenávisť Vám nezakryla oči, musíte mi dať za pravdu. Budú sa mlátiť do tých čias, kým sa navzájom nevytlčú, čo pri ich všeobecne známej plodnosti môže trvať veľmi dlho. Najrozumnejší postoj okolia spočíva v tom, že by si mali svoje účty vybavovať doma a neprenášať svoje problémy do celého sveta. Ak nie sú ochotní akceptovať fakt, že zasahujú svojou násilníckou povahou do práv cudzích krajín, v ktorých sa usídlili ako prisťahovalci, je potrebné nekompromisne a veľmi tvrdo im dať najavo, že to nehodláme tolerovať. Tresty pre zločincov a kopanec do zadku pre komunity, čo to podporujú taký, že preletia cez hranice až do bordelu, čo si doma narobili, je regulárna a spravodlivá odpoveď na ich chovanie.

Vojna nie je športový zápas, pri ktorom sa diváci skandujúc rozdelia na nepriateľské tábory fanúšikov a ako úplní idioti sa začnú jeden druhého osočovať. Aby bolo jasné, že sa to netýka iba odporcov Izraela, stačí si pozrieť diskusie napríklad v novinách:
http://www.jpost.com/JewishWorld/Home.aspx#!
http://www.timesofisrael.com/#!
Problém je v násilníckej povahe, ktorá je dlhodobo pestovaná životnými podmienkami a asi aj nejakou tou genetickou záťažou na oboch stranách konfliktu Semitských súrodencov.

Norman

Zabíjanie civilov je zločin
Ak sa toho zastávaš, ak sa zastávaš izraelských zločinov, páľ do fiče. Toto naozaj nie je športový zápas, toto je o tom, kto je zdravý etický človek, a kto chorý psychopat. Nikto sa so psychopatmi nebude hrať v rukavičkách, ani u nás, a to platí aj o tebe. Slúžiš hajzlom.

Pavlik Morozov

a svoju odpoveď! Si naozaj vážne postihnutý človek, ktorý nedokáže ovládnuť svoje emócie a ako slepý kope okolo seba aj v prípade, že nemá na to dôvod. Kde som podľa teba spáchal "zastávaš izraelských zločinov"? Prečítaj si znovu, čo som napísal a ak aj tak nepochopíš, že si poriadne prestrelil, máš problém, a veľký!!!

Norman

kto sa zastáva zločinu. To nie sú emócie, to je spravodlivosť. To považuješ za choré? Vy ste tak nezvyknutí na normálne energické a nemilosrdné jednanie - vy vychovaní v prosionistickom duchu, zvyknutí, že máte vždy ochranu. Tu ju nemáte a už ju ani nebudete mať.

Emócie nedokážeš ovládať ty, zvlášť keď píšeš (aj keď pod iným nickom, hm...). Neuvažoval si o tom, že znakom inteligencie je aj stručnosť?

Mojše Efraim

Interesantné je, že ti vôbec nevadí Hamas, ktorý dlhodobo vedome polarizuje situáciu v Gaze a dokáže odpaľovať úplne necielene rakety s minimálnou presnosťou a škodamiu na území Izraelu z miesta, kotré má iba 360 km2 (20x18 km pre nechápavejších - teda Bratislava a pár priľahlých dedín) a žije v ňom viac ako 1,8 milióna ľudí (hustota 5046/km2), kde akékoľvek bojové operácie sú vojnový zločin! Hamasu pri vystreľovaní rakiet evidentne nejde o škody v Izraeli, ide o vyprovokovanie odvetnej streľby a maximalizáciu škôd vo vlastnej populácii! Aby potom vo verejnej mienke mohli vyplakávať, akí sú Palestínci chudáci a aký je Izrael neľudský štát! Tebe ešte stále nedošlo, že pánovi Benjaminovi Netanyahu je to úplne jedno a iba to podporuje tie nálady v Izreali, že autonómia Gazy bol veľký omyl a že s Palestíncami sa da jednať iba za pomoci hrubej vojenskej sily? Si naozaj tak zabednený vo svojej nenávisti voči Židom, že nechápeš ako to nahráva extrémistom osadníkom do karát? Je veľa Palestíncov, ktorí politiku Hamasu prehliadli a odsudzjú ju a ty sa tu hráš na extrémistu, ktorý nedokáže pochopiť pohľad obyčajného obyvateľa štátu Izrael, ktorý musí väčšinou zbytočne utekať do krytu iba preto, lebo nejaká banda fanatikov sa rozhodla vypovokovať IDF k zásahu v Gaze. Garantujem Ti, že hajzli ktorí vyprovokovali túto akciu sedia už dávno v bezpečí v nejakom luxusnom hoteli v Dubai alebo Katare a vytešujú sa z obrázkov, čo tu zverejňuješ! A práve ty mi kážeš o zastávaní sa zločincov, emóciách, spravodlivosti a ochrane! :-D

Vieš čo by ti pomohlo? Rok života v nejakom často napádanom kibuce s haredim Židmi :-D, aby si pochopil, že sú to tiež ľudia, majú svoje názory s ktorými nemusíš súhlasiť, ale majú tak isto právo na pokojný život, ako Palestínci.

Norman

Hamas, ktorý raketkami nespraví - ako sam píšeš- žiadne škody?
Nuž, za prvé sa tiež čudujem prečo to robí - ale ktovie, čo je za tým. Prečo sa hrable zdvihnú, keď na ne niekto stúpi?

Ale ak by nebol Hamas, bol by iný "dôvod", aby satanistická církev psychopatov odbavovala svoje orgie smrti.

Mimochodom, aj keď je konanie Hamasu iracionálne, ešte viac iracionálne je jednanie Izraela. Jeho vraždenie nie je už podložené ničím, je to len sprostá beštialita bez príčiny a účelu. Niečo také ťažko prirovnať s čímkoľvek, s hamasom ťažko, možno najnovší beštiálny výplod anglosionistov proti Sýrii - ISIS, ten by sa mohol porovnať v beštialite, ale to je len prvotný prekmit, ISIS je slabší a opadne, ale hlavne NIK z civilizovaného sveta sa ho nezastáva - na rozdiel od izraelských svíň. Áno, Mojše, dobre si si vybral nick, ste svine, hanba vám a hanba na vaše semeno až do siedmeho pokolenia, ako píše židovský demiurg jahve.
Podlia prieskumu 90% izraelcov podporuje tieto jatky - ergo obyčajný obyvateľ štátu Izrael (asi do toho rátali len židov) je špinavá sviňa.
Nie je jasné, prečo do toho pletieš Haredim, tí sú pokiaľ viem aj tak aspoň teoreticky proti Izraelu, ale TY sa hlavne staraj, čo by pomohlo tebe, veď si sám písal, že ste v rodine nejako nevyrovnaní. Tvoja motivácia písať sem je zas, ako sa stáva, len osobná, ja ti tlmočím objektívny názor všetkých normálnych ľudí.

Na záver - tí HAJZLI, ktorí vyprovokovali túto akciu, sedia v Tel Avive, Jeruzaleme , New Yorku a Washingtone. A zatiaľ sa vytešievajú, lebo milióny blbcov ešte o nich nevedia a zastávajú sa ich. Ale všetko do času, MENE TEKEL, na každú sviňu sa varí voda, aj na nich, aj na teba, ak s nimi ďalej pôjdeš.

Pavlik Morozov

:-D

Buheh

ale nedá mi to.

Píšeš: "Jednostranné bedákanie nad obeťami iba jednej strany konfliktu a poukazovanie na vojnové zločiny bez ohľadu na bezohľadné a nekorektné vedenie boja druhej strán nie je nič iné, ako sprostá propaganda. Každá strana, ktorá rozpúta ozbrojený konflikt si musí byť vedomá, že žiadna vojna sa doteraz neviedla podľa nejakých konvencií a že je obecne pravidlom, že počas ozbrojeného konfliktu morálna úroveň metód vedenia boja veľmi rýchlo degeneruje na nulu! Arabi dávno pred vznikom štátu Izrael používali na zabránenie osídľovania Palestíny Židmi teroristické metódy, Židia im to oplácali rovnako..."

Pavlik, tieto Tvoje sofistikované úvahy sú možno v duchu chorého a asociálneho západného práva obhájiteľné, ale určite nemajú nič spoločné s elementárnou slušnosťou a univerzálnou spravodlivosťou.

V Gaze nie je žiadna vojna, to sú jatky. Je to nerovný boj agresora s obeťou. Nevidí to len ten, kto nechce. Okolo toho krútiť právnickými fintami je jednoducho choré a zvrátené.

To je podobné ako keby si tvrdil pri lúpežnom prepadnutí, kde sa obeť pokúšala brániť, ale ju aj tak olúpili a zabili, že ak sú naše sympatie na strane obete, tak je to vlastne nesprávne, lebo veď podobnom v konflikte, akého sa útočníci aj obeť zúčastnili, za určitou hranicou normálne a štandardne dochádza aj k takýmto formám násilia. Teda mravný relativizmus najhrubšieho zrna. Takéto názory môže mať mladý človek, ktorý ešte celkom nevie, čo píše, alebo sociopat.

A prosím Ťa, píš stručnejšie! Píšeš kultivovane, ale rozvláčne, sústreď sa na pointu, inak Tvoje príspevky budú ľudia preskakovať bez prečítania, tak ako občas ja.

Nursultan Nazarbajev

Vieš čo sú to jatky? Prečítaj si :
http://en.wikipedia.org/wiki/Battle_of_Grozny_%281994%E2%80%931995%29
en.wikipedia.org/wiki/Battle_of_Grozny_(August_1996)

Porovnaj si hustotu obyvateľstva 838 /km2 a počet obyvateľov cca 300 tisíc v čase pred vojnou, odhadovaný počet obetí 2500 s tým čo sa deje v Gaze. A hlavne porovnaj použitú vojenskú techniku a metódy boja. Pripomínam, že našťastie Čecenci mali možnosť počas bojov kam utiecť, reálna hustota obyvateľov počas bojov bola podstatne nižšia.

Buheh

je v Gaze iba 1030 mŕtvych. Tak to je nič, tí v Groznom nahrali oveľa viac bodov. Ale povedz mi, Ty empatik, od koľkých bodov sa začína level "jatky"? Od 2500 vyššie? Alebo to záleží na tom, akú verziu hry máš nainštalovanú?

Norman

krutú a plnú vojnu, s ťažkými zbranami a teroristickými výpadmi, bol problém ich poraziť.
Porovnávať čečenskú vojnu s jednostrannými jatkami voči Gaze?
To môže iba blázon. Iba hlupák pod vplyvom sionistickej propagandy, vymytý mozog.

Norman

V tomto bode namáčaš hlavu do sračiek, Morozov.
Konkrétne ti to vysvetlil Buhehe, nemusím hladať ďalej, máš nad čím rozmýšlať.
I keď v tomto bode niet nad čím špekulovať, buď si človek, alebo si potkan. V tomto nepoznám kompromisu - a kedže je jasné, ako si v tomto ohľade slabý, veľmi slabý a ešte len na začiatku cesty, treba byť na teba prísny.
V podstate to je problém východnej Európy - morálna mlandravosť. Radšej tolerovať zlo, len sa nehádať. Tento prístup si ale v otázke sionizmu vyhoď z hlavy.
Ešte keď som napísal prvý príspevok k tebe, som doma povedal: ak sa niekde v spoločnosti niekto mimochodom zmieni proizraelsky, dokážem sa v pohode ovládnuť a nebudem sa hádať a robiť scény. Ale ak niekto príde osobne ku mne a bude o tom akože vážne hovoriť a bude sa zastávať zločinu, rozbijem mu fyzicky papulu. Môžeš si písať, že som "chorý" - ale to je zas len tvoja projekcia - ja ti otvorene a jasne hovorím, ako to je a ako by to malo byť všade.
Asi je pravda, že som v menšine, zvlášť tu na Slovensku, kde žiadna občianska spoločnosť očividne nie je, kde nik z inštitúcií nezvolal ani žiadnu protiizraelskú demonštráciu, ale keby to mala byť moja posledná vec, tak každému takému potkanovi osobne tú hubu rozmlátim.
Vitaj v realite vojny, perohryz.

Iczik

Prepáč, ale o nadávkach a úpnej absencii racionálnej argumentácie sa dá rozmýšľať iba v dimenziách psychiatrie.

Naozaj ste tak obmedzení, že si neuvedomujete, že ten Váš opak toho, čo nazývaš "morálna mlandravosť" je čisté bláznovstvo a kult násilia, ktorý iba nahráva pánovi Netanyahu a pár dobre financovaným a luxusne žijúcim "predstaviteľom ľudu Palestíny", ktorí neponúkajú Palestíncom žiadne reálne riešenie?

Prognóza výsledku súčasných udalostí je veľmi jednoduchá. Ešte jeden alebo dva týždne operácií IDF v Gaze, spústa zbúraných barákov a tunelov pod nimi, raketové arzenály vyhodené do vzduchu, cca 1500 obetí na životoch medzi Palestíncami a cca 15 000 zranených. Potom sa stiahnu, verejná mienka v Izreali zmanipulovaná tak, že tých pár Židov, ktorí ešte nestratili zmysel pre mieru je pri pokusoch demonštrovať proti metóde boja v Gaze napádaných okolidúcimi na uliciach. Svet sa zapár týždňov ukludní, médiá si nájdu inú tímu a na pozadí tohto bezúčelného neľudského cirkusu sa udejú veci, ktoré sú podstatne dôležitejšie, ako operácie IDF v Gaze. Napríklad prejde dohoda v EÚ, ktorá zoberie právomoci členských krajín EÚ regulovať vyčíňanie bánk.

Výsledok pre Palestíncov je žalostný. Vojensky poraziť Izreal je nemožné, terorizmus a naviac prenášaný na územie tretích strán budí vo svete odpor a politické riešenie ich problémov v Izraeli je úplne zablokované. Opak toho, čo si nazval " morálna mlandravosť" a ja nazývam bláznovstvo fanatikov na oboch stranách barikády priniesie žalostné plody - 1500 mŕtvych z toho veľa detí a inak ďalšie pokračovanie mizerného života 1,8 milióna chudákov, namačkaných na 360km2 v ešte horších podmienkach, ako doteraz. Znovu sa začnú hĺbiť tunely, pašovať rakety a o dva-tri roky repríza! To je tá Vaša morálka - kult násilia v praxi!

Norman

Morálna mlandravosť je pojem, ktorý padol v súvislosti s východnou Európou. Morálna mlandravosť, to je to, čo tvorí vačšinu obsahu tvojej hlavy - a o tom je reč.

Čo si vlastne zas tak rozšafne napísal v dvoch odstavcoch? Nič. Že tento amok izraelcov prejde, a zas sa naň zabudne? A prečo to nenapíšeš na sionistický server, prečo židom nenapíšeš, že vraždia zbytočne, prečo to píšeš sem?

Jasné, že výsledok sionistického amoku je pre palestínčanov žalostný. Tým ako chceš naznačiť, že si za toto môžu Palestinčania sami? Chlapče, ja viem, že sú to emócie, ale samozrejme že si za takéto podsúvania zaslúžiš len vyfliaskať - čo iné?

Ale som úprimne rád, že si sa tu prejavil, teda že sa tu prejavil jeden z týchto dnešných osprostených zbabelcov. Lebo už ste v poslednom čase tak ticho, že by človek podľahol ilúzii, že už vás niet, že ste sa zmenili, vyprchali. Ale nie, samozrejme že nie, tento svet ide podľa zákonov a pasívni podporovatelia zla síce už stíchli, ale sami sa nezmenia.Nebudú mať už čas, nik na nich čakať nebude.

Aram Chačatrurian

Ja tvrdím, že tento Amok extrémistov v Izraeli neprejde, dokonca že sa bude vďaka idiotskej politike Hamasu a bláznivým hlavám, ktoré tu tak nádherne prezentuješ/imituješ?, bude ešte stupňovať! Jasne som napísal - o 2-3 roky ak Palestínci nedostanú rozum, bude repríza!

Ako vieš, že som to nenapísal na nejaký sionistický server a to dokonca priamo Izraelský? Ak by si pozorne čítal, tak by si prišiel na to aj kam a že reakcia bola podobne idiotská, ako tá tvoja! :-D

Bláznivá zúrivosť je na oboch stranách, pán Netanyahu a spol., resp. tá väčšina Izrealecov, ktorá dnes jeho politiku podporuje je výsledok šialenstva Hamasu. V Izreale by pre zmenu za tvoje názory vyfliaskali Teba, taká je už úroveň diskusie násilníkov! V odbornej literatúre sa na to začína používať pojem kolektívna psychóza (Collective Psychosis)...

Norman

Všetko je povedané, tak ťa poučím o tvojej obľúbenej oblasti:
1.Napísal si sem howgh a potom si prišiel pod iným nickom. Následne, keď si bol samozrejme identifikovaný, si začal dávať stále nové nicky. Prečo sa snažíš takto trápne zametať svoj prečin? Veď zmeniť nick nie je zločin ... ale ty sa cítiš vinný.

2. Takže na izraelskom servri bola na teba zlá reakcia? Ale ako je to možné, že sionisti takto? Pozri, my tu nikoho nevraždíme, oni áno. Choď znova tam a tam zostaň - vrámci tvojej terapie - na sionistický SLOVENSKY alebo český server a tam znova a znova do nich tni. Rozumieš? Znova - ONI vraždia, MY NIE! Takže tam do nich tni, akí sú frustrovaní idioti, fanatici.

3. Netanjahu nie je výsledok Hamasu (to skôr naopak, pozri históriu vzniku Hamasu).
Palestínci nevraždia židov po tisícoch - keď to tak bude, potom sa ozvi, že činy židov sú výsledkom činov Hamasu. Toto je sice k téme - ale zas je to rovnako aj k tvojej psychológii.

4. Kolektívna psychóza je pekný pojem na obete sionistickej propagandy. Ver mi, že si zaslúžiš poďakovanie, že si ju ukážkovo predviedol. To myslím absolútne vážne, lebo niekto by veril, že vraždenie v Palestíne je lokálna úchylka, ale zlá pravda je v tom, že tá nákaza je síce pasívne, ale široko rozšírená AJ v našich končinách (čoho si ukážka).

5. Smajly. Nie som ich zásadný odporca, často je voľná atmosféra, kde je človek detinský. Ale to, že ich dávaš tu, veľké a vycenené .. na nevhodných miestach - nuž, tvoja chyba.

Abú Cimbál

Frustrovaný postihnutý chudák, plný zlosti, prechádzajúcej až do neovládateľnej nenávidiacej zúrivosti, potrebuje na chvíľkovú katarziu objekt. Na Internete je to absurdný cieľ – nenávidený Nick, na ktorý zavesí svoju nálepku (Dávidova hviezda je z tých najtrápnejších) a vytvorí pekne kompaktné (ideálne na 3 riadky) a dobre smrdiace intelektuálne a morálne lajno, ktoré s veľkou chuťou hodí na svojho virtuálneho súpera. Argumentácia faktami je nepodstatná, diskusia nulová, dôležitý je iba ten emocionálny smrad a katarzia, ktorá nastane v okamžiku, keď sa objaví na Internete.
Svet je nádherne jednoduchý, polarizovaný na plus a mínus, čiernobiely. Dôležité sú iba emocionálne postoje sociopata, empatia je nulová a v takomto polarizovanom svete vlastne zbytočná!
Páni manipulátori verejnou mienkou vedia veľmi dobre, že sociálne siete nebudú nikdy rovnocennou alternatívou masovokomunikačných médií. Je pomerne veľmi jednoduché zmanipulovať nejaké formujúce sa alternatívne médium do stavu, v ktorom začne šíriť do Internetového luftu taký extrémistický sociopatický smrad, že normálny človek z takejto virtuálnej komunity utečie. Stačí jedna – dve virtuálne osobnosti, ktoré nazývam chujimitátor, ktoré začnú diskusiu polarizovať do stavu, že sa zmení na intelektuálny a morálny fekál! Je veľmi obtiažne pre laika odlíšiť, či ide o reálneho psychopata, lebo dobre psychiatrickou literatúrou vyškolený chujimitátor dokáže bez problémov simulovať duševnú chorobu. Na diagnostiku je potrebná séria dobre cielených provokácií, i keď nedokáže odlíšiť žalostný stav, keď pôvodne zabávajúci sa chujimitátor sa tak pohrúži/identifikuje do svojej role, že sa zmení na poľutovania hodného idiota.
Na druhej strane si oligarchia neuvedomuje, že monopolizácia médií a cielená manipulácia sociálnych sietí môže polarizovať spoločnosť do stavu, ktorý v prípade krízy sa môže stať veľmi rýchlo neovládateľný!
Môj záver je, že prax na Internete veľmi rýchlo a transparentne dokazuje teoretické poznatky, že sociálne siete v rôznych formách (napr. facebook alebo anonymné diskusné skupiny) nemôže nahradiť normálnu politickú činnosť cez oficiálne médiá. Osud politických strán, ktoré sa pokúšajú takto pôsobiť v spoločnosti (napr. SaS) to dokazuje – zákonite sa zvrhnú na uzavretú spoločnosť, ktorá bez diskusie s opozičnými názormi rýchlo intelektuálne a morálne degeneruje do stavu, keď je pre väčšinovú spoločnosť neprijateľná. Treba hľadať také formy politickej činnosti na Interente, ktoré sú odolné voči tu spomenutým javom. Veľmi interesantnou alternatívou je napríklad web www.blisty.cz , kde sa zatiaľ darí aj vďaka tomu, že odstránil anonymné diskusné skupiny, udržať prijateľnú úroveň diskusie alternatívnych názorov.

s1

Aký išiel, takú našiel

s

Skutočné zážitky, realitu šialenstva na Internete. Väčšina teoretikov, ktorí o probléme píšu, si to neskúsila v praxi preto ich teórie aj tak často vyzerajú. Moje závery sa dajú zhrnúť do jednoduchej myšlienky - sociálne siete v rôznych formách nedokážu vo vecnej diskusii formovať NOVÉ názory, dokážu iba polarizovať už jestvujúce (často iba predsudky) do extrémnych foriem.

Predstava, že sa dá na sociálnych sieťach robiť politický marketing, alebo dokonca nejaká účinná propaganda, schopná zasiahnuť použiteľnú väčšinu voličov, je nekonečne naivná.

Zakazovanie alebo obmedzenie diskusií v médiách problém nerieši, pokiaľ je spoločnosť ekonomicky zastrašovaná a opozičné názory vo väčšinových médiách šikanované a cielene deformované. Prípad jedného z mála ekonómov, čo popisuje pomerne presne našu realitu, profesora Petra Staněka, jeho šikanácia v médiách, nasadenie primitíva klamára Kaníka do diskusie s ním iba s jedným cieľom - vyprovokovať ho, jeho postupný presun do extrémnejších polôh (v štýle: "Keď ste si ma tak upiekli, tak si ma ja teraz zjedzte!"), táto nešťastná kauza jasne demaskuje našu "otvorenú spoločnosť" a demokraciu, ktorú tu máme po nežnej revolúcii.

Niekdy je aj potvrdenie slepej uličky pozitívny výsledok! :-D

Norman

teraz tu nie je miesto ani nálada, ale v tomto majú predsa už všetci podobný názor.
Samozrejme, že je ťažko zmeniť niekoho názor. Dá sa to, keď sa učiaci vyzná a vynaloží energiu. Ale stojí to tú energiu, čas - a výsledky sú mizerné, ako dotyčný dostáva z druhej strany vždy znova a znova infekciu.
Ak si v tejto veci človek odmyslí emócie a berie vec technicky, prípadne analogicky k biológií, je všetko jasné.

Ovplyvňovanie verejnej mierky robia masmédia, lebo:
1. cez situáciu "zábavy" majú sledovanosť aj hypnotickú náladu sledovatelov
2. cez oficiálnu štátnu líniu - priame a otvorené definovanie štátnej ideológie, názorov, sa ovplyvňujú tí, ktorí poctivo poslúchajú (a to je a bude väčšina). Príklad: keď obama povie, že vzbúrenci zostrelili lietadlo, tak to nie je propaganda, to je priamo štátna ideológia a ovčan má možnosť ju poslúchať, alebo sa rozísť so štátom. To druhé urobí málokto.
(necháme bokom prelievanie ovečiek medzi republikánmi a demokratmi či podobné nezmysly)

Ale k našej praxi:
preto si tu nik nerobí ilúzie, že tu bude pretvárať masy. Toto je pre tých, čo vedia, vidia alebo aspoň tušia. Kto súhlasí, ten nech tu je, kto nie, ten pochopí o desať, alebo o sto rokov, mne je to jedno. Nemám obavu, že premrháme všetky príležitosti - stý krát opakujem, že história je ako geoforming - je väčšinou pomalý, ale nezastaviteľný. Nie my sme zdrojom energie, ktorá to zmení - my ju ani neznásobíme, ani ju nezastavíme, ak by sme aj chceli, - len sledujeme, kadiaľ ide a uľahčujeme jej, alebo nevinným cestu, trocha možno pozametáme smeti, nech ten augiášov chliev zas raz dostane lifting.
Hm, to nie je fanatizmus, myslím.)

My sa potrebujeme len nadýchnuť a nech nik konkrétny neskúša zabrániť nám dýchať.

qedstar

>>> "Samozrejme, že je ťažko zmeniť niekoho názor. Dá sa to, keď sa učiaci vyzná a vynaloží energiu. Ale stojí to tú energiu, čas - a výsledky sú mizerné, ako dotyčný dostáva z druhej strany vždy znova a znova infekciu."

Na "oddělání" lži exituje jeden (áno, práve jeden, nie dva) prostriedok: bolesť. Fyzická alebo duševná. Toto je tá jediná vec, ktorá v skutočnosti presvedčuje, nič iné. Preto BO (bežné ovce) potrebujú byť prikvačené osudom, aby sa v zúfalých bolestiach pomaly prepracovávali k pravde. To najlepšie, v čo teda môžeme dúfať, je buď chronické alebo akútne utrpenie - akútne je vojna, chronické je potom neustále otroctvo a teror. Toto pomaličky, ale o to istejšie, dovedie nedozreté dušičky ľudí k postupnému zreniu pravdy. Avšak je nutné podotknúť, že ani mučenie na učenie nie je také efektívne, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Je to však jediný prostriedok, ktorý obecne máme (myslím, ktorý má židovská svetovláda) k dispozícii. To jediné, čo snáď môže človeka štvať pri poznaní tejto pravdy je to, že je utrpenie dosť nerovnomerne rozložené (treba však pritom podotknúť, že aj následné odmeny sú potom nerovnomerne rozložené). Niekedy by trpiaci človek, ktorý trpí proti diablovi aj uvítal, aby spolu s ním trpel niekto iný. Lebo predsalen byť také eso - že vysoko nad priemerom sa vyškŕňať do slniečka sám - nie je to pravé orechové. Istá pospolitosť v utrpení by tu bola na mieste. Miesto toho človek vidí, ako sa väčšina len čo najzúfalejšie a najrýchlejšie snaží prehodiť svoj vlastný (malý) kríž na niekoho iného.

Norman

Súhlasím.
Je to ako závislosť, ako hrubé povrazy, ktorými je človek spojený so svojimi posadnutosťami.
Je ťažko sa ich zbaviť, dobrovoľne to asi nik nespraví, je to bolestivé, je to rovnako bolestivé, ako urezať si vlastnú končatinu. Preto je to zväčša vecou dosť blbých a nepríjemných zhôd okolností, ktoré si nik nevyberá, že sa také niečo stane a človek sa tých povrazov ako tak zbaví. Ale ako píšeš, bolí to aj tak, nech nik nehovorí, že nie.

Čo sa týka samoty utrpenia - čo ti poviem... normálne by som to ani nespomínal ani nikomu neradil, ale len tak medzi nami ...máš pravdu, že sa ľudia snažia prehodiť svoj (malý) kríž na niekoho iného ... ale pozri sa lepšie... nie sú to malé kríže, je to jedno veľké utrpenie, v ktorom sa všetci(!) metajú.
Možno ti takýto pohľad na vec pomôže. Možno naopak.

qedstar

"Preto je to zväčša vecou dosť blbých a nepríjemných zhôd okolností, ktoré si nik nevyberá" - presne tak. Díky za tie okolnosti, neľutujem.

>>> "ale pozri sa lepšie... nie sú to malé kríže, je to jedno veľké utrpenie, v ktorom sa všetci(!) metajú."

Nechcel som to hneď zfleku takto napísať, ono to inak ani nemôže byť, keďže nám tu vytvorili prakticky jeden veľký gulag. Z osobného pozorovania druhých ľudí mám však dojem, že až tak veľmi zase netrpia... neviem, možno to vedia len dobre skrývať, a možno naozaj netrpia.

Norman

Tak to najnovšie volajú, myslím, len aby sa zdalo, že to je len choroba, týkajúca sa len nejakej menšiny. Ale aj dnešný prípad (vraj) samovraždy Robina Willamsa indikuje, že ani o jednom nemožno povedať, že je na tom dobre. Nie je to logický dôkaz, ale predsa ... je to skôr typický príklad.
Vyjadrené tvojimi slovami, ľudia to naozaj podvedome aj vedome "skrývajú".

Môj názor. Ak sa mýlim, aj tak dobre, je to jedno. Ale všetky múdrosti sveta, východu aj západu, sa prikláňajú k tej trpiacej verzii.

qedstar

... si takto klamať? Tým sa problém nevyrieši. Podľa mňa vonkajšia a vnútorná situácia spolu súvisia viac než si myslíme, tj. treba riešiť obe naraz. Ja preto toľko huckám ľudí aby už konečne začali jednať, lebo alternatíva je presne toto: utopiť sa v depresii. Ja neviem, im varianta B fakt vyhovuje viac než riziko smrti v boji? Pretože v tom boji môžu aspoň vyhrať, ale pokiaľ sa nevyrieši vonkajší problém - gulag - tak "boj" proti vnútornému problému bude len trápnym vajataním.

Norman

tak s tebou súhlasím.

Norman

Ešte niekomu hovor o urážkach.

Teba systém vyhodil z blogu HN a tak si došiel prosiť o milosť sem.
Kým všetky masmédia tlačia ideológiu na jednu stranu, my tu máme priestor pre inú pravdu.
Ty si sem prišiel najprv urazený, že neuznávame židovských dirigentov a včera s provokáciou si sa tu skúšal zastávať Izraelského besnenia (s tupou myšlienkou, že azda ti to uznáme, keď frfleš aj na hluposti arabov ...) A si zas strašne urazený, keď tvoja provokácia dosiahla asi opak toho, čo si myslel - vyvolala len kopu otvorených slov o svinstve sionistov.
Nuž, nevyznáš sa v tom, vidíš, že dosahuješ opak toho, čo chceš, si hlupák.

Na teba osobne ja alebo ktokoľvek tu kašle.
Podobne, ak si čakal, že tu budem kohokoľvek obchádzať, že tu azda budujem sieť. Nie, si sociálne slepý, každý ti tu potvrdí, že tu neustupujem ničomu, nekupujem nič, čo smrdí, nech už sa slubuje čokoľvek. Sieť so slabými nevyspelými očkami je k ničomu.

Čo sa týka internetu - zavrite všetky debaty oficiálnych stránok.) Fejsbúk je síce sen sociopatov, ale asi aj ten bude treba zavrieť, všetky diskusie. Nechajte len nezávislé média, hlupáci.)

Pavlik Morozov

"Teba systém vyhodil z blogu HN a tak si došiel prosiť o milosť sem." :-D

Inak sa Ti dokonale podarilo potvrdiť psychológiu fanatikov, ktorú som popísal. Pýtam sa - je to kúzlo nechceného, alebo zámer?!

Norman

Zomierajú po stovkách ľudia, a ty znova aznova sa staráš o "psychológiu".
To je fakt nenormálne, zrejme si bol nejaký šikanovaný nerd a takto to dopadlo

Pre ľudí, ako ty, je každý človek s hodnotami a pevným postojom "fanatik". Už predtým si dal urážky ako "frustrovaný", "chudák", už ti do plného arzenálu oficiálnej ideológie chýba iba "extrémista" a "konšpirátor" - ale to som asi len prehliadol, lebo samozrejme nik nečíta tie tvoje litánie celé.

Ak sa ti nepáči výraz "o milosť", "tak možno "o priestor", aby sme vypočuli tvoje nadávania a besnenie na Hospodárske noviny. Mimochodom, to, že tebe vyrazili -spolu s inými- blog z HN ťa rozčertilo do zúrivosti. Malá krivda voči tvojej osobe ťa prinútilo soptiť a nadávať - cielené vyvraždenie tisícky ľudí ťa necháva chľadným a vysmievaš sa ľuďom, ktorým také svinstvo nie je ľahostajné. Z toho vidno, že toto nie je o fanatockosti, ale o tvojej egoiskosti a nedostatku svedomia -o typickom psychopatickom nedostatku emptie z tvojej strany ani nehovoriac.

Žiaľ, nevýhoda je, že zas bola urazená osobná úchyľka, tvoje bobo o tom, aký si šikovný a rafinovaný a tak zas sem budeš chodiť donekonečna, aby si všetkým dokazoval, aký si dobrý. Bože, prečo ťa len z toho blogu HN vyhodili, prečo si nemohoľ ďalej písať o slovenských debilkoch a o Ferengoch, tvojich kakaných výmysloch, na ktorých si sa odbavil a zároveň do teba nik nerýpal, že urášaš židov -ako keby to židia nevideli, ale samozrejme sa smiali tvojej zbabelosti, nazvať to pravým menom. Prečo sa pletieš tu do vecí, na ktoré nemáš nielen mozog, ale hlavne etiku osobnosti? Sleduj a pouč sa - to je tvoja parketa.

Dovoľ, aby som tebe podobným povedal: áno, toto je blog proti hajzlom, a takým aj bude až do konca. Až do ich konca. Alebo do vašeho konca, mne je to jedno, kde skončíš ty a celá tá ochudobnená stredná trieda, ktorá v nasledujúcom čase zistí, čo je to naozaj "kríza".
Nie, tu nikdy neustúpime zbabelo od debaty, ako na Britských Listoch, ktoré tým prehrali. Nie, tu vždy radi znova a znova napíšeme, čo je to sionizmus a ako hľboko sú zhnité moderné spoločnosti, aj Slovensko. A urobíme to preto, lebo frustráciu zo zla treba niekde vyliať, niet najmenší dôvod si ju nechávať pre seba - a niet najmenší dôvod vás ľutovať, kolaborantov a iných zmrdov.

Neviem, koľkí takto rozmýšlajú. Propaganda niekedy píše, že mnohí, inokedy zas vehementne tvrdí, že len niektorí. Mne je to jedno, ja viem, že nie som sám, že pravda sa nedá odrbať a tvrdím, ako ostatne každý, že je na mojej strane:)

Pavlik Morozov

fabulácií - kedy a kde som "besnel" na HN? Ako vieš, že ma to "rozčertilo do zúrivosti"? :-D

Popísal si tu nejaký príbeh, ktorý sa hodí pre tvoje choré ego.

Norman

Len stupeň tvojej nasratosti je neistý. Ale zvyšok platí?
OK.

Pavlik Morozov

Vždy keď Ti aj začnem veriť, že si jednoducho psychopat nenávidiaci Židov, podarí sa mi ťa vyprovkovať k výrokom, ktoré svedčia o tom, že sedíš niekde napríklad na SIS a venuješ sa profesionálne boju s antisemitizmom. Ale ďaší cyklus dôvery v tvoju jebnutosť už nebude! tentoraz si ma už presvedčil!

Norman

hlavne dilemu o agentoch, v ktorej si sám sebe už viackrát dokázal obe protikladné tvrdenia. Gratulujem.

Vieš, keď bola reč o WTC, zastal som sa ťa, pretože ma zaujíma názor ľudí pod vplyvom oficiálnej propagandy. Ale Gaza nie je o žiadnej teorii, názory podporovatelov vraždenia nikoho nazaujímajú.

Zabíjanie civilov je zločin

S tým debata začala as tým aj vždy skončí.

Buheh

kto bol Pavlik Morozov? To meno sa mi zdalo povedomé, tak som sa pozrel do wikipédie:

http://cs.wikipedia.org/wiki/Pavl%C3%ADk_Morozov

Bol to prototyp komunistického hrdinu, ktorý udal svojho otca kulaka, za čo ho miestni dedinčania dopichali vidlami.

To len tak na okraj.

A inak, našiel som zaujímavý link o trolloch – teda nie že by to bolo nejaké dôveryhodné, ale možno tieto veci takto nejak fungujú:

http://www.auria.sk/blog/trollovia-vydavatelstva-axel-springer-beru-do-4...

Norman

Pavlík Morozov je kasika u všetkých, ktorí prešli socialistickým školstvom. Pravda, psychológ by sa zamyslel, prečo také hranie sa na poslušného.
Ono to nie sú platení trolovia, skôr sú to nosiči vírusov, o ktorých ani nevedia.
Písal aktívne o zmrdoch v ekonomike, ok. Provokal rečami o Ferengoch ... hmmm.

Najprv nás ale z ničoho nič obvinil, že škodíme Rusku
http://nadhlad.com/comment/7904#comment-7904
potom obhajoval oficiálne bláboly o WTC,
a nakoniec vykotil klasického vírusového votrelca: skvelý prínos sionizmu ľudstvu, vrátane masového zabíjania.

Ja nie som žiaden dobrák, ale proste nemáme rovnaké názory.
Ináč sa dnes nič zvláštne nestalo.

Joshua Pinkas

Hamas dosiahne to, po čom túžil – fotografie mŕtvych a zmrzačených detí v médiách na celom svete. Radikalizácia Palestíncov doma a v zahraničí, resp. ultraľavičiarov a antisemitov na Západe.
Jeho „víťazstvo“ bude mať ale poriadne špinavú odvrátenú stranu. 1500 mŕtvych, vrátane civilov a najmä detí. Vyprovokovanie podobných fanatikov v Izraeli k ešte tvrdším postojom voči Palestíncom (dôležité – nie iba k Hamasu). Posun verejnej mienky v Izraeli k názoru, že štát Izrael neudržia pri živote inak, ako nemilosrdnou vojenskou silou, pričom vyjednávanie s Palestíncami (nie iba z Hamasom!) je plytvaním času.
Čo si páni z Hamasu neuvedomujú, že v Európe začína rásť antisemitizmus v skutočnom význame toho slova, a to minimálne rastie nechuť k výčinom všetkých Semitov, teda Arabov aj Židov!
Pán Benjamin Netayahu nebude sláviť hlasno, ale bude potichu šúchať papučkami pod stolom. Jeho podpora náboženským extrémistom, rozhodnutým osídľovať Západný breh nemusí byť ani tak motivovaná nábožensky, ako potrebou získať hlasy radikálov, ktorí sa podľa štatistík rozmnožujú rýchlejšie, ako umiernení Izraelci a dokonca Palestínci. Táto vojna penisov má pre vnútornú politiku v Izraeli ďaleko väčší význam v budúcnosti, ako dnes. Izraelská verejná mienka sa radikalizuje a oponenti tejto politiky sa stávajú dokonca terčom útokov väčšiny! Nejaký čas bude pokoj, minimálne do budúcich volieb si budú žmoliť ušné lalôčiky od rozkoše, ako sa im podarilo zabezpečiť Izrael pred útokmi zvonka. Potom nové kolo konfrontácie – taká je logika patologických násilníkov.
Prehrávajúca strana je tak isto jasná – obyvatelia Gazy, tých 1,8 milióna tiesniacich sa na 360km2 v ešte neľudskejších podmienkach.

Abú Graib

Takto vyzerá "víťazstvo" v Gaze z Kozmu:

http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/middleeast/israel/10995802/Isr...

Na tkomto fliačku zeme žije 1,8 milióna Pelestíncov

https://www.google.sk/maps/@31.5641084,34.5081918,7570m/data=!3m1!1e3

a napriek tomu sa našla partička gaunerov, ktorí sa rozhodli tam urobiť raketovú základňu na odpaľovanie svojich nepresných rakiet len preto, aby mohli vzninúť fotografie obetí v médiách.

1488

Takže ide o fotografie, aha. A ja že o toto

palestina

Le Bleu

http://nadhlad.com/comment/8922#comment-8922
Diery po guľách. Pretty fucking obvious, isn’t it?

Le Bleu

Tak som si pozrel viac fotiek a už som si nie taký istý.. Dosť asi záleží aj od toho správneho výberu snímok.

Prasiatko

"týdeník Der Spiegel vyšel na titulní straně s výzvou „Je třeba zastavit Putina“ a v úvodníku argumentaci shrnul jednoduše: „Vladimir Putin ignoroval požadavky Západu, aby přestal vyzbrojovat a podporovat proruské separatisty na Ukrajině. Jako takový nese spoluzodpovědnost za sestřelení letu MH17. Nastal čas, aby Evropa sáhla k tvrdé akci."

Ty vole len Olympania vedia, ako administratíva USA dosiahla, že toľko štáttov EU zradilo svoje finančné záujmy, ale...ak by RF zavrela ropné kohútiky Nord Stream-u, potom by sprostí Nemci zistili, že "cisár je nahý" :D :D Západ už teraz existuje len zo zdržanlivosti pravých silných - Kremeľ, Peking, Dillí. Takto o 10 rokov bude "Bretton Wood" len spomienka v dielach historikov.

Norman

ale každý vie, že pred skoro 80 rokmi začala zas naostro veľká svetová vojna a po jej skončení mal každý európsky politik priložený nôž na krk.
Tak ľahko zradia národné záujmy - keď už preskočíme to, že tí hajzli sú dôsledne vyberaní podľa stupňa servilnosti.

Zatial najznámejší poslední dvaja, ktorí neuposlúchli, boli Jurgen Moellemann a Jorg Haider.

Buheh

Dubček, Zelenay, Stračár, Ducký...

Norman

to je celkom iná trieda...
Možno Dubček a Štefánik, možno obete miestnych slobodomurárov.
Zelenay bola nehoda, on bol malá ryba.

qedstar

... prečo sa tí Palestínčania ešte stále rozmnožujú, keď žijú v gulagu, kde ich deti nemajú žiadnu nádej. Ja by som na ich mieste zaviedol protestnú akciu "nerozmnožovania sa". Ak mám byť otrok, tak je neskutočne úbohé to prenášať aj na svoje deti. Buď idem bojovať, oslobodím sa, a potom sa rozmnožujem, alebo idem bojovať a umriem, a nerozmnožím sa, alebo nejdem bojovať, ale v takom prípade sa v žiadnom prípade nebudem rozmnožovať, lebo to nie je nič iné len priznanie si totálnej porážky a svojej vlastnej úbohosti a menejcennosti.

qedstar

Inak povedané, šukať v zajatí, resp. šukať ako porazený, znamená priznať si, že som človek, ktorý nemá žiadnu osobnú hrdosť ani česť.

Norman

no to by to izraelcom vyhovovalo:)
Ty nie si porazený, ty si slobodný? Ty si si istý, že tvoje potomstvo čaká niečo iné, ako bieda, zotročenie a prašivá smrť??
Čo tak žiadať od páchatelov, teda sionistov, aby sa prestali rozmnožovať? Po toľkých svinstvách predsa musia jasne vidieť, že ich budúcnosť je čierna. Izrael pôsobí ako generátor chaosu - ale z chaosu sa rodí niečo nekontrolované, čo nazastavia žiadne talmudistické finty, ani žiadne americké bomby.
Amen

qedstar

Práve z tých dôvodov, ktoré si hore uviedol. Nešlo mi o to od niekoho niečo požadovať (zakázať rozmnožovanie alebo tak), ale skôr uviesť fakt, že brať veci na tak ľahkú váhu, že hoci je situácia mizerná, aj tak sa rozmnožíme, je vrchol nie nezodpovednosti ale skôr necnosti. Druhá vec je, že Izrael má jasne navrch čo sa týka moci vo svete... nevidím do budúcnosti, komentujem dnešný stav. Na Zemeguli máme od Izraela *dva* nezávislé štáty, jeden z nich je zrovna v proxy vojne s Izraelom, plus Rusko, ktoré, zdá sa, utieklo na čas z lopaty, čo nemôžu svetovládci stráviť... preto podceňovať moc Izraela, čiže diabla na Zemi, môže len niekto, kto sa jej nikdy otvorene nepostavil.

Norman

tá je zjavne nesprávna.
"podceňovať moc Izraela, čiže diabla na Zemi, môže len niekto, kto sa jej nikdy otvorene nepostavil"
Myslím, že práve Palestínci sa moci Izraela postavili a zároveň ich obviňuješ, že Izrael podceňujú. To si protirečí.
Pravda je teda skôr taká:
"Preceňovať moc Izraela môže hlavne ten, kto sa jej nikdy nepostavil".

Ostatne, to platí o každej moci.

Pravda, tým nechcem spochybňovať silu a rozsah hniloby sveta, veď problém ovčanov je práve v tom, že nevnímajú, v akom sajrajte žijú a podceňujú zlovoľnosť systému. A takisto chcem varovať pred "otvoreným postavením sa" - isť hlavou proti betónovému múru je nezmysel, na to inteligentní ľudia vymysleli iné nástroje.

Ale bezpochyby platí, že ten, kto neskúsi krok do tmy a nepozrie sa zblízka, či je to v tmavom kúte dvora nejaký démon alebo len slamenný strašiak, sa bude naveky báť a tvrdiť, že to bol a je ten najhorší satan.

qedstar

Nie, nikde som ich neobviňoval, že Izrael podceňujú. Podľa mňa sú si dobre vedomí toho, že má nad nimi absolútnu moc: sú plne v jeho objatí a Izrael môže mačkať a rezať podľa svojej ľubo(z)vôle. Niet divu, že dotyčný sa pri takom silnom mačkaní a pravidelnom pichaní môže zblázniť a občas vystrelí (aj naslepo) nejakú raketu s cieľom svetu vykričať svoju bolesť. Každý človek podvedome vie, že je nad ním akási bližšie nešpecifikovaná veľká temná moc, takže drvivá väčšina sa podvedome vyhýba priamej konfrontácii. Palestínčania to určite vedia tiež, keďže sú jej v bruchu (bez irónie).

K tomu preceňovaniu: židia za posledných 3000 a tuším 500 rokov ani raz neprehrali (inak by boli vymazaní z povrchu), ale zato úspešne zruinovali dosiaľ každú civilizáciu. História nepustí, jasne vedú, šance sú teda z počtu pravdepodobnosti aj dnes úplne mizivé. Nehovorím, že je to dôvod neodporovať, len kalkulujem šance. Cením si mučeníkov, ktorí išli na istú smrť (nie vždy bezbolestnú) proti nepriateľovi, proti ktorému nebolo možné vyhrať. Kto sa dokáže (vedome!) nechať umučiť, je predsa Kráľ.

>>> "A takisto chcem varovať pred "otvoreným postavením sa" - isť hlavou proti betónovému múru je nezmysel, na to inteligentní ľudia vymysleli iné nástroje."

Ísť hlavou proti betónu je presne to, čo ja nazývam kráľovský spôsob. Bojovať myšlienkami, ideami a hľadaním spolubojovníkov je proti tomu spôsob o rád nižšej hodnoty (nie úplne bezcenný, beztak).

K tomu démonovi: celkovo je zlo bagatelizované, zľahčované: ako keby nemalo reálnu moc. Lenže ono má moc, a obrovskú. Nie, nie je to slamenný strašiak, je to veľmi mocný a krutý nepriateľ a treba sa ho odôvodnene obávať. Nie je to až také ľahké ako to na PC obrazovke vyzerá.

Norman

3000 a tuším 500 rokov ani raz neprehrali ...

Malé a nepodstatné královstvo Izraela jestvovalo možno pred 2800 rokmi, čiže približne vtedy, keď vznikol Rím a asi 500 rokov po Kréte a Mykénach, minimáne 2000 rokov po vzniku pyrmíd a iných blízkovýchodných ríšach.
Toľko ku vzniku - všetko ostatné je klamlivý mýtus.

"Královstvo" existovali nejakých sto rokov, možno ani nie, spolu s podobnými dedinskými "královstvami", a bolo rozkopané susedmi na sračku. Z toho majú tú traumu a tie komplexy menejcennosti, kultúrnej zaostalosti. Podľa mňa nebyť toho, že sa Starý Zákon podarilo infiltrovať do vznikajúceho gnosticko-helénistického hnutia, ktoré všetky ostatné zničilo a nazvalo sa kreťanstvo, teda vlastne z toho vznikla židovská sekta, tak by neprežilo ani žiadne židovstvo.

Kresťanstvo bolo tiež veľmi mocné a nik ho neporazil - a dnes majú problém aj s dementnými metalistami.

Čo sa týka královského spôsobu - niekedy je treba vybojovať aj vopred prehratý boj, viď Novorosija, ale musí mať určitý zmysel. Hlavou proti betónu - také niečo by som neradil ani nepriateľovi.
Ale budem veľmi rád, keď sa podelíš so svojimi skúsenosťami z tohto boja.

Norman

A to som bol ešte benevolentný, pretože o nejakom Šalamúnovi či Dávidovi, o iných ani nehovoriac, nejestvujú žiadne písomné záznamy, nikde z okolitých štátov, nič a nič, okrem mýtov biblie. Čiže sú to také vymyslené postavy, ako Ježiš, Praotec Čech alebo Fantomas.

qedstar

>>> "Ale budem veľmi rád, keď sa podelíš so svojimi skúsenosťami z tohto boja."

Nebudem hovoriť konkrétnosti o mojom boji proti svetovláde, popíšem to obecne, tj. to, čo platí vlastne pre všetkých...

Keď si napadnutý, tak moc nemáš na výber, či sa budeš brániť; brániť sa je proste jediná možnosť. Je jedno, kto ťa napadol. Pravda, sú aj takí, ktorí sa nebránia, ale takí pojdú medzi prvými. Takže keď proti tebe stoji neporaziteľná stena, máš dve možnosti: buď sa nechať rozmačkať alebo sa brániť až kým ťa neporazia a až potom sa nechať rozmačkať. Môj štýl je ten druhý. Osobne preferujem kopkať okolo seba nožičkami a ručičkami až kým nie som úplne vysilený, tj. nepredať svoj život za lacno.

Bojovníci majú niektoré charakteristiky, ktoré u bežných ľudí nie sú. Napr. taký bojovník je ochotný obetovať sa, tzn. trpieť, ak tým spôsobuje bolesť aj svojmu nepriateľovi. Bežný človek si radšej volí netrpieť a neničiť nepriateľa, bojovník nehľadí na svoju obeť, jeho cieľom je hlava-nehlava ničiť nepriateľa, či už zomrie alebo nie, či trpí alebo nie, či príde o ruku o nohu alebo nie. Tento bojový duch je bohužiaľ dosť riedko sa vyskytujúci v popke, preto je tak ľahké ju ovládnuť. Všeobecne platí, že vyhráva ten, kto menej hľadí na svoje vlastné utrpenie. Kto sa nechá utrpením zlomiť, skončí ako zlomená, podriadená ovca, na slovo poslúchajúca vôľu svojho pána/boha.

Teda obecné fungovanie vládnutia má dva režimy: DS a SM. Stav víťazstva, teda Dominantno-Submisívny vzťah medzi zotročovateľom a podriadeným, je východzí stav. Ak však podriadený nechce byť viac subík, ktorého dominant "nakladá", tak vzťah prechádza do režimu SM, to znamená, že neposlušný subík sa zmení na masochistu, a to trvá až dovtedy, kým sa opäť dobrovoľne nezmení na subíka; potom vzťah prejde z režimu SM opäť do režimu DS. Takto to chodí prakticky stále na Zemi. Vzťahu DS zodpovedá imperiálna forma (tzv. "mier", ale skôr v podaní Imperátora, a na strane podriadenej ovce je to vždy mier so škrípajúcimi zubami), vzťahu SM zodpovedá politicky vojna.

Ja osobne som skôr masochista než subík, takže sa radšej nechám umučiť k smrti ako by som mal byť submisívna ovca.

Norman

Podľa mňa si presne si vystihol tie dva principiálne odlišné mentálne postoje, konkrétne:

Bežný človek si radšej volí netrpieť a neničiť nepriateľa, bojovník nehľadí na svoju obeť, jeho cieľom je hlava-nehlava ničiť nepriateľa, či už zomrie alebo nie, či trpí alebo nie,...

Pravda, ako všetko v realite, niekedy je praktickejší jeden, inokedy druhý spôsob, ale ide o princíp uznať to, že sú obidva podľa okolností dobré a aj morálne oprávnené. Žiaľ, často ľudia zastávajú len jeden pohľad a druhý principiálne odmietajú (možno aj ty, ale to teraz nie je dôležité).

Podstatné je to, že tiež si myslím, že väčšina populácie je už príliš naklonená na tú submisívnu stratégiu. Mnohí ľudia ani neveria, že to niekto môže myslieť vážne tak, ako to píšeš. Ale možno sa to u populácie rýchlo zmení so zmenou situácie a zmenou generácie (viď napríklad východná ukrajina). Len aby to zas nešlo od extrému k extrému.

Kedže v tomto sa zhodneme, nemá zmysel si vysvetlovať, že sme asi rozdielne chápali výklad frázy "hlavou proti múru".

Ja som dosť rýpavý, takže som rád, že dnes môžem výnimočne oceniť jeden naozaj pragmatický bojový postoj, bez irónie.

 

(len tak pre istotu, nie že by na tom záležalo, to SM znamená presne SadoMaso? alebo som predsa len niečo prehliadol?)

 

qedstar

Áno, sado-maso. Proste mučiť ľudí (keď sa to robí hromadne, tak sa to volá vojna) dovtedy, kým sa nepodriadia.

nick88

Nuž, bežný typ priemerného ľudského bojovnika už ste uviedli, teda typ s fyzickou silou. Sú aj iné typy bojovnikov napr. Bezchybný bojovnik, ktorý ma viac ako len fyzickú silu ci nejaký gang za sebou. Je to zaroveň muž či žena poznania a takyto bojovnik vie,že víťazstvo nevybojuje tym,že pôjde hlavou proti múru. Takyto bojovnik nemrhá energiou búraním múru ale ho preskočí. Takyto bojovnik vie, že jeho étos tkvie v jeho rozpoložení a postoji. Étosom je jeho odvaha tvárou v tvár všetkému, nech je to čokoľvek. Ak sa stretnete s grays uvidite oči aké ste nevideli. Jeho oči sú tmave,čierne jeho nenavisť priemerného bojovníka položí. Nenavidí ľudí a vstupuje do ich vedomí a teší sa z toho keď ich manipuluje k nenávistí.

qedstar

>>> "Bezchybný bojovnik ... vie,že víťazstvo nevybojuje tym,že pôjde hlavou proti múru"

Každý bojovník, ktorého je možno nazvať bezchybný, mocný resp. dokonalý VIE veľmi dobre, že to jediné, čo má cenu urobiť, je práve celou svojou mocou v jednej majestátnej akcii zaútočiť na nepriateľa. Nie sa trocháriť. Práve to sa dá inak povedať slovami "vyzvať na súboj múr". Viz. napr. kráľ Theoden v LOTR 3, ktorý po hlave zaútočí na Haradrim (tí, ktorí jazdia na tých veľkých slonoch).

>>> "Takyto bojovnik nemrhá energiou búraním múru ale ho preskočí."

Takýto bojovník vie, že v reálnom boji je to férovka, nemožno cheatovať a preto žiadne trápne preskakovania múru miesto tvrdého boja nie sú možné.

>>> "Étosom je jeho odvaha tvárou v tvár všetkému, nech je to čokoľvek."

No, a to si práve protirečí s tým "preskočením múru" namiesto jeho prebúrania.

nick88

možno, ked ťa "osvieti" zistíš čo je bezchybný bojovník a sklopíš hlavu a pochopíš. želám Ti to a hlavne veľa osobnej sily. Ty by si chcel byť vodcom, že?

qedstar

Asi ma neosvieti, skús mi to teda širšie popísať. Možno užšie a stručne, ak to tak ide. Z akého dôvodu by som vyhľadával vodcovskú pozíciu?

firstovka

man vs lion (psych)

https://www.youtube.com/watch?v=_V1J2Jyk3Uw

hadam najvacsi bojovnik v ziv. risi : jazvec -honey badger

https://www.youtube.com/watch?v=wPKlryXwmXk

firstovka

aj toto je poucne

orol bs grizly
https://www.youtube.com/watch?v=hV3ajQRniNg

Provokatér

Vraví sa, že nič nieje náhoda..

Nuž ľudské myslenie je naozaj zvláštne..

Iná anomália a podozrivo častá je zas Déjà vu..