3. světová válka: Nacisté proti nacistům ve válce za zničení nacismu

Jako by utrpení posledních dvou let nestačilo, jako bychom neměli dost mentální i sociální destabilizace, temné a sadistické síly, které tahají za nitky vesmíru, se rozhodly přihodit na naše hřbety novou světovou válku. No, paráda! Nejsem si jistý, jestli nám zbývá dostatek kolektivního rozumu, abychom se s takovouto ránou dokázali vypořádat. Ale jak špatné to může být? Rýsuje se z toho ta nejhorší světová válka vůbec?

Abychom předešli nedorozumění: ze svých středoškolských studií i důsledné indoktrinace popkulturou jsem nabyl dojmu, že zatím poslední světová válka, ta která skončila před skoro 80 lety, znamenala pro nacisty rozhodnou porážku. Jedním z nejsilnějších důsledků prohrané války bývá krom jiného i nerozdělitelné propojení ideje vaší samotné existence s představou nenapravitelného zla. Nikoliv náhodou darebáci nakonec vždycky válku prohrají a jen blázen nebo lhář by nepřiznal, že poválečná léta byla pro nacisty jedna velká PR katastrofa.

Ale možná mají nakonec antifašisté přece jen kus pravdy, protože nacisté si podle všeho zachovali tolik síly, že se hlavní účastníci tohoto potenciálního nového globálního vzplanutí navzájem obviňují z nacismu, takže pokud skutečně doklopýtáme až ke světové válce, budou nacisté bojovat proti nacistům, aby jednou a provždy zbavili svět nacistů, což velmi návodně naznačuje jisté velmi nedořešené otázky a odpovědi 2. světové války.


Svou invazí na Ukrajinu minulý týden ultrachlapák z ocele a mistr bojových umění Vladimir Putin smělostí překonal Donalda Trumpa v prezidentském úřadě o několik řádů.

Byť se zástupy politicky angažovaných komentátorských chytráků ze všech sil snaží podat tento střet Ruska s Ukrajinou jako duchovní souboj tradicionalistické křesťanské teokracie a dekadentních užitečných idiotů globálního homorežimu – nebo abstraktní střet kulturních konstruktů jako Východ vs. Západ – mnohem spíše jde v jádru o etnickou válku, válku krve, z níž nevede snadná cesta ven. Na začátku 21. století obývali Ukrajinu ze čtyř pětin Ukrajinci a ze zbylé pětiny Rusové, soustředění zejména ve východních oblastech země, kde se hovoří převážně rusky.

Ve svém projevu u příležitosti uznaní proruských východoukrajinských separatistických republik v Doněcku a Luhansku hovořil Putin o „odvěkém ruském území“. Označil také Ukrajince za ruské „slovanské bratry“, součást tradičního ruského impéria a Kyjev za jedno z prvních center ruské státnosti.

Když přijde na otázku, zda se jedná o legitimní národ zaštiťující jedinečný národ, dostává se Ukrajině nezřídka „palestinského zacházení“. Steve Bannon se nechal slyšet, že „Ukrajina vlastně není ani tak země, jako spíš koncept. Je to kus korupcí prolezlé země, z které si Clintonovi vytvořili kolonii, odkud můžou krást peníze.“ Alexandr Dugin zase označil Ukrajinu za „stát bez geopolitického významu. Postrádá kulturní význam, všeobecný význam i geografickou a etnickou jedinečnost“. Vždyť i nejrozšířenější etymologický výklad pojmenování Ukrajina odkazuje na „pohraničí“, tedy nikoliv skutečnou zemi.

Ukrajinští nacionalisté, jejichž národ byl v průběhu uplynulého stoletím příjemcem výjimečně tvrdých štulců osudu, by jistě nesouhlasili. Pokud Ukrajinci před 100 lety svébytnou identitu neměli, Holodomor, nacistická okupace nebo černobylská katastrofa nemohly než pomoci vybudovat jednu z oněch jedinečně lítých kolektivních identit, jaké mohou vzejít jedině ze sdíleného utrpení.

Kdyby Sověti nevěřili, že na Ukrajincích není zvláštního a jedinečného, sotva by se obtěžovali vyvolat hladomor, který během půldruhého roku zlomil ducha celé země a zahubil mezi třemi a deseti miliony jejích obyvatel. Nesoustředili by se na likvidaci ukrajinské řeckokatolické církve a převod jejího majetku ruské pravoslavné církvi. Nepodporovali by ruský jazyk i zvyky na úkor těch ukrajinských.

Málokoho tak překvapí, že národ, který se oficiálně zrodil teprve před třiceti lety, jehož předáci nezřídka končívají za mřížemi nebo otrávení, místo nejhoršího hladomoru i jaderné katastrofy 20. století, země, jež volky nevolky musela snášet to nejhorší, s čím dokázali přijít Stalin s Hitlerem a která byla zasažena nejhorší drogovou epidemií moderní doby, plodí drsné obyvatelstvo. Se pouhými 44 miliony obyvatel z Ukrajiny pocházejí součást mistr světa v boxu v těžké váze i bratrská dvojice (Kličkové), která ovládala tento sport více než deset let. Jeden z bratrů, v současnosti primátor Kyjeva slíbil, že se na obranu své země postaví se zbraní v rukou. Všechno je to až moc podivné, aby to nebyla pravda. Je to trochu, jako by scénář 3. světové války napsal Sylvester Stallone a my se nyní konečně dočkali jeho zfilmování.

Přestože série o Rockym naneštěstí žádného nacistického padoucha v boxerském ringu nepředstavila, dějový zvrat tohoto nejnovějšího pokračování spočívá ve vzájemném obviňování obou stran z nacismu – a neberou si v tomto ohledu sebemenší servítky. Jako by oba oponenti tušili, že když se podaří prosadit aplikaci této nálepky na protivníka, válka je z poloviny vyhraná.

Když Putin minulý týden ve čtvrtek ohlásil plnou invazi na Ukrajinu, hovořil o „zvláštní vojenské operaci“ s cílem „denacifikovat a demilitarizovat Ukrajinu“, jejíž vedení označil za „tlupu feťáků a neonacistů“.

Během zasedání Bezpečnostní rady OSN minulý týden pak ruský vyslanec Vassilij Nebenzia obvinil Spojené státy z podpory Majdanské revoluce v roce 2014, kdy byl donucen utéct ze země proruských prezident. Události Majdanu podle něj dovolily vzestup „nacionalistů, radikálů, rusofobů a čistokrevných nacistů“, což vedlo až k současnému konfliktu.

Nejsem si jistý, jakou metodou se určuje „čistokrevnost“ nacistů, ale skutečností zůstává, že ukrajinský oddíl Azov, jenž má svém znaku vlčí hák a jeho zakladatel se v roce 2010 nechal slyšet, že Ukrajina „povede bělošské rasy celého světa v posledním svatém tažení… proti Semity vedeným Untermenschen“, od roku 2014 formálně spadá pod ukrajinské ozbrojené složky.

Byť odhady z předloňska mluví o jen asi 43 tisících Židů na Ukrajině – tedy jeden z každého tisíce jejích občanů – úřadující prezident Volodymyr Zelenskyj je, Stalloneův scénář by ostatně ani nedovolil jinak – židovského původu. Proslavil se v ukrajinském televizním seriálu „Sluha lidu“, kde si střihnul roli packalského prezidenta východoevropské země. Narodil se v rusky hovořící oblasti na východě země a řada jeho příbuzných prý zemřela v holokaustu a sloužila v řadách Rudé armády. Proto také v žádném případě nemůže být nacista:

Slýcháme, že jsme nacisté. Ale jak by národ, který v boji s nacisty ztratil na osm milionů bratrů, mohl podporovat nacisty? Jak bych mohl být nacistou já? Zkuste to vysvětlit mému dědovi, který prošel celou válku jako pěšák sovětské armády a zemřel jako plukovník nezávislé Ukrajiny.

Ve čtvrtek, když se Putinovy tanky převalily přes ukrajinské hranice a na Kyjev začaly dopadat bomby, Zelenskyj napsal: „Rusko nad ránem proradně napadlo naši zemi, stejně jako nacistické Německo za 2. světové války. Dnes se naše země probudily na opačných stranách světových dějin.“

Účet ukrajinského státu na Twitteru pak přispěchal s karikaturou Hitlera, jak pochvalně popleskává maličkého Putina coby hodného chlapečka po tváři.

Žíly na prastaré šíji Nancy Pelosiové se napínaly jako gumičky, když přirovnávala Putina k Hitlerovi s tím, že

tohle je od Vladimira Putina skutečně zlý skutek. Je to kágébák, který se díky vykořisťování svého národa, které se usilovně snaží tajit, stal dost možná nejbohatším mužem světa.

Senátor Lindsey Graham rozhodně a rozhořčeně šišlal:

Je to úplně jako ve 30. letech. Putin včera roztrhal na kousky dohody uzavřené před 25 lety. Hitler ve 30. letech udělal totéž. A odpovědí Hitlerovi byl jeden ústupek za druhým, až se to úplně vymknulo z rukou, takže jsme museli jednat, a tak vypukla 2. světová válka

Jsem si ale celkem jistý, že v obou světových válkách šlo víc o neslučitelnost nacionalismu s globalismem – a jako bychom se chystali na třetí kolo tohoto nevyřešeného problému.

Proč ale vždycky nevyhnutelně dojde na nacisty, s jistotou říci nedokážu. Očividně ale zcela zadarmo pobývají v hlavách mnohých.

 

 

Komentář Jima Goada The Worst Week Yet: February 20-26, 2022

(World War III: Nazis vs. Nazis in The War to End All Nazis) vyšel na stránkách Counter-Currents Publishing 28. února 2022.)


https://deliandiver.org/2022/03/3-svetova-valka-naciste-proti-nacistum-v...

 

 
0
ilusion

Zelenskij nemôže byť nacista lebo je žid, ale Putin - Rus, ktorých nacisti zabili 20 miliónov, nacista byť môže...

Norman

https://t.me/swodki/30747
Myslím ale, že AH sa musí v hrobe obracať od znechutenia. Toto?

V každom prípade, toto podporuje súčasná Hegerova vláda zbraňami, a ide odsúdiť Kotlebu na 4 roky do basy za jedno americké(!!) číslo 1488 o bielych deťoch.

prazsky orloj

To len mimoriadne talentovani a vsetkehoschopni tvorcovia hodnot (filantropi/altruisti) poctivo sutazia na volnom trhu...

kali

Najnovšie sú za nacistov už označený aj súkromná bezpečnostná agentúra Wagner https://www.interez.sk/maju-zabit-zelenskeho-ci-klicka-vagnerovci-su-put...
Tieto ideologické sémantické hrátky začínajú znieť pekne groteskne. Azov sú nacisti, Wagnerovci sú nacisti, Zelensky je nacista Putin je nový Hitler. Toto je výsledok povojnového sveta, každý potrebuje svojho fašistu aby legitimizoval vlastne vôbec celú svoju existenciu.

Inak okrem iného na delskom potapěči vyšiel znova zaujímavý článok na širšie doplnenie kontextu udalostí na Ukrajine https://deliandiver.org/2022/03/zidovske-podtexty-na-ukrajine.html
Obzvlašť tento odstavec súčasné dianie vystihuje až moc presne:
„Dodnes mi připadne ohromující, že když se Putin dozvěděl o Kolomojského poznámce na svou adresu („schizofrenní skrček“) neodpověděl, že Kolomojskyj je lump, protože okrádá Ukrajince, obyvatele Krymu nebo Rusy, ale že je lump, který „ošidil ruského [židovského] oligarchu Romana Abramoviče o miliardy dolarů“. Jinými slovy, mnohé z toho, co zde vidíme, není jen velkou geopolitikou a střetem nacionalismů, ale i předivem oligarchických svárů. V mnoha ohledech jsme svědky jakési zvrácené, morbidní reprízy častého středověkého schématu, kdy jeden král, financovaný a podporovaný „svými Židy“, vytáhl do války proti jinému mocnáři, financovanému jeho vlastní skupinou Židů. Konečným výsledkem obvykle bývá pohádkové zbohatnutí Židů – a spousta mrtvých Evropanů. „

Norman

Pekný článok.
Samozrejme:
"...mnohé z toho, co zde vidíme, není jen velkou geopolitikou a střetem nacionalismů, ale i předivem oligarchických svárů"
je pravdivé. Ale to nechceli pochopiť len slepí obdivovatelia Putina a Ruska. Dnes je jasné, že moc majú v rukách hlavne korporácie, teda oligarchovia (kedysi "kapitalisti"), a žiaľ, nejaký ľudový nacionalizmus má slabé šance.

Pekne je tam pripomenuté, že kým na Západe je "nacizmus" definovaný ako opozícia proti židovkým sietiam, tak pre rusov má "nacizmus" reálne definíciu cez jeho vojnu s Ruskom. To vysvetluje nielen to, že Putin definuje svojho nepriatela, Ukrajinu, ako nacizmus, ale aj to, ako môže na Ukrajine už dlhodobo sa podielať na moci židovská oligarchia s nacistickými oddielmi. Vysvetlenie je v tom, že ukrajinskí neonacisti naozaj nechápu židov ako problém - aj počas vojny bola ich identita definovaná v opozícii voči ruskému komunizmu. Za života Banderu a jeho generácie kapitalistické židia na Ukrajine neboli azda až tak vnímaní ako hlavný problém - to bolo bezpochyby boľševické Rusko.
Zameranosť proti Rusku nie je jediný dôvod, prečo sú Azov a Pravý sektor tak tolerantní voči najhoršej židovskej oligarchii, ktorej slepo slúžia. Ďalšie dôvody sú proste to, že takéto militantné skupiny majú len limitovanú moc a proti miliardárskej moci zmôžu málo. Ich ciel je naozaj prostoduchý militarizmus. Byť v zabijáckych jednotkách im stačí. Dôvod je proste aj to, že to vždy boli len "druhoradí nacisti", v zmysle, že vedeli málo o tom originálnom nemeckom politickom svetonázore, vždy mali len akési postoje z druhej ruky - primitívne a hrubé.
Militarizmus nie je nacizmus. Vytváranie domobrany tiež nie. A protiruské postoje tiež nie. To všetko sú len druhoradé prílohy toho historického obdobia - ale nie sú to podstatné identifikačné zložky toho svetonázoru.

Ďalej títo neonacisti, čím menej poznajú, chápu a oceňujú určité myšlienky, tím viac tiahnu proste k starým symbolom a jednoduchým postojom. Ukrajinská pravica sú bezpochyby antisemiti, bezpochyby majú mnoho z tých najhorších vlastností, ktoré ani naši slovenskí profesionálmi židia a liberáli naozaj nemôžu prehliadnuť a tolerovať. Ináč budú naozaj na smiech.
Nuž, ale oni zatiaľ tolerujú - všetku tu nacistickú ukrajinskú realitu prehlušuje nenávisť voči Rusku, to majú ukroši spoločné s našimi potkanmi a to je pre nich podstatné.

Ale analyzovať tieto sily, ktoré pôsobia v zákulisí, je jedna vec. Momentálne je zaujímavejšie proste to, že ideológia tohto režimu, ktorá je tu lepená 70 rokov na "antinacizme", dostáva týmito rôznymi ťahanicami riadne zabrať .

Ema

s typickým sefardským menom Litvák za to, že uznal minulý rok za sefardského žida oligarchu menom Abramovič, hoci Abramovič je aškenázske priezvisko. Abramovič si následne ako obeť inkvizície v 16. storočí mohol zažiadať o portugalské občianstvo, čo aj učinil a aj ho dostal. Občianstvo Portugalska, a teda Európskej únie, sa tam udeľuje na základe zákona, ktorý umožňuje takzvanú naturalizáciu potomkom sefardských Židov, ktorí boli vyhnaní z Pyrenejského polostrova v už zmienenom 16. storočí inkvizíciou. Zatiaľ sa ich nazbieralo 57 tisíc. Plus Abramovič.

Policie vyšetřuje rabína, který pomohl Abramovičovi získat občanství
14. 3. 2022 seznamzpravy.cz

Policie vyšetřuje pozadí portugalského občanství Romana Abramoviče, které získal prostřednictvím svých údajných židovských kořenů.

Úřady v Portugalsku vyšetřují židovskou komunitu v Portu. Zjišťují, zda se skupina pod vedením rabína Daniela Litvaka nepodílela na podvodech s vydáváním portugalských občanství. Otázku otevřel případ ruského miliardáře.

Portugalské úřady vyšetřují rabína Daniela Litvaka, který loni v dubnu pomohl ruskému miliardáři Romanu Abramovičovi získat portugalské občanství. Teď Litvak v důsledku vyšetřování nesmí opustit zemi a čekají ho výslechy, zda se v případě ruského oligarchy nedopustil za úplatu podvodu.
Rabína z židovské komunity v Portu koncem minulého týdne zadržela tamní policie; zrovna se chystal na cestu do Izraele. Svůj cestovní pas však musel odevzdat.
Důvodem, proč se otázka legitimity občanství Romana Abramoviče otvírá právě teď, jsou sankce, které vůči ruskému miliardáři a majiteli klubu FC Chelsea minulý týden uvalila britská vláda. Zdůvodnila je vazbami na ruského prezidenta Vladimira Putina. Podnikatel však tyto vazby popřel.
Pětapadesátiletý Abramovič je jedním ze sedmi oligarchů, na které už byly uvaleny sankce včetně zmrazení majetku a zákazu cestování.

Sankce pro ruské oligarchy
Sankce míří na majetek v odhadované hodnotě 15 miliard liber (asi 450 miliard Kč). Většinu částky tvoří Abramovičův majetek, který podle prohlášení britské vlády přesahuje devět miliard liber.
Sankce zahrnují zmrazení aktiv, zákaz transakcí s britskými občany i podniky a zákaz cestování.

Portugalské občanství bylo Abramovičovi uděleno v dubnu roku 2021, a to na základě zákona, který umožňuje takzvanou naturalizaci potomkům sefardských Židů, kteří byli vyhnáni z Pyrenejského poloostrova během inkvizice v 16. století.
Konkrétně příjmení Abramovič je pro židovský původ poměrně běžné, jak ale uvádí agentura Reuters, vyskytuje se většinou u aškenázských Židů. A je tedy sporné, zda se na něj zákon vztahuje.
Sankce proti Romanu Abramovičovi přitáhly pozornost portugalské soudní policie a státního zastupitelství nejen k jemu nedávno udělenému portugalskému občanství, ale vůbec k fungování celé židovské komunity v Portu. Úřady ji podezírají z praní špinavých peněz, korupce, podvodů a falšování dokumentů, které mohly vést k udělování portugalského občanství.
Židovská komunita v Portu jakékoli pochybení odmítá. V prohlášení uvedla, že se stala terčem „pomlouvačné kampaně“. A dále, že Daniel Litvak dohlížel na oddělení, které uděluje osvědčení o dědictví sefardských Židů, ale že kritéria používaná pro udělení portugalského občanství „byla přijata po sobě jdoucími vládami“.

Jak získat občanství
Aby žadatelé občanství získali, musí prokázat pokrevní spřízněnost s některým ze sefarských Židů, který kdysi v oblasti žil. To za pomoci rodokmenů prověřují odborníci v jedné z portugalských židovských obcí v Lisabonu nebo právě v Portu, kde Litvak působí jako rabín.
Dalším faktorem pro získání občanství je „jazyk, kterým doma mluví“, což je požadavek, který se vztahuje na znalost takzvaného Ladino, tedy židovsko-portugalského a/nebo židovsko-španělského jazyka. Dále musí být žadatelé schopni prokázat „citové a tradiční spojení s bývalou portugalskou sefardskou komunitou“, což se běžně prokazuje dopisem od ortodoxního rabína potvrzujícím židovské dědictví žadatele.

Podle oficiálních údajů portugalských úřadů bylo od zavedení zákona v roce 2015 uděleno občanství téměř 57 tisícům potomků sefardských Židů.

Ifka

cit.--Treba : Na Ukrajině se zavedl Den hrdinů Ukrajiny. Mezi hrdiny pak patří třeba Bohdan Chmelnickij, který při pogromech způsobil vyvraždění 100 tisíc Židů, Petljura, který jich nechal povraždit až 100 tisíc. Popisuje to Bulgakov. Dalšími hrdiny Ukrajiny jsou esesák Šuchevič, esesák a fašista Bandera. Hrdinové Ukrajiny jsou také veteráni fašistických oddílů: praporu Nachtigal, oddílu SS Galičina, všech strážních oddílů, které hlídaly a ničily lidi v koncentrácích, jako Ivan Děmjaňuk. To byli stoupenci banderovské filozofie.. Svátek takových hrdinů je oficiální státní svátek. Taková je tedy dnes Ukrajina.??? konec citace zdroj net historie

Ifka

Kozák Chmelnický patří k nejvýraznějším postavám ukrajinské historie. Kozácký hejtman Bohdan Chmelnický (ukrajinsky Chmelnyckyj), který zemřel 16. srpna 1657 ve věku 62 let, patří k nejvýraznějším postavám z historie Ukrajiny...zdroj historie

Norman

Tie rozpory, čo spomínaš, možno len ťažko zladiť s ťažko prožidovskou ideológiou Západu.
Aj to je ďalšia indícia, prečo je vojna na Ukrajine pravdepodobne schválená aj druhou stranou. Experiment Ukrajina sa proste nepodaril, zrodil sa potrat, ktorý nikomu nevyhovuje (a objektívne je to len bastard) a tak ide pod nôž.
Viac tu:
http://www.nadhlad.com/content/intermarium-skutocne-ukrajinske-sialenstv...

Ifka

Tady je celý rozhovor se švýcarským expertem. Ale pozor, jen pro znalce a fajnšmekry, muž jde do velkých detailů. Další uhel možného pohledu:
https://zeitgeschehen-im-fokus.ch/de/newspaper-ausgabe/nr-4-vom-15-maerz...

Norman

nové