300 000 záloh, čiastočná mobilizácia. Die Welt: "Nechcem šíriť paniku, ale máme zostrenie situácie"

Akosa očakávalo, ale predsa len v šoku celý svet s hubou otvorenou počúva, že Rusko začalo čiastočnú mobilizáciu a minister obrany Šojgu hovorí o 300 000 nových vojakoch.

Hra o špeciálnej operácii, hra Ameriky s revolúciou v Kyjeve a neustálym útočením na Rusko na všetkých možných fórach prináša ďalší stupeň pyramídy smrti a rozvratu. Ako som napísal pri útoku Ukrajiny v Charkovskej oblasti - bol síce územne efektívny, ale spôsobil len novú fázu bojov. A je to tu.

 

Die Welt píše:

Putin obvinil Západ z "jadrového vydierania" a poukázal na vyhlásenia vysokých predstaviteľov popredných krajín NATO o možnosti použitia jadrových zbraní hromadného ničenia proti Rusku. "Tým, ktorí si dovoľujú robiť takéto vyhlásenia o Rusku, by som chcel pripomenúť, že naša krajina má tiež rôzne prostriedky na ničenie, samostatné komponenty a modernejšie ako prostriedky krajín NATO," povedal Putin. "Ak bude ohrozená územná celistvosť našej krajiny, určite použijeme všetky dostupné prostriedky na ochranu Ruska a nášho ľudu." Dodal: "Toto nie je bluf."

 

Rusko samozrejme nenechá ukrajinských úbožiakov a banderovských neonacistov, aby ho urážali. Strategickým cielom môže byť napríklad  dosiahnutie kolapsu dopravného a energického systému Ukrajiny, dobytie miest Charkov a Dnepropetrovsk, ale aj doslovné zničenie ukrajinských vojsk, a to vrátane ich živej sily. Tentoraz bez milosti.

Putin vyhlásil mobilizáciu, a zároveň urobí rýchle referendá, aby navždy pričlenil nové provincie a dosiahol tak klasické víťazstvo - bez ohadu na štekanie psov vonku. Rusi budú mať svoje.

Vojna sa môže ale ešte zostriť. Zničení, teda zabití môžu byť poradcovia z NATO. Môžu byť zničené riadiace centrá v mestách Ukrajiny, spolu so starostami.  Vojna aj psychologicky vstúpila na úroveň, keď už Moskva nebude šetriť životy ani Ukrajincov, ani rôznych Západniarov. Ktokoľvek, na území Ukrajiny, je nepriateľ, nepriateľský bojovník a podľa toho s ním bude zaobchádzané. Ak sa zúčastní vojenských akcií nez toho, aby patril k Ukrajincom, stáva sa teroristom bez medzinárodnej právnej ochrany.

O terorizme možno hovoriť aj u krajín, ako Slovensko, ktoré síce nevyhlásilo žiadnu vojnu, ale podporuje akcie proti Rusku - len na základe akéhosi naivného právneho subjektívneho predpokladu, že vojnu na Donbase začalo Rusko a nie Ukrajina. Tento predpoklad je podľa mienky mnohých úplne chybný, a naopak, Ukrajina je zdrojom vojny, od svoje revolúcie 2014, odvtedy sa hovorí o vojne. V každom prípade - začiatok vojny nie je jednoznačný, ba koniec koncov nie je istý ani štatút provincií bývalého Sovietskeho zväzu. Tak, ako nedodržal Západ sľuby pri rozpade ZSSR, tak ani dnešné Rusko nie je viazané žiadnymi sľubmi z toho obdobia.

Toľko realita a nielen môj právny názor, na ktorý mám samozrejme právo.

Môj plný osobný názor je ten, že USA rozpútali na Donbase občiansku vojnu, ktorá prerástla do svetovej. Je možné, že bude totálne svetová, atómová.

 

 

Truhlík

Počty.
Ukrajinská armáda má 400.000 štykov a celkovo niekde ?600.000.
Ruská armáda má na fronte 100.000 štykov alebo čosi viac. Plus armády Donecka, Luganska, kozáci, Čečenci a Wagnerovci. Spolu asi 200.000.
Teraz Rusi mobilizácia 300.000 (z 25 miliónov rezerv) plus dobrovoľníci a to aj zahraniční. Teda k novému roku okolo 600.000 štykov na fronte.
Dnes Šojgu tvrdil, že ruská armáda má straty 6.000 (plus polícia, povstalci, dobrovoľníci, žoldnieri). Ukrajinská armáda má straty 110.000 (60.000 - 200, 50.000 - nevratne 300). To je polovica kádrovej armády.
Ďalej ruská armády začala používať iránske drony. Plus za pár týždňov začne rasputica.
Ja už raz neviem. Ja som čítal Putinov vzorec správania sa pred 15 rokmi. To , že u nás US ambasádou dosadení submisívni hlupáci ho nevedia, verím. U ich pánov to ale vedia a teda ide o zámer vrhnúť Európu o 1.000 rokov späť, keď o HDP Indii a Číny ani nesnívala.
A ešte jedna vec. Nemci znova dokazujú, že nie sú schopní vládnuť Európe.

Norman

nejak nerozumiem tým stratám Ukrajiny.
110.000 (60.000 - 200, 50.000 - nevratne 300).

Ale teda tiež to vidíš tak, že zámer je zraziť Európu. Ak to aj možno nie je zámer, tak to bude konečný efekt.

Čo sa týka Nemcov, tým rozkazujú od roku 1945 Američania. To boli víťazi, a ešte Rusi. Keď pozrieme súčasný stav a terajšie trápenie sa Ruska, tak to Američania a ešte viac Rusi dokazujú, že nie sú schopní vládnuť Európe (a ani sebe).

Truhlík

V Afgánskej vojne sa používal kód
200 - transport mŕtvych (Čornyj tuľpan)
300 - transport ranených.
Dnes sa to používa vo vojenskom žargóne ako počet mŕtvych a ranených.

Norman

hej, to som už niekde zachytil.

Truhlík

Nápad nemeckého ministerstva zahraničných vecí dosadiť boľševikov k moci v Rusku, na podnet židovského obchodníka so zbraňami, bol nápad hodný anglosasov. Pravda, anglosasi si priprcli. A Nemci aj tak prehrali dve svetové vojny.
Dôsledok nie je "len" dnešná tretia svetová vojna ale už vyše storočná vojna v Európe. Rusi to trpezlivo a pod brutálnym nátlakom znášali sto rokov. Teraz Putin povedal už stačilo. Vládnuť Európe sa Rusi nechystajú. Je im ľahostajná. Jedem das seine. Ako povedal izraelský politik na margo palestínskych mŕtvych - Každý nech si ráta svojich mŕtvych.
Len jedno Rusi robiť nebudú. Bombardovať atómové elektrárne tak ako to robíme my na Záporožskej atómovej elektrárni. Keď Rusi dôjdu po Bystricu tak "naše" atómky zbombarduje NATO.

Norman

V čom ti dávam za pravdu - povedzme to tak : ak niekto prehrá dve vojny, ako Nemecko v 20. storočí, či už vlastnou vinou alebo nie, či už ich začalo, alebo nie - tak je určite na zváženie, kde urobilo chybu. Prehra je vždy vlastná slabosť, nielen nejaká vina druhých.
Takisto ten fakt, že Nemecko očividne stále držia Usáci za krk viac, než by sa zdalo - to nie je žiadna podpora pre názory, že ak by ich nedržali, vyzerala by situácia inak - je to aj slabosť (aj) toho štátu, národa či populácie, že sa stále nechá.
.
Na druhej strane je tento stredourópsky priestor plný určitého potenciálu, ktorý sa bude stále prejavovať a ktorý by bolo škoda nevyužiť. Je to ako zbraň, ktorú by sme nechceli použiť len preto, že momentálne leží špinavá v blate na zemi.
.
A čo sa týka toho, že niekto niekedy zaútočil na Rusko či podľo pomáhal boľševickej revolúcii - každý útočil na Rusko a robil u rôznych svojich nepriateľov oponentov revolúcie. Útočilo sa aj na Turecko, aj na Francúzsko či Britských magorov. Ale staré podrazy na kohokoľvek mi neprídu ako podstatné.
Podstatnejšie mi príde, že či sa daný štát vie dnes presadiť, aj keď rôznymi tanečkami. Nemecká Ríša išla kedysi čelom proti všetkým, a ako uvideli, a ako my všetci dnes už vieme, nebolo to efektívne. Tak teraz dali svoju inteligenciu do inej metódy, nazvime to prosto a sprosto "odjebávanie" - a majú pokoj. Je to morálny úpadok, ale vidno, že to dokážu tiež a dokonca lepšie, než ostatní.
Ale, na druhej strane, Angloamerický moloch už útočí aj na Nemecko, posledné roky a teraz s tými sankciami už jednoznačne. Takže možno predpokladať, nie naisto, ale s určitou pravdepodobnosťou, že Nemecko bude nútené s tou americkou hrou prestať. Preto je dôležitý postoj k Nemeckému fenoménu a ja si stále myslím, zopakujem, že majú kvality, vyznajú sa a že nie sú špeciálne nasmerovaní, aby nás východniarov vycicalli (i keď, samozrejme, ak sa niekto rozvalí a roztiahne nohy, nemôže sa čudovať, že hockto okoloidúci využije situáciu a ho pomrdá).

Truhlík

Ja uznávam nemecké kvality. Bez ohľadu na to, či sú mi sympatickí alebo nie. Radšej by som mal na Spiši Nemcov ako to, čo tam je teraz.
Len rozvrat kultúrny , sociálny, národný už dosiahol takú mieru, že neviem, či z toho nemeckého fenoménu ešte niečo ostalo. Keď popredný "nemecký" politik Gregor Gysi môže beztrestne vyzývať na genocídu nemeckého národa, tak už niečo nie je v poriadku.
Je presne vidieť ako národy bez vodcu blúdia v histórii a upadajú. Nemecko potrebuje Bismarka a namiesto toho má Scholza. Posledný normálny MZV bol Hans Dietrich Genscher. Ale taký hnoj čo je teraz v Nemecku je aj u nás , v Británii a geront Biden tiež.
Rusko sa otočilo k Ázii. V Európe skapal pes. Európa má už len toľko ceny, koľko má kúpnej sily ako odbyt pre Áziu.
Len som si myslel, že nemecké korporácie majú väčšiu silu ako sa bezmocne pozerať ako im likvidujú výrobu. Ale za to znárodňujú energetický priemysel. Len ten blbeček Scholz akurát nepovedal, odkiaľ tie zdroje - ropu, plyn, uhlie, drevo, urán, ... - budú brať do tých znárodnených podnikov ?
Politika v Európe závisí od počasia. Doslovne. Bude mrznúť, tak budú zhovorčiví. Nebude mrznúť, tak nie. Ale čo bude ďalšiu zimu tak to nikoho nezaujíma. Len mňa tak akademicky. Divadlo je to zaujímavé. Mad Max onlajn.

Norman

Hej, koľko toho táto BRD dokáže, je neisté. Ja, hovorím, že princíp tu je, ale realita ...
Ale aj tak platí, že sme s nimi na jednej lodi.

Pravda, treba sa vrátiť sebakriticky ešte aj k tomu bodu, či sú oni okrem iného dosť na úrovni ochotní s nami férovo spolupracovať. Tak, ako im chýba dosť sily, tak už im asi chýba aj veľa z toho charakteru - a tak aj myšlienka medzinárodnej/európskej spolupráce u nich zrejme asi výrazne upadla (rovnako, ako u nás). Myslím pozitívnej skutočnej spolupráce, nie toho EU bruselského šaškovania.

Pravda, to je môj pozitívny postoj voči "germánom", daný rôznymi faktormi. V niečo treba veriť. Aké sú iné alternatívy? Byť úplne izolovaní, skvelá Slovenská republika, svetlo na horách, nové Švajčiarsko? Neverím. Takže keď nie samostatná cesta, orientácia na koho? Na Rusko? Na Maďarsko? Na Česko? Na Rakúsko? Na Rím? Všetko podľa mňa slabé cesty. O focuse na USA (či GB) ani nehovorím, to je samozrejme práve problém našej súčasnosti.

Truhlík

Straty ukrajinskej armády, tak ako som ich vyčíslil na podkladoch ruskojazyčných blogerov v septembri, sú potvrdené.
Celé to terajšie vajatanie je len mékanie ako zahovoriť, že masmédiá a presstitúti klamali včera, predvčerom, celý rok, minulý rok, desať rokov a aj predtým.
Keď Kňažko, Závodský, Nagy, Korčok, Mesežnikov, Čaputová a podobní otvoria hubu tak sa odtiaľ valí žumpa. Nič iné.
A všetky konšpiračné teórie sú pravdivé.
Cisár je nahý.

sandro

ak tu je niekto, kto dokaze vysvetlit alebo aspon naniest ako tak uveritelnu teoriu o vymene rusko-ukrajinskeho papalasa za vsetkych Azovakov, sem s tym..
Ja sa vzdavam.

sandro

Pociatocny sok uz pominul. Z celej tejto blaznivej akcie mi vyplyva len jedno. Putin prestava mat situaciu pod kontrolou. Mobilizacia aktivovala paralelne linky(uz par krat stalo, ze v Turecku sa dojednalo nieco co potom musel Kremel potichu akceptovat). Teraz je cas busit a nicit este viac PR Putina.
Obraz Putina ako vsemocneho pana Ruska je nezmysel. Je to tak vykreslovane v mediach kvoli snahe o diktatorsky image. Opak je vsak pravdou, v Rusku sa to doslova hemzi zradcami-ved aj tu sme o tom pisali a jednotlive rozhodovacie procesy su mozno dedikovane viac ako si my, v nase ''standardnej'' demokracii vobec dokazeme predstavit. Otazne je aj to, aky informacny kanal Putin vyuziva a ci dostava realne info.
Fakt som zvedavy, ci sa dozvieme, kto ma toto na svedomi. Je okolo toho zatial zahadne ticho, okrem faktu, ze tato vymena prebehla.

slaven1

Azovákov vrátila do obehu piata kolóna v ruskom štáte a ruskej armáde. Je ich tam dosť.

V tomto je podstata či rozloženia ZSSR v 1991, či ekonomické zaostávanie RF posledných 30 rokov, či pomalý priebeh ŠVO ba dokonca samotný vznik tejto situácie (sabotáž Minsku 2 zo strany "ruskej" "elity").

Norman

aj ruskom
https://vz.ru/news/2022/9/22/1178764.html
No, v Pravde to svieti ako víťazstvo Ukrajincov, veru ...
Nechcem sa nikoho zastávať, teda ani Moskvy, ale keď sa pýtaš, sú niektoré fakty:

- Výmena bola (pravdepodobne) dohodnutá ešte pred inváziou Ukropov v Charkove, takže dosť možno Rusi boli vtedy v postavení víťaza, a teda zas raz "vekodušní". Vtedy sa im to zdalo azda ako "ľudské" gesto, teraz to pôsobí ako slabosť a blbosť. Dokonca ako zrada.
- Vymenení budú vojaci za vojakov, Medvedčuk je možno len prívesok. Ale možno chcú na prípade Medvedčuk Rusi podporiť svojich agentov na Ukrajine.
- Desať zahraničných prevažne britských žoldákov - no, udelenie trestu smrti u nich asi vykonalo svoje, ich skutočná poprava je asi menej podstatná. Každý si je vedomý, že to sú poslední, čo mali takéto šťastie.
- Najviac otázna je hodnota tých z Azova. Možno to Rusi preriedili, pár hodnotných si nechali, bezcenných bláznov vymenia. Nejakí tí dôstojníci majú byť uväznení (hostení) v Turecku (aj to je dôkaz, že dohoda je už dávnejšie uzavretá)
- Vrátenie ruských vojakov a dôstojníkov má tiež svoju cenu pre verejnú mienku či bojovú morálku v Rusku.

Jedno celkové hodnotenie tejto výmeny je ale zas ten dojem, že táto vojna je "zvláštna" a je to do veľkej miery (len) špinavá a krvavá hra vyšších síl (teda zo strany Ameriky samozrejme, ale aj z ruskej strany).

Keď to zhrniem explicitne:
Veľmi dôležitý faktor, čo všetkých na ruskej strane znechucuje, je samozrejme to, že vrátením explicitných neonacistov z Azova, proti ktorým bola doteraz ideológia zameraná, a na ktorých mala byť "denacifikácia" zameraná (a ktorí teda stáli toľko ruských životov), to je možno ťažká ideologická chyba, ktorú, ako píšeš, nemožno vysvetliť či pochopiť. Ruské vedenie je buď naozaj priveľmi rozpoľtené, alebo je to prejav ďalšej ruskej neschopnosti v tejto oblasti.

slaven1

Práve prebieha lúpež tohto storočia, keď hodnota z EÚ tečie do USA. Kurz eura prehopol na 1 EUR / 0,98 USD prvý krát od kedy sa používa papier.

Augustová priemyselná inflácia (ceny za ktoré nakupujú výrobcovia) je v Nemecku na úrovni 45%!!! Niektoré nemecké podniky sa už začali sťahovať do USA (heh).

AMERICKÁ INVESTÍCIA DO ZMENY REŽIMU NA UKRAJINE V ROKU 2014 A NÁSLEDNEJ VOJNY PRINÁŠA TEJTO KRAJINE MILIARDOVÉ ZISKY A DIVIDENDY.

Keď sa pozerám na udalosti od roku 2001 - 2006 po dnešok tak vojna na Ukrajine je (čiastočne) strednodobý plán USA ako na úkor Európy stlmiť (prefinancovať u seba doma) nastupujúci hospodársky prepad (matematicko-zákonité vyčerpanie modelu ekonomického rastu).

USA - CEZ KIJEVSKÚ TERORISTICKÚ BANDU - OBERAJÚ EURÓPSKYCH DEBILOV O ZBYTOČNÉ PENIAZE.

https://www.rouming.cz/roumingShow.php?file=stupid_karkulka.jpg