Agent (nielen zahraničný)

Termín agent zaznieva ako zastaralé slovo z románov. Pod dojmom špionážnych komédií si ľudia predstavujú pod pojmom agent profesionálneho, dobre vyškoleného špecialistu na polovojenské operácie.

Nie je to tak.

Agent je akýkoľvek človek, ktorý je aktívny v záujme nejakého iného subjektu, organizácie, v záujme nejakého cieľa. Agent je akýkoľvek  "aktivista", možno len s tým rozdielom, že "agent" je napojený na nejakú centrálu, kým "aktivita" sa prinajmenšom tvári, že je sám iniciátorom svojich činov. 

 

Centrála

Centrálou môže byť akákoľvek organizácia, nielen "politická", ale práve ešte skôr  "humanitárna", akákoľvek cirkev a podobne. Ktokoľvek, kto koná v spojení a na pokyn nejakej organizácie, je jej agent.

Ale centrála nemusí byť ani známa, žiadna presná - môže to byť dokonca len ideologický atraktor. Ktokoľvek, kto koná v záujme nejakej ideológie, je agentom tejto ideológie. Áno, ideológie - a nepriamo všetkých organizácii, ktoré k nej patria.

 

Motivácia a odmena

Agent za svoju prácu nemusí prijímať financie, ani žiadne iné materiálne bonusy. Jeho odmena nemusí byť vysledovateľná. Pre jeho činnosť je podstatná motivácia, ktorá môže byť priamo materáalna, ale často sa môže označovať ako "idealistická". Ale aj "idealistická" motivácia znamená často vylepšeie sociálneho postavenia agenta v budúcnosti, prípadne zlepšenie podmienok pre nejakú jeho vrstvu, skupinu. Ako príklad môže byť malý agent Benčík, ktorý zdanlivo zadarmo aktívne udával ľudí za ich akékoľvek prejavenie sympatií s minulosťou Slovenského štátu a za podobné maličkosti. Benčík za to neskôr dostal nejaké ocenenia, a režim ho za odmenu zobral ako kusovku do parlamentu, kde teraz berie peniaze za svoje minulé udavačstvo.

Ale nejde tu o blbečkov ako je on. Na Slovensku je mnoho agentov, ktorí po roku 1989 stavili  celý svoj život na kartu kolaborácie so zdanlivo najsilnejším psom - s USA. Asi najlepší príklad je Lipšic, ale menoslov len z politikov by bol dlhý: Šebej, Dostál, Kňažko, Demeš a mnoho  ďalších sú agenti USA, presnejšie mocenských vrstiev z USA.

 

Organizácia

Slovom "agent" možno označiť aj organizácie. Sú to takmer všetky "mimovládky" (NGO), a mnohé iné, hlavne tie "ľudskoprávne". Ľudskoprávnosť je heslo súčasného režimu, podobne ako bolo pre minulý režim "socializmus" či "pracujúca trieda". Také heslá nemajú žiaden význam, sú to len nič nedefinujúce označenia bez reálneho významu a hodnoty.

 

Zahraničie

Prakticky sú najzaujímavejší agenti zahraničia - ktorých je väčšina. Na Slovensku sú agenti Maďarska, určite aj agenti Ruska, ale najviac agentov tu slúži, ako už bolo spomenuté, Amerike. Nazývame ich anglosionisti, alebo atlanticisti, ako chcete. Nie je ťažké ich poznať - lebo podľa činov ich naozaj ľahko rozpoznáte.  

 

Prax

Agentov zahraničia nemožno dopredu kriminalizovať len pre to, že vieme, že sú to agenti. Ale takmer vždy je výhodné to o nich vedieť. Hlavne pre organizácie sa osvedčila prax, že musia byť zapísané do registra zahraničných agentov. Nie je to žiadna prax z Ríšskeho Nemecka, alebo zo stalinovského Ruska, je to prax z demokratických USA.

 

Skutočná hanba

Slovensko je malá a slabá krajina, nemáme prax vo vládnutí ani v bránení sa. Preto sa stalo, že americkí agenti prenikli doslovne na najvyššie miesta: prezidentka Čaputová, premiéri Matovič, Heger, ministri Naď a Korčok, Lajčák, predsedovia politických strán a mnoho iných.

Občas sa stáva, že je pár desiatok agentov vyhostených. Vyhostiť  či inak zneutralizovať dve desiatky amerických agentov by Slovensku určite prospelo. Ak chcete, napíšte ďalšie mená, ich zoznam - určite sa nejako zhodneme na našej dvadsiatke. Možno raz príde ten deň.

 

 
Roland Edvardsen

Neviem, či by som zrovna Matoviča označil priamo za agenta...kolaborant, užitočný idiot (hlavne vtedy, keď tu popudzoval lúzu proti Smeru) bol určite, ale on sa nikdy geopolitike nevenoval a veľmi tomu nerozumie, miestami bol až detinsky naivný. Aj preto pri Sputniku dopadol tak, ako dopadol. To bola kombinácia jeho nevzdelanosti (vrátane toho, že ten človek ani neovláda angličtinu, cudzie jazyky, čo znamená, že nikdy ani nemohol lepšie preniknúť do sveta cudziny), krátkozrakosti a duševnej patológie. Ale Heger, ten už chápe viac, aj má kontakty na Američanov, životopis spojený s USA. To už je typickejší či priam výborný príklad človeka, ktorého možno označiť za agenta atlanticizmu.

Heger, Korčok, Naď, Remišová, Kolíková sú hlavné kone atlanticizmu vo vláde. Špeciál Kolíková sa teraz vyfarbuje ako skutočne nebezpečná sviňa s kriminálnym pozadím.

Norman

Termíny či koncepty sú vecou konsenzu. Je to arbitrárna vec a princíp nie je že budeme hľadať presný významu podľa súčasných jazykovedných ústavov, ale nájsť praktické termíny a praktické definície. Preto ja považujem termín "kolaborant" za zväčša príliš slabý pre týchto ľudí.
Deň po voľbách 2020 stála dodávka Olano pred americkou ambasádou. Možno tam bol Naď, to sa vlastne nevie ... ale Matovič vo funkcii premiéra chodil na konferencie kde nasával pokyny ako špongia. A dostával pokyny aj práve cez Naďa. A cez Hegera, to hej. Matovič je nespoľahlivý, ale tiež ho majú na poveô.

Roland Edvardsen

Áno, Matovič je truľo, ktorý bude nasávať čo mu podhodia. Ale zároveň je to také dvojsečné + do toho jeho labilita. Tu treba naozaj zdôrazniť, že Matovič nemal žiadne dobré úmysly so Sputnikom a tak. On vedome nešiel bojovať s globalistami, len sa prirodzene vymyká spod kontroly vzhľadom na svoj vrodený stav, to je všetko.

Norman

hej, on je v pravom negatívnom zmysle populista - len sa hrá na niečo ľudové, čo ale nie je. Slubiuje, čo ani nemieni splniť.
Ale veď už sme povedali, že ten ja jasný prípad, škoda ho ďalej presne analyzovať . Zas je schovaný a liečia ho - ale on sa vráti a zas to bude hrôza. Teraz mu to vyhovuje - je v pozadí a je menej exponovaný. Je to blbá konštelácia.

Teda znova - o Magoriča nejde, je naopak na zamyslenie, kto všetko z ostatných poslúcha zahraničie na rozkaz - a je ich nezdravo veľa. Vrátane hláv strán - SaS, Krajniak v Smerodina, Kiska aj Remišová, Biháriová a Progresívci ako celok....
Je tomu tak preto, lebo tí ľudia sú politicky naivní. A sú predajní ako Judáš. Je ťažko vychovať charakterných ľudí z tých, ktorých rodičia a prarodičia boli už zlomení.

Roland Edvardsen

Vo vrcholovej politike naozaj takmer všetci vrátane takých ako Pellegrini, Danko (ten sa istú dobu správal aj ako izraelský agent) a Fico. A Ficovi to, že nebol nijako zvlášť proti-západný, skôr naopak, nepomohlo. Rovnako ani Matovič nebol de facto vôbec pro-ruský a proti-západný, ale stačili naťahovačky so Sputnikom a už je dole. Chcem teda povedať to, že tí miestni atlanticisti sú, neviem prečo zrovna tu na Slovensku, extrémnejší a fanatickejší než inde. Ešte aj relatívne dosť pro-západní politici im vadia. Im hrozne vadí, ak neprejavíš vyslovene nenávisť k Rusku a tvrdý dištanc. Potom je jedno ako pro-západne sa deklaruješ. Ak nie si vyslovene level Naď či Šimečka, tak je to pre nich očividne málo.

nové