Ako málo vieme o vlastnej histórii

Göbekli Tepe

Archeológovia, vyprodukovaní tzv. židokresťanskou civilizáciou, majestátnu štruktúru v Anatólii (dnešné Turecko) obsedante nazývajú "chrám". Nedokážu si totiž predstaviť, že mohla slúžiť aj na niečo iné, než je adorácia chlpatej genocídnej entity.

A tak sa pozrime na jedno mimoriadne zaujímavé miesto očami normálnych zvedavých a rozmýšľajúcich ľudí, ktorých nezmrzačila židokresťanská výchova: Göbekli Tepe

Je to naša minulosť. Len nerozumiem, prečo sa o nej - na rozdiel od biblických báchoriek, ktorými sme kŕmení neprestajne až do zvracania - nič nedozvedáme. Čím to je, že táto unikátna lokalita nie je doteraz (objavená bola v roku 1964, ale až v roku 1994 sa začali seriózne archeologické práce) zaradená do Svetového dedičstva UNESCO a nepodlieha žiadnej ochrane? Bude to tým, že Göbekli Tepe má potenciál prepísať históriu, akú poznáme z úhľadných mainstreamových knižiek?

Každopádne na lokalite pôsobí Nemecký archeologický inštitút, ktorý s veľký nasadením vyrazil z Global Heritage Funf peniaze na konzervačné práce. Tento rok by mali byť zakonzervované najdôležitejšie časti doteraz odhalených štruktúr lokality.

Viac informácií: Robert Schoch (geológ) - The Mystery of Goebekli Tepe and Its Message to Us

 

P.S. Že je lokalita Göbekli Tepe pozoruhodná, dosvedčuje aj Google Maps.

Predator

Aj pyramidy boli staroveke banky a tlacili sa tam hlinene peniaze.

Magvan

V tom linku na Schocha sa spomína precesia. Je to tam popísaná chaoticky, ale keby sa nejako dosvedčilo, že tie kamenné kruhy zachytávajú nejako precesiu (čo by teoreticky mohlo byť pri predstave, že pozorovania sa tam diali naozaj dlhodobo) tak to by bola naozaj bomba. V každom prípade tie kruhy klasicky pripomínajú označenia kozmických smerov - teda v žiadnom prípade nie chrám, ale observatorium. Až postupnou degeneráciou sa s pozorovnaia hviezd a z opisov astronomických javov stávali už nepochopené mýty a potom ďalej pometené náboženstvá.

Ináč, precesia je taký zaujímavý jav, ktorý je prvý krát doložený až u Hipparcha z Rhodu v 2. st. pred letopočtom, ale ktorý je v populárno náučnych textoch vždy popisovaný tak rovnako čudne, že pochybujem, že ho mnoho ľudí chápe, vrátane mnohých autorov tých textov. Hlavne málo ľudí chápe, že precesia je jeden z najlepších spôsobov, ako merať dlhodobo čas na zemi. Je to proste kalendár, ktorý netvoria dni, ale tisícročia. Je to o roku, trvajúcom 26 000 rokov. Je to koncept, ktorý vyžaduje nielen dlhodobé pozorovania na svoje objavenie, ale aj naozaj hodne vysokú mieru abstrakcie myslenia.

 

jeden príklad z úkazu, ako rotuje bod rovnodennosti okolo slnka,  cyklus = 26 000 rokov ( nevšímajte si elipsodnosť, na danom modeli zámerne prehnanú)

Ema

ale jeho hypotéza o fyzikálnej príčine osprostenia a telesného zdeformovania peživšieho ľudstva nie je celkom márna.


The plasma event of 9700 B.C. eradicated advanced civilizations and high cultures of the time, and the radiation emanating from the plasma may have affected mental and psychical abilities. This could be the basis for the nearly universal myth of a Golden Age, a time when beings on Earth had mental abilities far surpassing those of later times. The 9700 B.C. event may be the original basis for the Atlantis legends; the timeframe fits well with Plato's account.


http://www.robertschoch.com/plasma.html


Problém je v tom, že všetky skupiny zjavne neosprosteli rovnomerne.

Magvan

Hypotéza, že ľudstvo bolo kedysi múdre a len vplyvom kozmickej katastrofy osprostelo, je ovšem príliš idealistcká.

(i keď je jasné, čo ťa na nej fascinuje - je to naozaj jedna z mála "vedeckých teorii", ktorá by otvorene povedala, že ľudstvo je sprosté - niečo, čo už tiež je treba spraviť :)

Realita minulosti ale treba opísať inak. Ľudstvo vtedy netvorilo jednotný celok, ale bolo izolované do ostrovčekov populácií. Tieto populácie

1. zákonite vznikali a dosahovali rôznu úroveň, a už štatisticky a zo zvonovej krivky vyplýva, že niektoré museli byť kultúrne a/alebo geneticky na výnimočnej vysokej úrovni. To je matematicky nevyhnutné. Preto je všade po svete rozšírené rozprávanie o rozmachu a kulturtrageroch, o vyších bytostiach a civilizáciach.

2. zákonite zanikali, aj tie vyššie aj tie nižšie, v dôsledku klimatických-prírodných postupných zmien alebo aj prudkých katastrof

Čo ale treba ešte dodať k bodu 2:

najčastejšou prírodnou katastrofou, ktorá zničila vznikajúce inteligentné a mentálne zdravé národy, neboli záplavy, doby ľadové, kométy, sopky  ani plazmatické výbuchy (i keď aj tie si určite vyžiadali svoju daň) - najčastejšia príčina úpadku  bola "záplava" geneticky primitívnejších humanoidov, ktorí vyššie typy buď rovno vyvraždili, alebo ich udusili svojím genofondom. Dokladov či indícií o tom je dosť ako v archeológii, tak aj  v mytológii, a aj  v písanej histórii.

Sinuhe

pyramídy datované tiež do titanských čias: http://www.thetruthseeker.co.uk/?p=41790

N

za upozornenie na tuto lokalitu. Ktovie, kolko  sa nam toho este podari najst a kolko je uz navzdy stratene. Dalsia vec je, pochopit, co sme to vlastne nasli. A uplne ina, aby sa pravda dostala na svetlo.

Poculi ste uz o nalezisku na juznom Urale Arkaim? Inak, o tych datovaniach jednotlivych nalezisk mam pochybosti.

http://rutube.ru/tracks/2244258.html

V Rusku posobi akademik Чудинов В.А, pokusajuci sa o prepisanie historie na zaklade starych pisomnych pramenov, staroslovanskych run. Zatial je odsunuty ku konspiracnym teoretikom, ale mozno ma len naskok.
 

 

Ema

V ruskom štátnom archíve sú materiály s menami židobolševikov, ktorí nariadili indoeurópsky - árijský Аrkaim zmiznúť. Celkom rada by som ich poznala, ale archívy ešte nie sú odtajnené.


Putin nemohol viac napaprčiť Chodorovych kamarátov, ako návštevou tohto miesta. 


Videjko z advaity


http://films.advayta.org/Documental/Poznovatelnoe/Arkaim(Putin).avi

Rusi musia zostať bez identity ukotvenej v reálnej histórii a odborníci ako Čudinov sú vyhlásení za magorov.


Už len slovo Árijec vysloviť - a človek si koleduje o nálepku nacista, v lepšom prípade nedemokrat. To je aj dôvod, prečo musíme povinne nenávidieť Sávitrí Dévi a namiesto kníh od nej čítať knihy o nej.