Ako zachovať Európske hodnoty

Všetci hovoria, že európske hodnoty sú ohrozené. Podľa všetkých inštitúcií a expertov prídu ďalšie útoky. Napríklad Washingtonský inštitút pre blízkovýchodnú politiku sa ústami nejakého Magnusa Norella nechal pre Pravdu počuť:

"Môžeme posilniť preventívne bezpečnostné opatrenia a viac sa sústrediť na spravodajskú prácu. Ale mali by sme aj opäť vyznávať hodnoty, na ktorých sú založené naše spoločnosti. Lebo militantný islamizmus zapustil korene a získal vplyv v Európe".

Ok, to sme radi, že na to už aj oficiálne miesta prišli. Keďže ale vieme, ako sú tieto inštitúcie nepružné, neinteligentné a obávajúce sa jasných vyjadrení, napíšeme im tu čierne na bielom, čo treba robiť.

Základný nultý bod je uznať, že jestvujú nepriateľské ideológie. Nie je to absolútne nič nové, ako nepriateľské sú zadefinované už napríklad ideológie nacizmu či komunizmu, takže ujasnením si nepriateľskej ideológie sa nevzdialime od cesty demokracie. Preto bude islam jednoducho uznaný za militantný a nepriateľský Európskym hodnotám. O tomto bode nie je treba viesť žiadnu diskusiu, ten je jasný, jednoznačný, nevyhnutný. Európska komisia ho môže odklepnúť hneď zajtra, alebo tak môžu urobiť jednotlivé krajiny za seba.


Nasledujú praktické konkrétne body v poradí dôležitosti.

1. Európa je ohrozené územie vo vojne a preto sa okamžite uzavrú všetky hranice pre akýkoľvek ilegálny vstup. Strážne zložky budú zodpovedné za dodržanie tohto stavu. Pripomínam, že na rozdiel od zlého totalitného uzavretia hraníc, kedy nebolo umožnené občanom odísť, toto je absolútne humanitné opatrenie. Nikomu sa nebude brániť odísť z Európy, kontrolované budú len vstupy. Všetci humanisti musia byť absolútne spokojní.


2. Tí ilegáli, čo sú už v Európe napríklad pod zámienkou žiadatelia o azyl, ale ešte nemajú žiadne trvalé občianstvo, budú okamžite odvedení do ubytovacích komplexov na niektorých ostrovoch v Stredomorí a na exteritoriálnom území v bývalej Lýbii. Tam im bude poskytnutá plná humanitárna pomoc, a to ako od európskych dobrovoľníkov, tak hlavne od najatých domácich humanitárnych pracovníkov.


3. Všetci moslimovia v Európe budú preverení podľa amerických demokratických zásad, či nevyvíjajú nepriateľskú činnosť voči demokracii a či nie sú extrémisti. Každý z nich bude musieť podpísať prehlásenie o loajalite, o odmietaní militantného islámu (saláfistického, wahábistického a podobne). Bude preverené, že sú ochotní a schopní akceptovať Európske hodnoty slobody a že netrpia žiadnymi predsudkami a dogmami ohľadne stravy, rovnosti ľudí a podobne.
Ak to nesplnia či odmietnu, bude im okamžite poskytnuté humanitárne ubytovanie v Líbyi. Aby netrpeli odlúčenosťou od rodiny, presne podľa základných ľudských práva tam budú ubytovaní spolu s rodinou ( rodičia, deti, súrodenci, ich manželia-partneri, a ich rodičia, deti, súrodenci, a ich manželia-partneri, atď. ... presne podľa pravidiel blízkovýchodnej širokej rodiny).
Ich pobyt tam bude presne ako bol počas vojny kontrolovaný pobyt Japoncov v táboroch USA len dočasný - len do konca vojny s terorizmom a s militantným islamom.


To sú základne a nevyhnutné body. Zopakujme:
1  žiadni noví votrelci,
2. poriadok so súčasnými ilegálmi
3. poriadok s už usídlenými ale nepriateľskými extrémistami.

 

Okrem toho sa môžeme zamyslieť nad vzťahmi s niektorými konkrétnymi krajinami.

Pretože Turecko sa stala despociou, treba s nimi ochladiť vzťahy. Hranice strážiť a nevpustiť ani nohu. Uvaliť na nich ekonomické embargo - presne tak demokraticky, ako to bolo jednoduché uvaliť na Rusko. Treba podporovať nové politické smery, napríklad hnutie za internacionalizáciu Konštantínopola a Bosporu, za práva Arménov a Kurdov - vrátane úpravy hraníc.

V Líbyi, ktorá prestala existovať ako seriózny štát, treba zriadiť presne tak, ako po roku 1945 demokrati urobili v Európe , okupačné pásma. Taliansko, Francúzsko, Nemecko sa toho určite dokážu zhostiť. Európa sa obetuje a investuje do vybudovania spomínaných tamojších ubytovacích zariadení pre utečencov a extrémistov - ale môžu sa využiť aj Kadáfiho stany a podobne, presne podľa lokálnych tradícií, aby netrpeli odcudzením. Pretože sme liberáli, bude sa Európa a okupačné mocnosti miešať čo najmenej do tamojších vecí, zabezpečia len bezpečnosť (všetky automatické a silnejšie zbrane budú mať v držbe výhradne okupačné mocnosti).
Aby sme pomohli obyvateľstvu v prvých krokoch demokracie, budú tam zriadené presne podľa vzoru USA, dve strany: Republikánska a Demokratická. Jedna bude zrejme arabská a druhá černošská (tí do krajiny budú mať ľahký vstup práve ako pomocný okupačný personál). Najlepší, americký typ demokracie ich tak určite všetkých povedie k slobode a šťastiu. Ak by to ale predsa len viazlo, pošlú sa tam na stáž a výpomoc liberálni politici z Európy.

S ostatnými krajinami severnej Afriky sa budú viesť rozhovory a budú usmernené, aby neskončili ako Líbya.

Uzavrie sa okamžitý mier so Sýriou a bude podporovaný ústavný poriadok. Podobne sa bude EU snažiť o čo najlepšie vzťahy s Iránom aby bolo jasné, že nie sme proti moslimom, len proti militantnej totalitnej ideológii, ktorá ich zotročuje.

Kolónie USA na Blízkom východe - Izrael a Irak - necháme naďalej na ich riadenie. Sme predsa veľkodušní priatelia a nemôžeme všetko riešiť súčasne, nie?

 

Toto sú body, ktoré by sa bezpodmienečne mali a mohli spraviť. Prirodzene k nim nedôjde v plnom rozsahu, ale uvidíme, nakoľko, kedy a pod akým vedením sa k ním budeme približovať.

Aj keď sú formulácie ľahké a ironické, toto nie je žiaden vtip, Nebudem písať, čo by sa stalo, ak by sa nenaplnili, ale pozrite sa napríklad na Arménsku genocídu alebo na Rwandu, aby ste mali predstavu.

 

 

 
0
Sinuhe

ktorý medzičasom premenovali na "dúhovú" pýchu, aby sa tam zmestili aj ostatné písmenká (LGBTIZooPedo,Nekro a ďalší). Myslím, že netreba nejaké protestné prechádzky typu LSNS. Najlepšie je túto rýdzo "európsku hodnotu" ignorovať, ak sa náhodou ocitnete v blízkosti takéhoto čohosi, ta sa tomu treba ostentatívne obrátiť chrbtom a počkať, kým to prejde okolo vás ...

Rosemary

Uplne vazne. Ja ked vidim gay parade, ja zvraciam.
Predstavte si, videla som dvoch muzov, jeden mal hlavu v kozenej maske a okolo krku obojok na psa a ten druhy, taky obezny si ho viedol ako psa. Vacsiu dehonestaciu cloveka neurobili ani na trhu s otrokarmi. Nemam ani komu o Tom povedat, lebo moj muz mi vynadal, ze on take na nete nepozera a ani o tom nechce vidiet.

Náhodný okoloidúci

Za mojich mladých čias bolo dôvodom na hrdosť, že niekto si našiel dobrú, užitočnú a primerane zaplatenú prácu, že úspešne skončil náročnú vysokú školu, že niekomu zachránil život, že dobre vychoval deti...

Teraz je pre niekoho dôvodom na hrdosť cikáčik v kakáčiku, či už svoj v cudzom alebo cudzí vo svojom. GRC, toto nemá s európskymi hodnotami nič spoločné. Možno v Rijáde by to primerane a podľa zásluh ocenili.

P.S. toto patrí pod Sinuhe-ho príspevok http://nadhlad.com/comment/18968#comment-18968.

lecce

keby mali kotlikovci trochu zmysel pre humor, tak na koniec pridepochodu zaradia svoju riksu s reproduktormi a z nej by vyhravali pochodujucim tuto eerie pesnicku

https://www.youtube.com/watch?v=c_KKG9nkQ7Y

https://www.youtube.com/watch?v=MrUsFcUKooU

mali by aj transparent "tradicna rutina"

Aman Againsttime

Na gay pride je už dlhodobo najzaujímavejšie iba to, že tam takmer nikto nechodí. Ja viem, že sa zvykne používať argument, že je to vraj preto, lebo homosexuáli na Slovensku sa boja a nechcú sa priznávať k svojej orientácii, ale ten mi príde veľmi slabý. Čoho preboha sa tu majú báť? Čo im tu môže chýbať? Slovensko je jedna mimoriadne tolerantná krajina a homosexuáli nie sú žiadni druhoradí občania - naopak, majú rovnaké práva ako hocikto iný a ak chcú môžu predsa vstúpiť do manželstva ako hocikto iný.

A ešte jedna zásadná poznámka: všetci vieme, že RP má byť len prechodná fáza - nič iné a skutočným cieľom je tu manželstvo so všetkými právami a statusom s ním spojenými.

Lenže manželstvo si vyžaduje istú spôsobilosť, nie je to "právo" per se, pričom existujú zákony o tom, ako má fungovať a kto ho môže uzavrieť. Opäť platí, že kľúčovým slovom je tu spôsobilosť.

A štatistiky nás nepustia: 82% homosexuálnych párov nie je monogamných. Pri všetkej vážnosti, to tu vážne títo blázni ako Poliačik veria tomu, že sa homosexuáli odrazu vzdajú všetkého pre monogamný život s deťmi, ktoré si adoptujú? Koľkí preboha môžu mať o niečo také záujem? Alebo to snáď má byť o tom, že si decká prinesú do ich "kožených barov" alebo "kúpeľov" a nechajú ich, nech sa tam hrajú ako "mládaťká" v prírode?

Kto normálny by chcel, aby decká vyrastali v takomto prostredí? Sorry, ale keď niekto chce mať deti musí sa vzdať svojho sebeckého životného štýlu a plne sa sústrediť na výchovu a ochranu svojich detí.

Buheh

"keď niekto chce mať deti musí sa vzdať svojho sebeckého životného štýlu a plne sa sústrediť na výchovu a ochranu svojich detí."

Toto je pointa.

Ľudské spoločenstvo, aby mohlo dlhodobo prežiť, potrebuje zmysluplné, fungujúce pravidlá. Azda ich najdôležitejšou súčasťou je schopnosť zabezpečiť kontinuitu kultúry, identity medzi generáciami. Ak teda hovoríme o manželstve a iných spoločenských pravidlách ohľadne vzťahov, rodiny a výchovy detí, toto má byť prvoradé, ak už nechcem povedať rovno že jediné vážne kritérium.

Dvaja (alebo viacerí) plnoletí buzeranti nech si v súkromí robia čo len chcú. Ak tým nikomu neubližujú, je to len ich vec. Ale rodina ako základný spoločenský a biologický útvar zabezpečujúci budúcnosť nášho druhu musí byť nielen fyzicky a ekonomicky, ale aj mentálne, informačne chránená pred akoukoľvek chorobou či úchylkou.

Norman

Napísal som sem tento výrazný program nutných opatrení, ako určitý cieľ do budúcnosti, radikálne vyjadrenie, ale ako vidím, český prezident Zeman nás rýchlo dobieha.
citujem:
Já to řešení vidím v deportaci všech těch, kdo nezískají v příslušných zemích azyl. A těch je většina. Kromě toho by bylo dobré sáhnout k deportaci radikálních muslimských duchovních a nakonec by bylo dobré zarazit financování muslimských komunit ze zahraničí. Je třeba zbavit se příčin terorismu a touto příčinou jsou ilegální, nebo chcete-li nezákonní migranti,“ uvedl. Ti tam prý nechtějí pracovat, chtějí tam pobírat sociální dávky.

Deportace by se podle prezidenta měla týkat i těch, kteří žijí v Evropě již dlouho, ale existuje u nich podezření z vazeb na teroristy.

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Milos-Zeman-se-nekompromisn...

Hm, ako hovorí Okamura: "co si o teme myslíte vy? " :-)

Buheh

že aj pán prezident prišli na to isté, na čo každý trochu súdny človek. Keď mám v nohe zapichnutý tŕň a rana hnisá, treba
a) tŕň vytiahnuť
b) hnis vytlačiť
c) ranu dezinfikovať
d) ranu prelepiť, aby sa zabránilo ďalšej nákaze.
Skôr je veľmi podivné (ak teda nechceme byť zlí paranoidní konšpirátori, fašizoidní xenofóbi a popierači, a myslieť si, že to je zámer), že ostatní európski politici, ktorí všetci dovŕšili 18 rokov a majú doklady svojprávnosti a niektorí dokonca aj vodičáky, že títo volení zástupcovia nás, Európanov, na to ešte stále neprišli.

Norman

vec je tak jasná, že sa ani u tých otrockých hoviad, ktoré sa volajú EU poslanci, nemôže jednať o nepochopenie, ale len o ohromný rozdiel medzi tým, čo si myslia a tým, čo povedia.
Práve preto je to tu napísané otvorene a jednoducho, aby sa nemohli vyhovárať.
Takisto je to tu napísané jasne pre rôzne alternatívne kanále, ktoré by predsa možno len mali tendenciu hľadať kompromisy a polovičné cesty - napríklad nevyťahovať ten tŕň z päty naraz, ale po častiach.

Buheh

Alláhu akbar v arabčine: boh je veľký.
Alláhu akbar v ostatných jazykoch: všetci k zemi!

Náhodný okoloidúci

http://medzicas.sk/dvaja-arabi-napadli-dievcata-v-piestanoch/

S každým treba hovoriť jazykom, ktorému rozumie.
Mo-slimáci rozumejú iba jazyku sily, tak im treba zaklopať na búdku a spýtať sa, či je mozog doma.

Norman

Ale v tých piesťanských novinách ma jeden detail zaujal:
https://www.zpiestan.sk/spravy/piestanka-sa-branila-provokacii-cudzinca-...

citujem dotyčnú
"Rozhodne netrpím nejakou rasovou neznášanlivosťou a nesúhlasím s nejakými extrémistickými riešeniami"

Čo jej do boha musia ešte urobiť, aby nebola zbabelým otrokom? Takéto prípady a reakcia na ne mi pripomínajú, že v podstate len začínajú dostávať, čo chceli. Ešte aj keď jej rozmlátia hlavu, tak bude vzdychať - Hlavne aby som nepôsobila ako rasistka.

Buheh

Tak si dnes dajme pre ilustráciu európskych hodnôt zopár citátov od predstaviteľov Európy, ktorí nepochybne tieto hodnoty stelesňujú najlepšie (našiel som na CFP):

Allbrigtová : "Savčenková rozumí pojmu svoboda. Je mi ctí, že se mohu na summitu setkat s touto hrdinkou."

Savčenková : "Ukrajina potřebuje diktátora, který vrátí moc lidu. Nechci, ale mohu také velmi brzo být nucena stát se prezidentkou Ukrajiny."

Porošenko : "Nabízím NATO své zkušenosti s válčení s Ruskem."

Merkelová : "Pomáhat uprchlíkům je naším úkolem. S invazí se vyrovnáme."

Juncker : "Nikdy se nevzdáme otevřených hranic bez ohledu na migrační krizi a dopady terorismu."

Soros : "Evropa musí přijmout minimálně tři sta tisíc uprchlíků ročně a dát desítky miliard eur na jejich integraci. Tito lidé by byli bezpečně přepravováni z Blízkého východu do Evropy."

Dienstbier : "Referendum by mohlo ohrozit demokracii. Imigranti mohou být pro společnost přínosem, měli bychom jich dobrovolně přijmout více."

Svoboda, KDU-ČSL : "Zrušte český dabing, lidé si zlepší znalosti cizího jazyka."

J. Bok : "Chováme se k příchozím blbě, vychováváme z nich radikály."

P. Kolář : "Musíme se naučit žít v ohrožení. Není důvod k panice."

Buheh

Samozrejme, Soros a Albrightová formálne nepatria k predstaviteľom Európy.

Grigoriy-Ilmoran

Aj keď som pri plnom vedomí toho, že sa blamujem, že idem proti svojej výbornej reputácii, musím priznať, že niekedy, vlastne čím ďalej, tým častejšie, mi je clivo za starými dobrými časmi spred tridsiatich rokov, keď pán Vasil Bilak držal veci na poriadku, keď viac-menej každý vedel, kde je jeho miesto.
Moja filozofia štátu sa volá Veľký Poriadok, a pán Bilak vedel, aspoň približne, ako na takú vec treba ísť.
Nehovorím, aj vtedy sa sem-tam našiel najaký potetovaný menejcenný degenerát, ale vždy taký bol uprataný na primeranom mieste. Však sme ľudia.
Olivia Žizková mohla dnes pracovať v závodnej kuchyni niekde v Náchode, niekde v zadnej miestnosti umývať riad, tak, aby ju zákazníci ani nevideli. Mohla si zarobiť 1450 Kčs v čistom, a vychovávať v lacnom byte svoju dcéru.

Dnes sa potetovaný degenerát vytŕča* na uliciach Prahy, a je z neho umelec. A bojovník za európske hodnoty. To za Vasila Bilaka nebolo.
Dnes je všetko menejcenné vylezené z brlohov. Toto majú byť nejaké európske hodnoty?

* vytŕčanie sa (narcisistický exhibicionizmus) nemám rád, a nezáleží na tom, či ide o umelkyňu z Náchodu, alebo o hlupáka z Dubnice, ktorý sa dá vyfotiť na vrcholku Himalájí ako budhistický mysliteľ, alebo vystrojený ako guru v hinduistickom chráme v Indii, a odrbáva mládež - chodí na turné po Slovensku, a rozdáva podpisy!!! Viete si predstaviť, čo sa asi odohráva v hlave pomýlenca, ktorý si myslí, že niekto potrebuje jeho podpis?
Kurva, z Dubnice, guru?

http://fici.sme.sk/c/20231591/ceska-nahrala-protiimigrantsku-pesnicku-po...

Norman

kritizovať akúkoľvek alternatívu bola a je predsa jediná tvoja práca.

V súhlase s fiči.sme.sk ? Nuž, sám si si opäť vybral úroveň.

lecce

tak, nie je to uplne marne.. vyrastala asi na bartosovej

mohla by to ale naspievat aj po nemecky a skusit poslat to do nemeckych radii

kaja ak by este mal sily by mohol zmenit text vo svojej najlepsej pesnicke

..kavu jim osladim o trochu vic.. (dalej nejako aktualne pokracovat..)

Aman Againsttime

Po hudobnej stránke je to fakt príšerný odpad (koniec koncov aj jej vzory Bartošová a Rolincová sú viac - menej hudobný odpad a ťažký gýč, takže to ani inak byť nemôže). Hlasovo je tiež skôr tuctová, ale tak pre tento žáner ani netreba byť nejakou Luckou Bílou.

Text mi však prišiel celkom vtipný a pani je celkovo sympaťáčka (práve i tým, že je to taký prototyp jednoduchej ženy, ktorá to myslí dobre :-)).
Podstatné je, že zaujala a predala sa. :-)

lecce

mohla byt to skusit menej polopatisticky,

silent running
https://www.youtube.com/watch?v=Ddi2TBnzdPo

alebo ako rusi
https://www.youtube.com/watch?v=EpRQnFVm5M4

Náhodný okoloidúci

Tu je niečo od kyjevskej skupiny Beloduch. Vznikla aj zanikla v roku 2004. Toto je jediné, čo moje ucho znesie, ostatné ich produkty sú v štýle nezrozumiteľného grcavého metalu, údajne slovanského.

Skladbe Клич sa dá vyčítať asi iba príliš plačlivý spev mladučkej speváčky a príliš priamočiary text. Po hudobnej stránke je to pekne a chytľavo spracované.

https://www.youtube.com/watch?v=pUU6FEXyz_U

Белодух - Клич

Ночь.
Над Русью ночь.
И гладь небес,
И млечный путь как предвещанье.
Тьма.
Во степи рыщут шакалы, ведь

Русь в ночи как чаша тумана.
Сон травой испит до дурмана,
И во ржи, росою политой,
Белый конь вступает копытом.
Да восходит Солнце над Русью,
Поднимайтесь смелые люди,
Разжигайте горны во кузне
Здесь жатва кровавая будет!

Степь Руси здесь.
Слабый зов здесь.
Бродит тень здесь.
Сына кличит мать, но
Спят сынки, лишь слышется стон слабый...

Здесь была кровавая битва,
Пала рать изменою бита.
Болью стонет мертвое поле,
Зверобой врезается в поры.
Родина взывает по праву
И земля, испившая крови,
Отомстить кровавым шакалам,
Выгнать чужестранных уродов!

Черный пир здесь.
Казнь Руси здесь.
Смерть мужей здесь.
Портят белых дев.
Черный пир.
Над Русью вой слышен!

Погибает белая раса!
Празднуют враги в нашем доме!
Собирайте новые рати!
Бой врагу в подарок готовьте!
Не погибнет белая раса!
Не бывать врагу в нашем доме!
Растерзайте вражие стяги,
Пламя верните в родные чертоги!
Родина взывает по праву,
И земля испившая крови,
Отомстить кровавым шакалам,
Выгнать чужестранных уродов!
Поднять стяги! Идут поколенья
Отомстить за преданых смерти
И за жен, иссеченных плетью,
За детей, закованных в цепи.

Поднять стяги! Идут поколенья
Отомстить за преданых смерти
И за жен, иссеченных плетью,
За детей, закованных в цепи.
Родина взывает по праву,
И земля испившая крови,
Отомстить кровавым шакалам,
Выгнать чужестранных уродов!

Aman Againsttime

Náhodný okoloidúci, konečne sem niekto hodil niečo hudobne zaujímavé a vkusné. A ten ženský lyrický hlások je krásny (na takéto hlasy si celkom potrpím) - ten skladbe veru vyčítať nebudem.
Textu žiaľ nerozumiem, ale slovanské jazyky znejú takmer vždy pekne. :-)

Spojenie folklóru a rockovej či metalovej muziky mám osobne rád. V tomto smere sú mojimi favoritmi Česi zo Silent stream of godless elegy, ktorí tvoria zaujímavú kombináciu pochmúrneho doom metalu s melanchóliou moravského folklóru. Nádherná hudba: https://www.youtube.com/watch?v=zL-syqd2zgo

Grigoriy-Ilmoran

To som si naozaj všimol až teraz.

Ale nevadí, kedže som pragmatik, ak ide o robenie Veľkého Poriadku, spriahol by som sa aj s Belzebubom.
Podobne, ako sa v procese zlepšenia socializmu v Číne spriahol Teng-siao-pching s kapitalistami.

"Nezáleží na tom, či je mačka čierna alebo biela, hlavná vec, že chytá myši."

Norman

ide ceľkovo o úroveň toho portálu
Ale to je u teba pravidlom - voči opozičným hlasom sa správaš ako ten najhorší najprísnejší snob, kritizujúci každú blbostičku, pluvajúci ako besný - ale pritom sa spájaš s tými najväčšími srancami a ani to nevidíš.
Želám ti príjemnú zábavu vo Fiči.

Grigoriy-Ilmoran

poviem ti jedno tajomstvo.

Určite viac ocením hoci aj šéfa sionistickej organizácie v Maďarsku, ak ide o decentného človeka, ako by som ocenil chorého a pomýleného vypatlaného guru, ktorý sa teatrálne predvádza, a hrá sa mesiáša, alebo potetovaného degenerata, ktorý sa bozkáva s potkanmi.
Rovnako, nepokladám za opozičný hlas to, že niekto sa predvádza pred ľudmi typu Ľubov alebo Nonula, tým, že tu vypisuje sprostosti, ktorým určite nerozumie, na ktoré nie je odborníkom.
Napríklad žvástanie o haploskupinách alebo mitochondrialnej DNA. Pre koho sú tie sprostosti určené, koho to zaujíma? Ak to niekoho aj zaujíma, nemôže si informácie nájsť u skutočného odborníka?
Vieš si predstaviť, že by si mal pred naozajstným odborníkom obhájiť všetky tie sprostosti, ktoré si tu popísal? Nehanbil by si sa?
Norman, poznaj sám seba, buď skromný, a uvedom si už konečne, že ty nie si intelektuál. Ja, napríklad, neviem hrať hokej alebo na husliach, nehanbím sa za to, a nehnevám sa, ak mi to niekto pripomenie. Hlavne však, nikdy som nikomu netvrdil, že také veci viem robiť.
Máš schopnosť urobiť celkom dobrý webový portál - po grafickej stránke, ale to je všetko.
O ničom sa s tebou nedá diskutovať, lebo si vždy osobný a agresívny, keď si v úzkych, vymazávaš príspevky, hoci ty sám si sa všade inde na také praktiky vždy sťažoval.
Vieš, že máš geneticky danú neschopnosť normálnej sociálnej interakcie, tak sa konfliktom vyhybaj, nediskutuj o diskutujúcich ale drž sa témy.
Hlavne však, píš len o veciach, ktorým rozumieš, a nesnaž sa ohurovať prosťáčikov.
Akú satisfakciu ti taká vec vobec môže dať?
Alebo je to tak, že tvoje psychické pochody a motivácie môže rozumieť len niekto, kto je na tom psychicky rovnako?

Mor ho

asi najtrefnejšia charakteristika Normana, akú som kedy čítal. A žiaľ pravdivá. Norman je asociál, a keby niekto taký napríklad viedol komunitu v post-apo situácií, zrejme by vyvraždil všetkých schopných (resp. rozbil im hlavu, ako sa už raz aj mne vyhrážal), ktorí by s ním nesúhlasili. Zostala by len hŕstka nahlúplych pritakávačov, presne ako sa to deje v sektách. Norman by bol ideálny vodca sekty...

Norman

Neviem, koľko si čítal doteraz charakteristík mojej osoby, ja osobne ani jednu, ty nejaké áno? :)
Kliknutím na tvoj nick si každý môže pozrieť, v čom som bol s tebou v konflikte a pre aké témy.
Preto teraz reaguješ, ako reaguješ.
Čo sa týka rozbitia hlavy - už si síce nepamätám - ale áno, som schopný rozbiť hlavu, teda aspoň dúfam.
Čo sa týka vedenia komunity - za prvé ja žiadnu "komunitu" v bežnom slova zmysle nevediem a nemienim viesť (prečo by som to robil, pre dobro ľudstva?). Čo sa ale týka vedenia sekty, tak prijímam lichôtku - áno, to som ideálny.
No vidíš, že si sa tu niečo naučil.

1488

buď rád za ľudí, ktorí na tvoje príspevky vôbec reagujú. Objektívne máš problém s obyčajnou komunikáciou na tomto portáli ty, nie Norman. Každý systém potrebuje spätnú väzbu, ale niekedy si príliš kritický. Toľko všeobecne k ad hominem.

K téme - je lepšie, keď o aktuálnych problémoch vykrikuje taký Kollár alebo tým celú vec odventiluje do stratena ? Podobne sa tu rozoberal Rostas/Zem a vek a ty spievajúcu ženu z Náchoda. Či takéto aktivity nie sú kontraproduktívne neviem posúdiť, ale zdieľam názor, že momentálne lepšie niečo ako nič. A ak som ťa pochopil správne, tak si radšej za to nič, ak to nemá mať podľa teba nejakú hraničnú úroveň.

Grigoriy-Ilmoran

Prestaňme už s konfliktami, a buďme vecný.
Pre začiatok ťa poprosím, aby si mi napísal krátky komentár k tomuto:

http://nadhlad.com/node/2518

Prípoj aj komentár k úrovni komentárov k danému, a napíš, prečo si ty k tomu veľdieľu vtedy nič nenapísal.
Nerozumel si tomu?
Ak nie, prečo si nepoprosil Vodcu o vysvetlenie?

Chápem, že, ako tvrdíš, so mnou sa o ničom nedá diskutovať, ale k tomu si snáď predsalen mohol. Veď to bolo napísane pre takých, ako si ty, Ľubov a svarga.
Tî dvaja to pochopili, zhostili sa svojej úlohy, a ty nič. Rovnako ako ostatní učeníci a prominentní členovia sekty.

Vedel si o tom, že Vodca pozná sanskrit aj čínštinu, a preložil Bhagavatgítu aj Tao-te-ching?

Norman

Si si istý, Grigo, že si nikdy neabsolvoval u židov nejaké antinacionalistické školenia?
Zaujímavé.
Povedzme, že tvoje podsúvanie nepravdy je psychologicky bežné, ale prečo práve "vodca"?
Nikdy som sa tu na nič neštylizoval, a už vôbec nie na nejakého bosa, ale to je jedno, o to teraz nejde - ale prečo práve slovo "vodca"? Prečo tu podsúvaš typický nacistický termín, a prečo práve ty, v súhlase so všetkými sionistickými parkchantami, ho podsúvaš ako výsmech? Z teba normálne hovoria buď školenia internetových provokatérov, alebo nejaké antinacistické školenie. Je to úplne dokonalý príklad takej tej poučky: Obvinte svojich oponentov z nacistického správania.

1488

je to interpretácia ľudského vývoja, jedna z mnohých. Môže to byť pravda a nemusí. Nesnažím sa to posúdiť, môj osobný filter to zaradil do priečinka - odpoveď mi nateraz ku šťastiu nechýba.

Úroveň komentárov nehodnotím, každý v rámci svojich možností vývoja.
Dá sa s tebou diskutovať, len nie štandardne.
Úlohy druhých si popísal, aká je tvoja ?

Tie témy aštavakry a taoteťingu v tradícii nie sú vhodné, alebo ako si to myslel ?

Grigoriy-Ilmoran

Trpezlivou mravenčou prácou povzniesť slovenský národ.
Metódy si vyberám sám.
Veď len považ:

Idem raz tak do sveta, a niekoľko desaťročí nepočujem slovenské slovo. Po nejakom čase prídem, a "všetko je o ničom", ale pritom "relevantné", samá euroatlantická štruktúra. Na internete každý Angličan piše po slovensky. Vysoká nezamestnanosť, ale pritom každá druhá žena pracuje ako hovorkyňa v nejakej štátnej inštitúcii. Ešte aj mestské kanalizácie majú hovorkyňu, a aj ona relevantný sem, relevantný tam. Volanikové šaty ako na pláž, inokedy ako na ples - pri rozhovore s hlásatelkou pre budovou kanalizacií. Človeku sa zdalo, že všetci sú relevantní intelektuáli, a každý je platený stravnými lístkami. V Bille trvalo niekedy aj hodinu, kým pokladníčka dvom predomnou zrátala všetky stravné lístky.
To boli moje prvé, dodnes nezabudnuté dojmy.

Hovorím si, čo sa deje?. Ty, kokos, to je super! (To mám tiež ešte odvtedy.)

Hovorím jednému blízkemu: Pučuj, toto je úplne nový svet, nová relevantná krajina. Musíme sa nejako zaradiť. Urobme jeden pokus. Ak nájdeš na internete, alebo budeš počuť v televízii výraz "ad hominem", dám ti zakaždým stovku. Máš na to jeden mesiac.
Prešiel mesiac, a nezarobila ani cent.
Potom som zámerne hodil na nejakej frekventovanej, dobre viditeľnej internetovej diskusie výraz "ad hominem", a dal som tomu jeden mesiac. Po mesiaci som povedal osobe, že jej dám jedno euro za každé "ad hominem". Za dva týždne zarobila osem eur. Chytili sa Slovackovia, a zrazu bolo všade plno "ad hominem". Niektorí na tom zarobili.
(Súhlasím, bolo to diabolské (evil, ako hovoria v Blave), ale ja milujem hry - evil games.)

Proste, strašní inteligenti na Slovensku. Každý druhý je docent, ale len doma. Do Štrasburgu na medzinárodný súd ale miesto obsadiť nemôžete, lebo tam Vám tie fucking diplomovky napísané súkromnú firmou v Trnčine neuznávajú. Do Francúzska by sa im chcelo, a po francúzsky ceknúť nevedia. Tam sa, bratia moji, len tak ľahko odrbavať nedá.
Aj Briti kvôli Vám a Grékom z EU vystúpili. Zdvorilo, aby vás neurazili, všeličo rozprávali, všakovako sa vyhovárali, ale v podstate si povedali, že so skorumpovanou, zlodejskou chamradou nechcú mať nič spoločné.
Naozaj.

Práve minule ma skoro drblo. Pozerám, a nejaký bíreš, tuším robí v Bruseli, (Šefčovič?), a vyštafírovaný, kravata ako červený uterák, a neverili by ste, čo povedal.
Vraj "vynegociovali sme"!!!!!
Ak som vtedy neumrel od smiechu, dožijem sa asi stovky.

Bîreš už nevyjednáva, ale negocijuje!!!
Čo sa ja ešte natrápim, kým ja to aspoň trochu dám na poriadok! Niekedy ani neviem, kde mám začať.
Možno by pomohol nejaký relevantný Publishing House európskeho významu.
Ropa išla dolu, Rusi to nemôžu financovať, a budhistické kláštory v Himalájach sú chudobné, ako kostolná myš.

Ale neber to ako ad hominem.

1488

neberiem .. šak si si pekne po slovensky pofrflal, ako väčšinou. Pokúsim sa tvoje slová preložiť do šenkového jazyka, aby aj iní rozumeli:

Grigoriy-Ilmoran

ale už ten obrázok je taký odporný, že ja to video ani neotvorîm.
Ale môžeš mi povedať, prečo Slováci nevedia obsadiť to miesto sudcu v Štrasburgu, prečo sa im nedarí takú vec vynegociovať?

Len mi, prosím ťa, neposielaj k tomu žiadne videá.

1488

nehnevám sa .. Už ma s odpoveďou predbehol nonula nižšie. Tak preto.

lecce

ad zona

to je neurotik alebo cholerik?

flegmatik - habadej

https://www.youtube.com/watch?v=Wqv1ngWtKVs

Ľubov

Článok ma zaujal,pretože mám skutočne "rada pravek".Ani vo sne by ma nenapadlo ,že to niekto bude takto pitvať,tváriť sa pritom tak zhnusene nad prostosťou mojich príspevkov.Si normálny?

Grigoriy-Ilmoran

Vy ste tu všetci študovaní filozofi zo slovenských univerzít, nabrali ste rozumy od guruov študovaných v Himalájach, a vediete múdre reči, ktorým ja nerozumiem.
Ako sa ja mám potom cítiť?
Teba by to nenahnevalo?
Čo mám zakaždým prosiť o preklad do ľudovej reči?

Tebe sa ľahko napíše "zriedkavo môže človek využiť možnosti univerzálnej matrice", ale ako ja mám vedieť, čo to znamená?

Ozaj, počula si že niekto raz povedal, že "ľudia obdivujú veci, ktorým nerozumejú, a najviac obdivujú tie, ktorým najmenej rozumejú"?

Šak sa nemusíme preto hnevať.
Vedela by si nejaké miesto na Slovensku, kde sa dajú lacnejšie kúpiť guru remienky na zápästie, hrkálky na krk a červený turban?

1488

zmeň svoje myšlienky, zmeníš svoj svet - autor Norman.

 

nonula

Majúc neustále na pamäti náš cieľ, súc schopní rozoznávať prekážky a hľadať cesty, toto sú podľa mňa veci, na ktoré sa máme sústrediť:

- definujme jasne, v akom stave sa naša spoločnosť naozaj nachádza:

Idem raz tak do sveta, a niekoľko desaťročí nepočujem slovenské slovo. Po nejakom čase prídem, a "všetko je o ničom", ale pritom "relevantné", samá euroatlantická štruktúra

- objektívne a pravdivo zhodnoťme príčiny stavu, (držme sa pritom pravidla, že nepríjemná pravda je vždy lepšia, ako lichotivý nonses; buďme pritom tvrdý k sebe ešte viac, ako k našim nepriateľom):

Aj Briti kvôli Vám ... v podstate si povedali, že so skorumpovanou, zlodejskou chamradou nechcú mať nič spoločné.

- pokúsme sa v otvorenej diskusii načrtnúť racionálne, hlavne však reálne možné cesty ku skutočnej zmene:

Trpezlivou mravenčou prácou povzniesť slovenský národ.
Metódy si vyberám sám.
Súhlasím, bolo to diabolské (evil, ako hovoria v Blave), ale ja milujem hry - evil games.)

Aspon na jar a jesen je od Teba pokoj.

Norman

Je objektívny fakt, že ty rýpeš len do úrovne antisystémových elementov. nestaráš sa o humus, ktorý sa deje vo svete, ty sa dokonca nestaráš ani do toho sionistu, ale sa staráš len do opozíčných a do alternatívnych vecí.
Ale nie je to preto, že by si bol nejaký agent - si proste samoľúbo urazený, že ťa každý z alternatívcov považuje za otravného paka a nestará sa o teba.

Stále píšeš, že niekto útočí na tvoju osobu - pritom reč bola ako vždy aj teraz o tvojom príspevku, o objekte tvojho úbohého snobského výsmechu a hlavne o stránke, s ktorou si prišiel. Nik do teba osobne neitočil, načo by to aj robil. Na druhej strane ty do debaty zaťahuješ mňa osobne, moju intelektuálnu úroveň či neúroveň a dokonca to, aké témy mňa či koho zaujímajú (uvedom si, že ak to teba nezaujíma, tak mňa áno, ak tomu ty nerozumieš, tak ja áno - si schopný aspoň toto pochopiť?).
Nikdy som nebol voči tebe nejako osobný,veď o tebe nič osobné neviem, ale svoj stupeň agresivity si od svojich nepriatelov diktovať nenechám. Áno, sme vo vojne, všetci, a toto nie je klub pupúšov alebo vyčumených snobov - toto je nezávislý portál, na ktorom ty nebudeš určovať, čo je "normálna socálna interakcia", pretože ty by si akúkoľvek protisystémovú opozíciu prinajlepšom len udusil.

Ak by som bol osobný, tak ti napríklad poviem - nikdy neskúšaj hovoriť, čomu ja rozumiem. Uvedom si, že technicky videné si ako žaba, poskakujúca pod stolom a vykrikujúca: "čo to tam robite na stole, nerobte to, nevidím na to, a vy tomu určite tiež nerozumiete".
A k tomu poslednémi - v podstatee áno, bude lepšie, ak sa prestaneš snažiť porozumieť, pretože naozaj by to chcelo od teba určité psychické kvality, ktoré proste nemáš.

Grigoriy-Ilmoran

Ty veľmi dobre vieš, že som ťa hneď na začiatku tohto projektu varoval, že to vobec nemá význam, lebo na Slovensku jednoducho nie sú na akýkoľvek disent alebo diskusiu o čomkoľvek ľudia a podmienky. Keby som ti bol takú vec bol povedal o Senegale alebo Kamerune, bol by si súhlasil, lebo tam nemáš emocionálny investment, tam môžeš hodnotiť racionálne. Preto je vždy tvrdím, že národovectvo a vlastenectvo nám bráni v racionálnom uvažovaní.
Nedal si si povedať, a trvalo ti niekoľko rokov, a sám si prišiel k rovnakému záveru, sám si sa niekoľkokrát vyjadril, že "niet ludi". Sám si naznačil, že tá to už nebaví, že možno je čas nechať to ísť do stratena.
Tvoje nekonečné ego ti bránilo priznať, že som ti dobre radil. Mohol si priznať farbu, a pekne sa mi verejne poďakovať. Namiestô toho tu mám od teba len večné brýzganie a nadávky.

Stalo sa to takmer každému tzv. alternatívnemu médiu: jeden snaživý človek vo viere v možnosť zmeny niečo začne, ale vždy to dopadne tak, že nakoniec sa na neho nabali len tlupa stratených existencií, ktoré ničomu nerozumejú, ničím nemôžu prispieť, a takí potom znechutila aj takých, ktorí majú aspoň minimálny predpoklad k niečomu.

Nakoniec si skončil s kádrami rôznych pochybmÿch indivíduí ako je Nonula, Ľubov, svarga, slaven alebo afinabul.
Do veľkej miery si tomu na vine aj sám, lebo nepoznáš sám seba, nevieš sa ohodnotiť. Si veľmi trpezlivý na mravenčiu prácu, si rodený administrátor alebo byrokrat, ale absolútne nepodarený filozof alebo mysliteľ. Tvoje úvahy nakoniec vždy skončili žvástaniím o ničom, a nikto nikdy nevedel, čo si vlastne chcel povedať.

Citujem teraz Nonulu, jedného z tých, ktorí ti zostali verní až do konca:

"Vzdialeny samemu sebe myslienku nerozvijam...Myslienku nerozvijam zvukom, co mi uunikol z ust. Ak mi uz unikol, nerozvijam seba, ale chcem pocut ozvenu co zanechal. Ak nezachytim odozvu hned, ocakavam ju neskor. To znamena cim neskor zachytim odpoved, tym som sa samemu sebe vzdialil viacej. Verbalny nazor je tym padom vyjadrenim nespokojnosti so samym sebou.V lepsom slova zmysle je vyjadrenim netrpezlivosti... Ak mi neunikol a pouzil som ho nevedome, hladam v tiesnivej osamelosti podobnu dusu.Ak mi neunikol a pouzil som ho vedome, som.

Na pociatku bolo sloveso, potom prislo podstatne meno, pridavne meno, zameno, prislovkove urcenie miesta, casu, sposobu a priciny´... koniec nespravneho zhodnotenia spätneho narazu kyvadla su CITOslovcia Tie uz len rodia nove slovesa...

Zostavá otazka-dokaze vedomy extrovert pocut vedomeho extroverta ? Dokaze ticho pocut exploziu? Dokaze explozia pocut ticho? Bolo na pociatku ticho? Bola na pociatku explozia?...Nekonecna otazka nekonecnej duality omnipotencionality."

Povedz Norman, akú satisfakciu ty môžeš mať z toho, že je Nonula tvojim učeníkom?

Ľubov

ak natoľko znižujem úroveň Normanovej práce,povedz mi,rovno:ak odídem,prestaneš s týmto?

Lebo,možné je všetko,aj to,že máš pravdu.Od prvej chvíle,ako som objavila Nadhľad,znášam tvoj primitívny mobing. Brala som to tak,že Ty prinášaš snobizmus ,dobre,môj príspevok bude "ľudovosť".
Ale pravda môže byť pravdaže aj iná,a to,že si skutočne chorý,maniodepresívny syndróm je bežné ochorenie.

Je jeden liek pre Teba,Tvoju patologickú sebestrednosť,a to je pozornosť,ale nie moja,zúfalo túžiš IBA po jeho pozornosti.Takže opakujem návrh,môžem vypadnúť,ak Ti to pomôže.Ja mám dosť roboty aj v kuchyni a Ty budeš mať dobrý pocit,že si zbavil Nadhľad Ľubov a prispel tak v boji za kvalitnejší svet bez chamrade,.

Norman

ako hovoríš, je to mobbing, vôbec si to nepripúšťaj, je od neho naozaj drzosť a neľudskosť ťa do toho zaťahovať, o nič nejde, len o internetové kecy. Takže kľud.

Buheh

chýbala by si nám. To nie je irónia, to je o človečine.

Nie že by ten človek nebol svojím spôsobom múdry a nemal v mnohom pravdu. Napokon, vždy majú v podstate pravdu tí, ktorí tvrdia, že všetci zomrieme, všetko sa skončí zle, nič nemá cenu, ľudia sú hlúpi a ničomu nerozumejú... lebo z hľadiska vesmíru to tak naozaj je. Jeho problém nie je v logike. Jeho problém je v poškodenom egu. Zatrpknutý frfľoš plný krivdy a nenávisti. Taký človek darmo hľadá pravdu a múdrosť, nenájde ju, hoci by stokrát bolo pravdivé a múdre to, čo hovorí.

1488

vesmír ako poznám, tak človečensky nehodnotí - teda je to nejaké, určite nie je všetko len zlé a ak poohýbame čas, tak aj ten koniec je taký divný hehe

a keď už mám videovú sezónu, tak

Buheh

Nepochybne okrem toho studeného astronomického, geologického a chronologického vesmíru existuje ešte nejaký iný, taký, v ktorom na každom človeku a každej duši záleží. Taký, v ktorom sa nič nestratí, ani dobré, ani zlé...

Michal Tučný iste vie, ako to s vesmírom vlastne je, lebo ten už je "na druhém břehu řeky zvané čas".

Aman Againsttime

Ľubov, to najhoršie, čo by si mohla urobiť je odísť, pretože presne to tento zmrd chce. Neustupuj zmrdom. Mňa tiež viackrát urazil a znechutil, ale povedal som si, že nie som predsa nejaká bábovka a nebudem sa kvôli nejakým internetovým nezmyslom trápiť. Norman ti to napísal jasne - sú to iba blbé kecy.

Norman

Naozaj ma to nebaví robiť ti psychoanalýzu, a ani rozoberať vznik, účel a priebeh portálu Nadhľad azda nie je zas treba.
Napriek tomu, možno sa niekto dozvie niečo nové alebo sa zabaví.
Za prvé - už dlhé roky prejavuješ ťažké depresívne obdobia a môj pokus zatiahnuť ťa k tomuto portálu bola možnosť, aby si sa toho zbavil, ak si toho ešte schopný. Žiaľ, už si očividne nebol schopný. Tvoj obsahový prínos bol mizivý a tvoj defétizmus si neprekonal.

Je ťažko ti pomôcť, zvlášť takto virtuálne, ale dám ti ešte jednu radu:
Jeden z tvojich základných problémov je, že sa strašne upínaš na obavu pred zlyhaním. Bojíš sa toho, že niečo zle napíšeš, bojíš sa toho, že budeš zle vyzerať, bojíš sa toho, že portál bude k ničomu. S tým priamo súvisí, že sa bojíš toho, že nebudeš akosi prvý, a že nebudeš mať vždy pravdu.
Nuž, neviem, som ochotný predpokladať, že si bol v detstve tyranizovaný a nútili ťa do učenia a prísnej disciplíny. To by veľa vecí vysvetľovalo.

To sa prejavuje aj v tvojom neustálom hodnotení tohto portálu. Prvá vec je, že nemá zmysel ho hodnotiť s tým, či mal či nemal zmysel. Ako môžem hodnotiť topánky, ktoré som päť rokov nosil, či malo zmysel ich nosiť alebo nie? Ak mi päť rokov slúžili - mám teraz povedať, že boli k ničomu? To je úsmevné.

To platí aj k tomu, čo si povedal ku všetkým alternatívnym médiam. Tvoje "ale vždy to dopadne tak, že nakoniec sa na neho nabali..." je úplne mimo. Nič nedopadne "vždy" nejako, iba ak v zmysle, že nič nedopadne dokonale. Ale to sa týka bežného života, všetkého. Ty si nikdy v živote nepracoval, nerobil nejaké normálne konkrétne veci? Veď toto je téma pre osemročné deti.

Ovšem najhorší tvoj problém je naozaj to o "pochybných indivíduách". Prosím ťa, na tomto svete niet jedného človeka, čo by na ľudí nenadával. Ja trebárs aj na celé ľudstvo, to hej. Ale iba magor uráža explicitne a špeciálne ľudí, ktorých stretne. Ja pre tamto nemám zmysel, nikdy som sa nepotreboval vyvyšovať, takže ťa nechápem - ale poznám Zarathustru a tak ti zas môžem poradiť - fakt ti tá kniha nerobí dobre. Ja síce na ľudí vyskočím, ak s nimi nesúhlasím a ak čosi nechcem, a ak chcem niečo riešiť - ale do tohto tvojho pseudopovýšeneckého postoja ma nezaťahuj. (pseudopovýšenecký - lebo ešte aj to povýšenectvo je u teba také akési umelé).

Čo sa týka môjho filozofovania - hej, napísal som toho málo, primálo, budem na tom pracovať a bude toho viac. A bude to, samozrejme, lepšie. Veď politika je už príliš jasná, to už nie je zábava. To nie je nejaké rozhodnutie, to je môj stav, moja chémia. O tom je zbytočné sa baviť, bude to tak.

A na záver: ani volné vyjadrenie či výsmech neospravedlňujú slová, ako "učeník". Znova je to len tvoja projekcia,a tvoja snaha uraziť tých ľudí. Veď sám podávaš o tom dôkaz. Môžeš akokoľvek kritizovať moje texty, nikdy si nemôžem byť istý, nakoľko máš pravdu, ale keď sem dáš na výsmech niečo (nonulov text), čoho problém je len v tom, že TY to nechceš akceptovať - no tak ja, v tomto prípade ako tretia nezávislá strana, jasne vidím, že je to len a len tvoj problém.

Stačilo, týmto rozhovorom s tebou strácam len čas a reputáciu u takmer všetkých ľudí.

nonula

Normane, nechaj ho pisat co chce- ved si si naisto vsimol o co mu ide-jedine o pozornost ( Potrebuje publikum ako sol. Ak by naozaj chcel nieco dosiahnut- tak tu nebude verejne z jeho patologickych "vysin" grcat na konkretnych ludi ktorym nerozumie, alebo nechce rozumiet a napise Ti mail). Vraj neznasa narcisticke vytrcanie a neregistruje akym meganarcisom sa opaja(Nietzscheho Zarathustra). Ako vravim- a stavim sa s Tebou, ze v polovici septembra znova zmizne... Bud do stacionaru, popripade s flaskou do jeho rozhladne :)

Aman Againsttime

Ja som trochu dúfal, že potom, čo ho vykopli pre jeho nechutný trolling z propu, sa bude aspoň trochu snažiť správať ako decentný človek (aby sa tu aspoň chvíľu udržal), ale je očividné, že je to jednoducho nad jeho sily.
Inak správne sa pýtaš na jeho bežný život, prácu, rodinu. Preboha, ako môže niekto takýto fungovať v normálnom živote?
Pobavilo ma, ako si napísal, že sa bojí, že bude zle vyzerať. Otázne je, že prečo potom nerobí nič preto, aby pôsobil na ostatných dobre?

Norman

napríklad Pavel Novotný, podľa vlastných slov inteligentný žid. určitá analógia tam je.
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Pavel-Novotny-vzkazuje-O-me...

Grigoriy-Ilmoran

"Hmmmmm, pozrite sa, čo nám zas urobili. Explicitne Vám hovorím "er comes das Tag". Už som to veľakrát hovoril, a netreba to opakovať."

"Ty kokos, to je super! Pozrite si týchto dvadsať vídeí:...."

"Mhhhhhh, kde udělali soudruzi chybu?"

"To sa nedá relevantne negociovať -:))))))))"

"Hmmmm, z ontologickej perspektívy je to šuviks."

"Keď som ja chodil na výšku v Blave, počúvali sme len blues-rock-folk-country. Všimli ste, že mám anglické meno? -:)))))))))"

"Moja neter prednášala minulý týždeň na Hviezdoslavovom Kubíne. Ja študujem ezoteriku: extra mantra, shasta joga čakra. Ale už idem variť safaladky. Tak zatiaľ pa..."

"Mhhhhh, hovoríš Kubín? Čabrade, babrade, vyskočil ježo z paprade. Citoslovce, príslovkové určenie, sloveso, Janovi sa zlomilo koleso."

"To bolo super, ty kokos. Nedaj sa odradiť."

"Pozreli ste si už tie videá?"

"Dividera and inpera."

"Hmmmmm,Ty vieš po maďarsky? Ja keď som chodil na výšku v Blave, mali sme latinčinu. Teraz som Angličan. -:))))). Som sveták, počúvam len hip-hop country blues. Milujem Slovensko."

"To pozerám aj ja. Banášová je fasa. Čo hovoríš na Ríša Milera?"

"To je o ničom. Iveta Bartosova mala melodickejsí hlas, a multifunknejšiu PR dizpozíciu. Keď som bol ja v Blave na výške, videl som ju v autobuse. Všimli ste si moje anglické meno?
Hmmm, pozrite si na Google prekladač , čo to znamená. -:)))))))). Strašne sa tu nasmejem."

"Veľmi dobre sa cítim v tomto pitvore."

"Aj ja. Už som povedala aj sesternici. -:))))))."

"Dajme si to do archívu."

lecce

haiku
2 kontrastne obrazy
tri riadky - 5, 7, 5 slabik (v europskych pomeroch to nie je podmienka)
a spomenut pocasie, rocne obdobie alebo prostredie?

Ľubov

veľmi dobre sa tu cítim. Len otrok by jedol varené safaládky,čo to je,preboha?

Ľubov

toto je len internet,len také kecy,povedal si mi. Možno áno,možno nie.Reči sa hovoria,chlieb sa je.
Niekedy si myslím,že je to naopak.Že toto je realita a tam,za internetom,je len pretvárka.Ktovie,ako je to naozaj,no stále si myslím,asi pre moju beznádejnú dôveru,že ľudia sú dobrí.(Klasik zas inak,hovorí:"Ľudia sú rôzni,ale väčšinou sú to kurvy.")Pravda bude asi v strede.
Konečne k veci.
A teraz,ako čitateľka,čo by som uvítala. Keby sa tu objavil článok o slovenskej prírode,niečo z lesa,ako sa darí zveri a také niečo.Odkedy som sa dozvedela,že Lomonosov označil harmonický les ako jednoznačný dôkaz existencie Boha(Jefimov:Satan a Boh.Nejde mi you tube,tak nemôžem dať priamo odkaz),veď sa nad tým zamyslime,ako sa človek cíti v lese a ako v meste.Prečo je ten rozdiel taký priepastný.Pán Saniga,konečne sa ozvite !

Norman

V tomto zmysle máš pravdu: toto je väčšia realita, ako to , čo bežne človek stretne na ulici či v práci či kde. Toto sú reálnejšie veci.

Ľudia sú dobrí, tomu ver, ale kozmos existuje na rovnováhe - každé dobro je vyvážené zlom. Ľudia sú dobrí aj zlí a čím skôr si človek zvykne, že sa stretá zo zlom, a naučí sa čo možno najmenej byť tým prekvapený, či dokonca sa v tom nejako emočne angažovať, tým lepšie.
Ja viem, vy niektorí, čo výrazne používate emócie, nič v zlom, to máte ťažšie. Nie je mi jednoduché ti poradiť, pretože ja mám na toto od prírody talent, minimálne som to prekonal tak dávno, že už si ani poriadne nespomínam, ako sa to robí. Alebo si nechcem spomenúť.

Čo sa týka článku (o lese), musím pripomenúť, že sa tu vyvinula minimalistická experimentálna verzia redakčného systému, ktorá nie je založená na pokynoch voči prispievajúcim, a vôbec je založená na voľnom prúdení, nie na zámeroch. Články písať podľa predvolenej témy - to sa tu tak nerobí a nedá robiť. . Ja ťa len môžem ubezpečiť, že ak jestvuje nejaké dobré vysvetlenie boha, tak je to bezpochyby les. Uctievanie lesa nebol len nejaký lacný romantizmus, alebo nejaká primitívna "povera" (a už vôbec nie nejaký pragmatizmus) - bolo to hlboké pochopenie a ako píšeš, doteraz to každý normálny človek výrazne cíti. Ak pán Saniga alebo kto chce niečo k tomu tu zverejniť, do diskusie, to nie je problém, to uvítame.