Americká jurisdikcia vo svete

Výkonné nariadenie vlády č. 13818, ktoré uplatňuje tzv. Magnického globálny zákon o zodpovednosti za porušovanie ľudských práv má taký dosah, že prakticky bez rozhodnutia súdu, možnosti vyjadrenia kohokoľvek jednoducho, jednostranne a pod sankciami a trestami zaväzuje všetky americké subjekty nariadenie akceptovať. Vzťahuje sa nielen na fyzické a právnické osoby, ale aj všetky vládne, štátne  a finančné inštitúcie, ktoré sú kompetenčne riadené americkým vládnym systémom. USA si vyhradzujú voči všetkým subjektom vlastnej jurisdikcie  toto právo uplatňovať kdekoľvek na svete a bez opýtania kohokoľvek.

Ich konanie pripomína historicky známu situáciu …

Po vzniku Izraelského štátu  medzi prvými nariadeniami boli procesy s nacistickými zločincami, ktorí boli odsúdení na smrť a ich poprava sa mohla vykonať kdekoľvek. Vykonávatelia cestovali pod diplomatickou imunitou. Neskôr tieto opatrenia boli zmiernené, no štát naďalej posielal komandá MOSAD – u proti nepriateľom ľudu Izraela (odporúčam známy film Mníchov).

USA v militantnej oblasti uplatňujú podobne tvrdú jurisdikciu proti svojim členom ozbrojených síl, avšak tí sa majú aspoň formálnu možnosť brániť pred vojenskými súdmi. V prípade tohto zákona USA zachádza dosť ďaleko a narúša naše právne normy a axiómy.


Demokratické štáty Európy sú povinné chrániť svojich občanov a pristupovať k občanom na základe vlastného justičného systému, ústavy a  rešpektovať prezumpciu neviny.

Ak by akákoľvek európska inštitúcia alebo banka bez súdneho rozhodnutia členského štátu Európskej únie obmedzila  spôsobom ako USA kohokoľvek právo, alebo by na základe kroku USA podobnú normu aplikovala do svojho právneho systému bez rozhodnutia súdu a bez dodržiavania ľudských a ústavných práv pristúpila k sankciám, automaticky by sa vystavila následkom a žalobám.

Slovenský a Európsky právny systém nemôže postupovať ani prebratím rozhodnutia USA a ani inou formou aplikácie, pretože musí vždy skúmať podmienky zákonnosti a práva toho, komu tie práva majú byť obmedzené. V tomto prípade je k tomu oprávnená iba Slovenská republika a formami a nástrojmi, ktoré má v našom justičnom systéme k dispozícii.

Spomeňme si na niektoré prípady trestnej činnosti Američanov na našom území a na pokusy ich vydať na stíhanie do USA. Nebolo to možné. Miestna príslušnosť trestného činu stojí nad štátnou príslušnosťou páchateľa a žiadna právna norma USA nemôže vylúčiť naše justičné orgány z posúdenia a rozhodnutia trestnej veci, ktorá sa stala na našom území a bez ohľadu na štátnu príslušnosť páchateľa.

Podobne ako včera,keď v Maďarsku boli zadržaní Srbi, ktorí sú podozriví zo zavraždenia svojho krajana na území Slovenskaa preto musia byť súdení na Slovensku.  Uvedená zásada príslušnosti platí na kohokoľvek.


USA nie sú kompetentné rozhodovať o vine slovenského občana !

Nejde o USA, nejde o Kočnera, ide o princíp suverénneho nositeľa práva na Slovensku

Je osobnou vecou  a právom každého, že  koho si pustí do domu, do dvora, prípadne čo mu tam dovolí robiť. USA pustili do svojho systému firmy Mariána Kočnera. Finančné inštitúcie v USA a aj v iných krajinách nadviazali s ním kontakty podobne dobrovoľne.Ak by na Slovensku blokovali Kočnera a porušili by s nimi uzavreté zmluvy platné na území Slovenska, tak by za následky zodpovedali tu a mohlo by sa jednať aj o ich licenciu na Slovensku.

Ktokoľvek môže dobrovoľne nadviazanú spoluprácu ukončiť, ale nemá právo niekoho vyhlásiť za objednávateľa vraždy, za skorumpovaného daňového alebo zmenkového podvodníka. Takýto verdikt môže vyhlásiť len príslušný súd, čo sa v tomto prípade doposiaľ nestalo.

Amerika rozhodla o vine slovenského občana. Bez súdu, bez vyžiadania názoru, bez vypočutia konkrétnej osoby. Zrejme k tomu stačilo vplyvné slovo vplyvného človeka a úplná absencia profesionálnej previerky a prístupu.


USA môžu svoj zoznam rozšíriť !

Baštrnákov, Výbochov, Majských, Fruniovcov a podobných odsúdených a podozrivých  je na Slovensku dosť. A pokiaľ by sme začali rozoberať privatizáciu a vládne kšefty ( možno aj so stíhačkami za takmer 2 mld. eur od dodávateľov USA), tak sa asi nezastavíme.

Prečo je však Marián Kočner prvý Slovák na tomto zozname?

Odpoveď musíme hľadať v boji o Markízu a jej prežitie. Markíza má opäť cenu zlata pred voľbami a keď  právna istota v žalobe jednoducho padá, tak treba vytiahnuť iné zbrane. Cieľom je podpora  Sorosových trolov, avatarov a organizácií a cez nich získať a vykonávať moc na Slovensku.

Čo to má, ale spoločné s porušovaním ľudských práv a zaradením na zoznam masových vrahov?

Za zmenky a dane?

Alebo v USA vedia viac o Kuciakovej vražde ako všetci na Slovensku?

AK majú dôkaz, majú ho poskytnúť. Ak nemajú dôkaz, nemali by sa ponáhľať s verdiktmi pred rozhodnutím súdu.

Ide iba o zastrašenie a zoslabenie alebo ešte o viac?

 

Založili USA zlatú baňu pre Kočnera?

Ak by Kočnera odsúdili za zmenkový podvod, teoreticky mohlo by dôjsť aj k prepadnutiu majetku v trestnom konaní, avšak odvolacie inštitúty v európskom súdnom systéme budú riešiť zmenkový platobný styk veľmi rigidne, profesionálne a v súlade so zmenkovými tradíciami. Dajú Kočnerovi za pravdu a Slovensko bude platiť.

Pravdepodobne aj USA budú platiť. Ak Kočnerovi nebude preukázaný podiel na vražde Kuciaka, tak si USA ušili z hanby kabát a budú tiež platiť.

Slovenský právny systém je korektnejší, menej mocenský a viac dodržuje jedno zásadné ľudské právo, ktoré USA odignorovali.

Tým právom je prezumpcia neviny, ktorú v prípade Kočnera USA práve porušili.
 
 
 
Poznámka z nadhľadu:
Dávam to sem ako kópiu pre zachovanie podstaty článku Jany Teleki.
Opakujem: naozaj nejde o Kočnera, ktorý pracoval celý čas pre globalistických plutokratov a je esencia ich moci. Ide o princíp a o diktatúru, ktorú majú americké banky na svete. Chceli by ju mať absolútnu, a preto im to treba podkopávať všade a každý deň. Určite netreba čakať na nejaké voľby alebo na nejaké tie dve tri osobnosti, ktoré to majú zvrátiť. 
 
 
 
Norman

https://home.treasury.gov/news/press-releases/sm852

SERIOUS HUMAN RIGHTS ABUSE IN SLOVAKIA: MARIAN KOCNER

Marian Kocner (Kocner) is designated for being responsible for or complicit in, or having directly or indirectly engaged in, serious human rights abuse. Kocner threatened Jan Kuciak, a reporter who was investigating Kocner’s corrupt dealings. According to reporting, Kuciak’s investigative journalism focused on Kocner’s ability, through a complicated series of financial transactions, to earn millions of Euros through fraudulent tax returns from Slovakia. Kuciak was also responsible for several exposés on Kocner’s corrupt dealings, highlighting Kocner’s connections to the police and prosecutors. Kocner also hired former Slovak Intelligence Service members to surveil Kuciak ahead of his eventual murder. Slovak authorities charged Kocner with hiring a hitman who murdered Kuciak and his fiancée, Martina Kusnirova.

In addition to the designation of Kocner, OFAC is designating six entities registered in Slovakia that are owned or controlled by Kocner: Hotel Holding, S.R.O.; International Investment Development Holding A.S.; International Investment Hotels Holding A.S.; Sprava A Inkaso Pohladavok, S.R.O.; Sprava A Inkaso Zmeniek, S.R.O.; and Tranz-Tel, A.S.

----------------------------------
Tam je schovaná podstata - prekliatie bolo hodené nielen na osobu Kočnera, ale aj na 6 organizácii, vrámci aj na Sprava A Inkaso Zmeniek, S.R.O..
Tým je zrejme zabezpečené, že sa nijako nemôžu zrealizovať zmenky, ktoré má voči americkej TV CME Markíza práve táto firma.

Tu je pointa.
70 melónov nie je ani pre židoameričanov málo, respektíve zmenky im spôsobili oveľa väčšiu škodu. Je možné že až teraz, keď sa toto spravilo, sa nejaký kapitál za predaj Markízy posunie.

nové