Babišov životopis

Andrej Babiš prerazil definitívne na čelo českej politiky a tak sa pozrime, kto to vlastne je.

Nebudem sa hrať na žiadneho investigatívcu a zhromažďovača tajných informácií a konšpiračných teórií - stačí nám jeho vlastný životopis, ktorý postol do Parlamentných listov. Azda bude dobré si ho najprv v kľude prečítať.

A teraz jednoduchšie zhrnutie či vysvetlenie

Babiš pochádza z insajderskej rodiny. Jeho tatko pracoval prakticky celý život v zahraničnom obchode, matka pracovala v Ústave Marxizmu komunizmu. Žili viackrát na Západe, sám Babiš tam bol v detstve, neskôr počas strednej a počas výšky tam chodil cez leto pracovať. Nie je to teda špica komunistickej moci, ale určite patrili do už naozaj úzkej skupiny požívajúcej privilégiá.

Pobyt na Západe už od detstva určite zanechal na Babišovi stopy. Keď sa to skombinuje s rodinnou filozofiou, je to časť vysvetlenia jeho neskoršieho  úspechu. Určite to nebol nejaký dedinský drúk, aj keď niekedy tak zrejme zámerne takmer pôsobí. V jeho pokojnej interakcii pri dialógoch sa odvážim dokonca vidieť aj efektívne fungujúce arabské psychologické metódy (to sa síce nedá dokázať, ale ani vyvrátiť).

Podivná epizóda je v životopise jeho otca, keď ho v roku 1965 vylúčili z KSČ "za stratu preukazu". Musel tam byť určite iný dôvod a možno i premyslená kalkulácia. V každom prípade sa po roku 1968 vrátil, zrejme nezaťažený "krízovým obdobím" a šťastne pracoval v PZO až do penzie. Koľká to idylka.

To, že aj mladší Babiš od mladosti patril v komunistickom systéme medzi privilegovaných aktivistov, je nepochybné. Štúdium zahraničného obchodu sa ešte dalo získať bežným tlakom, ale to, že sa stal prezidentom "mezinárodní organizaci studentů AIESEC", to určite nie je, ako sa hovorí, poctivou prácou. To mu vynieslo nielen jeho vlastné tri "brigády" v zahraničí ("dvakrát ve Francii a jednou v Belgii"), ale určite to znamenalo aj veľkú skúsenosť s rozdávaním podobných výhodných pobytov na Západe, ktoré boli vtedy medzi mladými neskonale žiadané, lebo v čase najtvrdšej normalizácie neboli iným spôsobom  dostupné. A keď študent Babiš nebol na Západe ako funkcionár, bol tam za rodičmi ("v době prázdnin jsem jezdil za rodiči do Švýcarska, kde jsem pracoval v různých podnicích, maloobchodě, vykládal bavlnu, pracoval v tiskárně a vydělané peníze jsem si šetřil na stavbu domu" - nuž, ušetriť si počas školy na dom je dobrý začiatok). Vtedy nejako vstúpil aj do komunistickej strany.

Po skončení školy (vojnu nespomína, zrejme žiadna nebola) sa umiestnil do PZO Chemapol Blava. Dnes si síce šťažuje na tamojšie pomery, kde zrejme starí páprdi napriek konexiám prirodzene nepustili mladého hneď ku korytu, ale relatívne rýchlo (po 8 rokoch) sa predsa len dostáva na túžené zamestnanie vonku (Maroko). S PZO je spojená aj kapitola, ktorú sa dodnes pokúšajú hodiť Babišovi pod nohy - jeho členstvo či spolupráca s ŠtB.
Pravdupovediac, tu ma prekvapuje tá absurdita až komičnosť tohto problému.  Zrejme je vo veci aj určitá neznalosť vtedajších pomerov súčasnou verejnosťou. Treba explicitne povedať, a dá sa to vidieť aj v jeho vlastnom životopise medzi riadkami: zamestnanie a funckia v PZO znamenalo z hľadiska systému automaticky niečo oveľa horšie, ako členstvo v ŠtB. Každý zamestnanec PZO podpísal a aj robil horšie veci, ako nejakí bezpečáci či donášači. To za prvé.  Za druhé je možno vážne dodať, že aj keď takú tú bežnú moc v republike mali komunistické štruktúry, ale tú ekonomickú a bez preháňania podstatnú moc mali práve mafie okolo podnikov zahraničného obchodu. A k tomu patrí aj to, že na PZO boli iné cynické a prehnité kádre, ako nejakí bežní prispatí komunistickí funkcionári.

Aby to ale niekto zle nepochopil - to nie je ohováranie či zatracovanie Andreja Babiša. Taká bola doba. To sú fakty a je to vysvetlenie, kto a prečo mal vtedy moc a prečo ju pri troche šťastia a snahy mohol uplatniť aj v "novom" režime. Konieckoncov, sametovú fraška-revolúciu roku 1989 v ČSSR po požehnaní Moskvou spustili práve takíto ľudia krútiaci sa okolo zahraničného obchodu, ktorým už staré socialistické obmedzenia boli priúzke. Pravda, následné udalosti zaplavili aj ich prívalom žralokov anglosionistických korporácií zo Západu, ktorým sa zväčša museli podriadiť, ale niektorí, ako napríklad Babíš či Široký, ako všetci vidíme, si dokázali vytvoriť vlastné korporátne monštrum. 

 

 

Životopis Babiša po roku 1991 už nemá zmysel analyzovať, pretože to je podobné, ako u všetkých privatizérov. O tom vám nikto skutočnú pravdu nenapíše. Povedzme to pozitívne - tu využil svoj skutočný rodinný a súkromný knowhow. Okrem machinácií s financiami ("švýcarský investor")  je povšimnutiahodné azda to, že privatizoval nielen papiere, ale aj ľudí, celú štruktúru podnikov, teda skutočné hodnoty. To svedčí o jeho rozume a realizme  - hlavnom to rozdiele oproti bežným rýchlosmažkám tej doby.

Nuž, taká je realita, v tomto žijeme (pomery v Čechách platia dostatočne presne aj na Slovensko) a je to stále menšie zlo, ako čudná zdegenerovaná šlachta v TOP 09 a iné rakovinové novotvary na politickej scéne. Ľudia sa o "politiku" neuzaujímajú, "nevolia extrémistov", myslia si, že systém súkromne odrbú či pred ním utečú na chatu či do rodinnej firmy -  tak sa nemožno čudovať. Hlboko a závažne sa mýlia, všetky majetky a moc sú veci fiktívne, doslovne arbitrárne, čiže všetko sa dá zajtra zmeniť, o všetko zajtra môžu prísť. Nehovoriac o tom, že si všetci spoločne podpilujeme pod sebou konár a keď ten naozaj praskne, nezostane kameň na kameni.

Ale to už naozaj nie je (len) o Babišovi. Babiša berme ako testovací úder, ktorý ukáže, ako pevný je vôbec doterajší systém. A ako vidíme už teraz, systém je oveľa slabší, ako o sebe prehlasuje.


 

 

 

 
Ľubov

Asi najlepší spôsob informácie,dík za tento neoficiálny Babišov.
Pozerám sa na jeho foto,je tak málo slovenský,pôsobí trochu ako stále hladné zmoknuté vĺča....povedané ohľaduplne.A je miliardár.Čo to znamená,keď chudobní volia miliardárov,aby ich zachránili ?
Pre tých,ktorí vidia paralely s Trumpom,že išli do politiky,hoci už majú peniaze na 500 ďalších životov(Trumpova svokra:"Doníku,proč to děláš?Vždyť peněz máš dost")treba pripomenúť,že Trump sa bohatý už narodil.Babiš sa síce tiež narodil do "inej" rodiny ako do bežnej,ale miliardárom sa stal.

Takže motivácia. Spomínali ste tu v súvislosti s Ficom ctižiadostivosť.Že zrazu pocítil šancu .Čo si myslíte o motivácii týchto ľudí? Kiska,Zala,Matovič,tam nie je čo riešiť,99%všetkých chce peniaze.Čo chce Babiš?
Ešte by som sem dala toto info,má v sebe niečo nové.
http://www.infovojna.sk/article/putin-ludstvo-vstupi-do-velmi-tazkej-ale...

Ľubov

Ešte by som Ťa chcela poprosiť o názor na tie veci,čo sa dejú aktuálne okolo Pavla Ruska.Ľudia píšu komentáre,že sú to len mimikry na odpútanie pozornosti kvôli volbám do VUC.
Mňa však zaujal jeden komentár na Pravde,prešiel mi doslova mráz po chrbte.je to detská riekanka
Zlatá brána otvorená
zlatým kľúčom podoprená
kto do nej vojde
hlavu mu zotne
či je ona,či je on,
nepustí ho z brány von. (Uff,ako dobre,že máme čisté svedomie)

Norman

V slovenských pomeroch prakticky nikdy nik žiadne "odpútanie pozornosti" nerobil, a ak skúšal, tak neuspel.

Prípad Rusko je proste prebublávanie starých zločinov. Možno to nespravil tak, ako to popisuje Čermák, ale určite sa v podobných pomeroch pohyboval, určite je to zločinec.
Chceľ by som zdielať radosť komentátorov, to so zlatou bránou je naozaj dobre hrozivé, ale bohužiaľ je prípad Rusko naopak dôkazom, že spravodlivosť nefunguje. Veď ani z tohto samozrejme nič nebude. A ak by aj nááááhodou bolo - po 20 rokoch, jeden prípad z oblasti vyšších kruhov bratislavských meštiakov? To je, hovorím, dôkaz nefungovania.

Truhlík

Ale ba.
Možno sa to divadlo v Markíze v 1998 nedá celkom nazvať odpútanie pozornosti ale volebný podvod sa to určite nazvať dá.
Nerozumiem prečo si použil slovo arabský a nie semitský.
Zadržanie Pavla Ruska je silný úder pre establišment. Síce hore je už málo tých čo sa na tých jeho špinavostiach Pavla Ruska zúčastňovali (žeby len Fico ?) ale úder je to po režime ako takom, jeho dôveryhodnosti.
https://www.youtube.com/watch?v=811b_y-QVkI
Vždy som sa čudoval ako mohlo (malo) dôjsť k prepojeniu Mečiar-Kočner. Vcelku fantastickú teóriu ponúka agent SIS Peter Tóth.
https://www.cas.sk/clanok/300859/sokujuce-tvrdenia-byvaleho-siskara-petr...

Norman

Markíza bola predvolebný cirkus. V Slovenskej politike nik komplikované odvádzanie pozornosti v podstate nerobí.

Arabský - sa vzťahuje na Babišovu prácu v Maroku. Arabi maju špeciálnu tradíciu v obchodovaní. Či, ako a do akej miery je Babiš žid som nenašiel, povedzte niekto, ak viete. Ja vidím židov a syntetických židov ako soptia z Babiša a veru, nie je to len hrané.

Fico sa zúčasťňoval na Ruskových špinavostiach? Rusko predsa patril do Dzurindovho, Miklošovho tábora. Ja vidím, že vy už viacerí nerozlišujete slovenskú politickú scénu, ale ono v tom je rozdiel, a zásadný.
Zadržanie Ruska je ťažký úder pre establišment? Pre tento? Veď Rusko je už desať či viac rokov mimo politiku, mám dojem. Jeho mafistické činy sa týkajú obdobua Dzurndizmu a Mečiarizmu. Fakt nechápem, prečo chcete Smeru podkopnúť nohy - čo tam chcete mať zas nejakú Radičovú? Sulíka? Dzurindu? Fakt by ma to zaujímalo, aké sú takto ľudové predstavy.

Ľubov

Ťažko sa mi to hovorí,ale predstava,že ľudí vydesí návrat Radičovej , je čistá ilúzia. Svojich 11 % by dostala :(,o tom nepochybujem. Veď jedenásť zo sto čechov volilo I.Bartoša.Vraj vyžaruje testosterón,to je nezmysel.Skôr nejaký antitestosterón.Je to presne ten typ,o ktorom by Hrabal povedal,že "košeľu č.36 mohol nosiť ako véčko",nuž,ocitli sme sa v nejakom panoptiku,profesorka sociológie,čo prednáša "anglicky", je rovnaké čudo.
Ale aj Ty ma trochu prekvapuješ,musíš predsa vedieť,že Fico,ktorý nedávno označil novinárov za špinavé protislovenské prostitútky bol niekto iný,ako Fico dnes.Je nepopulárny,nielen on,ale celý Smer .Myslím tým rôznych zástupcov na regionálnej úrovni. Doba politikov proste končí .Nastáva čas zemepánov:-).

Norman

to hej, očividne tu začína niečo páchnuť. Ale
1. Reč je o období Ruska a iných Dzurindocov. Nechcem, aby sa zabudlo, KTO to tu skurvil a kto si bez akéhokoľvek anonymného webového preháňania zaslúži, aby viseli na najbližšom strome. To nie je celá scéna, bola tu časť, ktorá sa snažila vzdorvať, ponúknuť alternatívu. Zahodiť všetko do do jedného vreca je ničenie histórie.

2. Stále jestvuje seriózna množina ľudí za Smerom, ktorá má svoj rozum a svoju silu. Zriekať sa ich je absolútna blbosť, v podstate to ani nejde, lebo oni sú jadro Slovenska. Stále je to najviac tá povestná stredná vrstva. preto sa stále spomína len "Fico", aby ste zabudli na normálnych ľudí za ním. Kotlebáci, odjebete Fica, odjebete aj ich. Len do toho, žid sa bude len rehotať, akí sú kotlebovci blbí.

Truhlík

Len tak pre zaujímavosť hodnotenie dvoch ľudí tej čudesnej akcie na podporu nájomného vraha.
Syn kádeháckej funkcionárky, novinár SME a zároveň agent SIS, funkcionár SIS, vydavateľ webstránky datel.sk, zakladateľ strany Cieľ Peter Tóth :
"Oslovil svojho kamaráta a podnikateľa Mariána Kočnera. Vyzbrojený Pohankovou pohľadávkou sa Kočner ohlásil u svojho bývalého spolužiaka Ruska. Na rokovaní mu vysvetlil, že zastupuje Silošove záujmy, a ponúkol vcelku jednoduché a lacné urovnanie sporu. Kočner navrhol, že postačí, keď Rusko z 50 miliónov zaplatí 5 miliónov. Rusko odmietol a tak kauza Markíza vstúpila do ďalšej fázy - v nej sa začala vo veci angažovať aj SIS a jej 52. oddelenie sekcie vnútorného spravodajstva. To podliehalo námestníkovi tajnej služby Jaroslavovi Svěchotovi. Úlohou špeciálneho útvaru bolo špicľovanie opozície i médií.
Veci sa teda nevyvíjali tak, ako sa podľa pôvodného plánu SIS mali. Ukázalo sa totiž, že niekto vyzradil Ruskovi celú stratégiu, na základe ktorej sa mala Markíza začleniť do sféry vplyvu Mečiarovho HZDS. Keď sa spravodajskí dôstojníci 52. oddelenia začali do hĺbky zaoberať fatálnym únikom informácií, zistili, že Ruskovi cenné informácie za prijateľnú sumu 2 miliónov korún predal cez sprostredkovateľa sám námestník riaditeľa SIS Jaroslav Svěchota."
https://www.cas.sk/clanok/300859/sokujuce-tvrdenia-byvaleho-siskara-petr...
Vysokoškolský učiteľ matematiky, funkcionár Federálnej bezpečnostnej služby, minister vnútra, učiteľ na univerzite sv. Alžbety, kde sa dávajú falošné doktoráty Vladimír Palko.
"Nie, tie okolnosti sú známe, „zachraňovanie“ Markízy bola viacrozmerná udalosť, politici, ktorí tam vtedy išli, neriešili majetkové spory. Bolo pár dní pred voľbami a Mečiar sa snažil tutlať zločiny, ktoré sa stali počas jeho vlády, napríklad vďaka udeleniu amnestií, Slovenská televízia bola jeho dezinformačným nástrojom, hrozilo, že Markíza, ktorá bola protipólom, prestane vysielať."
https://www.postoj.sk/27835/pavol-rusko-bol-bezskrupulozny-clovek
Róbert Fico bol v 1998 v koaličnej stajni Mikuláša Dzurindu a rečnil na volebnom podvode Zachráňme Markízu.
https://www.youtube.com/watch?v=811b_y-QVkI

Norman

Ale zachraňovanie Markízy nebolo žiadne "odpútavanie pozornosti", bolo to len obyčajné nafukovanie pred voľbami. To typické: "Ach jaj, sú na nás zlí, Mečiar je na nás zlý, chce nám zobrať televíziu".
Je to taká tá typická židoidná vyplákavacia mentalita, stratégia a taktika.

židia:
"Antisemitizmus, holokaust, krivdia nám, všetci nás nenávidia"

anglosionistické politikum:
"Štát je proti nám, zlý despota Mečiar, zlý despota Fico, zlí komunisti Rusi, zlí kapitalisti Rusi, zlí populisti, zlý národ .... "

Je to ten istý vzorec.
Žiaľ, už sa to tak zabehalo, že už aj väčšina alternatívy uvažuje rovnako uplakane
Alternatíva:
"Všetci sú proti nám, nik nie je dobrý, za každým je nejaká čierna ruka, všetko je robené zámerne ..."
čo ale prechádza až do fistule
"nikdy to nemôžeme vyhrať, nedá sa nič robiť, treba sa s tým zmieriť ..."

Tak to vidím ja.
Pre nás je vyplakávacia stratégia úplne nefunkčná, aj keby nám uverili, aj tak sa na nás každý vykašle, naopak to bude ešte považovať za slabosť a vrhne sa na nás, aby nás dorazil.

Norman

Podľa toho, do akej hlbky do jeho/ich duše chceš ísť. Ale peniaze sú len jedno vyjadrenie, aj slovo moc, najpresnejšie je povedať, že ich motivuje spoločenské ocenenie. Konieckoncov tak, ako nás všetkých.

To vyznieva až pre nich ospravedlňujúco, že to vlastne nie sú egoisti či psychopati, ale normálni ľudia - a ono to aj tak je. Zároveň je ale tento pohľad hrozivý tým, že keď sa hore dostane kdokoľvek z "normálnych", bude sa správať tak isto, tak nejako, ako všetci tí pred ním, so všetkými omylmi a zločinmi.

Aj odborníci sa zhodnú, že človek je ťažký sociálny (ne)tvor a jednou z jeho základných potrieb je spoločenské ocenenie, spoločenské postavenie. Politická moc a peniaze sú len explicitným vyjadrením tohto. Tie sú samozrejme merateľným viditeľným "dôkazom", že ich spoločnosť "oceňuje", ale to, čo ich skutočne napĺňa, je vlastná "dôležitosť". Preto to robia. Len ich sleduj, ešte aj tí, čo sa do politiky či na verejnosť akože netlačia, sa nejakým spôsobom predvádzajú. 

 

Tu by sa asi malo hneď spomenúť, že naopak, to, čo ľudí ničí, je pocit nedôležitosti.

Oboje je to v určitom uhle pohľadu len fikcia. Rôzne filozofické smery sa pokúšali ľuďom vysvetliť, že oboje je len ich vnútorná fikcia, vnútorná mentálna štruktúra, len prostý neurologický komplex, čo ich núti sa tomuto venovať. Toto je jedna zo základných vecí, čo sa rôzne  školy a tradície pokúšajú vysvetliť svojou terminológiou. Ale aj keď miliardám ľudí pomohli, hlavne v Ázii ich vytrhli zo špinavého pekla a dali im reálnu cestu, aby až tak netrpeli - aj tak tiieto školy neuspeli tak naozaj.

Základným výrokom buddhizmu je, že jestvuje utrpenie a že ho možno prekonať. Nuž, áno, homo sapiens má utrpenie vrodené a teoreticky ho možno prekonať, jednotlivo -  ale ako druh, štatisticky, ho nikdy nedokáže prekonať. 

Ak by to dokázal ako druh, keď to dokáže ako druh, už to nebude človek, ale nadčlovek.

 

 

 

 

 

 

Norman

No, téma je Danko, ale je to skôr všeobecne o pomeroch a Ficovi
http://zemavek.sk/preco-andrej-danko-otocil/

Terminológia "kontinentalisti" a "atlantiisti" sa tu (v strednej európe) správne už zaužívala, lebo presne odráža najdôležitejšie sily geopolitiky.

Pomocou nej sa aj ľahko jasne vyjadrí, že Danko a Fico aktuálne kolíšu na hrane, čo je ich aktuálny problém.

A ešte musím pripomenúť, že atlantisti, to nie je celý bývalý Západ. Atlantisti sú len časť klasického Západu, morská civilizácia so špecifickou "kultúrou" (a možno aj génmi).

nové