Belgicko žiada aj lekárov infikovaných covidom, aby zostali v práci.

Zrútenie systému kasínového kapitalizmu a liberálnej demokracie pri najmenšom probléme vidíme v priamom  prenose. Vlajková ľoď Belgicko, sídlo centra EU, zas kolabuje.

Z tlače:

Lekárov v belgickom meste Liege požiadali, aby zostali v práci, hoci sú infikovaní koronavírusom, keďže počet hospitalizácii prudko rastie. Približne štvrtina tamojších zdravotníckych pracovníkov je údajne nakazená. Ide už o desiatu nemocnicu v Belgicku, ktorej zamestnancov požiadali, aby zostali v práci, ak sa u nich zistil koronavírus, ale nemajú symptómy. Informuje o tom portál bbc.com. Šéf Belgického združenia zdravotníckych odborových organizácií Philippe Devos pripustil, že existuje riziko prenesenia vírusu na pacientov. Belgické nemocnice presúvajú pacientov do iných zariadení a rušia neakútne operácie. Deje sa to len niekoľko dní potom, ako minister zdravotníctva Frank Vandenbroucke varoval, že krajina je blízko „cunami“ infekcií.


Pre tých, čo nechápu, čo hrozí: 

počet infikovaných ale aj ľudí naozaj chorých, s horúčkami a kašlaním, prekročí počet postelí v nemocniciach. Nakazi sa podstatná časť zdravotného personálu, repektíve títo z obavy pred nakazením prestanú pracovať, či už organizovane alebo svojvoľne. Už teraz sa nerobia plánované operácie, neskôr sa prakticky prestanú robiť akékoľvek zákroky, akákoľvek klasická funkcionalita zdravotníctva. 

Chorí budú ležať doma, pri zhoršení stavu nebude pomoc, mortalita sa zhorší viacnásobne. Prestanú fungovať aj iné pracovné oblasti - doprava, distribúcia, výroba. 

Tam to smeruje v Belgicku, v Čechách, ale aj na Slovensku to hrozí.

A v tejto situácii stresuje vláda aj zdravoťákov, obyvateľstvo, samosprávu aj armádu tri týždne trvajúcimi cirkusmi s druhotriednymi neoverenými, všade odmietanými testami.

To je naozaj na prokurátora.

  
Roland Edvardsen

Kaliňák ml. tvrdí, že mu už známy z Oravy, ktorý asistoval pri testovaní, oznámil, že musí ísť do karantény: https://www.youtube.com/watch?v=wO3yvVC5b8Y
A to je len začiatok. Bude super, ak by toto už definitívne odstrelilo Matoviča. Ale nebude cena za to privysoká?

Náhodný okoloidúci

No tak toto by mohlo byť vyhodnotené ako trestný čin šírenia infekčnej choroby prostredníctvom organizovanej zločineckej skupiny,

nové