Blaha k Stifflerovej mame

Ráno sa zobudí, cinkne pätnástka na účet a ona sa spokojne prevalí na druhý bok.

Ten slastný pocit, keď nemusíš riešiť rekordné ceny plynu, lebo máš na účte 175 tisíc, ktoré Ti poslali z Ameriky.

Rozlúči sa s frajerom Ďurom, ktorý uteká do SME natočiť ďalší militaristický rozhovor.

Jej dcéra pubertiačka sa uteká pripravovať do telky, zavolali ju ako odborníčku na geopolitiku, aby Slovensku vysvetlila, čo sa deje na Ukrajine.

Za odmenu mamina vybaví kariéru modelky. Ujo, čo jej šije šaty, zariadi. Rozkošné.

Pred domom čaká limuzínka, ktorá ju vyváža, kam sa jej zachce. Prečo by riešila šialené ceny benzínu, však jej to zaplatí štát.

V práci čakajú fotografi, madam sa rozvalí na podlahu a zapózuje pre dámsky magazín.

Uverejnia po celom svete a budú z nej robiť najvplyvnejšiu ženu v galaxii - keď poslúchaš Veľkého brata, tak urobia svetovú superstar aj z rohožky. Budeš slávnejšia ako Stifflerova máma.

 stifflerova mama

Potom natočíš videjko v smiešnej ruštine, kde nadávaš ruským vojakom. Z istej ambasády došiel pokyn, tak splníš. Od toho tam si.

Keď umierali deti v Juhoslávii, Iraku či na Donbase, tak žiadne videjká nebolo treba - lebo keď ľudí zabíjajú americké či banderovské bomby, tak treba oslavovať slobodu a demokraciu.

Slovensko padá na ústa, sociálna situácia je katastrofálna. Poradcovia kričia - "Pani prezidentka, robte niečo, klesla vám popularita o 10 percent!"

"Za to môže Blaha!" - zvreskne madam od jedu. Zavolá si poradcu Palu. "Zažaluj Blahu, zavri mu ústa. Som riaditeľka zemegule, mňa nikto nesmie kritizovať, lebo sa hodím o zem!"

Poradca z renomovanej právnickej firmy poslušne splní. Vie, že dostal kopu prachov z verejných zdrojov od chlapcov z Čaputovej PS, či už od Valla alebo Luntera. Progresívna mafia funguje ako dobre namazaný stroj.

"Nepomáha, pani prezidentka," kričia poradcovia. "Ľudia sú v uliciach, zdražovanie ich zbedačuje a nenávidia vás."

A tak si madam zavolá svojho poradcu Mikloša, ktorý je známy svojim mimoriadny silným sociálnym prístupom. Od Matky Terezy sa nenarodil väčší ľudomil. Úplný Otec Terez.

A Čaputová príde s riešením: nedávajme plošnú pomoc, dajme ľuďom potraviny po spotrebe, nech sa v kontajneroch bijú o zhnité banány.

Super nápad! Čaputová s Miklošom si dajú tľapku. Nech žije liberalizmus! Nech žijú Gorily!

"Dnes sme ešte nič neurobili pre našich Ukrajincov," zalomí rukami prezidentka Slovenskej republiky pri skúšaní štvrtej garderóby značky Bambíno.

A tak vysvieti palác do ukrajinských farieb a natočí videjko s banderovskými pozdravmi, lebo veď pri slovenskom fašizme sa hádžeme o zem, ale ukrajinský fašizmus treba podporovať.

"A ako sa má náš Peťko Kubina?" pýta sa madam na svojho bývalého poradcu, ktorý dnes robí advokáta Slobodníkovi a Čurillovcom. Lipšicov kamoš.

Všetko kľúčové mená, ktoré stoja za absurdným stíhaním Roberta Fica. A všetky nitky vedú k Prezidentskému palácu.

A odtiaľ nitky vedú ďalej. Štátna moc mi zakázala povedať to, takže takto - madam neslúži Američanom, nezrádza Slovensko, samozrejme vypísala referendum a nepodpísala americké základne. Žmurk.

Niekto tu potrebuje zničiť lídra opozície. A madam poslušne asistuje. Aj so svojím Kubinom. A Lipšicom. A Slobodníkom. A Čurillovcami.

A koaliční tajtrlici v parlamente vykrikujú, že Robert Fico je papaláš, lebo má vraj imunitu. Akosi im nedošlo, že nemá - tá už bola dávno zrušená.

Jediný, kto z politikov na Slovensku má trestnoprávnu imunitu, je Zuzana Čaputová. Čiže je papaláška? Ups! Zase gól do vlastnej brány.

"Ešte sme dnes nevolali Volodymyrovi," kričí zúfalá panička večer. Palác chytro vysvietia do modrožltej a volajú do Kyjeva.

Volodymyr si po telefóne vypýta ďalšie zbrane, lietadlá, húfnice a madam si poctivo zapisuje, čo potrebuje jej milovaný nacistický Batalión Azov.

Na Ukrajinu pošleme všetko, čo máme, nech čo najdlhšie tečie krv, nech zúri vojna, nech umierajú ľudia. Madam si spokojne mľaskne.

Urobila maximum pre vojnu. Bude odmenená.

Večer sa s Ďurom nad fľaškou luxusného šampanského rehocú na Slovákoch. Čo tam po nich, dnes sú sexi ukrajinské vlajočky.

Pripijú si na to, ako budú ďalej šíriť nenávisť voči Rusku, voči Smeru, voči opozícii. Americké médiá im budú tlieskať. Všetko zariadené.

Paničke budú pribúdať medzinárodné liberálne ocenenia, Ďuro bude mať flek, dcérenka bude modelka, o všetkých sa postarajú.

Keď bude treba, naša prerastená Gréta dostane z Ameriky ďalšiu ekologickú cenu a kopu dolárikov.

Madam spokojne zaspáva, zabalená v americkej vlajke. Slováci ju nenávidia, ale čo na tom. Je zahojená.

Ráno sa zobudí do ďalšieho sladkého ničnerobenia. A ďalej bude tučno zarábať na utrpení Slovákov. Už sa teší na ďalšiu pätnástku na účte.

 

nové