Blaha o Scholzovom vyhláseni o nedodávaní zbraní na Ukrajinu

Nemecký kancelár Olaf Scholz nepriamo obvinil slovenskú vládu, že dodávkami zbraní na Ukrajinu ženie Európu do tretej svetovej vojny. Po tomto by mala okamžite odstúpiť celá slovenská vláda.

1. Scholz vyhlásil toto, citujem:

"Musíme urobiť všetko pre to, aby sme sa vyhli konfrontácii medzi NATO a vysoko vyzbrojenou jadrovou superveľmocou, ako je Rusko. Robím všetko pre to, aby som zabránil eskalácii, ktorá by viedla k tretej svetovej vojne."

2. Nemecký kancelár týmito slovami odôvodnil rozhodnutie Nemecka, že nebude posielať svoje tanky na Ukrajinu.

3. Čo to znamená v preklade? Je to jasný odkaz všetkým vojnovým štváčom, vrátane USA a ich mopslíkov v slovenskej vláde, že dodávky zbraní na Ukrajinu môžu viesť k jadrovej vojne.

4. Nemecko jasne vyhlasuje, že nebude riskovať ukončenie života na planéte kvôli regionálnemu sporu. Nemecko nebude posielať zbrane žiadnym banderovcom ani ukričaným komediantom.

5. Toto je taká facka pre všetkých tých Naďov, Čaputové a Korčokov, že to je na okamžitý odchod z politiky. Po kanáloch by mali loziť - už to vidia aj v Nemecku!

6. Najsilnejší štát EÚ, ktorou sa oháňajú v každej druhej vete, im vlastne odkázal - prestaňte hnať svet do tretej svetovej vojny!

7. Teraz sa ukáže, kto je prioritný partner pre Slovensko. Je to Európa? Alebo USA? Najdôležitejšia z európskych mocností odmieta vyzbrojovanie Ukrajiny, Američania naopak eskalujú konflikt.

8. Ak sa dnes Čaputová nepostaví pred národ a nepovie, že vyzbrojovanie Ukrajiny bola chyba a že nechce riskovať tretiu svetovú vojnu, potvrdí, že je jej EÚ ukradnutá a že slúži...

9. Ja to nemôžem povedať, lebo mi to zakázal súd, tak si to domyslite. Ale Slovensko to nie je. A zjavne má madam na saláme aj európskych partnerov. Jediný, na kom jej záleží, je... kto uhádne, vyhráva kávovar a vstupenku do ďalšieho kola :-)

10. Doteraz americké médiá bliakali, že okrem Fica, Blahu a Orbána nikto neodmieta vyzbrojovanie Ukrajiny. A bum, na našu stranu sa postavila najťažšia váha v EÚ - Nemecko. Čo budú hovoriť teraz?

11. Dozvieme sa, že Nemci sú extrémisti? Putinovi agenti? Kolaboranti? Piata kolóna? Juj, radosť pozerať, ako nemecký kancelár urobil idiotov zo všetkých korporátnych médií. Tlieskam.

12. Od rána do večera trieskajú, že je vraj našou morálnou povinnosťou poslať na Ukrajinu S-300, Migy aj Zuzany. Jednu by tam poslať mohli, ale oni potrebujú húfnice, nie vzducholoď.

13. Máme vraj Volodymyrovi poslať všetko, aby sme sa komplet zbavili akejkoľvek obranyschopnosti, veď načo mať vlastné zbrane, veď sme kolónia a chráni nás impérium. Toto dávajú.

14. A teraz zisťujeme, že to celé je strašný omyl. A že Slovensko je tým spoluzodpovedné za eskaláciu konfliktu. A že sme kvôli Čaputovej a vláde dostali Európu na prah tretej svetovej vojny.

15. Nemecký kancelár dal slovenskej vláde takú po pysku, že sa z toho tak skoro nevylížu. Urobil z nich vojnových zločincov a ani ich pritom nemusel spomenúť.

Dnes je už nadovšetko jasné, kto mal pravdu a kto nie. My sme tí, čo sme od prvého momentu chceli mier a oni sú tí, ktorí ženú svet do tretej svetovej. Lozte po kanáloch, warmongers!

 

___________________

Doplnok z nadhľadu:

Žiaľ, Blaha je prehnaný optimista. V Nemecku sa ešte len vedie ostrý boj o to, či sa zapojiť do vojny alebo nie. Je to vlastne druhá vojna, taká vnútropolitická a tá by mohla o mnohých veciach rozhodnúť. Ak sa to Nemecku, Scholzovi a podobným ľuďom podarí ustáť tak, ako to popisuje Blaha - bude to víťazstvo, na ktoré môžeme naviazať aj u nás, tak ako píše. Ak sa to v Nemecku nepodarí, a ak bude naozaj Nemecko stále vazalská kolónia USA, ako sme dnes už aj my, tak je aj Slovenská republika odsúdená na proamerický debilizmus.

Na rozdiel od Blahu nie som žiaden pacifista, a už tobôž nie antifašista, a vôbec nie marxista - to všetko sú bláboly, prázdne utopické či negatívne pseudoideológie. Ale to, o čo tu dnes ide, to je naozaj boj mierového statusqou proti tým najhorším vojnovým štváčom z Ameriky. Proti ich najhorším priblblým pomáhačom. Proti tým, čo nám chcú doslovne podpáliť strechu nad hlavou.

Toto je boj realizmu voči priblblým fanatickým sektárom  americko-židovského razenia. Proti sektám, ktoré tu a vôbec v Európe ani nemajú čo robiť. Proti americkému vojenskopriemyselnému komplexu.

Ja nie som vojak USA, ja nie som ich otrok, ja za ich špinavé ciele neurobím nič - naopak, urobím všetko, čo je v mojich silách, proti nim. Žiaľ, čo sa týka Slovenska, sú ľudia prevažne slepí a tvária sa, že robenie mŕtveho chrobáka im pomôže prežiť tieto udalosti bez výrazných strát. To je ťažký až tragický omyl. V žiadnom prípade ale už na nich nemienim nejako apelovať - už je mi kontakt s takými ľuďmi doslovne odporný.  Ale ako vždy, ako desaťročia, len zopakujem, že pomoc pre túto nedozretú a morálne nedospelú republiku musí prísť zvonku. Paradigmu musia zmeniť lokálne velmoci - teda hlavne Nemecko - ináč sa  my z vlastnej sily nikam neposunieme.

 

 

nové