Boj o pajplajny

A tak sme sa zo západných korporátnych médií v sekcii Zahraničie dozvedeli, že vo Švédsku zhorel slamený cap a priamou príčinou katastrofy v japonskej Fukušime bolo priveľké cunami. Medzi takýmito významnými zvesťami nemá miesto správa z Gruzínska, že Sákašvili omilostil dvoch zločincov. Bolo by to antisemitské a kde-kto by mohol na tomto modelovom príklade pochopiť, ako funguje biznis s pajplajnami - ropovodmi a plynovodmi. Napríklad s Družbou.

Dvaja zločinci, prepustení v Gruzínsku na priamy pokyn Sákašviliho na slobodu, sa volajú Rony Fuchs a Zeev Frenkeľ - ten druhý je podľa mena a manierov príbuzný Naftaliho Frenkeľa, otca sovietskych gulagov. Majú okrem iných aj izraelské pasy, kamarátia sa s rodákom z Wisznieva, t.č. prezidentom Izraela Šimonom Perskim a moldavský barový vyhadzovač Avigdor Líberman, t.č. minister zahraničných vecí Izraela, pozval ako odmenu za prepustenie na návštevu Izraela ministra zahraničných vecí Gruzínska. V jedinej demokracii na Blízkom východe zavládla radosť, že sa šikovným židovským politikom opäť podarilo uchrániť šikovných židovských biznismenov pred zlovoľnými gójmi a doviesť dietky Izraela do bezpečia svojej blízkovýchodnej kolónie, slúžiacej ako azyl pred dobytkom, ktorý namiesto princípov talmudu používa gójske právo.

Na začiatok príbehu musíme zájsť do Gruzínska pred 20 rokmi. Prezidentom je tam istý Zviad Gamsachurdia, za sovietskych čias elitný ľudskoprávny disident financovaný Spojenými štátmi americkými. Po zavládnutí demokracie v Gruzínsku a uchopení moci sa tento ochranca ľudských práv náhle transformoval na diktátora a tešil sa u svojho ľudu takej obľube, že musel Gruzínsku prezidentovať z exilu a predčasne zomrel za záhadných okolností. Jednu zo svojich hlavných úloh, ktorou ho poverili USA, však Gamsachurdia splniť stihol. Licenciu na monopolnú prevádzku (a zisk) gruzínskych plynovodov a ropovodov dostala firma Tramex, ktorej šéfmi boli šikovní židovskí podnikatelia Rony Fuchs a Zeev Frenkeľ. Pajplajny boli vybudované, dobre udržiavané, nevyžadovali si žiadne investície, a tak biznis šikovných židovských podnikateľov, ktorým ich šikovnosť všetci sprosto závidíme, pekne odsýpal bez ohľadu na to, že Gamsachurdia bol už pod drnom. Černoch urobil, černoch mohol otrčiť kopytá.

Lenže v roku 1995 sa stal prezidentom Eduard Ševarnadze, ktorému veľmi vadilo, že peniaze z využívania pajplajnov nekončia v chudobnej gruzínskej štátnej kase. V roku 1996 licenciu Tramexu zrušil. Navyše si dovolil husté reči, že zmluva Gruzínska s Tramexom je "kabalistická". Nebol by však šikovný židovský obchodník šikovným židovským obchodníkom, keby sa neobrátil na Londýnsky (!) arbitrážny súd. Keď už nemá pajplajny, nech má aspoň peniaze. Vec sa ťahala dlho, ale londýnsky súd vo februári 2010 spravodlivo rozhodol, že gruzínsky štát má vyplatiť firme Tramex 98 miliónov dolárov za porušenie kabalistickej zmluvy. To už sa svetom - a hlavne so Západom spojenými krajinami - hnala smršť krízy a neobišla ani pod Kaukazom skryté Gruzínsko. Peniaze sú peniaze - a keď nie sú, ťažko vyplácať. Sákašvilimu nezostalo nič iné, len londýnsky súd ignorovať. Potom prišiel október 2010 a antisemitské sily Gruzínska zatkli Fuchsa s Frenkeľom v čase, keď odovdzávali štátnemu tajomníkovi ministerstva financií Gruzínska tučný úplatok. Chceli za to maličkosť - aby Gruzínsko vyplatilo Tramexu to, čo nariadil Londýnsky arbitrážny súd - aby si na to trebárs i požičalo  od "trhov". Boli odsúdení v zmysle paragrafu "korumpovanie štátnych úradníkov organizovanou skupinou" a v marci 2011 nastúpili na výkon trestu. Už po ich zatknutí v roku 2010 sa Izrael vzodmul, aby chránil svoje dietky. Kauza však bola natoľko medializovaná a Gruzínci tak nabrúsení, že si Sákašvili z politických dôvodov nemohol ich prepustenie dovoliť. Dohodol sa so svojimi izraelskými priateľmi typu Peres/Perski, Netanjahu/Mileikowski a Lieberman/Líberman, že po pár odbručaných mesiacoch bude huba verejnej mienky dostatočne zavretá a šikovní biznismeni môžu vyletieť z gruzínskej zlatej klietky na slobodu. Stalo sa tak 2. decembra 2011.

 

Posuňme sa teraz trochu na západ a len tak námatkovo spomeňme, že na Ukrajine "prevádzkoval" pajplajny na ten istý spôsob ako v Gruzínsku istý Dmytro Firtaš a na Slovensku dostal za vlády Dzurindu&Mikloša Transpetrol istý Michajl Chodorkovskij. Rozhodovalo sa, samozrejme, v USA a lokálni vykonávatelia boli odmenení. Tomu sa však nehovorí korupcia, pretože si to tak prajú USA, najväčší bojovník proti korupcii, a navyše o charaktere tejto tzv. privatizácie verejnosť nevie. Tuší síce, ale je jej to málo platné. Tí istí politici, ktorí na Slovensku rozprivatizovali celú rodnú postať slovenskú - a najmä energetickú infraštruktúru - sa v top politike motajú doteraz. Už vyše 20 rokov. To je viac, ako sa vo vrcholovej politike vyskytovali všelijakí komunistickí odjebkovia - a je to na zamyslenie. Málokto si v tejto skvelej slobode a demokracii dovolí to, čo urobili Chorváti, ktorí zatkli svojho bývalého premiéra Sanadera (s plným mechom peňazí to mal namierené do USA) a pozrú sa mu vo veci privatizácie predovšetkým energetického gigantu INA poriadne na pazúry. Síce sa Chorvátom ťahajú pod nos medové motúzy o prijatí do EÚ, ak s kauzou Sanader prestanú, ale zatiaľ to nevyzerá, že by sa chceli nechať skorumpovať vstupom do hnijúceho spoločenstva.

Pripomeňme si trochu Transpetrol za čias Chodorkovského Jukosu. Obídme neprehľadný boj o 2 %, ktoré delili Jukos od ovládnutia strategickej rúry, ktorou prúdi do Európy ruská ropa a venujme sa projektu BSP (Bratislava-Schwechat Pipeline) - predĺženiu Družby do rakúskeho Schwechatu. Tamojšia rafinéria by bola tiež napájaná lacnou a spoľahlivou ruskou ropou, čo by nepríjemne zvýšilo jej konkurencieschopnosť. To však nie je dôležité. Geniálny židovský podnikateľ Chodorkovskij vydumal BSP, aby dostával tučnejšie tranzitné poplatky - a navyše držal Rakúsko pod krkom ovládaním tohto kusa pajplajnu. Totiž nielen peniaze, ale aj energetické tepny sú pre Západ životne dôležité. Dokonca to druhé ešte viac. Môžeme si to overiť aj tak, že sa o nich prakticky vôbec v korporátnych médiach nepíše. BSP sa v čase svojho zrodu na Slovensku nestretlo so žiadnym odporom - asi aj preto, že o tomto projekte ľud figu vedel. Bol to predsa súkromný projekt. Skôr, ako bol položený prvý diel rúry, Američanov zradil Jeľcinov človek, do ktorého vkladali toľké nádeje. Z Putina sa vykľul medveď, ktorý oklamal Američanov i ožralého Jeľcina hopsaním v maske pravého amerického Mikimausa - a rozbil Chodorkovského impérium, ktorého ambíciou bolo ovládnuť Rusko a priľahlé končiny. Po neuveriteľných kotrmelcoch sa Transpetrol vrátil do rúk slovenského štátu. Projekt BSP ožil. A odrazu sa Podkarpatím ozval rev ochrancov životného prostredia, ktorým síce absolútne nevadí rafinéria na Žitnom ostrove, ktorá ho už raz poriadne zasrala, ale zato im vadi krátka rúra v pevných obaloch a s takým monitoringom potenciálnych únikov ropy do medzipriestoru ropovodu, že za normálnych okolností sa do zeme ani kvapka nedostane. Nepočítame, samozrejme, bombardovanie a sabotáže.

Inú než ekologickú argumentáciu má spoločnosť, ktorá z ruskej ropy 50 rokov žije. Aj ona by rada ekologicky argumentovala, je to také ľúbivé, ale pochopiteľne nemôže. A tak tvrdí, že vraj je výstavba BSP pre štát nerentabilná a Slovensko sa má v záujme "svojej" rafinérie sústrediť na ropovod Adria, ktorý sa - div sa svete - tiahne celým územím Maďarska. Adria má byť dostatočne priestranná, aby mohla nahradiť celú Družbu. Slovenská zbedačená štátna kasa by tak namiesto navýšenia tranzitných poplatkov za prepravu do Rakúska prišla aj o poplatky, ktoré má z Družby teraz. Začal sa veľký regionálny boj, v ktorom je najdojímavejšie, že sa akási maďarská spoločnosť, vlastnené čiastočne priamo maďarským štátom a vo zvyšku Orbánovi absolútne lojálnymi manažérmi, ktorá je zhodou okolností na území Slovenska, po prvé starostí o efektívnosť projektov slovenského štátu a po druhé sa medzi riadkami vyhráža, že v záujme energetickej bezpečnosti Slovenska je možný len a len variant zakopnutia BSP pod stôl, posilnenia Adrie a odstavenia Družby. Nuž, kto si predá 100 % jedinej rafinérie de facto maďarskej vláde, nech sa nečuduje, že je vydierateľný.

Na záver stačí jedna poznámka: rozdiel medzi Chodorkovského Transpetrolom a súčasným Transpetrolom je ten, že BSP je teraz štátny projekt. Je to však ten istý projekt. Kto chce tvrdiť, že Chodorkovského súkromný projekt mal byť neefektívny, ba priam stratový, vysmieva sa nám do tváre. Otázka je, či si to necháme.

O pajplajnoch, ktoré tvoria nervovú sústavu celého Západu, by sa dalo písať veľa. Sú našim fundamentom, bez nich sme späť v stredoveku. Ktorýsi ekonóm povedal, že súčasná doba je krízou etiky. Iste, aj. Ale predovšetkým je krízou energií. Teraz, po kolapse kabalistického finančného systému veľkých zelených núl čoraz viac šikovných podnikateľov chápe, že energetické pajplajny - to je skutočná moc. Ale to by sme od našich korporátnych médií chceli veľa, aby popri občasných tendenčných článkoch Nie ropovodu cez Žitný ostrov písali trebárs o plynovodoch či elektrickej prenosovej sústave. To by tieto média museli byť - v prvom rade slobodné.

mengus

Od roku 1948 ma aj svoj stat a v Amerike 30 percent fanatickych zidokrestanov schopnych urobit pre nu cokolvek.

Sikovna mafia su tito levantinci. Pod pojem levantinec patria aj spiny ako Kozenx alebo Penta.

ema

Rovnako ako v stredoveku katolícky Vatikán.

Vidíš, ako vyzerá dnes - zopár komediantov v divných šatách sa tam venuje rituálom mŕtveho náboženstva.

To je budúcnosť koloniálneho projektu Izrael. Veľmi blízka.

 

Silové centrum mafie je ofšem v USA.

Izrael bol dielom US finančných mafiánov - pôvodne špinavých a bezcharakterných migrantov prevažne z východnej Európy, schopných čohokoľvek - ktorí už nevedeli, co od bohatství roupama. A tak si etnickými čistkami založili štát.

Koľko hrôzy a utrpenia tam spôsobili a spôsobujú.

Mentálne zaostalí ľudkovia z kultúry, ktorá odmieta princíp karmy, sa zas budú čudovať a vrešťať, ako ich všetci bezdôvodne neznášajú a nechcú mať s nimi nič spoločné.

 

Keď v roku 2006 udreli židia na Libanon a utekal pred nimi milión ľudí, pýtala sa ma kamarátka, ktorá videla na vlastné oči spúšť v južnom Libanone, PREČO to židia robia. Odpoveď je jednoduchá: lebo môžu. A keďže nedokážu pochopiť, že všetky ich zločiny prinesú následky a ani ich globálna mafiánska sila tomu nezabráni, mlátia do slabších úplne šialene.

Je nezabudnuteľné, ako prišla vtedajšia ministerka zahraničných vecí USA Condoleeza Riceová do Bejrútu a keď zbadala, čo tam židia napáchali, doslova jej poklesla sánka. Táto otrlá osoba bola v nefalšovanom šoku a hneď volala do USA, že humanitárnu pomoc, humanitárnu pomoc! Psychicky narušený Bush ju upozornil, nech nepanikárči, že tak je to v poriadku, židia sú predsa najlepší priatelia americkej administratívy.

Pamätajme, čo spôsobila židovská armáda v júli 2006 v Libanone. Nebudem tu dávať poznámku, že fotografie sú hrozné. Tie fotografie sú reálne - a tak si pripomeňme skutky "obrannej" armády Izraela, za ktoré neboli (zatiaľ) potrestaní:

http://www.vtjp.org/background/imageslebanon.php

 

זכור

Normann

Maďari chcú, aby im Slovensko dalo zdroje na vybudovanie spojenia Slovnaft-Adria, aj keď je to vlastne dobré len pre kocern MOL (patriaci aj maďarskej vláde)

A naopak - akoby na pokyn medialna hystéria proti vybudovaniu spojenia Družba-Schwechat bola ... naozaj na pokyn. Ja k tomuto detailu len toľko, že v masmédiach Tejtokrajiny pracujú naozaj len predajne defky.

Je naozaj dobré, že krava Radičová a jej zebranka ide preč. Pretože len oni by boli schopní také niečo urobiť .. aspoň dúfam, že ďalšie politické skupiny až také zapredané nebudú - už totiž naozaj vidí každý, že by si sekali (ďalšiu) dieru do vlastného záchranného člna.

ema

a BSP je výborná téma pre žitnoostrovný elektorát Bugára & Berényiho. Že ako sa starajú.

Z médií sa pochopiteľne nedozvieme, čo je to za projekt a aké budú technické parametre ropovodu.

Maďarsko už lobovalo v Bruseli, aby EÚ označila BSP škaredou visačkou "komerčný projekt" (fujfuj komercia), kým tuning Adrie má mať nálepku "strategický projekt". Aušak vzhľadom na to, aké meno si už Orbán stihol urobiť v EÚ, bude mať zrejme sMOLu a BSP bude vybudovaný.

Dobre, že ide modrá obrkoruptná čvarga na smetisko dejín, pretože by bola schopná predať Maďarom aj Transpetrol. Ako bonus k rafinérii, ktorá už v čase, keď ju Maďari kupovali, bola najmodernejšou rafinériou v Európe. Odvtedy MOLu nakotila také prachy, že bez nich by bola maďarská ekonomika dávno skolabovaná.

idar

Teraz napríklad načim rozoberať, či lekári na péenkách ozaj stonajú. Stonajú, nestonajú, stonuajú, nestonajú.

A že by mali Miklóš Iván a Dzurinda Miklóš v civilizovanej spoločnosti už dávno vysieť?

Nestonajú!

To nie je bulvár, to je ľud môj.

 

ema

Toto umelecké dielo nám poskytli víkendové korporátne média, za čo ďakujeme.

List bol otvorený, symozrejme. Lebo čo by sme si počali so zatvoreným. Zatvorení majú byť lekári, ktorí s nasadením vlastnej profesijnej existencie zastavili krvilačné zmutované zajace, dobývajúce ako v horore baštu zdravotníctva.

Dokonca ich môže dať pre výstrahu zastreliť, keď už je v jednom balíku aj ministerkou obrany. Nech Podkarpatie pochopí na konkrétnom príklade, ako sa bude jednať s neposlušnými.

Veľmi sa nám mentálne nestabilná Vlastizradičová starostí o pacientov. Ona iste aj pri tajných rokovaniach kladie Pente na srcco, aby mysleli na pacientov, na čo jej päťhviezdočkové jelitá usilovne prikyvujú a ona je šťastná, ako dobre veci zariadila.

Ozaj, aby sme nezabudli. Ildikó už podporuje všeľudové spontánne hnutie Nie ropovodu cez Žitný ostrov.

 

28. 11. 2011 11:49

Aktivisti z občianskeho združenia Nie ropovodu cez Žitný ostrov oceňujú vyhlásenie premiérky Radičovej, že prepojenie ropovodov s rakúskym Schwechatom v dnešnej situácii nie je prioritou číslo jeden Slovenskej republiky

BRATISLAVA 28. novembra (SITA) - Za krok vpred v boji proti projektu ropovodného prepojenia medzi Slovenskom a Rakúskom považuje občianske združenie Nie ropovodu cez Žitný ostrov vyjadrenie premiérky Ivety Radičovej, podľa ktorej prepojenie ropovodov s rakúskym Schwechatom v dnešnej situácii nie je prioritou číslo jeden Slovenskej republiky. Vyhlásila to minulý týždeň na 5. ročníku konferencie Spoločná energetická politika a energetická bezpečnosť Slovenska. “Potvrdzuje to naše tvrdenia, že význam tohto ropovodného prepojenia nie je zďaleka taký významný v miere, ako ho obhajuje ministerstvo hospodárstva či spoločnosť BSP Bratislava-Schwechat Pipeline GmbH," zdôraznil predseda združenia Michal Ondrejka. Radičová sa podľa neho svojim nesúhlasným stanoviskom pridala na stranu odporcov ropovodného prepojenia, ktoré môže priniesť ohrozenie významných vodných zdrojov pre obyvateľov Bratislavského kraja aj celého Slovenska.
   Občianske združenie Nie ropovodu cez Žitný ostrov vyzýva ministerstvo hospodárstva, ako aj spoločnosť Transpetrol a jej rakúskeho partnera OMV, ktorí firmu BSP Bratislava-Schwechat Pipeline GmbH založili, aby od projektu ropovodu ustúpili. "Podľa nášho názoru by ministerstvo hospodárstva a spoločnosť Transpetrol mali viac vkladať energiu do strategických projektov pre energetickú bezpečnosť Slovenska a nie do diverzifikácie Rakúska," dodal Ondrejka.
   O projekte ropovodného prepojenia mal ešte rozhodnúť Radičovej vládny kabinet. Pre predčasné marcové voľby však už nie je isté, či to stihne.

(SITA)

idar

O jeho obsahu nech radšej zodpovední a charakterní lekári nechcú nič vedieť. Pri prvej vhodnej príležitosti pôjdu na odstrel, v lepšom prípade na dlažbu ako Viegelovi železničiari a stavbári. Alebo Evženovi vedci a učitelia.

Prisprostí geronti nikdy nepochopia, že díleri ich nevyliečia. Len optimálne eliminujú.

jojo

je podla vas dobry clanok ? ja som len mlkvy ale o to vernejsi citatel, ktory sa sem tam odvazi nieco spytat ..

http://www.beo.sk/udalosti-zo-sveta/1423-plynovod-nord-stream-rusko-pozehnalo-mocenskej-osi-moskva-berlin-pariz

Norman

Podla mňa to v podstate  vidí reálne, len zbytočne dramatizuje.

Že Rusko spolupracuje s Nemcami? V dejinách bolo vždy dobre, keď Rusi s Nemcami kooperovali, a vždy zle, keď mali konflikty. Tento vývoj možno len privítať.

Takzvaná Východná Európa patrí do Európy, jej spojenia s Ruskom boli vždy voľnejšie.

A dúfať, že nám bude Rusko dávať niečo zadarmo je rovnako naivné, ako keď hlupáci niečo také čakali po roku 1989 od Západu, od Ameriky.

 

idar

stav vecí reálne? Strategické ruské rozhodnutie na presmerovanie energovodov a s tým spojené astronomické investície je výlučným a logickým dôsledkom rusofóbie v spomínaných krajinách. A tá zase je len fenotypickým prejavom prelezenosti tamojších mocenských štruktúr židoamerickým, načim pripomenúť neobolševistickým, elementom. A o tom v tom článku tuším nie je ani pol slova.

Príliš sa autorovi nevydaril, pôsobí to ako infantilné fňukanie a mudrovanie o geopolitických otázkach, v ktorých zjavne nie je podkutý. Jediné, s čím sa dá súhlasiť je ten razantný záverečný apel na emacipáciu slovanských etník. Rusi sa emancipovali už dávno. Toť vsjo.

A jo, na Slovensku je azda len jeden, nanajvýš dvaja, aktuálni politici, ktorí sa v tejto problematike dokážu orientovať. Takže máme čo doháňať.

Norman

že Rusi obchádzajú svoje bývalé satelity. Dôvody sa ovšem dajú opísať rôznymi slovami.

Ale je jasné, že jeho postoj voči Rusku sa s tvojím zásadne rozchádza.

Ktorí dvaja politici sa v tejto problematike dokážu orientovať? Možno sa v tom orientujú mnohí, ale sa boja povedať pravdu  na rovinu - kto už dnes otvorene povie niečo o "prelezenosti štruktúr židoamerickým elementom"?

idar

ešte sa nám môžu zísť. Keby sme žili v pluralitnej demokracii, ako Rusi, mohli by sme sa spoľahnúť na systém. A na národ. Lenže náš systém imploduje a národ už dlhšiu dobu degeneruje.

buheh

Nestíham písať, ale nedalo mi neprečítať si tento Tvoj príspevok a opäť musím dať klobúk dolu. V Amerike by povedali: highly professional.

nové