Bonzovat se nemá, ale hlásit se to musí

 Dovolila som si požičať citát z plagátu Ministerstva vnútra Českej republiky, v ktorom uvádza "10 fičúr bezpečného chováni v onlinu a na sítích". Hneď bod prvý - a preto najdôležitejší, usudzujem - znie: „Mysli na svou digitální stopu. Každý příspěvek, který na sociálních sítích publikuješ, může mít dlouhodobé následky na tvůj digitální život a kariéru.“

Tak. V duchu tejto fičúry číslo 1 od ministra vnútra ČR Rakušana, v súvislosti s barbarstvom študenta humanitného odboru Univerzity Karlovej, ktoré sa udialo pred pár desiatkami hodín, by som rada nahlásila digitálnu stopu istého študenta humanitného odboru na tej istej Univerzite Karlovej. V roku 2019 ako vtedajší študent bratislavského gymnázia C. S. Lewisa uviedol, že chce strieľať ľudí. V inom statuse deklaroval hlboké opovrhnutie a nenávisť voči ľuďom, ktorí podľa neho "žijú v dierach, obliekajú sa ako opice a jedávajú to, čo my bohatí dávame prasatám, tak sa všetci radšej zabite, aby vaše hlúpe deti nemuseli robiť hanbu slušným a vzdelaným ľuďom."

Aj cynická zabijácka beštia David K. sa profiloval ako bezproblémový. Len občas napísal, že chce niekoho odjebať.

Ja len, aby sa potom zas nechodilo s krížkom po funuse.

Norman

O prípade sa napísalo už teraz dosť. Ale okrem toho, ako polícia nebola schopná zabrániť strelbe, aj keď vedela o zvýšenom nebezpečí, je tiu jeden fakt, o ktorom som zatial nečítal:
V médiach sa začalo množiť, aby sa nehovorilo meno páchatela. Prečo?
jeho tatko robil v !ochrane letiska". To je široký pojem, tatko mohol byť vysoko postavený. Ale čo samotný syn? Mal na seba napísaných 8 zbraní? Nad tým sa zastavujú viacerí, aj zdravý rozum. Mal to vybavené cez tatka, alebo sám David Kozák bol agentom silových zložiek? Zahraničných silových zložiek?
Podivná až neuveritelná protekcia pri nákupe a držaní zbraní, poloautomatických, drahých. Bol Davd Kozák cvičeným agentom, ktorému ruplo v hlave? Preto o ňom treba už len mlčať a nepýtať sa?
.
Vrah z Teplárne Bratislava horko ťažko zabil dvoch, mal jednu pištolku. Oproti tomu je Kozák evidentne doslovne profík. Vo vykonaní akcie, ale aj v strielaní konkrétne. Okolo 40 lľudí zranených či mrtvych, to sa tak vycvičil popri štúdiu, vo voľnom čase?
.
Takýto arzenál a výcvik nemá žiaden amatér. A ak nie priamo mladý, je prípadne hlboko v hre špeciálnych služieb jeho tatko.
DOzvie sa verejnosť niečo v tomto smere? O Breivikovi sme sa dozvedeli všetko ešte aj ako si zabespečil umelé hnojivo n avýbušninu. Dozvieme sa podobne všetko o Kozákovi, ako vlastne fungoval, chodil normálne do školy, alebo nie? Môže ministerstvo vnútra vylúčiť, že bol spojený so zahraničnými organizáciami?

slaven1

"VIDEO: Zoro Kollár v ďalšom pozdrave adresovanom Borisovi Kollárovi hovoril o jeho „otcovskom“ prístupe k nechceným deťom a zverejnil zvukovú nahrávku, v ktorej sa terajšia generálna riaditeľka Národného inšpektorátu práce Hedviga Machayová, nominovaná Milanom Krajniakom, priznala k šňupaniu koksu na párty, odporučila ho užívať aj ďalším na tlačovkách a hovorila aj o chránených firmách pred pokutami a brutálnych kšeftoch bývalého šéfa SIS Pčolinského"

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/695114-na-inspektorat-dosadili-od...

A s touto liberálkou musel korpus inšpektorátu práce vychádzať.

slaven1

Takýto článok si zaplatila Americká ambasáda* na Prauda.sk:

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/695018-kde-zobral-statisice-fico-...

Čo tam Robko, ten je vrcholoví pracovník riadenia našej - nie chudobnej - republiky. Ale čo jeho lesbická suseda Monika, ktorá vylizuje sudkyni špeciálneho súdu Pamele Záleskej (dobový monster proces s Kočnerom). V jej povolaní nie je možné zarobiť na byť na Slavíne.

Kde zobrala státisíce? Tódová kúpila byt, na ktorý jej oficiálne príjmy nestačia, tvrdí sedliacky rozum - parafrázujme článok na Prauda.sk

Prešetrí nájomná „bojovníčka proti korupcii“ Petková aj kolegyňu zo svojej stajne?

--
* US Embassy je jeden zo sponzorov organizácie Nastavme korupciu

slaven1

Informuje o tom RT:

https://www.rt.com/news/590480-sejourne-attal-gay-partner-minister/

To len aby ste vedeli, že je to oficiálne: francúzska vláda je banda buzerantov. Podmienkou kariérneho rastu je nastavenie rite.

V každom prípade Francúzi už žiadne stíhačky Arabom a ani mnohým ďalším nepredajú.

Vcelku od Veľkej revolúcii a Napoleonských čias zdegenerovali:

V týchto vojnách od ich začiatku sa výrazne angažovala Habsburská monarchia, v roku 1804 po zrušení Svätej ríše rímskej národa nemeckého premenovaná na rakúske cisárstvo. Armády feudálnych štátov, ktoré sa pustili do boja s revolučným nadšením francúzskeho ľudu, sa ukázali neschopnými bojovať proti modernejšej francúzskej armáde, kde sa vojenské hodnosti nezískavali na základe príslušnosti k výsadným triedam, ale na základe individuálnych schopností.

https://www.detektorweb.info/clanek/devin-a-napoleon

Ema

Stal sa ním úchylného Macrona kámoš, 34-ročný mocibažný buzerant Attal, ktorý dovtedy riadil ministerstvo školstva (sic).
A potom z vôle buzeranta Attala nadupal na pozíciu ministra zahraničia eurobuzerant Séjourné, ktorý za menej ako 24 hodín od menovania do funkcie metelil do centrály temnej Chochlandie, aby tam narkomanovi - kamarátovi Huntera Bidena sľúbil, že pošle na chochlofront všetkých francúzskych heterosexuáov v bojaschopnom veku. Mladistvých si ponechá doma.

Francúzsko zhnilo.