Bratské národy nebudú bojovať proti sebe

Putin sa jasne vyjadril: naše bratské  národy nebudú bojovať proti sebe.

Aj tento drobný príklad z jeho prejavu naznačuje, že má jasno, ako mieni postupovať a nebojí sa to povedať - ale len tomu, kto je ochotný počúvať.

Takže ešte raz stručné zhrnutie situácie:

V Kyjeve boli 3 mesiace násilné rebélie, ktoré vyústili do strieľania a zabíjania. Bol násilne obsadený aj parlament, vládna strana bola rozohnaná, prezident musel utiecť.  Zvyšok parlamentu pod priamou hrozbou násilia odhlasoval pučistickú vládu a iné revolučné nariadenia. Prakticky všetky dekréty boli protiruské. Okrem toho pučisti používali militantné ozbrojené skupiny Pravého sektora, ideologicky budujúce na banderovskej histórii (teda tiež ťažko protiruské). Násilný prevrat bol celý čas otvorene platený, provokovaný a vedený politikmi USA a EÚ.

Celý tento rozpor medzi bratskými národmi má základ v nezákonnom a iracionálnom delení Sovietskeho Zväzu v roku 1991. Tento proces delenia nebol založený na referendách, na etnickom zložení populácie či iných historických faktoch - ale len a len na umelom sovietskom administratívnom delení. Samozrejme, nepriateľstvo Ukrajinci versus Rusi je dnes nadšene podporované všetkými ich nepriateľmi.

Autonómna republika Krym vyjadrila vôlu sa od takejto Ukrajiny definitívne odtrhnúť a prejsť do Ruska. Krymská vláda dokázala zorganizovať jednotky ruskej domobrany, ktoré perfektne udržiavali pokoj a poriadok až do referenda o budúcnosti Krymu, ktoré sa udeje v tieto dni. Následne bude zrejme Krym administratívne začlenený do Ruskej federácie - kde, ako už všetci vedia, patril celé posledné storočia. Napraví sa nezmysel z roku 1991, resp. Chruščovova zvola z roku 1954 ( paradoxne, že Západ dnes obhajuje medzinárodný zločin a výstrelky hlavy komunistickej ríše ).

Ukrajina je etnicky rozdelená. Jej vláda je nelegitímna a jej hospodárstvo je rozvrátené. V krajine panuje násilie a politický chaos, ktorý prerastá do občianskej vojny.

Tak, ako na Kryme neboli žiadne oficiálne ruské vojská, okrem tých, na ktoré tam Rusi mali zmluvy, tak aj na Ukrajinu Rusi nemienia vyslať vojská. Ukrajinskú situáciu budú riešiť občania Ukrajiny. Už dnes tam dochádza k stretom, sú prví mŕtvi. Ruské etnikum na Ukrajine je veľké, pravdepodobne sa mu podarí sa politicky aj vojensky zorganizovať. Ruské etnikum má početnú väčšinu na východe a juhu Ukrajiny - dá sa predpokladať, že tam dosiahne aj mocenskú prevahu. Nejestvuje jediný dôvod, prečo by im Moskva nemala pomôcť organizačne, finančne, materiálne a ľudsky. Nejestvuje jediný dôvod, prečo by sme im nemali pomôcť aj my.

Všetky tieto procesy a kroky, ktoré podniká Moskva, sú prirodzené. Západ, želajúci si úplne iracionálne svetovú hegemóniu, by Rusko tak či tak nenávidel a zostuďoval, takže Rusi nemajú dôvod váhať a zastaviť sa. Ale Rusko nebude bojovať s Ukrajinou - pôjde o vnútroštátny proces.

 

 

Ukrajinské vlády a revolúcia

Čím bol tento prevrat v Kyjeve iný, ako predošlé politické zmeny? Prečo bolo zorganizované také násilné predstavenie? V Kyjeve už vládli rôzne vlády a rôzni prezidenti, v čom sú títo iní? Ukrajina je kapitalistickejšia ako Amerika a ako desať Európ, vládne tam právo peňazí, ľud je dokonale zotročený - tak prečo niekto potreboval ešte jednu kapitalistickú revolúciu? Za rok mali byť nové voľby, s pomocom západných peňazí a peňazí tzv. oligarchov by si ukrajinskí nevoľníci zvolili kohokoľvek, koho by im USA-EÚ nalinkovala.

Ako vždy, motívy nižšie a motívy vyššie. Taktika je iná, ako stratégia. Kým pre nižších prozápadných drábov je revolúcia na Ukrajine motivovaná vykradnutím ich hospodárstva, privlastnením si všetkého, čo tam ešte majú, ropovodov, plynovodov, priemyselných komplexov, ľudskej praconej sily a aj priamo zlata či iných cenností, pre vrstvy vyššie bolo dôležité nielen zabranie, ale aj spôsob. Ukrajina bola akoby generálka novej VOSR, generálka staronovej technológie, ktorú si Západ pripravil na zdolanie samého Ruska.

Rusko je vojensky neovládnuteľné. To je už dávno jasné. Nemožno naň útočiť ani pohraničnými spormi, viď Gruzínsko, Abcházko, Čečensko - neviedlo to k jeho zoslabeniu. Jediný spôsob sa preto javí priamo vnútorný rozklad. Od  čias odchodu Jeľcina a nástupu Putina je Rusko aj ideologicky zosilnené a jednoduché zvádzanie kapitalistickým konzumom už nezaberá. Putin má výraznú, a zrejme naozaj pevnú podporu obyvateľstva. Ľudia ho chápu a vidia, že je pre nich pozitívna varianta. Pokusy s typickou sionistickou zvádzacou opozíciou totálne zlyhali, vedomosti talmudistov o psychológii ruského ľudu sa prejavili ako naivné a hlúpe. Preto zostáva  v talóne už len metóda násilnej revolúcie.

 

Násilná revolúcia

To, čo sa stalo v Kyjeve, bola ukážka násilnej revolúcie. Nebola rozvinutá do svojich maximálnych možností, ale bolo to tam. Čo sa teda dialo a čo sa ľahko mohlo diať:

Jednotky ozbrojencov obsadzujú verejný priestor, verejné a vládne budovy. Jednotky ozbrojencov, často prichádzajúce len v noci či nárazovo, ničia a zabíjajú. Jednotky amatérskych ozbrojencov, "občanov", sú kombinované s neviditelnými profesionálmi. Toto sa môže diať nielen v hlavnom meste, ale vo všetkých dôležitých centrách. Spochybňovanie sily vlády, šírenie politického chaosu a predpovede hospodárskeho úpadku. Spochybnenie autority vládnucich politikov a pripravenie ich náhrady, podporovanej zo zahraničia, "celým svetom".  Šírenie nepokojov do takej miery a tak dlho, až bude autorita štátu spochybnená.

K tomu možno pripojiť aj priamy vojenský tlak zvonka. Prelety lietadiel, pohyby flotíl v pobrežných vodách. Útok na spojencov či chránencov, či jednoducho ukážka sily na hocijakom slabšom štáte, ktorý s vecou ani nič nemá.

Toto všetko by mohlo fungovať aj v samom Rusku, minimálne podľa predstáv Washingtonu. Toto všetko jasne ukázal puč na Ukrajine. Západ, ktorému zas raz hrozí pád ich pyramídovej hry, podporovaný sionizmom, ktorý Rusko doslovne nenávidí, by k tejto hre pristúpil určite aj pre to, lebo by mu nešlo o úplnú výhru v nej - stačilo by Rusko podkopať, zničiť, rozložiť. Stačilo by napríklad nahradiť stabilného Putina vládou vojenskej diktatúry - neefektívnej a nešikovnej. Západ by sa nebránil urobiť z Ruska Severnú Kóreu, s radosťou by do Moskvy nasadil hoci aj komunistov, trockistický či stalinistický režim - podstatné je, aby Rusko bolo bezbranné, slabé, zaostalé, chudobné.

Takto deštruktívne, ako v poslednych stororočiach funguje politika USA, nefunguje žiadne iné politikum sveta. Na svete bolo,  je a bude viacero politických celkov zameraných na bohatstvo, na vlastnú moc aj na úkor susedov. Ale nik nie je zameraný na v prvom rade zničenie svojich susedov a postupne všetkých konkurentov na celom svete - okrem jednej známej ideológie. Je to jasný príznak špeciálneho náboženského svetonázoru, ktorý ovládol USA a cezeň celý Západa. Tá chorobná ideológia sa volá sionizmus a jej dogmy sú priamo napísané už v starom zákone, kde s nadšením fantazírovala o tom, ako ničila Egypt a všetky susedné krajiny.

 

Európa bude naďalej poslúchať šialencov?

Celý predošlý scénar zničenia Ruska revolúciou je možný a už sa raz aj stal - komunistická VOSR.

Ideologický front je dnes na Ukrajine. Je to len pár stoviek kilometrov od Moskvy, Rusko nemá kam ustúpiť. Preto zastavilo procesy, lebo radšej na Ukrajine, ako mať konfrontáciu priamo doma. Ako vidíte, revolučné západné sily, naraziac na odpor, museli už vyliezť a priamo prejaviť, čo je cieľ ich snaženia - Rusko. Embargo, studená vojna... ničiť a ničiť, musí sa pdovoliť - to je masmediálna mašinéria súčasnosti v takej miere, že aj naivnejší občania začínaju s prekvapením pozerať, čo sa preboha deje a odkiaľ prišla toľká nenávisť voči Rusku.

Je treba stokrát zopakovať, že politika Ameriky bola od svojeho založenia  protieurópska. Nenávideli "staré režimy" v Európe. Viedli vojny proti Britom, ktorých definitívne ovládli až počas druhej svetovej vojny. Pomáhali Francúzskej revolúcii z roku 1789, ktorá Francúzsko, v tom čase najskvelejšiu krajinu sveta, zničila tak, že sa doteraz nespamätalo. Pomáhali vo vojne 1914 proti Nemecku a Rakúsko-Uhorsku, po vojne hlavne Američania diktovali rozbitie týchto mocností. Pomáhali v organizovani Revolúcie 1917 v Rusku a aj následne výrazne pomáhali bolševickému režimu rôznymi spôsobmi až do roku 1945, keď sa dohodli na hre na dvoch policajtov. Samozrejme, pomáhali zničiť experiment nového nezávislého Nemecka po roku 1933. Pomáhali zničiť Výchdnú Európu po roku 1989. Keď sa ZSSR pod Gorbačovom pokúsilo o reformu a transparentnosť, zničil to všetko americký poskok Jelcin.

Dúfam, že nik z čitatelov nie je tak naivný, že mu mocenský boj politických blokov pripadá ako vec minulosti. Ak niekto neverí, že Američania majú voči väčšine sveta mocenské a negatívne úmysly, tak je buď ignorant, alebo  kolaborant.

Strategickým cieľom súčasnosti je, aby sa Európa zbavila americkej nadvlády. Kým sa tak nestane, bude Európa len upadať a doslovne krvácať za záujmy Američanov a sionistov. Začal sa proces, v ktorom by k tejto zmene mohlo dôjsť. Je to základná požiadavka dneška, pretože Amerika je zdroj, odkiaľ prichádzajú dva základné problémy Západu - ideologická a finančná totalita.

 

 


Odporúčané články k aktuálnemu stavu:

Zvedavec - Escobar: Nová veľká hra v Eurázii

Zvedavec: Rusko nebo Amerika - Kdo je skutečný agresor

Prasiatko
Všetko čo si tu napísal tie zločiny - to je práca Antikrista, i keď ty ho nazývaš "sionizmus". Ok, nemám s tým kvik problém. Ale Damask nesmie padnúť! Taký úspech Antikristovi neslobodno umožniť, a ani sa mu tam nedarí. :) No žiaľ, čo nevidieť 3 roky vojny za nami, a stále nie je koniec.Sýria stále nie je oslobodená od cudzích nájomných vrahov a pedofilných žoldnierov. O Rusko či režim v Moskve sa nebojím. Čokoľvek by anglosasi a ich vojenská moc skúšala, je to dopredu odsúdené na neúspech, ak traja ázijskí obri budú držať spolu, čo znamená hospodársky a v prípade potreby i vojensky jeden druhého podržať. Na nich naväzuje "II. mocenská liga" - Irán, Pakistan a Sýria. Doplnkom sveta nepodliehajúceho sionizmu sú potom ešte kroch KĽDR a Kuba, ale tie nie sú smerodatné. No - ostatne, Norman, ako počúvam od iných zvierat, tak v lete asi Antikrist skúsi niečo podobné ako vyviedol na Ukrajine, urobiť aj v Iráne...bude ešte horúco a "veselo" :(( P.S. Ja chápem, že ťa asi vytáča ten biblizmus, že "antikrist" - ja len proste nemám súhrnne kroch lepší termín pre tú ničotnú mimozemskú silu stojacu v pozadí za činmi Pentagonu, nato a Izraela.
Murkoslav
Veľký súhlas, Prasiatko.
Norman
Mňa to nevytáča, ale správne si pochopil, že to nie je správne. Samé o sebe by to mohlo byť jedno, ale s týmto svetonázorom je  spojený tvoj  osobný budúci neagtívny vývoj.  V tomto prípade tvoj, ale podobný problém majú viacerí, tak vysvetlím, ako to myslím. Chcelo by to podrobne, ale niet energie, takže to len bodovo zhrniem: 1. Neexistuje žiadna negatívna "mimozenská sila", ani negatívna "metafyzická sila".  Jeden z dôkazov je to, že ak by nadpozemské zlo existovalo, tak by ľudstvo už bolo kaput, taká sila by nepotrebovala Obamov a Netanjahuov. 2. Podobný záver neplatí o poztívnej metafyzickej sile, tá možno jestvuje, len sa jej nedarí s ľudstvom, lebo ľudstvo je hlúpe a stále si nechce dať povedať :) Budovať je totiž ťažšie ako ničiť, aj pre nadľudské entity :) Ovšem žiadna pozitívna sila ani neurobí tie zemetrasenia, ktoré stále spomínaš a ktoré podľa teba ľudstvo zničia (iba ak v humornom filme)   Svetových ideologií-náboženstiev nie je až tak veľa. Majú svoj charakter, ktorý len tak ľahko nemenia. Sionizmus je objektívny faktor globálnej dimenzie. Je evidentne negatívny voči väčšine ľudskej kultúry, voči v podstate všetkým ostatným ideológiam-náboženstvám. Sionizmus je entita, ktorej forma vznikla evolúciou, kombináciou zákonitosti a náhody, podobne ako tvar stromu. Nie je to vonkoncom jediná upadnutá ideológia, ale ostatné sú známe a kritizované, táto je na Západe cielene chránená zákazmi. Naozaj, žiadnu metafyziku nie je treba,
Prasiatko
  Kroch, staviaš ma pred veľmi ťažkú dilemu. Ak budem s Tebou v diskusii pokračovať, tak sa musím obetovať, že pár mesiacov budem pre niektorých tu "tlčhuba, fanatik, alebo za tvora, ktorému metafyzické fantasmagórie, či čítanie Zjavenia sv. Jána udrelo na mozog." Tak zatiaľ iba poznámku k tvojej vetičke "žiadna pozitívna sila ani neurobí tie zemetrasenia, ktoré stále spomínaš a ktoré podľa teba ľudstvo zničia (iba ak v humornom filme)". Vieš, je to jednoduché, práve v tom je tá zdanlivá zložitosť! Zemetrasenia na planéte nie sú od toho, aby ničili ľudstvo, to mnohí jedinci dokážu učinnejšie. :(. Toto slzavé údolie, v ktorom sa kvik telesne  chtiac-nechtiac nachádzame je miesto nášho duchovného rozvoja, kde je mix všeličoho. Niektorí sa tu učia a rozvíjajú, iní kvik im v tom pomáhajú, a sú i také sily, čo škodia, pretože majú vlastné zámery. " Neexistuje žiadna negatívna "mimozenská sila", ani negatívna "metafyzická sila".  Jeden z dôkazov je to, že ak by nadpozemské zlo existovalo, tak by ľudstvo už bolo kaput, taká sila by nepotrebovala Obamov a Netanjahuov." - to je pravda i omyl zároveň. Ich cieľom nie je infantilné dobytie planéty. Nie sú ľudstvu a teda ani nikomu známe všetky ich ciele. To čo je známe, je, že jednak chcú zlato, ono sa zďaleka nevyskytuje na každej planéte, a už vôbec ich nezaujímame ako inteligentné bytosti. Chcú len využívať, trápiť, a keď už nebude čo, ísť ďalej. Utrpenie každej bytosti je preo ono pôvodom mimozemské zlo niečo ako energetickou potravou.  Je veľa druhov matíc, ktoré obsahujú v istom zmysle slova "naprogramované" predurčenie. Napríklad matice vývoja prostredia na Zemeguli. Tam ide všetko ako bolo určené. Ale pokiaľ ide o vývoj a napredovanie ľudstva - tu to žiada korekcie, pretože temné sily strhli ľudský rod za pár tisícročí mimo cestu preň určenú. Nie nadarmo "Matka Božia" vo Fatime povedala tým  deckám, že sa neuberáme takým smerom ako by sme mali. Kvik, nie som členom žiadnej cirkvi, tobôž nie sekty, na to som prilenivé, len sumarizujem fakty. Aj preto som tilul tvz. biblickéj Márie dalo v úvodzovkách. Ja neverím, že to je nejaký Stvoriteľ a spol. Skôr snaha pozitívnkych síl upozorňovať nás na dôsledky našich činov. Prírodné pohromy sú špecifickým hýbateľom, ktorý  usmerňuje inteligentné bytosti na Zemi. Udalosti rokov 2014, 2019 a potom finálna kataklyzma o pár rokov neskôr to všetko si predstav len ako digitálny záznam na jednom z milionov kozmických "CD", a jeden z takýchto obsahov žijeme aj my. Dotvárame ich svojimi činmi, bojom zo sebou samými, koniec koncov každý má slobodnú vôľu, ale len odtiaľ- potiaľ. V istom stupni závažnosti je to už len ilúzia slobodnej vôle. Ešte by som snád dodalo, že za posledné desaťročia sa jednotlivé časti sveta prepadajú do nepokojov - chaosu. Prečo? Pre nič za nič. Len pre chamtivosť a mocichtivosť skupiniek židovského (ale nielen!) pôvodu, čo si cez financie a zákony pretvárajú svet a jeho zákony na svoj obraz. Ty či Ema veľmi dobre viete o čom hovorím. (píšem kroch :D). Tak ako na túto realitu bytia reagujú ľudia? Niektorí aktívne, no vieš, kto mečom bojuje, slušne zvyšuje svoje šance, že ním aj pojde zo sveta. Iní pasívnym odporom, no mnohí len regresom vo vlastnom vývoji. To sú tie rôzne neduhy ako alkoholizmus, drogové závislosti, či predčasný sexuálny život u detí a mladistvých. Tie bytosti to neraz na vedomej úrovni ani nechápu, ale ich podvedomie je citlivé na zúfalstvo, na stav, keď veci okolo nich, v spoločnosti, vo svete nie sú tak ako by mali...a reagujú impulzmi vlastného skratovitého konania. Holt kroch, vzácne sú tie povahy, ktoré si z každého zla dokážu zobrať do života aj niečo dobré, (isté ponaučenia) a negatívum akoby popri nich len naprázdno vyšumelo...(väčšina je slabá, v osobnom pekle sa prepadá, ba aj samovraždy pácha). Nuž, pre takto zdeptaný svet a zničené životné prostredie je len vyslobodením zo zlého sna, že v desiatich rokoch počnúc rokom 2014  sa zemský povrch z dobrých 90% pretvorí. Ale nepredstavuj si to ako "koniec sveta" Vnímaj to pre mňa za mňa ako novú príležitosť...nové časy budú možno chcieť nových odvážnych kroch ľudí, objaviteľov nových pevnín, bádateľov po neznámych moriach a oceánoch. Správne si minule konštatoval, že tu na Zemi, je čas špirála, ani omylom nie lineárny!  
Norman
že nech už preťažuješ svoje okruhy z akéhokoľvek dôvodu, môže to skončiť frustráciou, depresiou a pasivizmom. Na jednej strane je pravda, že za frustráciu ľudí môže hlavne politika, ale to neznamená, že opozičné skupiny dokážu túto frustráciu riešiť, pretože sú politickým protipólom. To je ako predstava, ža ľudí obarených vriacou vodou treba strčiť do zamrznutej rieky. My hľadáme tých, čo majú radi chľad a znesú ho - strach pred ohňom je niečo iné.
elle
?
Prasiatko
Kvik, to sú pomyje zo slovenskej kuchyne! Ochutnaj, a pomaškrtíš si! :D
Norman
Nechcem nikoho urážať, ale vidím tam "Stvoritel", "apokalypsa" a podobné termíny, podobné typické zmýšlanie. To nie je slovenské - to je zas varianta židokresťanskej chorobnej zlátaniny.
elle
ja by som ani prasatka pomyjami nekrmila. Prasatkam treba davat fajnotky, dobroty, lebo ved my neskor zjeme prasatko :o)
Prasiatko
Mňamky, zemiačiky máš? Kviiiiiiiiik. Ale ďakujem za slušné kulinárske vyhliadky. Ešte povedz, neuronila by si slzu, zabiť prasiatko, opiecť ho a tak? No možno sme chuťovým zážitkom, ale iste nechceš tvrdiť, že žiješ, aby si jedla.. Veď ty si ČLOVEK, nie zvieratko! :O-)p
Ema
Takáto úroveň etiky je príznačná pre mentálne nevyvinuté kreatúry, sústredené na zgenocídovanom severoamerickom kontinente. "Správam sa k niekomu pekne len preto, lebo ho neskôr zakolem a zožerem." Treba si na vás dávať pozor.
elle
.
Kolodej
v pripade sionizmu vylucil.  Vseobecne by som nahodu z geopolitickych udalosti vylucil. Ale to je len moj nazor hehe.
Norman
Náhode je všadeprítomná. A vieš, že ja sa nemýlim. Iba ak náhodou.
Náhodný okoloidúci
Obávam sa, že Rusko nebude mať inú možnosť obrany voči agresii Západu ako tvrdú, nemilosrdnú a nekompromisnú reciprocitu. Pokiaľ možno výrazne asymetrickú a bolestivú. Ale lečivú.
s1
Strategia dnešných vojen - Jevgeni Fjodorov Usa sú prvé, ktoré vypracovali stratégie vojen postjadrového sveta a aplikujú ich po celom svete. Novosti slovian 41 - Jevgeni Novikov
Ema
...a analytik Duleba sa už posral. "Duleba očakáva, že počas víkendu môže prísť na Ukrajine k vojenskému konfliktu. Poukazuje pritom na udalosti v Donecku. V tejto súvislosti pripomenul vyjadrenie ruskej strany o neschopnosti ukrajinskej vlády kontrolovať situáciu vo svojej krajine, ako aj vyhlásenie Ruska, že si vyhradzuje právo chrániť svojich krajanov. Duleba pripúšťa inváziu do Ukrajiny, ktorá by zrejme spustila vojenský konflikt. Verí, že k nemu nedôjde, ale je to podľa neho reálny scenár. "S veľkou ľútosťou musím konštatovať, že nič dobré očakávať nemôžeme. Svet sa zásadne zmení. Postihne to všetkých," dodal."   Takzvaná ukrajinská vláda nie je schopná kontrolovať nič a postihne to najmä dulebovcov. Ako sme hovorili už dávno, keď sa toto skončí, bude Washington tam, kde v štyridsiatom piatom Berlín. Už dlho si o to koledoval.   Americký Biden sa aktuálne mítinguje s gašparmi, ktorí majú zatiahnuť Európu do vojny s Ruskom. Pozrieme sa lepšie - a aha. Poľsko a pobalstké štáty. "Во время встреч (с премьер-министром Польши, а также с президентами Литвы, Латвии и Эстонии) вице-президент Байден обсудит шаги по поддержке суверенитета и территориальной целостности Украины, а также подтвердит коллективные оборонные обязательства в рамках Североатлантического договора и нашу поддержку всем нашим союзникам и партнерам в Европе", — говорится в сообщении Белого дома. Kroky na zachovanie suverenity a územnej celistvosti Ukrajiny blablabla kolektívne obranné záväzky NATO blablabla... Dúfam, že plesnivý mongol Šebej si už chystá plnú poľnú. Bude ho treba, takto nadšený kanónefutter sa už vyskytuje málo. To však bude iné ako producírovať sa v svedčivom sáčku počas slnečného popoludnia pred ruskou ambasádou v Bratislave. Ozaj, pred americkou ambasádou sa protest nechystá? Žiadne námietky voči tomu, že USA podporujú ukrajinských fašounov a neonáckov poľujúcich na ruskojazyčné obyvateľstvo? Nezaujíma ich napríklad najnovší pogrom v Černovci? Chmelár, Weisenbacher, všetky tie husté protináckovské smetiarske úderky... nikto nič?
Buheh
obohnaná mocnými múrmi ako v stredoveku by si veru zaslúžila inakvejšiu pozornosť. Ako taký minimálny príspevok ku kolektívnemu dielu by malo byť aspoň drobné quenelle od každého okoloidúceho. Aspoň teda ja to tak robím. Viem, nie je to veľa, ale sám mám málo.
Truhlík

Sionistická svoloč Šebej a Duleba by radi poštvali slovanské národy do vojny proti sebe. Som si istý, že ani jeden sionista by bojovať nešiel.

Ukrajinci robili revíziu bojaschopnosti armády a napočítali 6.000 bojaschopných vojakov. Mobilizácia dopadla tak, že chlapcom ukazovali rozborku a zborku samopalu.  To ale naozaj na ruských výsadkárov nestačí.

Tí vojaci bez označenia na Kryme sú ale evidentne ruskí výsadkári. A to asi v dohode medzi Ruskom a Ukrajinou nebolo - to ich nasadenie mimo základne. Ruskí výsadkári označenie nemali ale vojenské autá áno. A podľa ŠPZ to aj v diskusiách tvrdili, že tam sú výsadkári z Čečenska.

 

prispevok upravený redakciou

Buheh
že ak v Kyjeve je legitímna vláda demokraticky zvolená ľuďmi, potom na Kryme je stopercentná echt krymská domobrana, že krymskejšej ani niet, a po vojakoch RF tam niet ani pamiatky.
Norman
Úplne bez irónie: sú tam dobrovoľníci, neoficiálne zväzky, podobne ako na majdane, a konieckoncov podobne, ako Blackwater súkromníci - tí tiež nemajú rovnaké ozančenia, ako americká armáda a môžu operovať kdekoľvek, pričom si US vláda umýva ruky (pričom sú to takmer všetko vojaci len včera odíduci zo služby - často len dočasne, cielene, na Blackwater akciu). To všetko platí aj bez toho, aby som vládu v Kyjeve považoval za legitímnu. Nemôže byť legitímne niečo, čo je zvolené pod hľavňami samopalov.
vp
Otázka od amerických daňových platičov: Mr. Obama, prečo 5 miliárd dolárov určených na rozvoj demokracie na Ukrajine šlo na rozvoj patriotizmu v Rusku?
s1
Vtip je dobrý. S tých 5. mld dal časť (vraj iba 1 mil. USD) aj eBay zakladateľ Pierre Omidyar. Najskôr v 2012 spoločne s Dalajlamom onanuje nad ulievačkou daní zvanej Program to promote global peace a potom "investuje" peniaze do Oleha Rybachuka aby pre neho zaistil čosi s ukrajinskej rabovačky. eBay founder Pierre Omidyar contributes funds to Ukraine opposition groupshttp://www.hawaiinewsnow.com/story/24899848/omidyar-and-the-ukraine-unrest Teraz si už asi užíva skýtske sošky, nové kúsky zo svojej zbierky. http://nadhlad.com/comment/5900#comment-5900 Ani by som nepovedal, že majitelia US technospoločností si takto privyrábajú. Sledovať ich prepletenie s US vládou je zaujímavé. Napr, tento citát z dnešnej správy na Wertyzovi http://wertyzreport.com/2014/03/15/odhaleno-washington-post-kompromitova... S vlastníkem Amazonu Jeffem Bezosem a jeho akvizicí jménem Washington Post vztah mezi novinami a americkou zpravodajskou komunitou rozroste. Amazon podepsal dohodu v hodnotě 600 milionů dolarů se CIA o poskytování cloudových počítačových služeb. V budoucnu nebude moc NSA ani rozšiřovat vliv, aby našla zdoje úniku, začne se zabývat jen stejným „cloudem,“ aby zjistila, kdo mluvil nebo posílal emaily reportérům Washington Post. Kto maže ten jede
Norman
Nebyť toho, že novinári sú podliaci, nebol by Snowden vypátraný, nemusel by utiecť (a zobrať so sebou ďalšie veci). Tak sa systému (aspoň čiastočne) negatívne pláca to, že neudržuje vnútornú etiku. Karma.  
Norman
Nie som si istý tým, či by sionisti Šebej a Duleba a iní bojovať nešli. Presnejšie povedané, nie som si istý tým, že by si ich vojna rýchlo nenašla.
--- nepodpísaný ---
ak chcu zabezpecit bezpecnost lodi musia mat moznost ist do okruhu min. 20-30 mozno 50km. ved uz moderny "prak" trafi na vzdialenost 50km
Ema

Vyzerá to tak, že skýtsky poklad nesmiernej hodnoty z ukrajinského muzeálneho depozitu je naozaj fuč. Jeho krádež a odvoz z Ukrajiny do USA organizoval samotný takzvaný premiér, astenický bezcharakterný špinavec Jaceňjuk.

Poklad vraj už Američania vyplatili piatimi miliardami dolárov, ktoré vložili do organizovania násilného prevratu v Kyjeve.

Ukrajincom zostali "umelecké hologramy" zlatých skýtskych artefaktov. Je to priam symbolické. O skutočné hodnoty prichádzajú, zostávajú im cetky vytvárajúce zdanie reality.

Náhodný okoloidúci
Možno si spomínaš, Emka, že Krolik sám sebe predpovedal, že bude najnenávidenejším premiérom v ukrajinskej histórii. Usilovne na tom pracuje. A popri tom si zabezpečuje azyl za veľkou mlákou alebo v Levante.
s1
mi pripomína záver Banderovho osudu: Smrť V roku 1953 na pôde OSN žiadal Sovietsky zväz neúspešne jeho vydanie. V roku 1953 sa Bandera pre opozíciu vo vlastných radoch hodlal vzdať funkcie, no bol opätovne zvolený za hlavu OUN. Neskôr žil v exile v Mníchove v Západnom Nemecku. 15. októbra 1959 bol zavraždený agentom KGB Bogdanom Stašinským pomocou kyanidu.
Ema
zmiznúť do azylu. Podľa debát na ukrajinských stránkach ho chcú - aj za krádež skýtskeho pokladu - nie, nie obesiť, ale doraziť. Kladivom. Po tom, čo Ukrajinci napredvádzali na majdane, sa mu to môže jedného pekného, nie príliš vzdialeného dňa pritrafiť. Každopádne lúpežné hordy už skýtsky poklad na Ukrajinu sotva vydajú.   Mimochodom, veľká rabovačka na Ukrajine a odvlákanie cenností do Jew Yorku svedčia o tom, že trasľavý zmrd Jaceňjuk a comp. počítajú s tým, že armáda RF sa zastaví až v Kyjeve.
Náhodný okoloidúci
Neviem kam to mám dať, tak to dám sem, ak sa to sem nehodí, tak sa to môže presunúť.   http://politobzor.net/show-8035-yaponcy-o-russkih.html   Японцы о русских Русские не любят работать. Работают они только с девяти утра до пяти вечера, а отпуск у них длится аж четыре недели. В промежутках между отпусками русские уходят в отпуска по болезни. Если у русского насморк или поднялась температура, то на работу он не пойдёт и возьмёт трёхдневный отпуск по болезни, который предприятие ещё и обязано оплатить. Более того, по беременности и родам русским предоставляется отпуск в несколько лет, и этим отпуском многие женщины бессовестно злоупотребляют, рожая одного ребёнка за другим. В этом им потворствует руководство страны – за рождение второго ребёнка женщине дают 123 тысячи йен. Для России это большие деньги, потому что там всё дёшево. В автобусе, например, можно проехать за 50 йен (16,7 руб. – Ред). В автобусах люди сидят молча. Даже когда он очень полон, люди всё равно друг с другом не разговаривают. Более того, входя в автобус, русские не здороваются с уже сидящими там пассажирами. Зато если в автобус входит пожилая женщина, ей тут же приветливо кланяются и предлагают сидячее место. Особенно дёшевы в России арбузы. Поэтому русские покупают арбуз целиком и режут его дома сами. (Арбуз в Японии стоит 3000 йен, то есть, 1000 рублей за килограмм – Ред.). Если так дела пойдут дальше, то русских скоро станет много, как китайцев.Русские едят много мяса, а также любят сахар, масло, хлеб и картофель. Рыбу же русские совершенно не любят – в магазинах её даже не продают. Поэтому немногочисленные любители рыбы покупают её на рынке. Вероятно, рыбу русским заменяет икра. Благодаря такой еде, русские крупнее японцев и очень сильны физически. Русские любят сладкое. Сахар они даже подмешивают в чай. Сладкое дают не только девочкам, но и мальчикам, и потом даже взрослые мужчины могут есть пирожные. При этом мальчик или мужчина, который ест сладкое, ничуть не считается в России женоподобным. Виноград и яблоки русские едят неочищенными. Бананы, правда, они очищают. Русская национальная еда это борщ. Готовят его из мяса и свеклы и подают с жареным хлебом. При изготовлении борща не используются химические красители, а малиновый цвет ему придаёт свекла, которая произрастает в южных регионах России, где нет вечной мерзлоты.  Борщ любят не только русские, но и медведи. Поэтому полиция запрещает на ночь оставлять борщ на улице, чтобы его запах не привлекал медведей из ближайшего леса. Медведей русские вообще не боятся, и могут прогнать их со двора одной лишь палкой. Отловленные в детстве медведи легко приручаются, и некоторые русские держат их вместо собак. Но по городу их можно водить только в намордниках. С медведем без намордника в автобус не пустят. Русские обладают огромными ресурсами полезных ископаемых, но делиться ими с соседними странами она отказывается, считая, что Сибирь, захваченная ими в XVII веке, принадлежит им безраздельно. В нефтегазовый сектор иностранных совладельцев русские вообще не допускают. Русское письмо не имеет ничего общего с ни с японским, ни с китайским и внешне напоминает американское. Но даже американцы не понимают то, что написано по-русски. Русские не любят строить дороги. Дорог в России мало, а в Сибири есть целые префектуры, где дорог нет вообще, и по ним ездят на гусеничных вездеходах. Русские бы и рады построить дороги, но в этом им мешает вечная мерзлота, ведь климат в России даже холоднее, чем на Хоккайдо. Зато благодаря вечной мерзлоте, в России не бывает землетрясений – земля настолько скована морозом, что не может трястись. Русские не любят светофоров. Поэтому они у них только в городах. За городом же люди переходят дорогу где попало, и если такого пешехода задавят, виноват будет водитель. Несмотря на то, что земли в России очень много, русские всё равно зачем-то строят многоэтажные дома. В результате, Москва перенаселена как Токио, а за пределами Москвы раскинулась заснеженная пустыня с редкими деревнями. Зато все дома у русских отапливаются, и несмотря на лютую стужу, в помещении тепло и можно находиться без верхней одежды. Русские хорошо говорят по-английски, но японского среди них почти никто не знает. Большинство русских крайне несдержанно. Если в ресторане заиграет музыка, они начинают танцевать, не стесняясь других посетителей. В ресторанах даже выделяют специальное место для танцев, чтобы вдруг захотевшие потанцевать, не мешали другим ужинать.Суши-баров в России больше, чем в самой Японии. У входа в суши-бар, как правило, стоит кореец, притворяющийся японцем. Он карикатурно кланяется, зазывая посетителей. Русские очень любят мангу и аниме, а Наруто более популярен в России, чем их собственный Чебу. 
Lubov
 Murko niekedy  by som si rada prečítala niečo také " Slovenskí o ruských ".Pohybujem sa v rusofilných kruhoch,takže všeobecný obraz ,názor nepoznám. Ale ako ilustráciu Vám sem dám peknú historku: Môj dobrý kamarát pracuje pre istú moskovskú firmu. Jeho 60 ročný šéf k nám chodí dokonca aj k zubárovi,asi je to lacnejšie. Chcel by na dôchodku občas prísťsem k nám,očarilo ho taká blbosť,čerešne v záhrade. Absolútne však rozmýšla  v inom merítku. Povedal ." Jurij ,kup mi dom tu na tejto ulici,alebo na Slovensku". Dlho sme sa na tom bavili
Prasiatko
Tak, H. Kissinger tvrdí, že po úspechu v Ukraine chcú západné štáty urobiť podobný prevrat aj v Moskve. :D:D. Nemôžem si kroch pomôcť musím sa smiať. I keby hovoril pravdu, o čom pochybujem, čo si myslia, že Putin je nekompetentný ako bol cár Mikuláš II.? :D Vladimír III. prípadných neomajdancov zvalcuje stovkou tankov, a hlavne, do RF nikto nemôže ilegálne prepašovať zbrane, tak ako sa to dá /dalo do Líbye, Sýrie či Ukrainy. Ostatne, kto mlčí, ten svedčí. Minulý rok kroch mi Tereza Spencerová zodpovedal všetky otázky s výnimkou jednej - tú prešla veľavravným mlčaním (bolo to po jej návrate so Sýrie). Napísalo som otázku, prečo Sýria nemala uzatvoretné a armádou strážené hranice ako každý správny štát napr. ČSR alebo ZSSR, MĽR atď. No, snáď sa hlavouni BAAS ponaučia na celý život. Zdroj Kissingerových slov je tu: http://www.svetkolemnas.info/novinky/zahranicni/824-henry-kissinger-proz...
vp
Na politickej šachovnici sa pohybujú regionálni, aj globálni hráči. Napríklad taký Zbyšek od Brezinských je regionálna figúra. Kissinger ovšem zastupuje Globálneho hráča. Preto je poučné ho počúvať. Ak  nahlas vyzvonil, že Západ sa cvičí na Ukrajine pred "ostrou" v Rusku, znamená, že Globálni hráči opúšťajú západný svet, nechajú ho padnúť a ako už viackrát predtým, dvíhajú kotvy a presúvajú sa inde. Nie je v ich záujme teraz rozbíjať Rusko. (Putin je tiež globálny politik, na opačnej strane šachovnice ako Kissinger, preto mnohí jeho kroky nechápu a prisudzujú mu mäkkosť a slabosť. Ale on hrá na posledný ťah. A že je dobrý šachista!)
vp
Je možné, že tzv. Západ, resp. regionálni hráči, sa o niečo pokúsi aj v Rusku, ovšem bez podpory "top manažmentu". Dopredu odsúdené na krach.
Norman
Určite sú tí, čo vidia menej a tí, čo vidia viac. Prečo myslíš, že Brezinsky je "regionálny"? Len sa pýtam, on je menej na očiach ako Kissinger, ale namudroval sa už dosť. Ale nehovorím, že nemáš pravdu. Ale iné chcem povedať: To, že Kissinger povedal pravdu o revolučnom útoku na Rusko neznamená, že to zámerne kamufloval a myslel opak, ani to nie, že sa preriekol. Proste to nepovažuje za tajomstvo - väčšina ľudí aj tak nepočúva. A kisingerovci sú arogantní, oni nepotrebujú všetko tajiť. Za druhé - opustiť Ameriku? A kam by išli? Veď to nie je len tak. Ich osud je spojený s Amerikou, tam majú silu, bez ktorej sú nahraní.
vp
Nezjedol som múdrosť sveta, ale podľa vyjadrení a kníh Zbygnieva mi tak vychádza, že je to síce šachista, ale hrá za Anglosaský svet. Top jelitá nedelia svet na náš a ich. Snažia sa ho ovládnuť celý. A áno, sú nahraní, čiastočne. Pochopili skôr ako ktokoľvek iný, kam speje "demokracia" amerického typu. Kufre už majú odvezené, aspoň tá časť z nich, čo bola v júesej. Odvtedy v Amerike prebieha riadená demolácia. A kam sa vybrali? Obávam sa, že to zistí až generácia po nás. Typujem Rusko alebo Čínu.
Norman
Ale to by tam museli mať moc.
vp
Ver mi, že na tom usilovne pracujú. Zatiaľ ovládajú tých, čo majú peniaze. V doterajšom systéme to stačí. Ovšem systém končí s dychom....
Norman
hlavne verím, že sociálne inžinierstvo je ich parketa. Preto sa pýtam, aké nejaké konkrétnejšie myšlienky si niekde zachytil. Jasne, že je to na dlhšiu debatu, ale veď času dosť.  
Le Bleu
Presne tú istú otázku si dávno kladiem sám sebe (ale nie nahlas, lebo nechcem byť za hlupáka - čojaviem, možno je to v miestnych podmienkach nereálne): je to také ťažké že až nemožné riadne uzavrieť sýrske hranice a nepustiť dnu nikoho, kto sa mi nepáči? A s tými, ktorí sú už tam.. sa vysporiadať? Nie púšťať si tam nekonečný príval nadopovaných (či už islamom alebo hocičím iným) hrdlorezov, ľudský odpad, ktorý permanentne púšťa žilou pôvodne pokojne si žijúcej krajine.
Náhodný okoloidúci
Na referende o pripojení Krymu k Ruskej federácii / jeho zotrvaní v rámci Ukrajiny sa zúčastnilo 80% oprávnených voličov, z toho 95,5% hlasovalo za pripojenie k RF a 4,5% za zotrvanie v Ukrajine. http://slovak.ruvr.ru/news/2014_03_16/Na-Kryme-sa-skoncilo-referendum-o-...   Citát z Wiki: Na Krymskom polostrove žilo v roku 2007 podľa sčítania 2 005 127 obyvateľov. Z toho približne 58% sa hlási k ruskej národnosti, 24% k ukrajinskej a 12% tvoria Krymskí Tatári. Žijú tu tiež Bielorusi (1,4%), Tatári, Arméni, Židia, Poliaci, Moldavci, Pontskí Gréci a iné národnosti.    Z porovnania výsledkov referenda s národnostným zložením obyvateľstva Krymu mi vychádza, že veľa krymských Ukrajincov aj Tatárov tiež hlasovalo za pripojenie Krymu k Rusku. Asi pochopili, že v RF im bude lepšie ako pod banderovským pro-USA / pro-EÚ režimom. Zjavne sú lepšie informovaní o tom, čo sa v skutočosti deje ako ostatní Ukrajinci.
Buheh
boli vreskotu, že všetci krymskí Ukrajinci a Tatári budú referendum ignorovať a budú do nohy proti pripojeniu k Rusku.
vp
Náhodný okoloidúci
Toto ma pobavilo :)    http://slovak.ruvr.ru/news/2014_03_23/Americka-vlada-bude-celit-otazke-o...   Zaželáme im teda veľa úspechov...