Buď otrok a poslúchaj bez odvrávania

Pápež ide na návštevu Slovenska, takže sa na vec treba pozrieť. 

V prvom rade je ťažká schiza v tom, že pápež je polovicou katolíkov nenávidený (a druhá ho ešte stále uznáva). To je neobvyklé - ale tak stáva sa.

Za druhé je tu otázka, či reálne náboženstvá židoidného typu (hovorí sa im "abrahámovské", ja viem), teda či náboženstvá židoidného typu môžu pomáhať v procese odporu voči globálnemu anglosionistickému režimu. A aj tu je odpoveď jasná - ako by mohli byť v naozajstnom rozpore so svojím rodičom? Nie, kresťania uznávajú svojich židovských pánov a budú pre nich drieť, lebo tak je to napísané (židmi v biblii).

Ešte stále by tu  ale bola možnosť, že kresťanstvo nejako implicitne zvyšuje u veriacich odvahu držať sa hodnôt a bojovať so zlom.  Ale je tomu tak? 

Väčšina slovenkej alternatívy o sbe vyhlasuje, že je kresťanská a že za boha sa nedajú ani zaočkovať, o rešpektovaní iných príkazov ani nehovoriac. Ale aká je realita? Má prísť ich Svätý otec a oni namiesto toho, aby si tento živý symbol viery nenechali ujsť, hromadne už teraz akceptujú, že teda z nariadenia vlády nezaočkovaní na stretnuie s ním ísť nemôžu - a teda nepôjdu. Môže byť vôbec väčší symbol submisivity ako toto? Za čo chcú takíto kresťania vôbec zápoliť, keď sa svojho najväčšieho symbolu zriekajú ako kedysi Peter Krista?

A možno práve v tom to je, že už ten "prvý pápež" sa podľa samotnej svätej knihy trikrát prejavil ako maximálny zbabelec - že teda slabosť a zbabelosť majú kresťania už explicitne vo svojej tradícii.

A táto poľutovaniahodná skupina sa chce prezentovať ako riešenie a cesta. Smutné. Beznádejné. 

 

 

Truhlík

Pápeži boli všelijakí.
Keď niekto generálne zastavil moslimskú inváziu do Európy tak to boli katolíci. Explicitne teda nie je zbabelosť a slabosť v ich krvi. Inak vedel o tom aj Adolf Hitler.

kali

To že bola Európanmi niekoľkokrát zastavená moslimská invázia nebolo vďaka katolikom ale napriek katolíkom. Už len z pohľadu goegrafického rozmiestnenia krajín zastúpených väčšinovým katolickym obyvateľstvom a královstvami (južasnké krajiny) logicky vyplýva, že invázia sa bude dotýkať ich bytostnej existencii lebo sú prvý na rane. A keď niekto vedie proti niekomu inváziu, je celkom pochopitelné, že sa ho potom snaží zastaviť, je to prirodzený pud sebazáchovy a netreba v tom hľadať výnimočnosť zrovna jeho frakcie vierovyznania.
Norman má ale aj v tomto pravdu, kresťanstvo, všeobecne je slabošské náboženstvo, ktoré Európanom vždy viac ruky zväzovalo, ako by ich posilňovalo. Tú kresťanskú morálku je dokonca vidieť aj pri tých najzaritejšich ateistoch. Každý kto čítal tú znôšku nezmyslov a priam detinských príbehov zvaných biblia to musí vedieť. Samovražedné a deštruktívne táraniny ako „nastav druhé líce“ a podobne slúžia len na zmrzačenie zdravého heroického európskeho ducha a tradícii. Je to len prostriedok na produkovanie poslušných otrokov bez známky odporu ktoré toto náboženstvo vykorení od základov či už jeho univerzalizmom alebo egalitárstvom. Nič viac len komunizmus staroveku, produkt hebrejského mozgu ktorý vždy špekuloval a špekuluje nad ideológiami ktoré mu zabezpečia ako čo najjednoduchšie parazitovať na tvorivej sile.

Roland Edvardsen

Nechcem sa teraz vŕtať v minulosti (minulosť zaiste pozná kopec odvážnych kresťanov), ale súčasná RKC jednoznačne slúži globálnemu molochovi a jej vierouka býva nejedenkrát používaná na zdôvodňovanie hnedoidnej invázie do Európy. Bergogliove postoje k multi-kulti a imigrácii sú zhodné s Antifou. Cirkevné učenie môže podporovať a aj často podporuje typické radikálne ľavičiarske pozície v otázkach rasy a imigrácie. A to nie je ani otázka nejakej poslednej doby. Nedávno som čítal dobrý článok o katolicizme a jeho politike. Napr. v 60-tych rokoch v USA magazín Triumph, magazín určený pre katolíckych konzervatívcov, oslavoval nastupujúcu "black power" v tom čase ako "nevyhnutnú reakciu proti bielemu rasizmu": https://counter-currents.com/2021/08/political-catholicism-reimagined-fo...

Jednoduchý, a pre všetkých tých zarytých "tisovských" kresťanov, fakt je, že RKC to pekne vyhovuje: zakazovať premnoženej Afrike pirule a kondómy a následne podporovať ich masívne preváženie do "bezbožnej" Európy, aby neubúdali ovečky a biznis šiel ďalej. Škoda slov k takejto "sile" a "nádeji", ako sa niektorí stále dušujú.

sandro

v globale je rkc teraz nastavena uplne zhovadilo a skutocne tak ako pises sluzi istym cielom, na tom sme sa uz zhodli. Ohladne jednej veci tu ale po sebe neustale strielame a neviem sa argumentacne trafit. Je to fakt, ktory vidim v tvojom prispevku ako jasny rozpor. ''Tisovsky krestan'' v principe nemoze uznavat aktualne smerovanie RKC a uz vobec nie papeza. Ved prave tato, aktualne slobodomurarmi prevzata organizacia krici, ze Tiso bol zlocinec. Viem, ze chapes co bol II.Vat.koncil. Pred nim, Pius XII nijako J.Tisa neriesil, napriek tomu, ze uz v tej dobe bol do toho tlaceny. npr. citujem wiki: Vatikánsky charge d`affaires na Slovensku Giuseppe Burzio napísal v roku 1944 pápežovi Piovi XII. o Jozefovi Tisovi: „Nenašiel som u prezidenta republiky ani stopu porozumenia, ani jediné slovo súcitu pre prenasledovaných Židov. Tiso vidí v Židoch príčinu všetkého zla a zásahy Nemcov proti Židom bráni ako vynútené najvyššou vojenskou nutnosťou.“

Roland Edvardsen

Ja som to dal do úvodzoviek - všeobecne som myslel tunajších katolíkov - nacionalistov. Naozaj sa mi veľmi nechce púšťať do tejto témy, lebo aj tak už bolo k tomu dávnejšie to najhlavnejšie povedané. 2. Vatikánsky koncil len potvrdil dlhodobejšie trendy a smerovanie, to za prvé. Druhá stránka veci je aj tá, či by bez neho nebola cirkev naopak ešte viac marginalizovaná, či aj nebol nevyhnutný na udržanie ako takého významu katolicizmu. Predsa len niektoré prístupy a dogmy pred koncilom, napr. o zatratení nekatolíkoch....jednoducho v 20. storočí sa s mnohým už operovať nedalo a zmeny a reformy boli v niečom potrebné. Nuž, dilemy katolíkov by som nechcel mať. :-)

Tak či onak, spoločnosť je dnes ovládaná politickou príslušnosťou, nie náboženskou. Ty budeš mať viac názorovo spoločného s "neznabohmi" z Nadhľadu, ako s nejakými slniečkovými bergoliovskými katolíkmi. A hlavne otázka imigrácie, hnedoidov, na tom sa bude lámať (politický) chlieb - a aj katolícke spoločenstvo v Európe.

Norman

Ja nie som "neznaboh", ani v takom nejakom humornom zmysle. napríklad polovicu kníh mám o rôznom celosvetovom duchovne, takže je to skôr môj hlavný smer, ako opačne. Pravda, ja za to nemôžem že bohov je ako maku a duchovno v politike je prevažne odpad.
Ja chápem veriacich ľudí, ba lepšie povedané chápem nevyhnutnosť mať svetonázor aj na metafyzické veci. A obraz "ateistu", ako sa vytvoril vo verejnom chápaní - ako primitíva držiaceho sa len pragmatizmu, niečo ako americký kovboj, to nie je moja identita. Ale hlavne to píšem o portáli - Nadhľad nie je ateistický :-) Naopak - kritizuje reálne církve preto, že je v nich duchovnosť úplne zdochnutá. Čiže nie z hľadiska ateistického, ale opačne, z hľadiska povedzme panteistického.

Truhlík

Teraz sa vedie útok nie z juhovýchodu ale zo severozápadu.
Tak si pozri ako bojujú nekatolíci. Či budú bojovať 800 rokov ako Reconquista alebo 300+ rokov ako Rusi.
Napíš či vydržia dlhšie ako Kosovo.

kali

Už sa žiaden útok nevedie, ten sa viedol pred 80 rokmi a Európa a jej ľud v ňom prehrali.

Truhlík

Neviem čo máš na mysli.
Ale už 110 rokov sa vedie vojna proti tomu aby sa spojili Nemecko a Rusko. Už z toho boli dve svetové a dve studené vojny . Keďže taká vojna sa nedá viesť naveky tak teraz sa hrá o to aby Nemci vymreli skôr.

nové