V Čechách sa vytvorila nová, explicitne "prozápadná" vláda

V Čechách vytvorili koaličnú dohodu a zrejme nič nestojí v ceste vytvoreniu novej vlády. Je to evidentne vláda typu dzurindovci.

Pre nás nemá zmysel rozoberať detaily (zacitujme napríklad "Vláda tiež chce stavať byty, cesty a vysokorýchlostné železnice a zároveň dať perspektívu mladým" - stále tie isté keci, ako za Gottwalda). Zaujalo ma ale ich vyjadrenie, že sa Česko posunie "ďalej na Západ, kam patrí".

Kam až sa chcú títo ľudia posúvať? Až do Reichu? :-) No, len či ich prijmú, nechcú tam mať bordel wie im tschechischen Dorf. Alebo do Francúzska s moslimskou občianskou vojnou? To azda nie, až takí negrofili nie sú. Oni asi myslia do USA, teda do režimu, založeného na bohatstve celého kontinentu - ktorý ale Česi nemajú a tak je pre nich tento systém naozaj nevhodný, škodlivý. Zvlášť, keď to pre Čechov znamená len funkcia vykorisťovanej kolónie. Ale holt - pozlátko konzumu českého oslíka stále láka, nedokáže odolať.

Fascinuje ma zotrvačnosť takýchto politických prehlásení. Ešte stále ta základná ideologická debilita. Predtým na Východ, teraz na Západ. Znelo by lepšie na Sever - ale tam je konkrétne Poľsko, tak to radšej vôbec nie.

Samozrejme, také prehlásenie je len anekdota, ktorá ale symbolizuje beznádejnosť tejto novej vlády, a beznádejnosť toho elektorátu, ktorý si toto vybral.
Ale na výber vlastne nemali. Vyskúšajú si znova nejaký čas budovanie skvelých kapitalistických zajtrajškov, aby zas zistili, že to nefunguje. Dopredu, levá ... čo hovorím, pravá, pravá!

nové