Chemické zbrane v Koblenzi

Británia a USA viedli počas druhej svetovej vojny chemické útoky. Je to kapitola, ktorá bola takmer absolútne vymazaná zo stránok histórie a vypláva na povrch iba výnimočne – tak, ako teraz, keď rekordne nízky stav vody doslovne vyplavil pred naše oči nevybuchnutú bombu z 2. svetovej vojny pri nemeckom Koblenzi.

Jedna bomba, no problem. Takých v Európe je. Napríklad v Pardubiciach objavili 130 (slovom stotridsať) nevybuchnutých bômb, priamo v rafinérii. Pochádzajú z čias jej bombardovania spojencami. Výbuch v rafinérii pri ich zneškodňovaní by iste neboli žiadne žarty. Napriek tomu sa evakuácia týkala cca 4 tisíc osôb.

Celkom ináč v Koblenzi. Áno, bomba bola veľká, 1.8 tony, ale s touto hmotnosťou iba jedna jediná. Evakuovať preto rádovo 50 tisíc ľudí, dve nemocnice, sedem starobincov aj väzenie? Takmer polovica mesta musela odísť. Ale možno dôvod je práve to, že veľká bomba bola síce jediná, ale problematických objektov bolo viac - nejaký jeden či dva kontajnery "chemickej látky" – správy o ich počte a veľkosti sa líšia.

Samozrejme, všetky masmédia tvrdia, že chemikália je nevinná. Veď naši vojaci nepoužívali chemické zbrane.

Nie?

Nuž, až na to, že britsko-americkí žoldnieri boli prichytení s gaťami dole pri čine, a je nepochybné, že používali  jedovatý plyn yperit (vulgo mustard gas). Používali ho – pretože manipulovať so zbraňou, doviesť ju na bojisko, to je explicitné používanie danej zbrane.

Spýtam sa vás: viete o incidente, kde sa tajomstvo prevalilo?taliansko

Nie, neviete. Snáď 99 % populácie nepočulo o prípade Bari. A ak aj niečo o ňom vedia, tak len vo vykastrovanej a cenzurovanej forme (wiki). Verejnosť nevie o lodiach, ktoré v prísnom utajení privážali bojové chemické látky do Európy. Keď bola v decembri 1943 jedna taká loď zasiahnutá v prístave Bari, opäť sa verejnosť ani miestni lekári nedozvedeli, čo z nej uniklo. A tak sa nič nedialo – lebo yperit je zmyslovo nezistiteľný plyn – až kým stovky civilov nezačali umierať. Armáda domácim doktorom ani vtedy nepovedala, čo za plyn to bol a ako azda majú postupovať. Snažila sa to celé utajiť – ale priamych svedkov bolo priveľa. 

Odtajnenie formálne skončilo v roku 1959. Ale až v roku 1986 (!!!) britská vláda oficiálne priznala, že talianski civilisti boli vystavení  bojovému plynu. To im to trvalo – za ten čas v totalitnom Rusku odhalili nielen zločiny Stalina, ale celý sovietsky blok sa pod glasnosťou rozpadol. Ale chcieť glasnosť od židokresťana je asi zbytočné. Koľko tajomstiev o svetovej vojne a plynoch v nich používaných je dodnes zakázané čo len naznačiť, vypovedať?

Jedna z lodí mala vraj na palube 100 ton yperitu.  Dodnes sa ale nevie, koľko obetí si to vyžiadalo, zvlášť medzi civilnou populáciou. Cenzurované  – i keď každá cenzúra má dierky – armáda aktívne urobila pitvu na 53 telách. Toľká príležitosť, sledovať účinky takpovediac v reále, to si nenechali naši spojenci vziať. Len ide o to, koľko promile z obetí to bolo?

Nerešpektovali zákony medzinárodné, ani zákony ľudskosti.

Zlé zlé nacistické svine. Och, pardon, čo to píšem, naopak, dobrí dobrí demokratickí osloboditelia.

Veď aj tá loď, ktorá doviezla stovky ton jedovatých látok, bola typu Liberty ship.

 

 

 

 Len malá kážka následkov použitia yperitu z 1. svetovej vojny:

ukážka následkov yperitu

 

mengus

Pouzivanie chemickych  zbrani bolo zakazane Zenevskym protokolom v roku 1925, v platnosti od roku 1928

http://www.un.org/disarmament/WMD/Bio/1925GenevaProtocol.shtml

Napriek tomu Americania dovazali do Europy mnozstvo chemickych zbrani, aby bojovy plyn pouzili na Nemecko spolu s bombovym holokaustom nemeckych miest.

Tam niekde treba hladat vznik propagandistickeho mytu o plyne, udajne pouzitom niekym inym proti niekomu inemu v inom kontexte.

Vitaz hodil svoje zlociny na porazeneho. Ohnove peklo aj pouzitie jedovateho plynu, ktorymi likvidoval nemeckych civilistov.

Ked sa raz Europa dozvie o svojej historii od roku 1933 skutocnu pravdu, bude sokovana.

Ataman

Yperit dodany Americanmi pouzil aj Saddam  Hussein, ked napadol Iran. Vtedy bol ich najvacsim kamaratom.

USA dodavali v 80. rokoch zakazane zbrane irackemu despotovi, aby ich pouzival proti Irancom. V roku 2003 potom tieto americke zvery panicky hladali, kde je ulozeny zvysok yperitu, ktory Saddam nepouzil.

Bolo by treba urobit vystavu z nasledkov chemickych zbrani na ludoch a poslat na nu vsetky decka zo skol. To je najlepsi liek proti vojnovym stvacom.

nové