Cirkus v Republike

To, že na Slovensku stále ešte nemajú ľudové strany  dosť rozumu na normálnu medziľudskú politiku, to po ich ťažkých chybách a rozkole dokazuje teraz aj konflikt Peter Marček versus vedenie Republiky.

Je to cirkus na úrovni OĽaNO a psychoša Matoviča. No áno, Marček má svoj politický profil, ktorý je výrazne naviazaný na Rusko - ale taký ho mal vždy, teda aj vtedy, keď sa Uhrík s Mazurekom nechali nalákať na jeho voľnú stranu. Áno, vtedy ešte nebol tak otvorený konflikt na Ukrajine a Rusko nebolo tak jedovaté - a tak bol zrejme Marček prijateľný. Ale jedno pravidlo chlapa hovorí, že svojho druha podržím nielen vtedy, keď sa mu darí, ale najmä vtedy, keď po ňom idú.
 
Pôsobí to naozaj ako podlosť, a zrejme to podlosť aj je, keď vedenie Republiky pôsobí ako úbohá Naďova pobočka a dištancuje sa od nejakého "proruského" člena vedenia. A na imidži podlosti sa ešte žiadne dôstojné politické hnutie nyvybudovalo. Republikáni by mohli poznať slovo "česť".
 
A je tu aj viac praktický rozmer tohto konfliktu: Marček bol jeden z mála ľudí reprezentujúcich Republiku, ktorý nehučal ako bulo, netrpel mániou, že je kulturista, ale pôsobil ako človek, čo sa vyzná a má slušné spôsoby. Oni nechápu, že takých potrebuje každá strana na Slovensku? A čo si myslia, že trojica priam fašizoidných stereotypov Mazurek-Suja-Ďurica je to, čo národu chýba? Tak to sa hlboko mýlia, lebo proces mal ísť práve naopak, a túto trojicu radšej nemali moc vyťahovať na svetlo.
Príliš veľa kotleboviny si nesú títo nasteroidovaní, ale už starí ujcovia, čo si stále myslia, že sú niekde na ulici. Tak veľmi vyhlasovali, že sa zmenia, len nech ich mešťania zoberú medzi seba - ale proste to nevedia, nemajú na to. Tak zas, ako u kotlebovcov, vyhadzujú nepohodlných. A ešte takýmto cirkusovým spôsobom. A v tejto dobe.
 
Nuž, úroveň politiky na Slovensku. 
Ale čo, ak onedlho budú ľudia s kontaktami na Rusko ešte veľmi, veľmi žiadaní? Ach, že sa pýtam, takto oni neuvažujú, ich "členská základňa" chcela, tak im splnili želanie. Keď im táto nabudúce prikáže, aby si Mazurek urezal jazyk, tak to zrejme tiež urobia. Hm, i keď to nie je až taký zlý nápad, aspoň polovicu. 
 

nové