Čistky v rezorte vnútra isté

Po tom, ako Igor Matovič vyhlásil, že boli "príliš milosrdní", dnes došlo už k prvým explicitným vyjadreniam. Začal to poslanec Lukáš Kyselica (OĽaNO) v relácii RTVS Sobotné Dialógy.

kyselica

Lukáš Kyselica, ktorý vyšetroval a vyšetroval ... a vyšetroval kauzu Gorila, a nič nevyšetril, ktorý bol vyhodený z postu štátneho tajomníka ministerstva vnútra preto, že pôsobil aj vo vojenskej tajnej službe. Vtedy sa k nemu kriticky vyjadril aj bývalý prezident PZ Lučanský, ktorý bol neskôr zavretý a nájdený klinicky mŕtvy vo svojej cele.
Teraz Kyselica, tento nedôveryhodný človek, zrejme plný ukrivdenia a túžby po pomste vyhlásil, že "Nastal čas na väčšie personálne zmeny v rezorte vnútra". Našlo OĽANO svojho čističa? Alebo si krvavé ruky bude musieť zas paprať sama ministerka Kolíková, zvaná Vrahyňa?

Kyselica dodal, že jedným z riešení aktuálnej situácie v bezpečnostných zložkách bude návrh na rekodifikáciu Trestného poriadku. Prosím, uvedomme si to - táto zgerba, doslovne nenávidiaca slovenský ľud a jeho politikov, chce teraz narýchlo prerobiť a teda pohnojiť aj Trestný poriadok. Slovensko sa naozaj prepadne do neoboľševickej anarchie.

A ďalej Kyselica rozvádzal, ako OĽANO po voľbách vraj rešpektovalo akýsi stav veci v Policajnom zbore. Ale: "OĽANO to rešpektovalo a nerobili sa čistky na vrcholových pozíciách, ktoré každý očakával, že sa po nástupe urobia. A ako vidíme, nastal čas".
"Keď máte presadzovať politickú moc, je prirodzené, že keď ste zodpovední za nejaký rezort, máte mať právo si najbližších ľudí do jednotlivých štruktúr menovať,“ vyhlásil s tým, že policajného prezidenta by si mal vyberať minister vnútra.
Ergo - bude sa vyhadzovať, a zmenia sa možno mechanizmy voľby prezidenta PZ, ale aj generálneho prokurátora. Zrejme iba morálne zábrany by Lipšicovu bandu zastavili od najhoršieho - ale tie nemajú žiadne. A poháňa ich naozaj strach pred tým, aké dôkazy už policajná inšpekcia získala a že Lipšicovi, Mikulcovi a zrejme aj iným hrozí priama basa na základe konkrétnych ich činov a jasných dôkazov.
Pripomeňme, že od pondelka má "osem hodín denne" pracovať "previerková" komisia, ktorá zrejme preverí každého na ministerstve vnútra - vyhovuje daný človek Lipšicovi, alebo nie? Človek by neveril, ako rýchlo sa história dokáže opakovať (viď previerky po roku 1968).

Kolíkova sa vyjadrila, že bude "novo kreovaná inštitúcia" policajnej inšpekcie, teda je možné, že doterajšiu inšpekciu zrušia ako celok, a vytvoria niečo úplne nové. Teda postup, ktorý by nefungoval, aj keby mali najlepšie zámery - ale oni ich majú najhoršie, takže výsledok bude katastrofálny.
Ale Lipšicova banda je schopná hneď tento týždeň Inšpekciu polície zrušiť, a všetky jej prípady a dôkazy dať pod špeciálnu prokuratúru, pod Lipšica. To sú schopní drzo spraviť, pretože verejná mienka ich už dávno nezaujíma. A okrem toho, banda bratislavských a iných kaviarenských idiotov ich aj tak bude voliť. A zvyšok bude zbabelo držať hubu a krok - ako za minulej totality, tak aj teraz a naveky vekov, amen. 


https://dennik-dnes.sk/2020/07/29/neuverite-co-povedal-lucansky-na-adres...
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/601073-nastal-cas-na-vacsie-perso...

nové