Covidová pandémia na Slovensku stále neprestáva

Covid možno prestáva vo svete, ale nie na Slovensku. Napriek slabšej verzii omikron, na Slovensku stále denne zomiera vyše 30 ľudí na covid. To je ako v prvej vlne na vrchole, v podstate druhá vlna neustáva.

Ale štát sa nestará. Prioritou našich pánov je Ukrajina a ich migrnti. Ale aj keby sa vláda viac zaujímala o priebeh covidu, nič by nerobila - lebo ich zaujíma len to, či nie sú nemocnice preplnené, nie samotné smrteľné a iné následky pandémie. Takže nemocnice to zvládajú, je tam "len" okolo 2500 ľudí, aj vďaka tomu "len", lebo dennodenne desiatky umrú. Ale nehrozí preplnenie, tak je vláda spokojná. Okrem toho - musela by priznať, že vakcína od firmy Pfizer nefunguje - a to naozaj nemôže.

Žiaľ, kvôli hlúposti opozície ale aj ľudovej alternatívy sa rozšíril postoj, že covid je slabučká chrípôčka, takže teraz je aj táto strana v koncoch s argumentáciou. A nechcú si priznať, že sa mýlili. Preto teraz nemôžu vytknúť vláde, že v covide už nič nerobí a necháva bezmocných starších ľudí ešte aj teraz predčasne zomierať. Proste nemôžu, lebo doteraz vládu kritizovali, že robí v covide naopak príliš veľa. Tak sa stále prejavuje hlúposť ľudovej alternatíívy a hystéria v predošlom období ako hrubý tragický omyl.

Žiaľ, Hlavné správy už tento svoj ťažký omyl napraviť nemôžu, doplatili aj na svoj druhý omyl naivity a snahy o kolaboráciu s režimom. Ale možno by sa teraz kresťansky radovali, že pacienti síce umierajú, ale problém bol vyhlásený za nejestvujúci. 

No, hlavne že moderátori a politici majú v televízii, na obrazovke, stále rúška. To už asi zostane, nemusia sa tak pred divákmi moc pretvarovať pri svojich drzých klamstvách.

 

 

 

 
buko

neviem odkial mas tych vyse 30 umrti na covid denne.
Ja som nasiel tieto cisla:
Januárový počet zomretých bol podľa ŠÚ SR najmenší od septembra 2021, a to aj napriek stúpajúcej vlne omikronu. Hodnoty sú podobné ako pred nástupom pandémie a situácia v počte zomretých sa tak podľa ústavu začína stabilizovať. "Na Slovensku zomrelo v januári 2022 o vyše 2-tisíc ľudí menej ako v predchádzajúcich dvoch mesiacoch a o 41 percent menej ako pred rokom. Aktuálny januárový počet zomretých je už len o 203 osôb vyšší, ako bol priemerne v rovnakom mesiaci v rokoch pred vypuknutím pandémie," uviedla riaditeľka odboru štatistiky obyvateľstva ŠÚ SR Zuzana Podmanická.

A ano, covid uz nikoho nezaujima. ved uz aj SME odstranilo svoj denny "covidreport" z hlavnej stranky.

Norman

tam sa to takto pohybuje každý deň vyše 30 a 40. Je to menej, ako pred rokom, ale aj tak je to v úmrtiach stále vysoké číslo. https://spravy.pravda.sk/stranka/9274-grafy-covid-19/#covid-cisla

 

Áno, všetci veríme, že príroda to nakoniec uhrá, ja som tu napísal už kedysi pred dvoma mesiacmi, že covid skončil - ale aj tak či práve preto, je takýto ľahostajný a pokafraný koniec proste nedôstojný.

Napriek posratej Ukrajine.

A, samozrejme, ani náhodou sa nestane, že by niekto spravil neutrálnu analýzu a zhodnotnie celého Covidu. Je vidno, že akivistom, ak už nie je možno dosiahnuť lacnú popularitu,  frflanie davov, tak im nejde ani trocha seriozne a dôkazy pokafrania očkovania zo strany farmako firiem, o ťažké krádeže pri testovaní a o podobné podstatnejšie veci.

 

Vybral som ten obrázok - ten posledný žltý zub, v podstate celý v marci 2022, svedčí, že došlo k nejakému pozdvihnutiu. Je to zrejme v dôsledku toho, že ľudia naozaj všetkú určitú ostražitosť stratili. Ten pád úmrtí, čo mal max v decembri 2021 a potom sa začal zmenšovať, sa proste vo februári evidentne zastavil a urobil ďalší zbytočný hop. A ani nie je isté, či rýchlo znova padne k lepšiemu.

slaven1

"V dobach cenzury by oficiálním médiím věřil leda blbec."

Ifka

Pokud se naši politici nestarají o naše životy, aby vydělali na očku covid , nezajímají je ani ukrajinské životy. Ta priorita migrantů je falešná a politicky účelová do budoucna.
Ale pokud popudíte civilisty a vybavíte je zbraněmi, nakonec tyto lidi obětujete, protože nemají proti profesionální armádě šanci. Pro mě jsou tito váleční štváči, kteří posílají, hecují civilisty z mimoukraj území do bitvy, váleční zločinci, kteří musí být souzeni

Zítra, ve čtvrtek v 9 hodin , se v německém Bundestagu zasedne s výraznějším obsazením: ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj promluví (prostřednictvím živého videa) k poslancům
Melnyk a Zelenskyj kladou stále větší požadavky jak na EU, tak na NATO. V Libyi jsme se dozvěděli, co vlastně znamená „bezletová zóna“ pro NATO: neomezené kobercové bombardování. Co by nastalo v tomto případě?

Neutralita, jakou Švýcarsko „žije“ dlouhou dobu, by byla pro Ukrajinu tou nejlepší cestou? Jde to?
V německých diskusích stále častěji zaznívají tyto komenty, že:...
Německo musí vystoupit z NATO. Pouze neutralita zajišťuje přežití našich lidí. Bez NATO můžeme iniciovat pás neblokových států od Baltského moře po Černé moře – v míru s Amerikou a Ruskem....a nebo:
Pokud existuje poučení z historie, pak toto: Němci a Rusové se už nikdy nesmí nechat postavit proti sobě.
Názorově se hodně obrací k této cestě, není tam v diskusích to válečné bití se v prsa a hr amatérsky na profi armádu a nechat se zavlést do konfliku.
Nezbývá , než počkat co se bude dít u kormidla a čas nám ukáže. Koneckonců kašpárci mají na to mandát a určitě i iinsrukce. Vůbec jim nezavídím. V této fázy nelze nic jiného, než snažit se to přežit v rámci svoji rodiny.
Dávno už asi neplatí, že stát má chránit apriori svoje občany, pak uzemí, aby nedošlo k trvalejšímu obsazení a zdroje pro svoje občany. Solidaritu jiným zvažovat v tomto duchu. Co zbyde.
PS jak je to se doktrínou Steel Rose a NATO ? Je to přijato v případě konfliktu? Určitě existuje pláni v případě konfliktu. To by byl konec..

Sinuhe

Tento článok si rozhodne nedajte ujsť: https://dfens-cz.com/pekova-vs-stat-10/

Ifka

Zajimavá diskuse staršího data , na téma doktrína Steel Rose - https://upramene.cz/forum/viewtopic.php?t=4634&start=45&sid=edb8eb48ac52...

nové