Cudzí ľudia

Skurvení nemeckí fašisti spáchali dobrý skutok. Nedajme sa zmýliť. Neurobili to z humánnych pohnútok, ale preto, aby z obetí svojho skutku mohli neskôr uvariť mydlo.

Tu o tom píšu

Sinuhe

k citovanému článku. Vyberám:
Stalo sa to v Nemecku. Tam žijú Sýrčania a cudzí ľudia.

alebo:
Juncker by mal zakazat rieky v europe a zakaz zachranovat cudzimi ludmi. Zachranovat ludi by mali len ludia necudzi.

Tak by ma zaujimalo, kde boli rodicia tych deti.
Nepripada mi normalne nechat v cudzej krajine deti pri rieke bez dozoru. (pozn. Sinuhe: ani mne ...)

nadpis mal znieť: "cudzí ľudia v nemecku/bavorsku vytiahli z rieky naše, sýrske topiace sa deti. Veď ich sem pozvala cudzia merkelbaba, tak čo? Sú tu doma. Nie ako tí cudzí vyťahovači

no, celkom fajn diskusia. aj čitatelia SME už precitajú a nadávajú sa oblbnúť novojazykom (newspeakom).

rosa

koho konkretne podtym TASR hladat?

Sinuhe

zdrojom smetiarskych výplodov je hlúposť, obmedzenosť, neschopnosť a z nej vyplývajúca nenávisť k ľudstvu.

rosa

ale mna by zaujimalo komu tu hlupost, obmedzenost a nenavist prilepit na celo. Je za tym , ako za vsetkum jeden konkretny clovek, kory ma niest zodpovednost. Jeho meno by ma zaujimalo. Som taka neskromna?

lecce

povodny clanok je asi tu, je tam i kratka diskusia,

http://www.abendzeitung-muenchen.de/inhalt.sie-konnten-nicht-schwimmen-w...

tak napis do tej diskusie, ze slovenske tasr a nasledne sme.sk prebrali clanok a dali mu tento nadpis..

pre smesefredaktorku je cudzi clovek Alexander Schoßmann (45)

http://www.merkur.de/lokales/wolfratshausen/wolfratshausen-ort29708/flue...

Ema

organizovať kurz. V tomto majú typický socialistický prístup. Niečo nefunguje? Zorganizujeme to. Blízkovýchodné saranče v Nemecku nevedia plávať? Hop, už aj je tu kurz plávania. Blízkovýchodné saranče v Nemecku znásilňujú? Hop, už aj je tu kurz konsenzuálnej trtkačky. Atakďalej... až do momentu, kedy systém prestane stíhať organizovať, roztrasie sa a rozpadne.

rosa

Preco mi nefunguje moje predosle prihlasovacie meno "Rosemary"?
2, Ema, ty pis knihy. mas obrovsky talent. Uzasne dobre sa citas. Klobuk dolu.

Nerozmyslate nad tym, ze by bolo dobre zalozit nejaku "mimovladku". kktora by sledovala clanky novinarov a brala ich na zodpovednost za taketo titulky?
Myslim to uplne vazne. Toto by malo byt trestne.

Ema

1. Nezabudla si heslo?
2. Hej, stala som sa v písaní profesionálkou. Už dokážem dať sem bez mihnutia oka hocijakú blbosť. Čas napísať v tomto duchu nejakú knihu. Našťastie nemám čas.

Dobrý nápad, s tou neziskovkou. Budeme posielať mediálnym politrukom maily "Človeče, vy sa nehanbíte? Hanbite sa!" a zmeníme tak hnilý systém od piky. Ale nebolo by od veci pripomenúť im, že po vojne šéfredaktora nemeckého Stuermera obesili. Dôvod, prečo k tomu došlo, súčasní mediálni politruci napĺňajú vrchovatou mierou.

Lenže ja nie som aktivistka. Pokojne nechám veľké Tao, nech koná svoje prirodzené dielo.
Že sa tento podvodnícky neľudský nedôstojný systém v Európe zrúti pod ťarchou vlastnej hniloby, je už jasné aj tým, čo sú platení za šírenie propagandy o jeho nedotknuteľnosti a večnosti. Len - zhodne so svojimi socialistickými predchodcami - v záverečnej fáze tohto cirkusu tvrdia, že to nie systém je zlý, ale ľudia sú kokoti. Rúca sa to však tak rýchlo, že napríklad v Nemecku nestihnú týchto kokockých obyvateľov včas vymeniť za hnedú masu, vďačnú systému za bujaré benefity.

Mimochodom, toto je celkom zábavný text o zlých východoeurópanoch, ktorí berú prácu Pakistancom

http://zpravy.idnes.cz/nekteri-pristehovalci-hlasovali-pro-brexit-fz4-/z...

Náhodný okoloidúci

Tieto štyri vety dokonale vystihujú podstatu článku:
„Asiaty žijící ve Spojeném království zahltil strach z Východoevropanů. Jeden britský Pákistánec mi těsně před referendem řekl, že Evropané bývají větší profesionálové a lepší dělníci. Lidé s asijskými kořeny se s nimi v jeho očích nemohou rovnat. Proto by měli hlasovat pro vystoupení z EU, aby se jich zbavili,“ píše Bari v komentáři pro pákistánský deník The Express Tribune.

A čo sa týka Tvojho literárneho talentu, Ema, je nesporný. Inak vo všeobecnosti sa mi nepáči používanie vulgarizmov a sám sa im vyhýbam, a to dokonca aj v robote medzi chlapmi, ale Ty ich vo svojich textoch dokážeš použiť tak čarovne, že mi hrozí oprskanie monitora :D

Ema

v našom pracovnom kolektíve. V tomto sa u mňa bezosporu prejavil istý talent pri ich výbere a použití. Je to talent definitívne jediný. Dávam to tu písomne, pečiatka, podpis.

rosa

S ludmi sa jedna ako s dobytkom.

Nigel prehlasil, ze odstupuje a chce sa venovat viac osobnemu zivotu :o)
Britania vystupuje z EU, ale ostatne staty sa zomknu este pevnejsie. Obyvatel Europy straca svoju identitu, Europa sa stane masou hoven. jednou velkou latrinou.
Paneboze, ty to vidis.

Norman

že by Európa bola ako Amerika?

rosa

Uz len z historickeho hladiska ti musi byt jasne, ze Amerika a Europa nie su rovnake entity.
Nehraj sa blbeho.

rosa

ak by Europa mala byt ako Amerika, tak by bolo dobre.
Dokonca, keby bola centralizovana moc, tak korupcia by bola zakonite nizsia, co by tiez bolo dobre. Vlastne ano, je to dobry napad.

Náhodný okoloidúci

Uvedomuješ si, Rózika, že v centralizovanej Európskej múmii by nás čakal osud Indiánov? A o znížení korupcie vďaka centralizácii snívaj ďalej, ale aj tvrdím, že tá by bola ešte viac odtrhnutá od reality ako terajšia e-komisia a ešte viac prehnitá. Ak sa nejaká štruktúra zabetónuje, stáva sa polobohom a to by bola pre bežný pracujúci pospolitý ľud katastrofa.

rosa

nepochopil si moj sarkazmus.

Náhodný okoloidúci

Ešteže tak, už som sa zľakol, že to myslíš vážne :D

Ema

Až toľko šikovných mladých arabských mužov, ktorí sa po stotisícoch narvali minulý rok do Nemecka, zamestnali korporácie. Z toho 50 zamestnala Deutsche Post v oddeleniach vykládky balíkov.
A čo urobí fúzatý hajzel Zetsche, ktorý mal minulý rok kopu rečí o tom, ako Daimler potrebuje nekonečné zástupy Fluechtlinov - a celkovo že ich potrebuje nemecká ekonomika, inak padne na pysk a skape? No čo urobí? Rozhodí svojimi špinavými paprčkami.

http://www.faz.net/aktuell/wirtschaft/unternehmen/welcher-konzern-stellt...

Viac ako v práci je mladých mužov "s migrantským pozadím" - ako ich decentne nazývajú nemecké médiá, hoci by mali skôr písať s migrantským popredím - na nemeckých kúpaliskách. Už sú ohlásené prvé znásilňovačky. So štatistikou obťažovania bielych Európaniek typickým slizkým arabským očumovaním a arabskými poznámkami, ktoré sú o to odpornejšie, že im Nemky nerozumejú, sa nikto nebude unúvať, samozrejme.

Plus niečo k tejto téme z Parlamentních listov

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Takto-pry-v-Nemecku-dopadl-...

-----------------------

Mimochodom, aj horor s odoberaním ľudských orgánov na kšeft je produktom týchto umelo vyvolaných pomerov, ktoré sa majú tváriť ako spontánna utečenecká kríza

https://www.rt.com/news/349451-italy-migrant-smugglers-organs/

Teraz na hysterickom pohybe más ľudí mega-bohatne aj taká spodina, akou sú lovci ľudí na orgány. Deje sa to vo veľkom už od minulého roka, len korporátne západné média to nepovažujú za dostatočne slniečkové.
Odhliadnuc od toho, že na to vtedy neboli možnosti, ani otrokárske spoločnosti neboli také beštiálne, ako je súčasný systém.

Buheh

že je tu vhodná chvíľa na pesničku. Načim na chvíľu opustiť smutné myšlienky a ísť von, niekam k vode, k táboráku. Venovať chvíľu modlitbe za našich zvierozvestov Šimona a Matúša a potom si zaspievať tie naše, táborákové. Napríklad túto optimistickú trávnicu od Xaviera Baumaxu:

https://www.youtube.com/watch?v=95jGkM5omsk

The täborääk sonxx will never die,
'cause there will always be one big täborääk!!!
Despite your technological tries,
despite your machines,
Despite your cyber sounds,
despite your chemical lies
You'll never break my mind,
You'll never break my mind !!!

Norman

po polnoci by si už nemal toľko piť

Buheh

proti táborákovým piesňam?

Norman

ako vôbec také video nájdeš.
Ale vôbec nechápem pointu toho humoru. Nehovorím, že musím a chcem to chápať, ale jednoducho musím povedať, že nechápem, čo si tým chcel povedať.
Ale možno je to moja vina, že na niektoré linky vôbec klikám.

Buheh

aj oveľa horšie videá.

Pointu... tá by sa hádam nemala vysvetľovať. Alebo treba?

Tak dobre. Príde mi to ako veľmi zlomyseľný, ale o to trefnejší výsmech metalovej tzv. hudby. Tí vlasatí idioti v kožených odevoch s rôznymi kovovými pichliačmi, čo škriekajú nezrozumiteľné veci do šialeného ohlušujúceho lomozu a hrmotu. Opäť jedna marketingová pasca na mládež. A tento človek sa tomu dokonale vysmial.

S nadhľadom.

Norman

veď ja som sa ani nepýtal, len som skonštatoval, že v noci sa dejú hrozné veci. Ja som sa len pozvracal. To ty si sa pýtal, čo ma zaujalo.
Metalová hudba určite nie je môj oblúbený štýl, proste nie je, ale tamto mi nepripadá ako paródia, iba ak nechcená. A trocha je to ako robiť si srandu z mrzákov - mňa pohľad na debilov, mrzákov, pravdosráčov, ekonómov a iné odpadky neteší ... príroda vie byť riadne krutá.

Buheh

si mal na mysli moju neúctivú poznámku ohľadne našich presvätých zvierozvestov? Nuž, môj pohľad na nich nie je nijako pozitívny. Áno, tradície si treba zveľaďovať, ale súkromne si o týchto dvoch agentoch myslím v podstate to isté, čo Švický alias Žiarislav, ktorý to pekne zhrnul tu:

http://www.2012rok.sk/wp/rodne-duchovno-2/35850-cyril-a-metod-nie-su-zak...

Podotýkam, že sa nestotožňujem ani s nekritickým vyťahovaním mýtov o starom slovanskom duchovne spred veľkomoravských čias, z ktorého teraz podaktorým dosť straší vo veži.

Aman Againsttime

O problematike cyrilometodskej tradície sme sa tu už dávnejšie bavili s Normanom. Dám sem odkaz na podnetnú diskusiu: http://www.nadhlad.com/comment/15187#comment-15187

Stále trvám na tom, že ich prínos je prinajmenšom sporný. Dokonca i uhorská tradícia (tzv. 1000 ročný útlak je mýtus) je "slovenskejšia" a svojim spôsobom autentickejšia než "byzantínctvo".

A súhlasím, že i medzi novodobými pohanmi je hrozne veľa pošahancov, prekrúcačov či snílkov. Najväčší extrém sú samozrejme S-A védy (ak tu vôbec možno hovoriť o "pohanstve", keďže miestami to vyznie skôr ako akási podivná zmiešanina kresťanstva a ezoterizmu), ale i medzi rodnovercami som našiel kopec pomýlených a históriu dezinterpretujúcich živlov. Ale toto je obecne problém alternatívnej scény ako takej - nedostatok racionality a kritického myslenia.

Buheh

Prínos mýtov, to sme tu riešili nedávno. Áno, mýty môžu plniť pozitívnu úlohu stmeľovania a vytvárania spoločného povedomia, i keď sú zväčša vymyslené. Z tohto hľadiska aj C+M, najmä v 19. storočí, dajme tomu, že splnili svoju historickú úlohu.

Ale inak to boli jednoducho agenti cudzej moci, ktorých úlohou bol rozvrat a ovládnutie.

Pokiaľ ide o tých svätohájskych roduvercov, platí o nich niečo podobné ako o C+M. Je to síce skrz-naskrz vymyslená zlátanina, ale za určitých okolností by mohla poslúžiť. Ibaže tam nevidím príliš rozumu, hoci je pravda, že týchto ľudí okrem Švického nepoznám.

A vlastne, ešte okrem jedného "radového člena", ktorého pozorujem v mojom okolí zblízka, a musím povedať, že to teda je riadny úlet do stratosféry. Ako každá extrémna sektárska haluz, aj toto novodobé drevné hnutie je mucholapkou na jedincov s určitými konkrétnymi diagnózami. Ale zrejme každý mýtus musí vykryštalizovať na nejakom takomto jadre, v kruhu psychopatov okolo nejakého egomaniakálneho jedinca.

Norman

99,9% svojho času prežilo ľudstvo v stave bez písma a všetky vedomosti, ktoré hromadilo, boli predávané vo forme, ktorá sa volá "mýtus". Má to takú zvláštnu formu z viacerých dôvodov, ale ten najvážnejší je zrejme pôsobenie času, ktorého pôsobeniu to bolo vystavené.
Mýty sa nie ľahko interpretujú, chápu, mnohé sa už asi ani nedajú... ale najväčšie nebezpečenstvo je, že sa tvoria umelé, falošné. To je problém, na to by si mali dať ľudia pozor. Nie mýty vznikajú "v kruhu psychopatov okolo egomaniakálneho jedinca", ale krátkodobé podvody.

Ale ja by som nebol tak veľmi kritický ani voči hľadačom starého drevenného času, trebárs aj slovanského. Ako pri každom hľadaní je väčšina pokusov vadných - ale tak je to napríklad aj pri vede a technike. Veľa je v takých skupinách frustrovaných ľudí, to je logické - ale mne tie pokusy prídu menej iracionálne, ako viera v astrológiu, liečitelských šarlatánov alebo napríklad v epigenetiku.

Buheh

medzi falošným, umelým mýtom a originálnym... a je nejaký? Vieš mi povedať príklad nejakého pravého, originálneho mýtu?

Norman

To je to, čo som mal podozrenie: že nevidíš ten rozdiel.

Nie som si istý, či farbosleposť alebo intolerancia laktózy sa dá zmeniť ukazovaním na farby či pitím aj toho najlepšieho mlieka. Mýtus totiž treba prevalovať na podnebí až z neho vyjde ta pravá esencia.
V každom prípade, prakticky všetky zachované staré mýty sú originálne. Mýty o vynorení sa z chaosu cez večný návrat až po cyklický súmrak bohov. Od Atuma cez Prométhe až po Vratka. Od Kršnu až po Śípovú ruženku. O heroizme a nekonečne.

Jednoduchšie bude, keď napíšem príklady falošných mýtov. Sú to dnešné mýty o raste a o ľahostajnosti, o malosti a zasratosti.
To sú dnešné, neľudské mýty.

Buheh

Asi máme rozdielnu predstavu o pojme "mýtus".

Norman

aká je tvoja predstava o tom pojme.

Buheh

ja ho chápem skôr vo význame legenda, rozprávka, ktorá viacmenej vždy je vymyslená, kým u Teba sa mi zdá, že to chápeš viacmenej ako ľubovoľný mém. Ktorý, samozrejme, môže byť ušľachtilý, pozitívny, alebo zavádzajúci, jedovatý.

Norman

veď hej ... termín "mýtus" je významný pri sociologických úvahách a v podstate nemá automaticky ani pozitívny ani negatívny prídych.
Bez mýtu v tomto zmysle sa žiadna spoločnosť nezaobíde, lebo v "mýtusoch" sú definované jej hodnoty a proste celý jej svetonázor.
Rozbiť nejakej spoločnosti ich dobré funkčné mýty - a nenahradiť ich lepšími - je ako zobrať organizmu jeho nervovú sústavu. V tomto zmysle slova sú mýty pozitívne. Radšej zlé, ako žiadne. (v tomto koncepte je "náboženstvo" len určitý druh mytológie, že áno)

Ale nejde tu o slovíčka, tie si každý môže smoliť, ako sa mu darí, v tom sú bežné rozpory. Dôležitá je jedna vec:
to pozitívne, čo spoločnosť potrebuje, pozitívny svetonázor, treba pomenovať. Ak pre to nie je pojem, tak sa to stráca zo zreteľa, prestáva to jestvovať. Niekto to volá teda "náboženstvo" - ale náboženstvo je naozaj iba určitý typ tohto svetonázoru Dalo by sa to teda volať "svetonázor", to je ale príliš neutrálne, chýba tomu tá životná dôležitosť. Niekto to môže volať "ideológia" - tá je ale spojená s modernou dobou, so zámerným vznikom, a má dnes práve negatívny prídych, ako cielený klam. ... Kým na nič lepšieho neprídeme, je "mýtus" dobré slovo, a zväčša sa takto používa.

Buheh

v Tvojom texte slovo mýtus niečím ako mém, idea, princíp, zákon... tak potom s Tebou výhrad súhlasím. Len mne osobne to slovo mýtus smrdí čímsi podvodným.

Ľubov

Skúsme neštandartne,hľadajme podobné.A len vtedy sa rozcítim. Keď objavím v tritisícročnom texte na okamih niečo známe ,že veď oni boli ako my. Napríklad taký Gilgameš.
Možno je to deja vu,zas mozog a tie jeho hladiny,alfa,beta,delta.(Deltu neodporúčam nikomu)
To,čo podľa môjho názoru spája mýty,je strach zo smrti.Z definitívneho konca.Najstaršie hroby,v ktorých sa našli dôkazy viery v posmrtný život majú 80 000 rokov.Je to absolútne najsilnejší archetyp,alebo egregor,povedanú súčasným jazykom. No a máme tu ďalší mýtus,že egregor dokáže vytvárať realitu.Tak týmto nám momentálne asi najviac mútia hlavy. Čo ak ? Sedliak zváži,rozvážne sa pousmeje,nepovie ani áno,ani nie,a ide nakŕmiť sliepky.Ako ja.

Aman Againsttime

Tá epigenetika ma zaujala. Viem, že ide stále o celkom neprebádanú a širšej verejnosti nie celkom známu oblasť. Viem, že ľudia typu Nithus sa ňou zvyknú oháňať, keď sa s nimi bavíš o eugenike (http://nataliablahova.blog.sme.sk/c/223496/Zapnime-si-dobre-geny-Epigene...). Norman, mohol by si nám laikom bližšie vysvetliť v čom ju považuješ za problematickú, s čím presne nesúhlasíš. Dík.

Norman

len stručne:
Ako často v podobnách prípadoch, na určitých faktoch je postavená vadná interpretácia, vadné zaradenie do kontextu. Epigenetika - ako biochemická konkrétna veda - sa zaoberá len prechodom od genotypu ku fenotypu. Napriek tomu je často interpretovaná ako menenie samotných génov. Teda sú tu pod jeden názov, "epigenetika", zmiešavané dve veci - jeden konkrétny výskum a druhé fantazmagorická interpretácia.
Nemám rád fantazmagorické interpretácie zneužívajúce reálne výskumy. Sú ešte nebezpečnejšie, ako čistá posadnutosť nezmyslami.
To, že ju používal náš webový známy, oštenplovaný zmrd Nithus, a práve na kontradiskusiu voči genetike, je príznačné a svedčí to o tom, na čo epigenetiku naši neomarxistickí voluntaristi chcú použiť. Rozkážeme vetru dešti, žiadne zákony neplatia, ani prírodné, všetko sa dá, ak sa chce a podobné SRACKY, snažiace z ľudí urobiť debilov ešte väčších, než sú.

Norman

ten blog, ktorý link si sem dal, má ku koncu vetu:
"Epigenetika je nadradená genetike a naša bezmocnosť voči všemocnej genetickej informácii je minulosťou"

Typické.
Za prvé chemické prevody a prechody od DNA nie sú "nadradené" genetike, v žiadnom slova zmysle . To je priam zámerná smiešna desinterpretácia toho slova epi-genetika, predpony epi. Ono to len tak znie, že áno.

Za druhé - žiadna "bezmocnosť" voči genetike nie je minulosťou. Tu autorka (ako aj mnohí iní) prejavuje svoju túžbu a svoju smiešnu motiváciu, kvôli čomu sa "epigenetike" venuje. Smiešnu nie svojím cielom ako takým - bolo by to fajn, to hej, keby sme to dokázali - smiešne tým, že nič také epigenetika nedokáže.
Je jasne vidieť, že politicky "epigenetika" sa snaží zabrať miesto, ktoré patrí "eugenike". Kedže potreba eugeniky je nevyhnutná a čoraz viac viditeľná, ale politicky nemožná, začali pretekať takéto sračky - ktoré ale vec len zahmlievajú a nevyhnutný prechod ku skutočnej, reálnej a racionálnej eugenike len spomalujú, snažia sa spomaliť.
To je vážny dôvod, prečo je epigenetické blábolenie vážne škodlivé.

lecce

pri tomto sa lepsie popija jamajsky rum

19-rocny norsky kapitan na 9m svedskej plachetnici albin vega sa plavi z patagonie na antarktidu a spat

https://www.youtube.com/watch?v=90BGNcIp630

kontrapunkt z japonska -

https://www.youtube.com/watch?v=gIO5ohZcx-M

Ľubov

vracia sa mi optimizmus . Možno nás predsa len stvoril Boh.

Slav

že Slovensko po dohode s EÚ prijme ďalších 800 migrantov. Tak potichu, nenápadne to ohlásili. A podľa európskych zákonov o zlučovaní rodín, budú si môcť pozvať aj zvyšok rodiny, čo treba rátať krát 30.

Tu sa už bez ozbrojeného odporu nezaobídeme!

Sinuhe

s smetiarskej diskusii veľmi dobrý príspevok od prispievateľa robert-s, ktorý odpovedá na príspevok slniečkára menom chukko. Dávam ho sem ako dobré zhrnutie:

multi-kulti (pre chukko)
Multikulturalizmus je utopická ideológia, ktorá nemá šancu fungovať, pretože ide PROTI PRIRODZENOSTI fungovania živej hmoty (živé bytosti s VŽDY združujú na princípe PODOBNOSTI). Fungovanie spoločenského tela (ekosystému) je podobné ako fungovanie individuálneho tela... aj spoločenské telo aj individuálne telo hľadá rovnovážny stav (nazvime to homeostázou), v ktorom sú napĺňané potreby (od materiálnych až po vyššie).

To, že to v Kanade a v Austrálii funguje, je spôsobené tým, že je tam (zatiaľ) málo prvkov narušujúcich túto rovnovážnu homestázu:

1) Ide o relatívne bohaté spoločnosti, kde väčšina ľudí má uspokojené základné fyzické potreby a základný darwinistický "súboj o zdroje" nie je teda vyostrený.
2) Ide o dobre spravované spoločnosti, kde súčasťou každodennej demokratickej praxe sú "občianske cnosti" (tzn. presne to, čo napr, tri Ficove hrôzovlády na Slovensku priviedli do úplného rozkladu). Občianske cnosti sú tlmičom rozporov a potýčok...

Štáty, ktorý dobre funguje hospodársky (absolútne nutná podmienka) a ktoré fungujú čo najviac sporiadane (eticky), majú dobré predpoklady, aby tlmili napätie, ktoré je imanentnou vlastnosťou (resp. následkom) multikulturalizmu. Ale keďže základom života je zmena, tak toto je stav, ktorý nie je (a ani nebude) trvalý a môže podliehať zmenám.

Multikulturalizmus je vždy "sedenie na debne dynamitu". Pretože spoločnosť aby fungovala, potrebuje základnú mieru "sociálnej kohézie", ktorá v prípade multikulturalizmu môže fungovať iba na základe atmosfére "občiansky cností" a silného všeobecného súhlasu so spoločenskou zmluvou. To sa vo všeobecnosti nedeje, preto multikulturalizmus nefunguje a nebude fungovať. Fungoval by v nejakej ideálnej spoločnosti (dobre spravovanej a ekonomicky produktívnej).

Reálne teda vznikajú tzv. "paralelné spoločnosti" a kultúry (= etniká) žijú síce na jednom území, ale v úplne inom kultúrnom kóde. Pozrite sa na TRAGICKÉ problémy západnej Európy s islamom. Muslimovia nie sú ochotní pristúpiť ku "spoločenskej zmluve" a dostávajú sa do tým väčších potýčok s pôvodnými obyvateľmi, čím je muslimov viac (to je zákonitosť). Nepristupujú ku našej spoločenskej zmluve z toho dôvodu, že ich perverzná ideológia im to neumožňuje. Tzn. konflikt postupne eskaluje a vzniká darwinistická konkurencia kultúr (etník), ktorá nakoniec vedie ku fyzickej konfrontácii "kto z koho". Čo vedie nielen ku rozbitiu spoločnosti (ku rozbitiu sociálnej kohézie), ale aj ku krviprelievaniu a ku strate územia (pokojne to nazvime "životného priestoru").

Multikulturalizmus je úpadková ideológia, ktorá nebola potvrdená spoločenskou praxou. Prechádzame obdobím ZMENY PARADIGMY a ak ju nechceme nazývať "nový rasizmus", nazvime ju pokojne "etnocentrizmus", pretože spôsob, ako vybudovať fungujúce ľudské ekosystémy naozaj nevedie cez "zmiešané spoločnosti" (tie totiž vyžadujú "osvieteného" občana, ktorý de facto neexistuje... pretože by musel vedome obmedzovať svoje potreby a svoje ciele v záujme sociálnej kohézie celku). Súžitie rás je NEPRIRODZENÉ a funguje iba ostrovčekovito (napr. vo veľkomeste, v umeleckej komunite a pod.).

Čím skôr zabudnete na MULTI-KULTI, tým lepšie...
To je presne taká ľavicová utópia, ako bol socializmus.
Reagovať | robert_s | 08.07.2016 11:22

Buheh

základnou jednotkou spoločnosti nie je rodina, ale rod. Anonymná masová civilizácia je človeku neprirodzená a skôr alebo neskôr sa z nej nutne stane džungľa. V nej bojujú o vplyv jednotlivé skupiny a stratégie, pričom vo výhode sú tie čím agresívnejšie a podrazáckejšie. To v konečnom dôsledku nielenže popiera pravidlá mierového a priateľského spolužitia občanov, ale predovšetkým princíp tzv. demokracie samotnej.

Povedané slovami klasika, posledný spoločenský systém, ktorý nasleduje po feudalizme, kapitalizme, socializme a ďalšom kapitalizme je kanibalizmus. Presne tam sa už čoskoro dostaneme, odrezávači hláv už prichádzajú.

Norman

je to pekný príklad toho, ako jeden dobrosráč už pochopil a háda sa s druhým dobrosráčom, ktorý je ešte blbý.
Presne tak, to sme predpovedali a tak to má byť. Oni všetci začnú mávať ručičkami a nožičkami, keď im počerná povodeň stúpne až po ich papule (resp. ich domčeky) - ešte včera plné havlovskej lásky a šťastia - ovšem len pre seba a svojich blízkych. Tak tak, teraz začnú byť všetci múdri, to sme už povedali. Sledujte, ako budú pukať, ako kukurica na pukance. Zatiaľ je to len tak puk..puk... ale poznáte ten rachot potom.

nové