Ďalšia demonštrácia v sobotu o 17 00, vraj každú sobotu

Už som zas v obehu tak sa mi nelenilo a išiel som sa prejsť a pozrieť, kto zas čo zorganizoval. V sobotu, námestie Slobody.

Bolo to zas akože nepolitické, ale boli tam Kotlebovci a ľudia strany Život. Iné strany to nepodporili. Niektorí ľudia porečnili, vceľku fajn, ale to je všetko. A v čom je základná chyba? To jediné tu chcem vyjadriť.

Je zásadná chyba robiť demonštrácie na námestí Slobody (bývale Gottwaldovo námestie. Je to uzavretý kotol, kam normálne zamieria len psíčkari, aby sa tam havkovia vybrechali a vyprázdnili. A v podstate na to slúži aj pre týchto demonštrantov - lenže ich brechanie a vyprázdňovanie je na tomto mieste úplne ZBYTOČNÉ.

Je jedno, že nepríde veľa ľudi, je mi teraz aj jedno, akú majú tému - ale ísť tam - to môžu ísť rovno niekam pod most, alebo do lesa. Namiesto toho majú ísť na centrálne blavácke námestie, na námestie SNP. To námestie je voľné, niet sily, čo by im tam zakázala mať prejavy, niet zákona, čo by ich vystranadil niekam inam. V centre Bratislavy zarezonuje každý prejav odporu, tam to naozaj počuť, aj keď prídu len traja rečníci a tridsať ľudí ako divákov. Ak príde tristo divákov, tak to námestie už vyzerá ako plné (zvlášť pri covidových rozostupoch, že).

Túto jednu myšlienku som tu chcel vyjadriť. Aj keď sme ju už pred pár rokmi ešte aj s Buhehem osobne hovorili napríklad Uhríkovi, očividne myšlienka neuspela. Ale odtiaľto z portálu už boli vykradnuté viaceré dobré nápady, tak dúfajme, že sa aj táto myšlienka ukradne. Preto ju zopakujem:
Už žiadne demonštrácie na námestí Slobody, to je úplná sabotáž. Ani pred Čaputou (na Hodžovom) to nemá význam, aj tak tam mrochta osobne nie je. Námestie SNP, to je najlepšie ba JEDINÉ dôstojné mesto pre demonštrácie.

A najlepšie by bolo na jeho časti, ktoré sa volá Námestie Nežnej revolúcie. Tam treba dať repráky a už to jede - účinnosť stokrát väčšia, ako niekde v odseparovanom poloparku námestia Slobody.

Dík za pozornosť a akceptovanie návrhu.

 

nové