Dámska jazda

Rozklad spoločnosti sa prejavuje už aj u polície. Kedže slovo "disciplína" bolo vytlačené z listiny hodnôt ako vulgarita, nemožno sa čudovať, že aj polícia sa správa ako banda zločincov. Zrejme polovica z nich naháňa fasebookových fašistov a zvyšok je úmerne tomu dosť preťažený.

Asi tento úpadok kvality osadenstva polície spôsobil, že keď minulý rok  v auguste v Trnave hodinu po polnoci policajti zastavili auto na kontrolu, toto sa dalo na útek pričom takmer zabilo jedného policajta. To bola prvá chyba. Druhá chyba bola, že tím, ktorý unikajúce auto prenasledoval vystrelil až 13 nábojov - zlá muška. Tretia chyba bola, že keď auto konečne zastalo a ukázalo sa, že osádka sú štyri sfetované ženské, tak policajti do šoférky kopali pred kamerou, ktorá to všetko nahrala.

Informuje o tom dnešný nový čas

Holt, obraz spoločnosti - na jednej strane banda feťáčiek ohrozujúcich nás všetkých, na druhej strane nedisciplinovaná spodina v uniformách polície. Sloboda, humanizmus a demokracia v praxi.

Pokiaľ viem, pol roka po čine nebol ešte nik poriadne potrestaný, ani na jednej strane.

 

 

 

slaven1

1. Aha, tak preto o udalosti nikde nepíšu, iba vo firme Ringier Axel Springer Slovakia, a.s.

2. Aký význam už len malo kopať do človeka čo leží na zemi? A ešte ak kolegovci si prišli kopnúť.

3. Útek automobilu aj vyzeral ako hlúpa reakcia pod vplyvom čohosi. Boli zhúlené alebo sfetované? Potvrdil to odber krvi?

Keď niekto "požil alkohol" hovoríme, že je opitý, keď niekto fajčil konope, tak je zhúlený. Slovo sfetovaný navrhujem používať pre požitie "bielej kryštalickej látky".

4. Kto to má vyšetriť, keď policajná inšpekcia spadá pod rovnakého ministra ako polícia?

5. Potvrdzujem, že vplyvom kolonizácie 25 rokov neustále klesá kvalita kádrov.

 

Viac tu http://nadhlad.com/comment/22182#comment-22182

Norman

oni majú na vyšetrenie vnútornú inšpekciu.
Ale ja ti neodporujem, že ti poliši majú byť potrestaní, kopať niekoho do hlavy je na pár rokov basy. S tým x tebou súhlasím a čudujem sa, že o tom nepíšu vo veľkom ako keď si pár cigáňov v Košiciach dalo pár faciek, alebo ako keď v Nitre sa pobila spodina pred barom.
U nás sa proste nič - čo nie je priamo politické - nepretriasa v médiach ani nevyšetruje.
Preto som tvoj podnet dal ako článok.

Zisti, ako to je presnejšie dnes, možno to niekomu poslúži.

Čo sa týka tej bándy v aute - hovorím - každé unikajúce auto by malo byť rozstrielané na rešeto, kľudne aj s posádkou. Stačí ti?

slaven1

každé unikajúce auto by malo byť rozstrielané na rešeto, kľudne aj s posádkou.

 

To su také... silné slová. Ja nechcem aby sa na Slovensku stalo bežnou praxou, že polícia po nás strieľa, tak ako je tomu napr. v Spojených štátoch.

Už ale ak chceš niekoho trestať, tak som za basu na samotke, pre každého riaditeľa inštitúcie tzv. "mediálny zahraničný agent" od 1989. To sú tí, ktorí vedú informačnú robotu:

- rozhodujú aké filmy (obsah) budú/nebudú vysielať v Televízii

- akú hudbu (obsah) budú/nebudú vysielať v rádiu

- o akých príbehoch budú/nebudú písať

- aké filmy budú/nebudú distribuovať v kinách...

Norman

presne tak, treba aj silné slová aj skutky.
Ako to myslíš, aby po NÁS polícia nestrielala?
Ja sa ani najmenej nestotožňujem s bandou, ktorá sa snaží ako v americkom filme utiecť polícii. Práve tým treba predviesť, že tu nie je americký film a v reále to končí inak - a síce tak, že dostanú gulku medzi lopatky. Game over - tak to poznajú zo svojich mobilov, že.

Samozrejme, kopať do hlavy po tom, ako vystúpia z auta - to je naozaj druhý zločin (aj keď vyvolaný tým prvým). Je to neprofesionálna polícia. No, ale som si istý, že toto sa už nebude opakovať.

Teraz v Nemecku naháňajú nejakého 19 ročného, čo pred pár dňami zabil 9 ročného suseda a na WhatsAppe sa predvádzal life s mrtvolou a krvou. Také niečo - medializovaniá life vražda na webe - sa stalo prvý raz. Treba si dať pozor, aby ho pri zatýkani nik nekopal do hlavy - aby ho nebolo treba už kopať. No ale ťažko čakať optimálny výsledok - keď určite ani v Nemecku poliši nevedia mieriť.

slaven1

Ako to myslíš, aby po NÁS polícia nestrielala?

Však tak ako píšem. Nejaký chmuľo s 3 bunkami v hlave a s olečenou uniformou policajta do teba začne rípať, lebo má zlý deň (rozvádza sa so ženou), ty s ním nespolupracuješ, a on ťa zastrelí lebo si "kládol odpor". Časté v USA alebo aj na takých Filipínach.

Norman

Čo znamená v tvojom príspevku to "ty s ním nespolupracuješ"? To sa potom nesmieš čudovať, keď s ľuďmi nespolupracuješ, že ti oni predvedú tvoje limity.

Nie, tu sa zastávame napríklad Andrey, lebo je to obeť Žitňanskej, zneužívania prokuratúry, ale ani náhodou nie sme na strane anarchie, punku a inej ľudskej spodiny.

slaven1

Ale ani náhodou nie sme na strane anarchie, punku a inej ľudskej spodiny.

Tak to jednoznačne.

Karči

Tie kopance od policajtov bol od nich dosť hlúpy počin ,keď ich ešte aj snímala kamera,ale nevieme či im tie feťáčky nepovedali niečo štiplavé.Ale na druhej strane by si mal každý vodič uvedomiť že ak nezastane na pokyn polície,tak riskuje že môžu byť proti nemu použité aj strelné zbrane,alebo donucovacie prostriedky.

Aman Againsttime

Hej, bola to poriadna hlúposť z ich strany (a zároveň to pekne ukazuje v akom stave sa nachádza náš policajný zbor). Nech už feťáčka povedala alebo urobila predtým čokoľvek, tak fízel nebol oprávnený kopať jej do hlavy a do hrude - to je predsa úplne jasné. Špinavých, kriminálnych feťákov je ťažké ľutovať, ale pravidlá pre použitie donucovacích prostriedkov tu nie sú len tak pre nič za nič. Dnes feťák, zajtra ty. Táto drzosť policajtov, ktorí si myslia, že sú nad zákonom, je do neba volajúca! Sú to prasce.

nové