Debata s nikým a o nikom

Vieme, že na facebooku vládne "zúrivá vojna". Samozrejme, prosystémová strana má výhodu, lebo môže udávať, dávať súkromné info a hroziť. Okrem toho, aj keď to je zdanlivo boj laikov, amatérov, v skutoočnosti ľudia ako Smatana či Benčík sú bývalé aktívne figúrky v politike, len z nej vypadli, a preto sa snažia zviditeľniť inými aktivitami. Z politiky vypadli, ale udržali si získanú drzosť a aroganciu - ktorú bežní ľudia, zvlášť na Slovensku, príliš nemajú.

 

Nemienim sa udavačmi a podobnými podliakmi zaoberať. Niet k nim čo dodať, sú to jasné prípady. Sám som spoznal zákernosť webu v tomto smere už pred mnohými rokmi, ale našťastie som bol aj vtedy mimo dostrel. Teraz nás pred bláznami tohto typu bráni to, že sme si zachovali patričný odstup. 

 

Ale ani o tomto obťažovaní nechcem priamo hovoriť. Dostali sme sem video z debaty s Benčíkom, kde mu jeho oponenti z facebooku položili zopár otázok a výčitiek.

https://www.facebook.com/radovan.hynek.1/videos/665659530288747/?hc_loca...

 

Správne, možno aj zábavné.

 

Ale ako téma tu bolo pred časom vystupovanie našich ľudí, schopnosť naživo sa vyjadriť a trafiť.

Aby ste ma nechápali zle - ja kritizujem pre dobrú vec, netvrdím, že ja som či bol by som v podobnej situácii lepší. Nie, nemám v tom prax a bez skúseností  sa nedá nič tvrdiť. Ale aj tak, ba práve preto je dobré sa pozrieť a kriticky zhodnotiť.

- V prvom rade je tá opozícia príliš nervózna. Ja chápem, že majú zlosť a okrem toho dnes im hrozia aj zákony - ale nervozita je vždy zlá.

- Za druhé boli tie otázky a výčitky príliš dlhé. Moc kecania. 

- Za tretie mi stále pripadá, že tí ľudia z publika sú dobráci. Akoby sa podvedome báli vyjadriť priamo, čo Benčik je - nemyslím nadávky ani urážky, ale jednoducho sa ho snažia prichytiť pri logickej inkonzistentnosti a pri podobných maličkostiach. Toto ale nie je o matematike, toto je o morálnych postojoch.

Dal by sa ďalej rozobrať aj obsah tých kritíckých vystúpení, ale nech si každý pozrie sám. Nebolo to zlé, je veľmi dobre, že to skúsili, urobili, treba to skúšať, znova a znova. Ale nebolo to ceľkom ono.

 

To je môj pohľad. O Benčíka nejde, tam sa možno dá aj takto, ale ak by bol oponent zaujímavejší, tvrdší oriešok, tak by to chcelo lepší tlak.

 

 

 
Aman Againsttime

Samozrejme, že platí "vždy by sa to dalo urobiť lepšie", ale v zásade mám za to, že chalani z "Prečo amerikanifilom hrabe?" odviedli celkom slušnú prácu. Neviem, možno som neni až tak náročný :-D.

Ja práveže to prichytenie pri logickej nekonzistentnosti považujem za celkom dobrú stratégiu. Treba odhaliť ich klamstvá a pokrytectvo, pretože tieto špiny si budujú PR práve na tom, že oni sú tí racionálni, morálni a zvestujúci PRAVDU. Treba ukázať ostatným, že opak je pravdou.

Neviem, ty by si tomu potkanovi položil aké otázky? Akú stratégiu by si zvolil?

Norman

Ja by som sa zaujímal, a naozaj ma to zaujíma, ako sa znesie s Benčíkovým svedomím to, že zničí mladé roky toho chalana z Trnavy.
Mám malý prehľad o Benčíkových výčinoch a blogoch. Takéto konkrétne veci.
A ja osobne by som naozaj chcel vedieť, či okrem písania blogov a facebooku aj posiela nejaké oznámenia a tak.
Ale aj ja sa pýtam, čo tam ešte chýbalo, či má niekto nápady.

Ale podobné akcie prítomnosti a prejav prezencie by mal byť na každej podobnej akcii - ale oni ich už robia takmer utajene, len pre pozvaných a podobne.

Aman Againsttime

Počkaj, Benčík má svedomie? :-) Tak ľudia z publika spomenuli i toho vysokoškoláka z Trnavy, hoci súhlasím, že sa tomu mohli povenovať dlhšie. Inak práve toto sa obzvlášť dotklo i mňa. Takýmto nechutným spôsobom ničiť život mladého, perspektívneho človeka je absolútne dno. Toho chalana trochu poznám z FB a je to normálny slovenský vlastenec, v niečom trošku naivný, ale inak v poho. Ja som rozhodne väčší extrém. :-D

Norman

o tom nepochybujem, že si extrém - veď to je aj náš spôsob ochrany - oni útočia viac na bezbranných naivných dobrákov, nie na skúsených prešibancov ako my.

Ja hovorím, v tejto otázke nechcem byť ani moc kritický ani nejak nemám jednoznačnú predstavu - v podstate som len dal tvoj link na voľný priestor, aby sa nemiešala prípadná diskusia.

V diskusii prestitútov s Krajniakom bolo vidno, ako dokážu byť oni arogantní - to sa asi trénujú na školách, zmrdi. Nuž, treba byť aspoň tak asertívny.

Ľubov

od dcéry,že o ňom vedia,a už dlhší čas si informácie vymieňajú iným spôsobom.Proste prešli do ilegality.
Tá prezentácia,naozaj je to užitočné.Pretože vidíme čierne na bielom,že tie opory súčasného systému sú do nohy také nejaké beztvaré,amorfné,bez štipky iskry,je to slabota:).A je jedno,či je to tento Benčík,alebo Vašárička,alebo F.Gál....alebo Krajniak. Aj keď ten posledne menovaný je predsa len sofistikovanejší.Najlepšie mi robí predstava,ako všetci sedia v prvom rade v kine a pozerajú na posledný oscarový film:)).

Buheh

Posledný by som si pozrel aj ja :) (Ktovie o čom by bol. Možno o konci sveta...)

Vango Tango

je aj to, že nedokážu na osprosťovanie národa najať schopných manipulátorov s charizmou.

Krásne to vidieť na "Porotách HN".

http://tv.hnonline.sk/porota/921107-porota-maticiari-by-sa-uz-konecne-mo...

Vyjadrujú sa úplní somári, ktorí to video ani nevideli. Syn privatizačného gaunera, ktorý tára úplne od veci, herec a moderátor sebavedomo strieľajúci od boku čísla, z ktorých ani jedno nesedí (a má ešte tú drzosť rozprávať o alibistickej matematike). A na koniec úplná hviezda - editor HN, lenivec a hlupák, ktorý mal čas (a povinnosť) si pred vystúpením overiť konrétne čísla a neurobil to.

http://komentare.hnonline.sk/komentare-hn/916481-v-com-spociva-skutocna-...

A títo Niktoši Asociáli z HN majú tú drzosť drístať o "postfaktuálnej dobe"

http://komentare.hnonline.sk/komentare/920480-v-postfaktualnej-dobe-treb...

Porota HN je teda naozaj zložená z "dôveryhodných expertov".

Dúfam že starý prdko Benčík sem občas nazrie - posilam mu ako "expertovi" pozdrav - predviedli ste sa v tom rozhovore ako úplný idiot!

Môj strýko a jeho manželka po vojne slúžili u Finančnej stráže. Bandrerovci prepadávali cestou dediny, znásliňovali a lúpili, naši museli s ľahkým guľometom a teta s puškou streľbou brániť svoje domovy (našťastie nakoľko neboli ožratí ako ich protivníci, strieľali presne a Banderovci s hanbou a obeťami odtiahli preč).

Čo to obraňujete, Vy úbohý amorálny hlupák, poznáte čo i len elementárne fakty?

http://www.kvhbeskydy.sk/banderovci-na-slovensku-1945-%E2%80%93-1947-k%C...

Ja mám svoje informácie od očitých svedkov a neboli to komunisti (strýko bol dokonca aj v HG). Vyhovárať sa na komunistickú propagandu, ako to robí tento článok je smiešne ...

Norman

k tomuto videu
http://tv.hnonline.sk/porota/921107-porota-maticiari-by-sa-uz-konecne-mo...

tu vidno, ako ten druhí, Bagin, ľahko vyrobí výsmech. Zosmiešňovať sa dá všetko.
Ale je to nepresvedčivé. Je to len treťotriedny šašo mrdajúci plecami.
Ale ani nejaké suchopárne fakty nikdy nikoho nepresvedčia - preto ich tamtí ani neskúšajú dávať. Konieckoncov, podľa nich pravda nejestvuje a to iné slovo pre pravdu, "fakty", to hádžu tiež z brucha.

Je zbytočné čakať, že mediálny dialóg s nimi by niekam viedol. Oni vždy pošlú komediantov, ktorí neuznajú žiadne fakty ani práva oponentov.

Matica si proste mala za svojím videom stáť, ba čo viac, mala ho presadiť do TV v nejakom svojom programe - hm, žiaden nemá, tak si to mala vybaviť. A keď začala kritika, mať vyrobených ešte ďalších 5 podobných videi a tie zverejniť ako reakciu.

A terba naopak ich obviniť zo spolčovania sa s vrahom Stalinom. Nemám čiernobiele videnie dejín, ale treba ICH OBVINOVAT zo spolčenia s najkrvavejším režimom. Stalin - Gotwald -Husák. SNP - komunistický puč, nič iné.
Všetko je to samozrejme len a len otázka politickej sily. Takto to bude vyzerať, keď bude mať silu niekto iný.

Truhlík

Šušlavý herec a moderátor. Na také jebnuté reči mám imunitu ale ten jeho prejav mi naozaj prekážal.
A Černáka si pamätám ako viedol mobing na Duckého predtým ako ho nechal zavraždiť.
Je to všetko svoloč. Béla Grunwald, Kálmán Tisza, Matej Lúčan, Milan Kňažko a teraz Ľudovít Černák, Ludwig Bagin, Štefan Chovanec. Vítači.

frooyo

videl som tu diskusiu, je dobre ,ze ludia sa neboja a medzi divakmi bolo dost oponentov. Mrzi ma ze tieto diskusie nebyvaju o faktoch, kazdy je uzavrety vo svojom kruhu, kazdy pride so svojim nazorom a s nim aj odide a potom lobuje dalej.
Napatie je dost vyhrotene medzi tymito tabormi, ludia to sleduju ako nejaky futbalovy zapas. Co bude nasledovat politicky konflikt ? Media vykreslia alternativu ako problem ktory vsetok chaos sposobil a treba ho zakazat. Tak padla kosa na kamen.

Náhodný okoloidúci

Túto sortu ľudí fakty nezaujímajú, majú svoju líniu a tej sa držia bez ohľadu na fakty.
Keď amerikanofilovi vymenuješ, koľko štátov bezdôvodne napadli USA a koľko ľudí povraždili všetkými dostupnými zbraňami, ani to s ním nepohne a miesto odpovede primeranej námietkam vytiahne "intervenciu" vojsk Varšavskej zmluvy do ČSSR a koľko ľudí zabili "zlí Rusi".
Viesť s nimi dialóg má zmysel len vtedy, keď z neho ide výstup pre verejnosť - aby pochopila, kto je kto a kto za koho kope.

Norman

Presne tak to je - žiadne fakty ho nezmenia.
Čo sa týka výstupu na verejnosť - tá tiež v priamom čase ťažko interpretuje fakty, preto treba fakty vždy zabaliť do jasnej morálnej interpretácie. Tí je dôležitejšia, ako priame fakty či dôkazy - informácie si ľudia dohľadajú aj neskôr, ak budú mať záujem, ale najdôležitejšie je poskytnúť JASNY HODNOTOVY POSTOJ.

To patrí aj k týmto benčíkovým problémom. Ľudia si majú ujasniť, či sa mienia otvorene zastávať Tisovho obdobia a ak áno, majú na tom trvať. Slovenský štát nebol žiadne peklo na zemi, ja popravde neviem, či je oficiálne jeho zastávanie definované ako "podpora hnutí ...". Ĺudia si majú stáť za tým, čo napísali a čo podporujú. Ak by ich neudal Benčík, bola by to zajtra iná sviňa - čo vlastne mysleli, že žijú v "demokracii a slobode"? Benčík si takmer zaslúži svoju bielu vranu, aspoň tých ľudí priviedol k realite. A slúži ako lakmusový papier - kto sa zlakne takéhoto starého prda, nemá sa čo tváriť, že je nejaký "bojovník". Tieto veci nie sú facebook, tieto veci sú realita.

Ergo: presvedčivé nie sú fakty, ale jasný a odhodlaný etický postoj. Vrátane vôle netolerovať zlo. Táto odhodlanosť a aj reálna schopnosť si to obhájiť je NAJPRESVEDCIVEJSI ARGUMENT. A treba dosiahnuť, aby sme my hovorili k ľuďom nielen obsahovo "z nadhľadu", ale aj fyzicky z nadhľadu - z pódia, z javiska, z tribúny a z masmédií. Lebo na ulici či zdola z hľadiska nemá zmysel príliš rečniť, to nik nepočúva a nedáva tomu váhu.

Nech si každý rozmyslí, kam až chce ísť ale potom sa už nebáť a neváhať a nekontrolovať sa, či predsa len nerobím zle. Ak sa dá už človek na cestu, treba bojovať :-)

nové