Desivá predpoveď pre Afriku a hlavne pre Európu

Český portál Středoevropan priniesol desivú predpoveď demografického vývoja v Afrike do roku 2100, vychádzajúcu z dlhého a podrobného článku na Scientific American. Desivé je aj to, čo hrozí Európe.

 

Hladová Afrika může mít v roce 2100 mezi 3 až 6 miliardami obyvatel. Kam s nimi?

Od Filip Vávra 1.2.2018

 

 

Afrika prožívá exodus. Migrace probíhá jak v rámci tohoto kontinentu, tak jsou i miliony Afričanů na cestě na sever. Za 100 let se africká populace zdesetinásobila na současných 1,225 miliard. V roce 2100 může být toto číslo cokoliv mezi 3 a 6 miliardami. Řešením je přistup k antikoncepci, což v některých zemích jako je Mauretánie nebo Tunisko skutečně ke snížení populace vedlo, ale povede se ji po Africe rozšířit včas?

Článek ve Scientific American připomíná, že svět je místem s omezenými zdroji. Čím více lidí na světě bude, tím větší souboj o tyto zdroje budou vést. Zatímco ve většině světa se porodnost snaží nějakým způsobem omezovat, Afrika, která je na tom ze všech kontinentů se zdroji nejhůře, se však nijak neomezuje. Vždyť celá polovina dnešní Afriky jsou děti nebo teenageři, z čehož demografové spočítali, že populace zde v dalších desetiletích poroste dál závratnou rychlostí. Ten nejmírnější odhad hovoří o 2,6 miliardách v roce 2100.

A tyto počty lidí budou vytvářet další tlak na zdroje ať už se jedná o zemědělskou půdu, vodu nebo i zaměstnání. Jihoafrické Kapské město očekává do tří měsíců “Den 0”, kdy mají zcela vyschnout všechny zásoby pitné vody.

I z těchto důvodů prý 37 procent mladých lidí ze subsaharské Afriky, a řeč je o desítkách až stovkách milionů lidí, chce odejít do nějaké jiné země, kde budou mít větší šanci.

A bude hůř. Když je na tom Afrika bídně se zdroji nyní při tomto počtu obyvatel, s přibývajícími počty to bude ještě dramatičtější. Kvůli spásání půdy rostoucím počtem domácích zvířat se rozšiřuje i poušť Sahara. Nedostatek zdrojů vede i ke konfliktům, což je další důvod nejistoty pro Afričany a důvod, proč odejít někam jinam.

A ničemu nepřispívá ani růst megapolí, kde většina lidí žije ve slumech jako zvířata. Do roku 2050 se má počet obyvatel těch největších afrických měst zmnohonásobit. V Lagosu v Nigérii má žít 40 milionů lidí, v Kinshase v Kongu 31 milionů. Těžko se Afričanům divit, když o hladu a žízni a bez práce v nějakém nigerijském slumu vidí záběry z Evropy, že k nám chtějí.

Jenže pokud je k nám pustíme, čeká osud Afriky i nás. Pro svět není řešením, že si bude africkou populaci donekonečna rozdělovat, protože se tím ničemu nepomůže. Populace Afriky bude dál narůstat, zdrojů bude ubývat a miliony mladých Afričanů budou přicházet každý rok. Afrika se ve svých problémech musí vykoupat sama. Sama musí najít řešení své krize. Sama musí pochopit, že pokud nelze nakrmit počet dětí, které má, nemůže mít další. A Evropa a svět musí přestat s jakoukoliv pomocí, ať už se jedná o hospodářskou pomoc nebo stavbu škol a nemocnic. Nikam to, jak je vidět, nevedlo. Budoucnost Afriky záleží jen na Afričanech. Evropa už udělala dost.

 

https://stredoevropan.cz/2018/02/01/hladova-afrika-muze-mit-v-roce-2100-mezi-3-az-6-miliardami-obyvatel-kam-s-nimi/

 

Mrazivé a pritom realistické predpovede tohto druhu nie sú novinkou. Určite o nich vie aj vedenie EÚ a všetkým logicky uvažujúcim ľuďom teda musí byť jasné, že riešiť demografickú explóziu vybývanej Afriky vývozom prebytkov do Európy je z dlhodobého hľadiska jednoducho nezmysel.

 

Vychádza mi z toho jediné, a to som napísal v tomto článku:

http://nadhlad.com/content/pristahovalci-ako-biologicka-zbran

Nie, pri "migračnej kríze" nejde o záchranu ľudských životov. Zmyslom "migračnej krízy" je zničenie bielej Európy, podľa plánu vychádzajúceho z myšlienok úchylného Kalergiho. Naivní slniečkári a vítači si možno myslia, že presúvaním premnožených Afričanov do Európy zachraňujú životy. Lebo tak im to povedali organizátori a oni tomu veria. Nie sú schopní pochopiť, že plnia úlohu "užitočných idiotov" z hľadiska organizátorov a škodlivých idiotov z hľadiska obrancov bielej a mnohonárodnej európskej identity. Schopnosť domyslieť svoje konanie do dôsledkov a urobiť podľa dnešnej situácie dlhodobú predpoveď následného vývoja zjavne nie je silnou stránkou slniečkárov a vítačov.

 

Čo bude s Afričanmi, keď/ak splnia úlohu - zničia bielu Európu? Nechajú ich samozvaní "vládcovia sveta" aj ďalej vyžierať planétu a ničiť zdroje, ktoré chcú zachovať len pre seba? Ja si myslím, že nie. Samozrejme, počíta sa s nimi ako s vojakmi proti nedobytnému Rusku a ďalej proti Číne, ale čo potom? Teoretickou možnosťou je, že po splnení úlohy budú Afričania odstránení, napríklad pomocou etnicky selektívnej umelo vytvorenej choroby, zasahujúcej obete podľa určitých sekvencií DNA, jedinečných pre určité etniká a rasy.

 

Stotožňujem sa s názorom z posledného odstavca článku.

Jenže pokud je k nám pustíme, čeká osud Afriky i nás. Pro svět není řešením, že si bude africkou populaci donekonečna rozdělovat, protože se tím ničemu nepomůže. Populace Afriky bude dál narůstat, zdrojů bude ubývat a miliony mladých Afričanů budou přicházet každý rok. Afrika se ve svých problémech musí vykoupat sama. Sama musí najít řešení své krize. Sama musí pochopit, že pokud nelze nakrmit počet dětí, které má, nemůže mít další. A Evropa a svět musí přestat s jakoukoliv pomocí, ať už se jedná o hospodářskou pomoc nebo stavbu škol a nemocnic. Nikam to, jak je vidět, nevedlo. Budoucnost Afriky záleží jen na Afričanech. Evropa už udělala dost.

 

Africké národy a štáty sa chceli zbaviť koloniálneho útlaku a vykorisťovania zo strany západoeurópskych koloniálnych veľmocí a riadiť si život u seba doma podľa seba, tak nech si ho riadia sami, ale nech tým nezaťažujú zvyšok sveta.

 

Tvrdenie, že my, Európania, máme zodpovednosť za Afriku a jej obyvateľov, nie je nič iné ako sprostá lož a odporná manipulácia.

afinabul

Pamätáte?
Ľudstvo je preľudnené, obmedzte, uvažujte ... a zrazu: nedostatok pracovnej sily, inžinieri, lekári, imigrácia ...

Náhodný okoloidúci

S vyhynutím mamutov to nebolo tak, že by si praľudia povedali "Ideme vyhubiť mamuta". Ani vták dodo nevyhynul preto, že by si námorníci povedali "Ideme vyhubiť doda".
Podstatný rozdiel spočíva v tom, voči nám bielym je vedená dlhodobá cielená hybridná vojna na všetkých úrovniach. Len ako vražedné komando nie je využitá armáda v uniformách a na tankoch, ale votrelci v plachtách. Zatiaľ.

Luko

Je v podstate jedno, či to fičí podľa Kalergiho alebo Barneta. Pan Vávra to článkom trafil vyjadriť presne.
Len už nepovedal, ako začať (resp. prestať kontraproduktívne pomáhať). Každý sa bojí nálepky "rasista" alebo nálepky tomu podobnej - majú ich v repertoári vela. Obávam sa, že je to len na nás, pretože tí volení to neurobia (pre peniaze im z funkcií tečúcich) aj keby toto všetko vedeli domyslieť a mohli správne rozhodnúť, neurobia to. Je to zúfalstvo, ale bez krvi v uliciach to asi nepôjde. A začať sa to musí tam, kde si ich navozili najviac. Tam treba boľavý vred začať mačkať a hnis vytlačiť. Rana bude chvíľku bolieť, ale zahojí sa. Tomu by som rád veril.

Náhodný okoloidúci

Je iba jedna cesta ako "integrovať" nejakú "menšinu" - jeden zákon pre všetkých. Žiadne privilégiá, žiadne výhody, žiadne ústupky + miesto solidarity zásluhovosť. Nič iné nefunguje. Vyskúšané desaťročiami na Cigánoch.
Začať sa dá ľahko - prestať sypať do kŕmidla. Čiže podpora STOP, byty zadarmo STOP, beztrestnosť STOP, privilégiá STOP. A pôjdu naspäť domov aj sami. A ako radi.
Chýba len politická vôľa a osobná odvaha.
A kto by ich tu silou-mocou chcel, nech ich kŕmi zo svojho, nie zo spoločného.

Norman

Pozor, "jeden zákon pre všetkých" nie je správne heslo. Viem, že to myslíš dobre, ale tu pozor. Všimni si napríklad , o čom je Brexit? O tom, že občania Británie budú mať INE práva, ako zvyšní občania Európy. A o tom to je.
Jeden zákon pre vešetkých je dobrý ako tak na cigánsky problém, bol by, možno. Ale problematika Afričanov je v tom, že MY NIE SME AFRICANIA a ONIE NIE SU MY. Oni nemajú ten istý zákon, ako my. Rovnako, ako Briti a všetci Západniari tisícročia vedú separovanú triednu spoločnosť, musíme si aj my uvedomiť, že ICH šialený OSUD JE ICH OSUD, a my s ním nič nemáme spoločné a nemôžeme ho zmeniť.
Po vojnáchv Afrike, umelo rozpútaných ako určitá zámienka emigrácie, bude tam nasledovať aj prirodný kolaps, nedostatok vody a potravín, milióny a milióny budu ZASA v Afrike zomierať. Zvyknime si na to UZ TERAZ, nedá sa tomu zabrániť a ja nehodím hladným potkanom ako potravu vlastné deti či vnukov. Vy áno?

Ergo, žiaden "jeden zákon", to je primálo, aj teoreticky by to v tejto problematike už bola chyba.

Tu je cesta zásadná izolácia.
Iba ak by niekto chcel byť ešte viac humánny, potom je ešte cesta obsadenie celej Afriky a zavedenie poriadku a disciplíny, prísna kontrola pôrodnosti a tvrdá výchova k bielym hodnotám. Proste priniesť poriadok k nim domov, ak po ňom tak túžia. Aj k tomu dôjde, ak sa bude situácia v Európe dobre vyvíjať. Nik nenechá predsa nádor žiť naďalej v susedstve len tak, bez zásahu, veď ničí aj samotnú Afriku, to nie je maličkosť.

Náhodný okoloidúci

Pripomínam, že môj predchádzajúci komentár niesol názov "Ako začať?" :) Nejako predsa treba začať, či nie?
Problém je, že už sú blízko, už sú tu.
Ja viem, ideálne riešenie je nikoho podozrivého sem nepúšťať, nech si budujú prosperitu u seba doma svojim vlastným umom a vlastnými rukami. Čo sú schopní vymyslieť, vytvoriť a udržať, to nech si majú. A ak majú niečo čo my nemáme alebo naopak, dá sa dohodnúť na poctivom obchode.
A s izoláciou a uzavretými vonkajšími hranicami bez výhrad súhlasím. Ja sa im do ich Afriky netlačím a tu nepotrebujem ani integrovaných, a už vôbec nie neintegrovaných a neintegrovateľných.

Norman

"nikoho sem nepúšťať" - to nie je "ideálne riešenie", to je jediné riešenie.
To nie je stav, ku ktorému sa máme približovať, ale to je okamžitá nevyhnutnosť, to je ten začiatok.
Nik si do bytu nevpúšťa cudzích ľudí, nedáva im rovnaké práva.

Len to zbytočne nekomplikovať, neutínať psovi zo súcitu chvost po kúskoch.

Ľubov

púšťať,alebo nepúšťať,alebo k hlasovaniu v parlamente,musí byť verejné.To znamená,každý sa prihlási k svojmu názoru pred všetkými,či na dedine,alebo v mestskej štvrti.

Aspoň túto politickú zmenu musíme dosiahnuť,inak je koniec.Vlastne nie celkom,ešte ostávajú ľudové súdy rovno na ulici. Všímam si dobre,ako zmrdi,čo sa hlásili nedávno k "pomáhaniu",zrazu obracajú kabátiky. Vraj islam nechcú. No kiskoidom sa nedá veriť,preto sa musí hlasovať verejne.

Norman

Správne si napísal, Luko, že politici, či iní ľudia vo vedení spoločnosti, aj keby si situáciu správne uvedomovali, aj "keby toto všetko vedeli domyslieť a mohli správne rozhodnúť, neurobia to."
Neurobia to.
Proste na to majú množstvo objektívnych aj subjektívnych zábran.

Preto sme tu čiastočne aj my, aby sme napísali to, čo od nich nezaznie. Nie že by sme si robili nádeje na dosah našeho hlasu, ale predsa len už potom jestvuje tá formulácia a dá sa ľahšie prevziať spoločnosťou.
Nie je až také ťažké pochopiť, čo je pravda. Ani nie je také ťažké to vyjadriť. A na to slúži dobré anonymné prostredie, aby sa tu dala vysloviť každá téza otvorene, bez zbytočných zábran a zbytočného strachu. V podstate je toto najakademickejie prostredie v našej kultúrnej oblasti.

Treba tu tie veci povedať a sledovať, čo to spraví. Ani nie, čo to spraví vonku, lebo odozva je oneskorená a skrytá, ale skôr sa zamyslieť, čo je na niektorých tézach také "hrozné", že ich spoločnosť nechce akceptovať. A ukázať, že NIČ na nich nie je také hrozné.

(samozrejme, nik si nerobí nárok na neomylnosť, ale ani nik nechce podporiť všetky možné alternatívne smery - to sa nedá, tu sa sleduje určitý smer, určitý svetonázor, nevaríme guláš zo všetkých možných alternatívnych postojov)

Luko

... zatiaľ čo si tu formulujeme postoje, OSN plánuje v r. 2018 došikovať do Európy vyše milióna prisťahovalcov.
http://www.zvedavec.org/vezkratce/15082/
A to je to, čo som chcel povedať - neurobia to - dokiaľ nedvihneme zadky a neurobíme si doma poriadok sami. Bolo by naivné šikovať našincov a ísť s nimi brániť Grécko, Taliansko, Nemecko ... My im môžeme odtiaľto len fandiť (možno podporou verejným hlasom, možno materiálne, prosto nejako), ale im tam znásilňujú dcéry, teda tie zadky musia dvihnúť oni tam. My musíme byť zatiaľ len v strehu. Zodvihnúť sa, ozbrojiť a ísť do ulíc, všetko ostatné sú len plané reči, len také krčmové blábolenie - šepkanie do periny, ktoré nik nepočuje (lebo nemusí a nechce). Už dávno mal byť na každom člne ťažký gulomet, na pobreží každých 800 m guľometné hniezdo, vo vzduchu podpora vrtulníkov a kde sa nedá trvale udržiavať obsluha guľometného hniezda, tak aspoň pobrežie zamínované. Ale kým niet politickej vole, nič take nebude.
Neurobia to - budú naďalej plniť zadanie aj nadplán, ako úderníci, lebo tučné prebendy im za to stoja. Napriek našim postojom, byť hociako silným či hlasným. Bezohľadne pôjdu podľa plánu osvedčeným židovským spôsobom: "Urobíme TO takto a keď to nepôjde, tak to urobíme t a k t o , ale urobíme TO." Preto je nutná tá krv v uliciach. Bohužiaľ. Inak sa ubrániť nedokážeme.

Buheh

to my všetci, ktorí máme ešte zachované zvyšky zdravého rozumu, veľmi dobre vieme. Ibaže sa o nich nesmie hovoriť.

Takže stojíme a budeme stáť pred dilemou: buď politická korektnosť a pozlátená cesta k záhube, alebo cesta k oslobodeniu, neznáma a možno občas tŕnistá.