Dnešná tlačová konferencia ministerstva zahraničných vecí Číny - aj o biologických laboratóriách na Ukrajine

 Dnes mal tlačovú konferenciu hovorca Ministerstva zahraničných vecí Číny Wang Wenbin.

Témou boli okrem iného globálna kybernetická zbraň americkej National Security Agency (NSA) a vojenské biologické laboratóriá na Ukrajine, ktoré predstavovali tak vážnu hrozbu, že sa o ne Čína intenzívne zaujíma - aj v súvislosti s pandémiou SARS COV-2.

Reportér čínskej štátnej televízie CCTV: Nedávno čínska spoločnosť pre kybernetickú bezpečnosť "360" vydala správu "Prológ ku kybernetickej vojne: Americká Národná bezpečnostná agentúra NSA (APT-C-40) spustila nediferencovaný útok na svet, plánovaný na desaťročie". Pred niekoľkými dňami zverejnil portál "360" úplné technické charakteristiky platformy Quantum Attack Platform, reprezentatívnej kybernetickej zbrane NSA proti cieľom v Číne, ktorá sa spomína v správe. Má k tomu hovorca nejaký komentár?

Wang Wenbin: Vzal som na vedomie príslušnú správu. Táto správa odhaľuje, že Quantum Attack je pokročilá network traffic hijacking attack technika, špeciálne nadizajnovaná americkou NSA pre internet na národných úrovniach. USA môžu túto technológiu použiť na kybernetické útoky na všetkých používateľov internetu v krajinách po celom svete, ktorí pristupujú na americké webové stránky, ako sú Twitter či Amazon, a cieľom je aj čínsky softvér sociálnych sietí. To znamená, že bez ohľadu na to, kto ste a kde na svete sa nachádzate, ak používate online platformy sociálnych sietí, pravdepodobne za vami stojí "boss".

V posledných rokoch Spojené štáty tvrdia, že budujú takzvanú "čistú sieť" a plánujú vytvoriť takzvanú "Future Internet Alliance", aby posilnili spoluprácu v oblasti kybernetickej bezpečnosti s mnohými krajinami pod zámienkou zlepšenia spôsobilostí v oblasti kybernetickej bezpečnosti. Správa "360" poukazuje na to, že mnohé z krajín, s ktorými USA spolupracujú, sú zároveň terčmi kybernetických útokov USA. Doteraz odhalené projekty "Dirty Box", "Prism Gate", "Cape Fury Project", "Operation Electric Curtain" a ďalšie americké projekty kybernetického špehovania, a tiež výpovede zasvätených osôb o útokoch potvrdzujú, že aj spojenci a partneri USA sú pod prísnym dohľadom USA. Je zrejmé, že takzvaná "čistá sieť" je len "hokuspokus", ktorý USA vytvorili na uľahčenie globálneho špehovania a krádeže citlivých dát. Je to "plášť neviditeľnosti", ktorý si nasadilo hackerské impérium.

(Pri zmienke o NSA si snáď niekto spomenie na Edwarda Snowdena, ktorému sa podarilo ujsť pred CIA do Ruskej federácie a získať ochranu. Inak by dopadol minimálne ako Julian Assange).

Agentúra AFP: Generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg obvinil Čínu z poskytovania politickej podpory Rusku "šírením zjavných lží a dezinformácií". Vyjadril tiež obavy, že Čína by mohla poskytovať materiálnu podporu ruskej agresii proti Ukrajine. Čo na to hovorí ministerstvo zahraničných vecí?

Wang Wenbin: Obviňovanie Číny zo šírenia nepravdivých informácií týkajúcich sa Ukrajiny je samo osebe šírením nepravdivých informácií.

Čína vždy vyvíjala pozitívne úsilie o dosiahnutie prímeria s cieľom zastaviť vojnu, zabrániť humanitárnej kríze a čo najskôr obnoviť mier a stabilitu objektívnym a nestranným spôsobom. Vždy sme zastávali názor, že Ukrajina by sa mala stať mostom medzi Východom a Západom, a nie hranicou pre veľmocenské hry. Európske krajiny by mali dodržiavať zásadu strategickej autonómie a spolupracovať s príslušnými krajinami vrátane Ruska a Ukrajiny na budovaní vyváženej, účinnej a udržateľnej európskej bezpečnostnej architektúry prostredníctvom dialógu a rokovaní v duchu nedeliteľnej bezpečnosti. Spojené štáty a NATO by sa tiež mali zapojiť do dialógu s Ruskom s cieľom objasniť podstatu krízy na Ukrajine.

Na vyriešenie krízy je potrebné byť pokojný a racionálny, nie prilievať olej do ohňa. Na obnovenie mieru potrebujeme dialóg a komunikáciu, nie nátlak a donucovanie. Na dosiahnutie dlhodobej bezpečnosti je potrebné prispôsobiť sa rozumným bezpečnostným záujmom všetkých strán, a nie podporovať konfrontáciu a usilovať sa o absolútnu bezpečnosť.

Postoj Číny je v súlade so snahami väčšiny krajín. Čas ukáže, že tvrdenia Číny sú na správnej strane histórie, a všetky nepodložené obvinenia a podozrenia voči Číne budú vyvrátené.

Macau Monthly: Ministerstvo zahraničných vecí USA tvrdí, že Čína šíri nepravdivé informácie, predovšetkým z Moskvy, vrátane informácií o rôznych programoch biologických zbraní. Aký je váš komentár?

Wang Wenbin: Už nejaký čas sme svedkami veľmi živej diskusie v medzinárodnom spoločenstve o biologických laboratórách USA na Ukrajine, ktoré vyvolávajú veľa otázok. S poľutovaním však konštatujeme, že odpoveď americkej strany má mnoho medzier a dá sa ľahko spochybniť. Americká strana sa nemôže jednoducho vyhovárať na "falošné informácie", prípadne mlčať. To, či ide o nepravdivé informácie, si vyžaduje zo strany USA seriózne vysvetlenie.

Aký je účel amerického výskumu v ukrajinských biologických laboratóriách? Vykonáva americká strana na Ukrajine a v iných laboratóriách mimo USA nebezpečný výskum, ktorý je v USA zakázaný? Medzinárodné spoločenstvo má v súvislosti s týmito otázkami veľké obavy.

Najlepší spôsob, ako môže americká strana dokázať svoju nevinu, je otvoriť dvere medzinárodnej kontrole. Naliehavo vyzývame americkú stranu, aby čo najskôr zmenila kurz a podala presvedčivé informácie o svojich biomilitaristických aktivitách na Ukrajine a vo svete a aby prestala blokovať vytvorenie overovacieho mechanizmu BWC.

Zdroj

 

Dusanbe

, tento raz už naozaj, poobzerať sa po alternatívnych spôsoboch prístupu k informáciám - už je úplne zablokovaná RT aj RIA, nehovoriac už vôbec o "alternatívnych" WEB-och.
Je toho čoraz viac.

Ema

ktoré preukázateľne riadil Pentagon.
Zatiaľ sa oficiálne vie, že sa zameriavali na endemické ochorenia, jedným z nich bol antrax - obávaná сибирская язва a mali povolenie robiť pokusy na príslušníkoch ukrajinskej armády. Viac informácií bude známych čoskoro, a čím viac sa to čoskoro približuje, tým viac NATO straší údajnými pripravovanými ruských "chemickými a biologickými útokmi". Lenže americké vojenské biologické laboratóriá sa budú zadymovať takýmito lacnými fintami len ťažko.

Ak by aj naša slobodná liberálna spoločnosť blokla všetky ruské weby, aby západné masy pri ich expozícii brutálnou americkou propagandou nič nevyrušovalo, z čínskych zdrojov sa to dozvieme.

Dusanbe

Áno, to na ovce vždy zaberie, to skúsia opäť vytiahnuť z klobúka !

A aj keď každý súdny človek vidí, že ten zajac už zapácha a ilúziu jeho pohybu robí len kúzelníkova trasúca sa ruka - publikum zatlieska - veď kúzelník to predviedol profesionálne a s žoviálnym úsmevom.
A ešte novičok, prípadne, keď bude Zelenskij utekať do azylu, mohol by to ešte byť novičok...

sandro

RT mi inak normalne funguje. Akurat zaviedli silnejsiu ochranu pred DDOS utokmi ,takze ta obcas vyhodi. Aj ked RT je zvlastny zdroj, idu si svoj svet, v klidku, ako keby sa ani nechumelilo. To je ale to, co pozorujem na Rusoch aj v zivote. Oni su tak obrovska krajina, ze ak si tu nejaky pistiaci tvor zo Slovenska mysli, ze tam teraz budu pachat hromadne samovrazdy kvoli nasmu odsudeniu, su na omyle. Maju dostatok priestoru na realizaciu, maju dostatok surovin, maju co potrebuju. Na rozdiel od nas. Aj ked mladi uz utekaju. Smer Istanbul a potom dalej. Cital som ze pre Rusko je to win - win. Opustaju otroctvo a zaroven sa takto sami vyselektuju zradcovia, takze v konecnom dosledku pozitivne. Ak to cele teda ustoja.
Na Chemicky utok sa treba pripravit, ten asi bude skor ci neskor a asi skor, nakolko zachvilku sa zacnu minat vhodne vychodoukrajinske mesta. Mozno Charkov alebo Odessa bude vhodny kandidat. Predpokladat sa da nieco na styl Doumy v Syrii. Posledni islamisti opustali v dohodnutych autobusoch oblast smerom sever Syrie resp. Idlib a v tom Assad samozrejme pouzil chemicke zbrane proti vlastnym civilistom, ktori boli dovtedy vlastne len rukojemnikmi islamistov. Nasledovalo okazale vypustenie Tomahawkov.

Norman

http://infovojna.bz/ funguje,
a potom kanále na telegrame. cz24.news, casusu belli live, blog investigatívnej žurnalistiky, infovojna
(nainštalovať telegram a tam niekde nejako vyhľadať)

Ria novosti , vz.ru .

Na ostatné alternatívne weby už asi nebudú útočiť, lebo majú malú čítanosť.
Ale ono zas úradníci (NBU), ak raz začnú zatvárať weby, budú pokračovať, aby sa v práci nenudili. Debilitu čuráka úradníka nemožno podceňovať.

Norman

Uhrík odporúč aj indiu
Máte už plné zuby tých jednostranných správ v slovenskom mainstreame? Chcete vidieť aj iný uhol pohľadu? Tak odporúčam pozrieť tieto správy z ideologicky nezainteresovanej Indie. 100x objektívnejšie ako tá jednostranná propaganda na Slovensku.
https://www.facebook.com/100044386691134/posts/568101181346100/?d=n

https://www.wionews.com/videos/gravitas-plus-why-the-west-is-winning-the...

nové