Dobrá správa - PS povedie Biháriová

Predpokladám, že mnohí už ste zachytili novinku. Novou predsedníčkou progresívcov sa stala známa profesionálna Rómka a hrdá soros-aktivistka Irena Biháriová. Táto správa nás určite potešila, lebo Biháriová je ideálny líder na stiahnutie progresivistických síl pod hranicu 5%. :-)

Áno, Biháriová má o čosi lepšie vystupovanie ako Truban, nekokce a vie jasne povedať, čo presne chce. Ale to je asi tak všetko čím môže mať táto osoba, ktorá si vyslovene postavila kariéru na tom, že je čierna (a treba napísať aj na nenávisti voči bielej majorite), navrch.

Biháriová, na rozdiel od viac libertariánskeho a v kontexte PS umierneného Trubana, bude omnoho viac tlačiť na klasické neomarxistické agendy okolo všakovakých menšín (hlavne cigánov, ale dnes aj populárne LGBTI), ktoré však na Slovensku majú len veľmi slabú odozvu, dokonca aj medzi liberálnymi Bratislavčanmi. A keďže v ekonomických otázkach je príliš ľavicová, tak rôzne tie "pravicovo-bratislavské", povedzme klasické liberálne typy (ktorých mohol skôr zlákať Truban), neosloví. 

Inak na záver istá tajná pikoška. Michelko tvrdí, že mu insideri prezradili, že (inak bývalý smerák) Štefunko (ktorý sa vzdal funkcie predsedu pre zdravotné problémy) bol natoľko zúfalý z personálnej biedy PS (t.j. že na funkciu predsedu mu tam ašpirujú len takí ako Truban a Biháriová), že ponúkol funkciu predsedu Pellegrinimu, t.j. predstaviteľovi strany, ktorú PS označilo za uhlavného nepriateľa (popri tzv. fašistoch) a odmietlo s ňou ísť do vlády. Pochopiteľne, bol odmietnutý. Každopádne, o čom to asi vypovedá, že? 

Náhodný okoloidúci

Blahoželám pani Irenke a jej progresívcom k dosiahnutému úspechu. Len tak ďalej.
Ako povedal Vissarionovič - кадры решают всё.

Norman

Aj keď matovič dokazuje, že aj čurák dosiahne na mesiac, ak sa pánboh ožere a nedáva pozor, ale s tou mrchou Progresívisti teda na ružiach ustlané mať nebudú. Spravil to Truban zámerne, z pomsty voči vlastný ľuďom, čo mu za voľby nadávali? :-))) Iba Biháriová môže priniesť po čase výrok "Dobre bola na tom strana kedysi, za Trubana" :-)

Roland Edvardsen

Truban mal jednoducho smolu, že je biely heterosexuálny muž: medzi progresívcami to je silný hendikep:

Ste prvá žena a Rómka, ktorá sa stala predsedníčkou strany. Čo to bude znamenať pre PS?

Už pár dní pred voľbami sme vedeli, že je to veľmi vyrovnané a priznám sa, že som brala do úvahy aj riziko, ako by časť nášho elektorátu vyhodnocovala to, ak by vyhral Michal. Myslím si, že práve od nás verejnosť očakáva, že sme progresívci a trendseteri. Ak celú kampaň rozprávam verejnosti, že Slovensko má na viac, nemusíme sa neustále utápať vo svojich komplexoch a môžeme si klásť oveľa vyššie ciele, ak by potom progresívna strana nezvládla zvoliť si ženu a Rómku, tak by to mohol byť aj reputačný fail. Naša členská základňa to zobrala ako prirodzenú vec – kto iný by mal nastaviť trend v tom, že si postaví do čela ženu a Rómku, ak nie progresívna strana. Stále iným hovoríme, aby zlepšili prístup ženám do politiky, boli inkluzívni, inšpirovali sa prezidentkou, tak to musí byť v prvom rade vidno aj na našej internej politike.

To sú proste progresívci: zvoľte ma nie preto, že budem najschopnejším lídrom s potenciálom pritiahnuť viac voličov, ale preto, lebo som čierna a žena. Na tomto funguje Biháriová takpovediac celý život. 

Norman

a treba ju podporiť.
Myslím, že je správne, aby anglosionistické strany, teda strany, ktoré si sami ukradli názvy "liberálne" a "progresívne" - aby tieto strany mali vo vedení čo najviac rôznych menšín a inkluzívnych minorít, teda aj tých mentálne postihnutých - lebo na tých sa neustále zabúda.
Je dobre, že v tomto idú ako vzor nielen PS, ale aj OĽaNO, Žaľudi so svojím strateným predsedom a podobne. Len do toho.

Už bez irónie: naozaj nechcem podceňovať ženy po nejakej stránke, ani v politike, ale predsa len na to nemajú stavané hormóny, takže ich je tam menej. Už tým je dané, že kvalitných zastupiteliek je tam štatisticky menej - takže mať ženu na čele politickej strany je štatistická nevýhoda.

Ľubov

k nášmu malému potešeniu.
Možno Biháriová bude fungovať istý krátky čas na progresívcov,ale neverím,že sa bude páčiť cigánom.
Peniaze si zoberú ,v tom problém nevidím-no ju za svoju neprijmu. Stokrát opakovaný príbeh.Majú svoju hlavu a dokonca aj svoje srdce a hrdosť.Toto maličké čudo má prázdny slovník ako Čaputová,nevzbudzuje rešpekt,takže hociktorý vajda z poriadnej cigánskej rodiny by bola lepšia volba. Aj pre PS.

Video ako zaujímavosť,že táto pani by chcela celkom vážne ministerstvo ľudských práv (ak by PS mali iný volebný výsledok.) https://www.youtube.com/watch?v=eM1hzDwv2TE Stačia posl.dve minúty

Roland Edvardsen

Veľká sranda je čítať či počúvať rozhovory s týmto malým čiernym čudom. To sebavedomie, tá arogancia. Je to skrátka typická "bohyňa". Na toto sa nechytá väčšina chlapov v slovenskej politike. Je to opäť ďalšia dobrá ukážka ženskej agresivity v politike, o ktorej sme tu už s Normanom viackrát diskutovali.

Ľubov

Keď si čítam nejaké to info o nej,vraj je z Trnavy,a desať rokov bojovala proti extrémizmu v mimovládke. Možno s budúcou prezidentkou boli spolužiačky,takýto progresívny a silný tandem z Trnavy,všakže. To je nejaké začarované mesto,alebo čo.-).
Zdroj jej sebavedomia by som hľadala tam, priamo v hniezde.
Musím povedať,že Truban je oproti nej sympaťák,ale ono dostalo o 5 hlasov viac. Tak sa s nimi lúčim,máme dosť vlastných problémov.

Ľubov

začínam si robiť starosti,čo je s Tebou. Bez článkov za čas budeme,priority sú iné.
Zdravie škrípe? Prepáč,že sa takto priamo pýtam .Niečo nie je v poriadku,to jasne cítim. Drž sa ,však vieš,raz je horšie,potom lepšie,potom zas horšie a potom ešte horšie.-)) .(kde som ja pochytila tento druh cynizmu? )
Oddychuj,počúvaj hudbu,pozeraj filmy z Tarak cz , k tomu pár kvapiek vína.

Norman

len kopa všeliakej inej babranice ... aj keď tiež s otáznym výsledkom
Ja som zdravy jak repa.

Práve pozerám, že na prop.org už mesiac nič nedali ... je asi také obdobie, všetko sa mení, to je v tomto prípade dobre, respektíve nedá sa nič robiť, tak to bude vždy.

iris

.

Norman

Malého Caligulu už máme, chýba len Salvini.

Čo sa týka slova - hej, sková na celom webe už určite povraždili milióny ľudí. Ale narábať so slovom s takým efektom je naozaj umenie. Ale čierne.

iris

.

Norman

En arche en ho logos, kai ho logos en pros ton theon, kai theos en ho logos.

The Greek sentence ends with the crucial words: kai theos en ho logos (“and god was the Word”). We are concerned here with the Greek noun theos (“god”) written without the definite article. This contrasts with the first mentioning of this noun expressed by ton theon, the accusative case of ho theos (“the God”), i.e., the noun theos preceded by the definite article ho.
https://jewsforjudaism.org/knowledge/articles/new-testament-refutations-...

pointa je teda:
kai theos en ho logos

(theos bez členu, bez čísla a rodu, ale len v logos, ktoré bolo prvé (a rozhodujúce)
Prvotné je logos, a to je pri theo a theo je v logu.

Pojem "logos" sa prekladá ako "slovo". To je ale len formálny preklad, na abstraktné veci sa vždy musia zo začiatku použiť bežné výrazy. Ale"logos" znamená viac, ako "slovo" - preto aj vznikla neskôr z toho "logika". Tieto klasické veci by mali mať preložené gramatické časti, ale terminológia by mala zostať pôvodná (ako som to spravil vyššie). Nie je reč o slovu, ani o bohu, ale o logos a o theo.

Theo je v indickej terminológii nazývané mahát.
Nie je to náboženstvo, je to logika.
Onto logika .)

mirage

hol' mich aus dem komma*

progresivny tabor
temperament. antimitingy boli ideou bih

genossen chavole v ps
sa zacnu oslovovat chavosse

pre slovensko stale plati
ps progresivna sluzba korony bihari

*https://www.youtube.com/watch?v=ul-HgPWNo80