Dráb v službách svojho pána

"To, či bolo bombardovanie oprávnené, odôvodnené, alebo morálne v poriadku, nechám na čitateľa," napísal istý v britskom Oxforde doškoľovávaný slovenský historik. Týkalo sa to extrémneho vojnového zločinu - bombardovania Drážďan Britmi a Američanmi. A tak som sa začítala pozornejšie. Text, nabádajúci v oblasti histórie druhej svetovej vojny na vlastný úsudok, bol zverejnený pred niekoľkými dňami na podstránke hustej ideologickej žumpy s názvom Denník N pod titulkom Peklo z nebies: bombardovanie Drážďan. Entreé je vskutku pozoruhodné:

"Utorok 13. februára 1945. Do konca vojny ostáva 49 dní. V Drážďanoch je ideálne jarné počasie. O 21.51 večer sa v meste rozoznejú sirény ohlasujúce letecký poplach. Veľa drážďanských detí je ešte v maskách z karnevalu, ktorý sa ten deň v meste konal. Tento rok bol omnoho skromnejší než tie minulé. Rodičia dúfajú, že ide o falošný poplach – tak ako mnohokrát predtým. I keď niekoľko menších bombardovacích kampaní už Drážďany zažili, boli to skôr výnimky a drvivá väčšina poplachov bola falošná – bombardéry nad Drážďanmi len prelietali a cieľ bol inde. Rodiny sa pomaly presunú do pivníc, dobrá nálada ale pretrváva, mnohí vtipkujú.

Desať minút po zaznení sirén sa nad mestom bez akéhokoľvek odporu preženú lietadlá 627. perute RAF. Vyčerpaná a takmer zlikvidovaná Luftwaffe oblasť nestrážila. Protilietadlové delostrelectvo bolo dávno demontované a odnesené do oblasti Porúria, prípadne kamsi na východný front. Lietadlá typu De Havilland Mosquito zhodia na mesto značkovacie svetlice. Nemci ich volajú „vianočné stromčeky“. Slúžili pre lepšiu navigáciu bombardérov. Označovali miesto, ktoré mali zničiť. 13. februára 1945 však bolo niečo inak. Mnohí z tých, ktorí sa ešte nachádzali na uliciach a len smerovali do úkrytov, zmeraveli. Stromčeky nedopadli len na priemyselné časti mesta, ale aj do oblasti historického centra. Je to možné? Budú tentokrát spojenci naozaj bombardovať aj centrum mesta? O pár minút sa nad mestom otvorili bombovnice britských bombardérov Lancaster prvej vlny. Prvé bomby vypustili o 22:14. Nálet na Drážďany sa začal.


Apokalypsa

Nálet prvej vlny trval približne 10 minút. Zúčastnilo sa ho 244 bombardérov a na mesto zhodili takmer 500 ton vysoko explozívnych a 375 ton zápalných bômb. O necelé tri hodiny sa nad mesto dostala druhá vlna bombardérov. Takto plánovaná druhá vlna je obzvlášť krutou záležitosťou. Vojenskí stratégovia totiž počítajú s tým, že tí, ktorí v krytoch a pivniciach prežili prvú vlnu, budú po dvoch hodinách vonku, snažiť sa zachrániť svojich blízkych a uhasiť oheň. A v tom im začnú na hlavy padať bomby druhej vlny. Nálet prvej vlny trval približne 10 minút. Zúčastnilo sa ho 244 bombardérov a na mesto zhodili takmer 500 ton vysoko explozívnych a 375 ton zápalných bômb. O necelé tri hodiny sa nad mesto dostala druhá vlna bombardérov. Takto plánovaná druhá vlna je obzvlášť krutou záležitosťou. Vojenskí stratégovia totiž počítajú s tým, že tí, ktorí v krytoch a pivniciach prežili prvú vlnu, budú po dvoch hodinách vonku, snažiť sa zachrániť svojich blízkych a uhasiť oheň. A v tom im začnú na hlavy padať bomby druhej vlny.

V Drážďanoch táto taktika fungovala obzvlášť dobre, jej obyvatelia totiž veľa náletov do toho času nezažili a nevedeli celkom, ako sa správať. Čo bolo ešte horšie, dodávky elektriny vo väčšine mesta po prvom nálete nefungovali. A tak nefungovali ani sirény, ktoré by pred druhým náletom varovali. 529 Lancasterov druhej vlny, takmer dvojnásobne viac ako v tej prvej, zhodilo medzi 01:21 a 01:45 na mesto viac ako 1 800 ton bômb. Rozpútali apokalypsu.

Ráno na druhý deň dokončilo skazu 316 bombardérov USAF. Na trosky mesta zhodili ešte ďalších 782 ton výbušnín. Americké letectvo sa potom na ďalší deň, 15. februára, vrátilo znova. Pôvodný cieľ bombardovania, Böhlenova továreň na výrobu syntetických palív pri Lipsku, bola pod mrakom a presné bombardovanie nebolo možné. Americké lietajúce pevnosti preto otočili svoj kurz na sekundárny cieľ – Drážďany. K zemi poslali ďalších 465 ton smrteľného nákladu. Američania však už nebombardovali samotné centrum mesta. Na tom ale nezáležalo, po britskom nálete z neho takmer nič neostalo.

To, čo zostalo v meste, sa ťažko dá nazvať inak než horor. Jeden z britských vojnových zajatcov, ktorý sa v tom čase nachádzal v meste, spomínal, ako sa po nálete snažili hľadať preživších. V rozhovore pre BBC hovoril o zážitku, pri ktorom sa so svojim tímom sedem hodín snažili prekopať do protileteckého krytu pre 1 000 ľudí v starom meste. Keď sa tam konečne dostali, nenašli telá ani kostry. Len zelenohnedú tekutinu, z ktorej trčali kosti. Ľudia sa v kryte uvarili. Oheň bol najväčším problémom. Horiace mesto bolo vidieť zo vzdialenosti 100 km na zemi a 800 km zo vzduchu. Dym bol všade. Peklo, ktoré rozpútali bombardéry na zemi, sa ťažko opisuje. Telá dospelých ľudí sa v dôsledku teploty scvrkli na približne meter vysoké veci, ktoré ľudské bytosti veľmi ani nepripomínali. Deti do troch rokov zmizli úplne. Doslova sa vyparili."

 

 

STOP. Kto dočítal historikov text potiaľto a nie je psychopat, musí presne vedieť, že toto morálne v poriadku za žiadnych okolností nebolo a nie je to NIJAKO odôvodniteľné.

A tak prichádza druhá časť textu, ktorej zámerom je z takéhoto človeka psychopata urobiť. Autor sa v medzititulku pýta: Bolo to nevyhnutné? A ja mu aj hneď odpovedám: NIE. A ak to nevieš, nie si historik, ale blb. V roku 1945 už žiadne bombardovanie v Nemecku nebolo nevyhnutné. Bol to len zverský, zámerný teror zameraný na nemecké civilné obyvateľstvo.

 

 

Autor pokračuje: "Debata o nevyhnutnosti bombardovacích kampaní, a bombardovania Drážďan zvlášť, je dodnes intenzívna a silne emocionálna."

Prečo? Prečo vojnové zverstvo na nádherných Drážďanoch plných civilov, vrátane obrovského množstva vojnových utečencov, vzbudzuje silné - a dovolím si tvrdiť, že čoraz silnejšie emócie? Odpoveď o chvíľu, len čo sa v texte v Británii dovzdelávaného historika o britskom vojnovom mega zverstve posunieme ďalej.

 

 

Najskôr sa však musíme prebrodiť cez obkecy, ktorými nám autor dáva najavo, že nebol v Británii ako Visiting Research Scholar zbytočne: "Bombardovacie kampane ako také vyšli Britániu draho. Viac ako 55-tisíc zo 125-tisíc britských letcov sa nevrátilo. Mnohí historici dodnes tvrdia, že to bolo zbytočné a že efekt na nemecké hospodárstvo nebol tak výrazný. Sami nacisti však boli iného názoru. Minister zbrojenia Albert Speer v januári 1945 vypočítal, že rok predtým spôsobilo spojenecké bombardovanie pokles výroby tankov o 35 %, nemecké hospodárstvo vyrobilo o 31 % menej lietadiel a o 42 % menej nákladných áut. Posledný januárový deň roku 1945 napísal Speer Hitlerovi memorandum, v závere ktorého prehlásil: „vojna v oblasti priemyslu a zbrojenia skončila“."


Čo to má spoločné s témou článku - bombardovaním Drážďan, pýta sa normálne rozmýšľajúci jedinec. Autor však nedbá a melie ďalej: "Britský historik Richard Overy k tomu dodáva a zdôrazňuje, že okrem priamych škôd na výrobe zbraní treba zobrať do úvahy i to, že bombardovacia ofenzíva nútila nemeckú ekonomiku investovať značné prostriedky na protileteckú obranu. Tie potom chýbali na fronte. Napríklad protilietadlové delá predstavovali v roku 1944 celú tretinu nacistickej výroby diel. Protiletecká munícia tvorila 20 % výroby. Pri protileteckej obrane a pri odstraňovaní škôd pracovalo viac ako 2 milióny Nemcov, ktorí potom logicky chýbali inde."

Kto iný by sa mal vyjadrovať k britským zločinom, ak nie britský historik. Úplne samozrejmé.

A tu prichádza slávna pasáž, vyzývajúca čitateľa na vlastný názor.

"Vráťme sa ale späť k Drážďanom. Prečo Briti vôbec bombardovali toto podľa mnohých najkrajšie mesto vtedajšej Európy, plné historických a kultúrnych pamiatok, a množstvo nevinných civilistov jednak spomedzi obyvateľov mesta samotného a jednak utečencov z východu, utekajúcich pred pomstychtivou Červenou armádou? To, či bolo bombardovanie oprávnené, odôvodnené, alebo morálne v poriadku, nechám na čitateľa. Existuje množstvo pohľadov a veľmi záleží na tom, z akého prostredia ten, kto udalosti hodnotí, pochádza. Aj tak však musíme byť opatrní."

Aby sa dotyčný čitateľ s vytváraním vlastného morálneho postoja príliš neroztatáril, autor vyťahuje najťažší kaliber.

"Bombardovanie Drážďan často využívajú popierači holokaustu – najznámejší prípad je britský spisovateľ David Irving – a pronacistickí publicisti, ktorí sa snažia vytvoriť morálny ekvivalent medzi nacistickými zločinmi a spojeneckým bombardovaním. V súvislosti s náletom na Drážďany písal napríklad Irving o 200 000 mŕtvych civilistoch. Vychádzal pritom – neprekvapivo – z údajov nacistického ministerstva propagandy. Toto číslo si pravdepodobne vymyslel samotný Joseph Goebbels a jeho ministerstvo ho publikovalo pár dní po nálete vo svojom Tagesbefehl No. 47. Je to absurdne prehnané číslo."

Preboha. Len si nemyslieť, že beštiálny holokaust Drážďan by mohol byť rovnako morálne neospravedlniteľný ako ten pravý bezohňový holokaust. Zákonom zakázané, ostrakizácia, basa. Pre toto je bombardovanie Drážďan trvalo emocionálnou rozbuškou, pretože je ZAKÁZANÉ povedať  - ba i len myslieť si - že to bol skutočne strašný, ničím neospravedlniteľný vojnový zločin, prejav absurdnej beštiality Angloameričanov, ktorá sa nezastavila pred ničím.

"V skutočnosti zomrelo pri nálete omnoho menej ľudí," ubezpečuje nás autor. V úvode jeho článku sa síce dočítame, že ľudia sa v ohňovom pekle vyparili, ale on má - v súlade so závermi komisie, v počte obetí jasno: "Oficiálna komisia nemeckých historikov publikovala v roku 2010 výsledky svojho dlhoročného výskumu, podľa ktorého bol počet obetí náletu 18- až 25-tisíc ľudí. Je to obrovské, nepredstaviteľné číslo a bolestivá tragédia. Nie je to však 200-tisíc. A nie je to nijakým spôsobom porovnateľné so zverstvami holokaustu."

Punktum. Nespochybniteľných 25 000. Odklepnuté, vybavené.

Ak si je niekto so svojím názorom nezodpovedajúcim počtu 25 000 príliš istý a ešte stále sa nedovtípil, čo tým riskuje - pre takého autor pokračuje v školení.

"Väčšina serióznych (muhehe, poznámka autorky) historikov sa dnes zhoduje aj v tom, že útok na Drážďany bol oprávnený a mal zmysel. Bolo to siedme najväčšie nemecké mesto a so svojím okolím v podstate jediná oblasť, ktorá dovtedy nebola výrazne bombardovaná. Podľa údajov najvyššieho velenia nemeckej armády sa v Drážďanoch a ich širšom okolí nachádzalo celkom 127 stredných a veľkých podnikov a tovární, ktoré intenzívne vyrábali pre vojenský priemysel. Od zimy 1944 sa stal okruh okolo Drážďan jedným z najobľúbenejších miest pre sústreďovanie nacistickej výroby. Sliezsko bolo obsadené Červenou armádou, Porúrie intenzívne bombardované. Drážďany a Sasko boli relatívne ďaleko od frontu a málo bombardované. Špecialitou tamojšej výroby pritom bola optika a elektrokomunikačná technika. Nachádzali sa tam tiež závody ako Chemische Fabrik Goye, ktorá vyrábala jedovatý plyn, a spoločnosť Lehman, ktorá vyrábala letecké i pozemné zbrane. Spojenci to všetko vedeli.

Okrem toho boli Drážďany železničný a dopravný uzol, a to ako severojužným (železnica Berlín – Praha – Viedeň), tak východ-západným (na línii Mníchov – Vroclav)  smerom. Spojenecké prieskumné lietadlá hlásili tisíce mužov a množstvo vojenskej techniky vrátane tankov a delostrelectva, ktoré sa v meste sústreďovali a pripravovali na obranu pred Červenou armádou.

Ani tvrdenie o tom, že Drážďany neboli dovtedy bombardované a že šlo len o bezduchú pomstu, sa nezakladá celkom na pravde. V skutočnosti k niekoľkým náletom došlo a Drážďany boli v mesiacoch koncom roka 1944 niekoľkokrát cieľom amerických formácií bombardujúcich cez deň. Začiatkom roka 1945 dokonca došlo k prvému väčšiemu náletu na mesto, ktorý si vyžiadal viac ako 300 obetí.

Aby sme to zhrnuli: Drážďany neboli otvoreným mestom, ale funkčným nepriateľským správnym, priemyslovým a komunikačným centrom ležiacim neďaleko frontu. Žiaľ, z pohľadu spojeneckých stratégov regulárny vojenský cieľ."

Opäť a znovu historikovi, ktorý sa nám v toku článku zmenil na politruka, pripomínam: Každé jedno angloamerické bombardovanie v roku 1945 bolo strategicky bezcenné. Šlo len a len o teror na civiloch. Každý, kto tvrdí niečo iné, je psychopatické prasa - buď priamo vojak, živiaci sa vraždením, alebo ideológ, ktorý sa v zásade živí tým istým.

Autor ďalej píše.

"Útok na Drážďany pravdepodobne nebol nezmyselný."

Lisa Simpsonová by sa ho po tomto idiotskom, mravne neospravedlniteľnom vyjadrení spýtala, na čom bazíruje jeho tvrdenie. Ja sa nepýtam, keďže viem. Autorovo tvrdenie bazíruje na strachu, že by mohol dopadnúť ako iní historici, ktorí boli mravne zdraví, faktograficky poctiví, a preto o nich nepočuť.

Text autora presvedčeného o zmysluplnosti bombardovania Drážďan pokračuje.

"I keď i tu sa nájdu hlasy, ktoré tvrdia opak. Ako upozornil nemecký historik Sönke Neitzel, je v podstate nemožné nájsť v nemeckých archívoch akýkoľvek dokument, ktorý by potvrdzoval, že bombardovanie Drážďan malo nejaký efekt na nemeckú vojnovú výrobu. Novinár Alexander McKee upozornil na to, že vojenské kasárne, ktoré sa nachádzali na okraji mesta, neboli vôbec zasiahnuté, a tábory, o ktorých Spojenci vo svojej správe píšu ako o vojenských cieľoch, boli vlastne tábory utečencov. To ale vieme dnes. Britské bombardovacie velenie tieto informácie vo februári 1945 nemalo."

Iste. Keby nešlo o takú obrovskú tragédiu, jeden by sa na tupom obhajovaní Britov ich jelimánkovskou božou nevedomosťou zarehotal.

No ale čítajme ďale.

"Nemecká ofenzíva v Ardenách z konca roku 1944 ukončila spojenecké nádeje, že vojna sa rýchlo skončí. Nacizmus bolo ešte stále treba poraziť. A to platilo aj pre február 1945. Podľa údajov spojeneckých tajných služieb mali byť Drážďany navyše bránené, čo v očiach stratégov len potvrdzovalo ich dôležitosť. Podľa americkej správy vypracovanej po vojne na podnet generála Marshalla o bombardovanie dokonca žiadali predstavitelia Sovietskeho zväzu."
Hej. Keď zlyhal pokus vykecať sa zo zverstva v štýle "my sme nevedeli", prichádza ďalší talmudistický pokus - hodiť drážďanské peklo na Stalina.

"Bombardovanie malo zabrániť možnej nemeckej protiofenzíve, prípadne strategickému ústupu a reorganizovaniu obrany v meste. Podľa správy inej americkej komisie z roku 1953 bol útok vojensky nevyhnutný a oprávnený."

Historik - a nevie, že Nemecko v roku 1945 žiadnej protiofenzívy schopné nebolo? To nie je historik, ale jelito a mal by mu byť odňatý univerzitný diplom.

"Do istej miery však bolo bombardovanie prehnané – i keď výsledná skaza zrejme nebola zámerom Spojencov. "

Joj, takže oni to tak nemysleli, vysvetľuje nám hovado. Inak ho nazvať nemôžem.

"Drážďany dopadli tak strašne z niekoľkých dôvodov: neočakávane dobré počasie, vďaka ktorému sa oheň rýchlo šíril, v meste nečakane neexistoval žiaden odpor či obrana, obyvatelia mesta nemali skúsenosti s bombardovaním a nacistické velenie katastrofálne zanedbalo protileteckú obranu i systém úkrytov."

Aha. Keď nie nevinná nevedomosť Britov, ani nie prianie Stalina, tak si za to môžu Nemci sami. Mali príliš pekné počasie a nebránili sa, kurvy jedny.

"Bol to nálet, ktorý bol strašidelným úspechom."

V čom? V ČOM? V tom, že môžeš toto beztrestne napísať a tváriť sa, že je všetko v poriadku?

No, pokračujme.

"Nazývať horor, ktorý rozpútali spojenecké bombardéry, nemorálnym, je v istom zmysle oprávnené. Nešlo však o vojnový zločin. Nikto nebol v tejto súvislosti nikdy ani obvinený."

Aha, takže nikto nebol obvinený. Ide však o zločin, ktorý NIE JE PREMLČATEĽNÝ. Už vieš, ty "historik", čo tým chcem povedať? Alebo ti to treba napísať priamo?

"Tu sa však tiež ozývajú hlasy, ktoré tvrdia opak. A nie sú to len hlasy šarlatánov snažiacich sa ospravedlniť zločiny nacizmu. Aj niektorí seriózni a uznávaní bádatelia, historici a žurnalisti, ako Günter Grass či Donald Bloxham, hovoria otvorene o vojnovom zločine. Argumenty proti tomu vychádzajú z faktu, že vojenské konvencie dovoľujú akúkoľvek ničivú taktiku proti „pevnosti“ a ľuďom v nej. Vojnový zločin to preto nemôže byť."

Hm, zaujímavé. A to platí, pán historik, univerzálne? Aj pre porazených? Áno? A nemal by si byť stíhaný pre pokus o revíziu norimberského procesu?

Na rad prichádzajú diskusie:

"V diskusiách sa často vyskytne otázka, prečo bombardovali Briti práve historické centrum mesta, prečo nie len vojenské a priemyselné ciele. Odpoveď je kruto pragmatická. Briti sa to naučili od nacistov. Keď Luftwaffe v podstate zrovnala so zemou Coventry, britské velenie urobilo dôkladnú analýzu náletu a jeho dôsledkov. Okrem iného z nej vyplývala jedna zásadná vec: opraviť či znovu postaviť priemyselné podniky, továrne a obnoviť vojenskú výrobu nie je tak zložité. Továrne môžete ich umiestniť pod zem, premiestniť."

A je to tu! To večne nafukované Coventry. A čo takto napísať, že s bombardovaním začali Briti? Ak by chuj Hitler nebol zarytým nepriateľom kobercového bombardovania, Nemecko by isto dokázalo vyvinúť takú ničivú bombardovaciu silu, že by bola Británia na sračky. Ak by nacistické bombardéry štartovali z Holandska, z Londýna by zostala len halda ruín. No ale Hitler bol tupý pablb, ktorý nepochopil, s kým má do činenia.

Autor nás už vedie k vyvrcholeniu svojho "historického" textu o bombarovaní Drážďan, o ktorom si vraj môžeme myslieť, čo chceme.

"Čo bolo omnoho zložitejšie, bolo obnovenie tak komplikovaného systému, akým bol systém kanalizácie, elektrické a komunikačné služby. Sieť je mnohokrát kľukatá a zložitá, ťažká na opravy a na rozdiel od tovární pod zemou tiež ľahko zničiteľná. A srdcom tejto siete, miestom, kde je najzložitejšia a kde sa pre zástavbu najzložitejšie opravuje – je centrum mesta s veľkou hustotou osídlenia. To boli poznatky, ktoré Briti získali z trosiek Coventry. A to boli poznatky, ktoré potom aplikovali na Nemecko. Preto útočili na centrum mesta. Kruto, pragmaticky, bez ohľadu na straty civilného obyvateľstva. Ako všetky bojujúce strany vo všetkých konfliktoch."

He? Kruto? Pragmaticky? Bez ohľadu na straty civilného obyvateľstva? A nepopiera náhodou ten blb touto relativizáciou zločinov holokaust?

A už sme konečne na konci vyčerpávajúceho textu o bombardovaní Drážďan:

"V tomto zmysle bol nálet na Drážďany „rutinou“, ktorú Spojenci praktizovali dlho a ktorú sa naučili od Nemcov. Nálet bol uskutočnený až prekvapivo efektívne a precízne, mal zničujúce následky. Bolo to však pre už zmienené dôvody. Samotnou silou a vykonaním nebol ničím zvláštnym. Pri pohľade do archívov a na plány bombardovacieho veliteľstva je celkom zrejmé, že Drážďany sa ničím nevymykajú bežnému bombardovaciemu štandardu. Takýchto, dokonca takmer úplne identických náletov vykonala RAF desiatky. Nemecká Luftwaffe zlikvidovala britské Coventry, približne 40-tisíc ľudí zahynulo pri systematickom bombardovaní Stalingradu, ktoré sa začalo náletom približne tisícky bombardérov v auguste 1942 a pokračovalo nepretržite 40 dní. Masívny nálet Spojencov na Hamburg v júli 1943 vyvolal 460 metrov vysoké ohňové tornádo a zanechal za sebou viac ako 40-tisíc mŕtvych. Aj keď sa o ňom nehovorí toľko ako o Drážďanoch, bol omnoho ničivejší. Výsledok je však rovnaký: v každej vojne, bez ohľadu na súperiace strany, vždy zomierajú nevinní.

Napriek tomu, že Drážďany boli legitímnym cieľom útoku, by pre nás skutočnosť, že tak nádherné mesto bolo takmer rozdrvené na prach, mala fungovať ako memento, ako varovanie a výstraha pred extrémami. Drážďany, Hamburg, Coventry, Stalingrad a ďalšie desiatky, ak nie stovky vybombardovaných európskych miest sú  desivým svedectvom toho, čo si navzájom dokážu urobiť civilizovaní ľudia v extrémnych podmienkach vojny a nenávistnej propagandy. Na znak toho, že si tieto skutočnosti Briti i Nemci uvedomujú, sú Drážďany a Coventry od roku 1956 partnerskými mestami."

Dojímavé. Až na to, že Nemci si nesmú uvedomovať nič - len to, že vojnu prehrali. Prečo ju prehrali, symbolicky ilustruje aj vojnový osud týchto dvoch "partnerských miest" - porovnanie jedného a druhého bombardovania.

Taká je tá história jednoduchá.

Tí, čo spáchali ťažký vojnový zločin v Drážďanoch, čo vypálili ďalšie stovky centier nemeckých miest, čo nezmyselne bombarovali v roku 1945 aj v Česku, čo vypálili japonské mestá a s potešením otestovali svoje najničivejšie zbrane na civiloch v Hirošime a Nagasaki, nám tu dnes vládnu. A tvária sa ako etalón morálky.

 

(Dotyčný autor sa volá Matej Drábik a poberá plat aj z mojich daní na Historickom ústave SAV)

 

 

0
Vivo

a morálka na oboch stranách každého konfliktu sa postupne limitne blíži k nule. Hrabanie sa v minulosti môže iba slúžiť iba na pestovanie tyranie viny, o ktorej som poslal normanovi samostatný článok.

Ema

by si mal držať hubu.

Nabudúce si dvakrát rozmysli, čo napíšeš.

Vivo

upozornenie, že preteky v obviňovaní nikam nevedú? Respektíve vedú ale do ...

Ema

a už tu vypisuješ. Kritizovať niečo, čo ešte ani nie je dotiahnuté k záveru a hneď to odmietať - to vskutku nie je slušné.

Hej, najskôr budeme ako peň všetko znášať, a keď konečne môžeme, tak nebudeme moralizovať?
Teraz je NA NÁS rad. Vždy sme mali pravdu, ale doteraz sme boli ticho.

Slav

ak zrovna niekto ako ty apeluje u druhého na slušnosť, znie to tak...zvláštne

a ty si kto panacik?

Chodim tu uz dlhsie, viem ze tu nieco pises, ale keby sa ma niekto spytal, ze co, tak ja prisampacku neviem.
Taky si nemastny- neslany, take nic.
Este aj Jezis povedal, ze takych vypluvne zo svojich ust ako kostky z ceresne.

Ty autista:o)

Ema

že bombardovanie Drážďan bolo v poriadku.

Rose

Nezasluzi si svoj vlastny.

Náhodný okoloidúci

Zločin porovnateľný s Hirošimou a Nagasaki, s vyvražďovaním Tibeťanov Angličanmi, aby potlačil ich odpor proti britskej okupácii Tibetu začiatkom 20.storočia, s vyvražďovaním Indiánov alebo Búrov Angličanmi, s masovým zabíjaním Indov počas Churchilovho panovania v Indii...

K tom sa dá dodať už iba jedno - Je suis Dresden.

Ema

Norimberský tribunál NIKOHO nepotrestal za bombardovanie. Žiadne Coventry sa tam netrestalo.
Malý historický dráb by mohol nabudúce napísať v rámci ideologického školenia o novodobých dejinách Európy, prečo to tak bolo.

A tak bombardovacie šialenstvo Anglosionistov po roku 1945 zbesilo pokračovalo v najrôznejších kútoch sveta, až po pravidelný bombardovací teror v najväčšom open air koncentráku v histórii ľudstva - Pásme Gazy, keď sa židia chodia kochať zabíjaním (https://www.youtube.com/watch?v=Tjw8U0AcH4Q), nedávny MOAB vrhnutý na Afganistan, ktorý rozhodil celý ekosystém otraseného regiónu, či najnovšie slintanie o bombardovaní Ruska
Na válku s Ruskem potřebují Spojené státy 258 bombardérů
http://technet.idnes.cz/na-valku-s-ruskem-potrebuji-spojene-staty-258-bo...
Pro Rusko studie určila téměř 250 tisíc cílů. Letecká kampaň potrvá 180 dnů a bombardéry zaútočí na 50 % cílů. K takové akci je nutné mít k dispozici 258 operačně nasaditelných bombardérů.
(Tento stupídny text donedávna visel na titulnej strane idnes, nie je to dríst militaristov zašitý kdesi v imbecilnej rubrike Tech)

Toto sú naše hodnoty? K tomuto sa mám dobrovoľne hlásiť?
NIKDY!

Náhodný okoloidúci

Politika Nemcov a Nemecka voči susedom sa celé storočia riadi doktrínou Drang nach Osten. Počas celej známej histórie sa na nás Slovanov Nemci a celkovo Germáni pozerali len ako na menejcenných, ako na korisť, nikdy nie ako na rovnocenných priateľov alebo aspoň neutrálnych susedov. Počas celej známej histórie sa nás snažili dobyť, podmaniť si, ovládnuť, zničiť. Desiatky slovanských kmeňov tomuto tlaku podľahli, a treba priznať, že aj kvôli našej povestnej nejednotnosti a naivite a príliš veľkej ochote zradiť a spriahnuť sa kvôli osobným záujmov proti vlastným.

Nemecko a celkovo západné štáty nás stále vyciciavajú prostredníctvom pobočiek svojich firiem, dane zo zisku vytvoreného u nás odvádzajú u seba doma, využívajú daňové úľavy alebo prázdniny a rôzne stimuly, a ak sa nám z týchto peňazí niečo ujde omrvinka vo forme eurofondov, tak sa západniari tvária ako štedrí darcovia, a pritom nám poskytujú len naše peniaze, z ktorých si pre seba uliali čo sa dalo. O koľko miliárd alebo biliónov eur sme už takto prišli?
Nevidím dôvod, prečo by som sa mal cítiť súčasťou takéhoto Západu.
Ale bez ohľadu na toto všetko - vypálenie Drážďan bol a stále je nepremlčaný vojnový zločin.

Napadla mi jedna špekulatívna otázka. Aká je pravdepodobnosť, že Drážďany boli vybraté hlavne preto, že tamojší Nemci ani nie sú praví Nemci, ale ponemčení Slovania R1a? Ja viem, vtedy ešte genetika nebola taká rozvinutá ako je teraz, o haploskupinách nikto ani len netušil, ale o slovanskom pôvode veľkej časti východných "Nemcov" sa určite vedelo už vtedy. Aj samotné meno mesta je slovanské.

rose

Ano, je ina doba. Dedkovia, co napachali zverstva zdochli. Je na terajsej generacii sa za zverstva ospravedlnit a vykrocit do buducnosti pravou nohou.
Je cas zdvihnut hlavy.

Ak niekto ako obcan, ako clovek zabije, tak je VRAH. Ak zabijanie tisicou a milionov nariadi vlada alebo general, tak je to co? Vojnove hrdinstvo?

Ako si sa ty Vivo choval za sociku? Bol si aktivny disident? Urcite si budeme pamatat tvoje meno, nebolo ich mnoho. Ak si nim nebol, cus ako vos za chrastou. Obcania su ako ovce v tom dobrom slova zmysle. Ako ovecky. Ale kazdej cinka na krku zvonec a ked co len jeden utichne je to smrt v celom vesmire. Taku cenu ma kazdy jeden ludsky zivot. Ma zmysel aj keby clovek len kukal do plafonu a dychal. Nic ine nemusi.

čo komentár to ...

Na jednej strane vieš,že si treba vážiť každého človeka a na druhej strane niekoho osočuješ,že keďže za socíku nebol disident má čušať ako voš pod chrastou?Ty si bola disidentkou,alebo až teraz si otvorila oči,ako väčšina z nás a zato sa správaš ako nadčlovek?
Ty by si mala tiež najprv porozmýšľať,čo komu napíšeš.

Rose

Chcela som tym povedat len to, ze takmer nikto z nas nim nebol. napriek tomu, ze sme vedeli, aj o 50tych rokoch, aj o prenasledovani mnohych nevinnych ludi. Nezdvihli sme hlas, neukazali sme prstom na vraha. Tak ako kazde ine civilne obyvatelstvo za ktorejkolvek doby. Preto si civilne obyvatelstvo nezasluzi hromadnu popravu.
tak ako hovori Ema nizsie. My vsetci sme civilne obyvatelstvo. Nic viac a nic menej. Nemame moznosti nicomu zabranit.

anonym

Ja som vtedy ešte nežila a v škole nám dokonale vymyli mozgy.O tieto veci som sa začala zaujímať až cca 10 rokov dozadu,keď som pochopila,kde sme sa to dostali a kam to celé smeruje.Nechcela som Ťa uraziť.Ale takých,ako ja,ktorí AŽ teraz chápu je veľa a je veľa aj tých,ktorí nikdy nepochopia.Treba sa podržať navzájom,sme na jednej lodi...

Norman

Pravdepodobnosť, že Drážďany boli vybraté preto, že boli slovanské, nie je veľká. Pretože prakticky všetky väčšie nemecké mestá boli zničujúco bombardované (povestný je napr. Hamburg 1943, kde sa prvý raz podarilo zámerne vytvoriť ohnivý vír, takže zhorelo všetko, vrátane napr. ľudí ukrytých v bunkroch a dokonca aj tí v riekach).

Je na zamyslene, že toto páchali západniari na západniaroch, anglosasi na anglosasoch, nie?
"Špekulatívna otázka" tak skôr znie, či to okrem iných dôvodov nebolo spáchané podstatnou antipatiou morských národov voči kontinentálnym národom, či deliaca hranica nejde tadiaľ.

Čo sa týka vzdialenejšej minulosti ale naozaj ťažko nájsť nejak jednoznačne morálnu istotu.

Ale pozrime sa bližšiu minulosť. Sú tu dva prípady:
Najprv komunistické Rusko nás okupovalo a sľúbilo skvelú (ekonomickäú) budúcnosť. Výsledok bol mizerný ako hmotne, tak aj duchovne (porovnaj napr. s Rakúslkom).
Druhé po roku 1989 nás okupoval americký(!) systém a tiež slúbil skvelú (ekonomickú) budúcnosť. Výsledok bol mizerný ako hmotne, tak aj duchovne (porovnaj napr. s Rakúskom).
Výsledok: nemyslím, že by sme sa mohli spoľahnúť na akýkoľvek (cudzí) systém.

Ale jedno je isté - keď už sme od tých megalomanských po svetováde túžiacich, znásiľnujúcich a ničiacich systémov dostali len veľké nič, tak si jedno vyprosím - nebudeme prijímať ich viny ako naše a nebudem s nimi sympatizovať, a to ani v najmenšej možnej miere. Ani s Ruskom, ani s Američanmi, a ani s ich sionistickými mafiami.

Nechápem, prečo by sme my, respektíve naše deti či naše vnúčatá, ale ani naši (nebohí) rodičia či prarodičia mali na seba brať čo len gram viny tamtých hnusmých psychopatických zmrdov. To naozaj nechápem, prečo takto uvažuješ, že by sme mali nad tými angloamerickými zločinmi mávnuť rukou. Pretože niekto zámerne začal vykreslovať historických Slovanov ako obete? A čo teda teraz, dáme sa zas dohromady s Kyjevom? Nie? Tak s Budapešťou? Nóóoo, s tými máme len dobré skúsenosti, že.

...

Spoľahnúť na akýkoľvek cudzí systém sa naozaj nedá no fakticky sa ani nedá nemať nejakého veľkého "spojenca".

Norman buď si vyberieš modrých fašistov (tzv. mainstream: USA+Izrael+Nemci+Angličania+Francúzi..), ktorí ťa chcú anihilovať hneď teraz, alebo červených - bývalých fašistov lavicového druhu tzv. komunistov..

Ak si nevyberieš tak si v piči pretože tieto dve strany sa spoja proti tebe..

Rusko je náš strategický spojenec, podľa Eurofašistov zas strategický nepriateľ..

Na sympatie sa vyser, vo vojne na ne nieje priestor..

Norman

Pardon, červeno modré videnie.
Takých majú najradšej.

Ergo podľa teba je USA+Izrael+Nemci+Angličania+Francúzi... všetko jedna rovnaká banda, ba čo viac, jeden celok. Nuž, nechcem ťa sklamať, ale za prvé tento zlepenec onedlho pukne v dosť tragickom ohňostroji, ovela viac, tak ako ten druhý už drbol a doteraz sa nespamätal. Za druhé blbečkovstvo tohto bipolárneho razenia, ako nás zachráni modrá alebo červená, spôsobili to svinstvo či tragédiu posledných 25 rokov a vy, čo ho presadzujete, by ste si mali vstúpiť do svedomia (lepšie povedané, ľudia by vám mali stúpiť do ksichtu, aby nie oni "boli v piči", ale aby ste vy dostali, čo si zaslúžite).
Vsjo jasno?

Jozef Novak

Vsjo jásno? Akoby malo byť jásno, skôr polojásno až zamračené, kým jásne nevyznačíš rámec svojích hodnôt. Jásno urči body ku ktorým vzťahuješ svoje sympatie a nerozmazávaj to nejakým okolkovaním "okolo horúcej kaše", typu: "rusi nás okupovali, američania okupovali...". Okupovali vás aj Nemci, no nejak z toho "zoznamu nesympatických vypadli". Okrem toho ten "rus" ktorý vás "okupoval", prišiel vám len oplatiť zdvorilostnú návštevu, Česko-Slovenských legionárov a neskôr vojakov prvej Slovenskej republiky na území matičky Rusi. Heh, to každý kto vám príde zdvorilo oplatiť vašu návštevu považujete za okupantov:-).

Náhodný okoloidúci

Pripomínam, že komunizmus bol do Ruska dovlečený zo Západu, vymysleli ho tamojší západoeurópski talmudisti, a aj v najvyššom vedení Sovietskeho zväzu po VOSR, ale aj v ďalších obdobiach by si márne hľadal etnického Rusa, ale o tom by si sa viac dočítal v materiáloch od Klimova. Takže snaž sa vyvarovať obviňovania Rusov z toho, čo majú na svedomí talmudisti, aj keď ruskojazyční.

Jozef Novak

Nič takého som v úmysle nemal. Ale vďaka za doplnenie mojich slov!

Norman

keď sa preháňa návšteva Rusa v roku 1968. Je to prehnané, boli už rozdelené sféry vplyvu a Rusi si len svoju bránili. Bez zbytočného krviprelievania.
Ale v roku 1945 to bola sprostá okupácia s ťažkými krvavými dôsledkami. Hovorte si tomu, ako chcete. V roku 1989 sa to vrátilo späť - a to je momentálne sviatok. Tak sa dohodnite s vašími kolaborantami.

Jozef Novak

Vďaka Norman za objasnenie svojho názoru. No ako už podotkol ten diskutujúci nadomnou, Rusi mohli za bývalého režimu tak akurát čušať a držať komunistom basu. Samozrejme ani tam to nešlo bez kolaborantov. Keď sa ma ktosi spýtal, že prečo išli Rusi do Afganistanu, dal som mu jednoduchú odpoveď: "lebo ich tam poslali Sovietski boľševici". Za vyhýbanie sa vojenskej povinnosi u nás hrozila basa. Za neuposlúchnutie vojenského rozkazu tiež. Ako to mali v Ruskej sovietskej federatívnej republiky, to neviem. Možnože ich tam zato odmeňovali... V tom lepšom prípade podobne ako u nás. Na tých kolaborantoch sa ale si myslím, že sa zhodujeme. Ale písať o tom ako si "Rus bránil to svoje", je akoby si napísal, že strieľaním do ilegálnych narušiteľov štátnych hraníc s Nemeckou spolkovou republikou si "Butatóti hájili len to svoje, v časoch keď ich Böhme schweine okupovali". Pravda, tých kolaborantov už propaganda má správne zadelených: zatiaľ čo v Sovietskom Zväze to boli Rusi, ale v gulagoch drepeli a trpeli nejakí neidentifikovaní "odporcovia režimu", tak u nás zločiny páchali nejakí neidentifikovaní komunisti a v gulagoch-väzniciach drepeli a trpeli statoční hrdinskí Slováci. Tak by ma zaújmalo odkiaľ boli do Komunistickej strany Slovenska naverbovaní jej členova. Z Marsu alebo Jupitera určite nie. A také množstvo kolaborantov sa hodiť na Židovskú národnostnú menšinu tiež nebude dať len tak ľahko. Žiaľ Slováci sú tiež iba ľudia, ktorí sa môžu mýliť a robiť chyby. To by mohlo byť v možno aj poriadku, no horšie je ak je niekto nepoučiteľný.

Norman

je to skratka, Rusi, môžeme tam dosadiť "sovieti", to teraz nie je téma. Nejde mi o to obviňovat etnických Rusov ako národ. myslím "Rusov" ako politickú jednotku (sovietov).

Ale ja ani tých vlastne teraz neobviňujem, veď práve hovorím, že vojenská akcia v roku 1968 pre mňa nie je žiaden zločin (a je mi smiešne to, ako som to sám kedysi bral vážne). Rok 1968 bol len slabou odozvou roku 1945 a je s ním pevne spojený, bez jedného by nebolo druhé - a je to v rozpore s rokom 1989.
Kto uznáva rok 1989 ako určitý prevrat, zmenu (a ja to napríklad tak uznávam, lebo to bola zmena, aj keď spustená v Moskve), teda kto to uznáva, musí odmietať rok 1945 ako oslobodenie.
To vlastne je to, na čo sa momentálne tu snažím upozorniť. Toto je jedna z absurdít, ktoré súčasný režim v sebe nesie (súčasné oslavovanie roku 1945 aj roku 1989).
Ergo: keď sme raz začali meniť paradigmu v roku 1989, je na rade aj rok 1945. To všetko je jedna historická lož, jedna historická ideológia trvajúca od roku 1917, ktorá sa odžila, ktorú treba rozdupať, zničiť.

Alebo ešte ináč:
následku Veľkej Vojny (neskôr označovanej ako tzv. Prvej svetovej) v roku 1918 spôsobili najmenej tri ťažké deformácie: v Rusku, Nemecku a v Anglo-Americkom svete. Nemecké odzneli ako prvé, v roku 1989 odzneli tie v Rusku a je načase, aby sa podel do pekla aj ten Anglo-Americký humus. Ten je dôvodom súčasného trápenia, tento zvyšok tragédie spred sto rokov.

To je podstatné na mojom názore. Rusom ani Nemcom už nič nevyčítam, lebo ako národy v princípe pochopili.

Jozef Novak

Vďaka Norman za vysvetlenie tvojho postoja. Je mi jasný a beriem to tak ako vždy, že sa dozvedám od teba niečo nové a zaújmavé. Doposiaľ som zotrvával na názore, či si tam aj ty neprepadol štýlu naších presstitútiek, ktorý jeden nemenovaný diskutér tu označil ich ich zpravodajskú činnosť ako "vysielanie pre materské škôlky". A práve preto vždy som si cenil úroveň vašej stránky. Vyššiu odbornosť, kde sa bavíme nie na úrovni meterskej škôlky ale ako skúsené dospelé osoby, ktoré dokážu pomenovať prejednávané veci, štáty udalosti ich pravými menami. Ak mám pravdu povedať k Rusku neinklinujem veľmi tiež. Nie však preto že sú to Rusi, ako nám to podsúvajú presstitútky, a práve preto nie že rus=komunista=okupant=agresor... Jednoducho preto, že súčasná garnitúra nevzbudzuje vo mne dôveru. Kto za bývalými nomenklatúrnymi kádrami ktoré sa počas divokej privatizácie stojí? Kto vlastne v Rusku vlastní Ruský rubeľ? Ruský národ? Údajne že nie.

...
Nieje to zlepenec ale hierarchická mocenská štruktúra.. Áno všetko sú to fašisti, ale aj "my" skoro všetci tu sme ľudia, to ale ešte neznamená, že sme jedna banda.. USA je fašistický štát, EU je fašistický štát, to ale hneď neznamená, že to musia byť partneri a už vôbec nie, že sú si rovnocenní.. Keď už správne pripomínaš, že 2 strany sú nejak málo, tak počas vojny tá hierar. štruktúra vyzerala približne takto: Na jednej strane boli modrí (porazení):Nemci - nacionálni socialisti  Taliani - (nacionálni) fašisti = zväzáciJaponci - nacionálni imperialisti...Slovensko - suverénny ale oklieštený štát v područí nacistického Nemecka Na druhej strane boli červení (porazení):Rusi - internacionálni socialisti - zväzáciAngličania - fašisticki imperialistiČíňania  - nacionálni imperialisti...Československo - suverénny štát v područí Ruska (SU) A na tretej strane boli židovskí bankári (víťazi):Izrael - ultranacionálni fašistiUSA - internacionálni fašistickí imperialisti (globalisti) Víťazi boli určení už dopredu a to oveľa skôr ako boli vôbec vytvorení socialisti=(komunisti a nacisti). Dnes to vyzerá približne nejak takto:modrí:Izrael - ultranacionálni fašistiUSA - internacionálni fašistickí imperialisti pod správou Izraela, či presnejšie FED-uEU - internacionálni fašistickí imperialisti pod správou USASlovensko -bábkový štát fašistického Nemecka (EU) červenkastí:Rusi - suverenný štát + ostatní, spojenci raz Ruska a inokedy zas USA.. A aby to nebolo príliš čiernobiele Norman tak treba dodať, že Rusko a USA sú celú dobu až doteraz spojenci, partneri vrámci vesmírneho programu..   Teda jediná možná cesta okrem zničenia je suverénny národný štát Slovensko (v područí Ruska) a potom za pár oných už úplne suverénny rovnocenný partner ľubovolnej mocnosti, ktorá to prežije...   Vsjo jasno?
Norman

Jestvuje taká psychologická tendencia - chcieť to, čo nemáme.
Kedže v tvojom bipolárnom svete patríme teraz pod vládu modrých, idealizuješ si (mierne) červených, Rusov. A chceš, aby sme patrili pod nich.
Uvažovať takto triviálne o dôležitých veciach života a sveta je dosť tragické.
Je to krútenie sa v kruhu. A je to nielen intelektuálny podvod, ale aj vôľovo len výhovorka, prečo sa teraz nedá a prečo vlastne treba čakať na nové spojenie s novým pánom.

Mnohí majú túto tendenciu, fungovať mentálne ako kyvadlo, raz na jednu stranu, potom na druhú, vždy rozprávať o tom, čo práve nemáme a tvrdiť, že druhá verzia by bola lepšia.
Ale, prirodzene, geopolitické zákonitosti spôsobia, že ani Moskva ani Washington nikdy nebudú harmonizovať so životom v strednej Európe.
Rozumieš? Nikdy.
Ani keby tam priamo sedeli neviem akí našinci, Slovania, Slováci alebo rovno tvoj brat. Nebudú harmonizovať, čiže budú mať úplne iné záujmy, aj keby tam sedeli Nemci budú mať úplne iné záujmy ako Stredná Európa, Nemecko. Och, to sa vlastne aj párkrát stalo, v Moskve sedeli na tróne Nemci, dokonca v Británii sedeli na tróne Nemci - a predsa viedli so Strednou Európou a menovite s Nemeckom vyhladzovacie vojny.
Ponimáeš, tovarišč? Nikogda.
Pretože ľudské spoločenstvá sú kauzálne ako akákoľvek iná prírodná sračka, podliehajú vplyvu geografických štruktúr a magnetizmu zdrojov, to znásobené kvalitami ľudskej rasy a len ako posledné je to ovplyvnené tým, akou kultúrnou farbičkou je ten sajrajt momentálne prefarbený.
A dve farbičky, tie ti určite na nafarbenie reality už vôbec nestačia.

Púpavová

Norman,by som opakovane spomenula Vivovu myšlienku,že poďme si písať dobré,pragmatické rady a tipy ako prežiť v rubrike Naturalizmus.Nestrácajme sily podaromnici.
Zulu v Strednej Európe ešte nebol,to bude naozaj nové.

Norman

Ja uznávam, že pragmatické rady akéhokoľvek stupňa môžu byť dobré a zaujímavé.
Ale zas tu platí, že danostiam nerozkážeš. Proste to nie je moja cesta. A ani to nie je to, čo spoločnosť najviac potrebuje.
Ono aj tak ...tie sily, čo nami budú hádzať, budú silné, nikto si nijako nezabezpečí istotu prežitie svojho, svojej rodiny a tobôž nie svojho majetku, bude to len náhoda.

A okrem toho, mierne odporúčam tradície, ktoré nebazírujú toľko na prežití seba, ani svojho semena a už vôbec nie svojich krámov, ale naopak vysvetlujú, že sú to veci nevyhnutne dočasné a je dobré sa zbaviť pripútanosti k týmto malichernostiam. Nie že by to nejako ponáhlalo, ale ak sa dá, je lepšie to stinúť ešte pred smrťou, ba pred starobou. Lebo najneskôr vtedy o to tak či tak príde a je len zbytočne kruto bolestivé, ak si to dovtedy nestihne uvedomiť.

Púpavová

jáj, Ty myslíš,aby nás hriechy neťažili?
Veď chlalabohu,neťažia,ale vždy je čo zlepšovať.Ty si dosť smutný človek,Norman.Neboj sa,bude lepšie.:)Nebude nič.

Norman

To nie sú hriechy, to je proste pripútanosť. Hriechy sú niečo, čo nikdy nefungovalo, hriech je nedefinovaný nezmysel, hriech je pokus o otroctvo. Ja hovorím o slobode.

 

Jozef Novak

Hovoriť o slobode a pritom sa viazať na nejaké propagandistické klišé nič nevyrieši. Už to tu nespočetnekrát odznelo, že žrať propagandu typu Rus=komunista a Rusko=Sovietsky Zväz, je zavádzajúce. Je to to isté akoby si povedal že: Butatóth=Klérofašista, Hlinkov gardista. Ponimáješ továrišč? S Butatóthom nikogda!

Jozef Novak

Vzájomná nevraživosť a podozrievavosť panuje i tu v tomto idealizovanom vykolíkovanom ohraničenom území zvanom Slovensko. Doberali sme sa navzájom už medzi susednými dedinami. Mal som spolužiaka, ktorý býval v susednej dedine, ktorú už komunisti začlenili zlúčili do nášho mesta. Rovnako sa zaprisahával, že on sa obyvateľom nášho mesta necíti byť a vždy považuje svoju dedinu za samostatnú. Nikdy občanom nášho mesta, rozumieš?! Susedské spory v našej ulici takisto nič neobvyklé. Máme svoje fóbie, antipatie. Nejeden z maďarskej národnostnej menšiny na juhu Slovenska sa necíti byť občanom Slovenska. Vyjadrenie tohto názoru hoci má právo každý, to rešpektujem Norman, im zarazil až zákon o dvojitom občianstve. Slovensko? Nikdy! A vidíš že so Slovenskom predsa až na večné časy. Ide to aj keď nasilu. Názory máme rôzne. V jednom sa však zhodneme: Iba väčšie spoločenské útvary dokážu väčšie veci. Majú nato materiálne aj ľudské zdroje. Matematika nepustí: iba vo väčšom počte obyvateľstva sa môže vyskytnúť aj štatisticky väčší počet nadaných jedincov. Iba na väčšom území možno nájsť dostatok surovinových a energetických zdrojov. Ide už len o to, ako píše ten koho reagujeme, či si naši slovanskí bratia budú ochotní aj s nami podeliť o profit z toho, alebo si výsledky prisvoja len pre seba. Tu sa môžme hrať megalomansky na vlastnom piesočku, ale na hviezdy si nesiahneme. To akurát prostredníctvom Slovenského kozmonauta vystreleného v rámci deblokácie dlhu. Je vôbec otázne, koľko etnických Rusov sa nachádza v samotnom Rusku a koľkí by boli za uchovanie svojej vlasti. Našťastie ďalšie rozoštvávanie bolo včas zastavené.

Norman

Ja teraz neútočím a nechcem útoťiť na etnických Rusov. Ja len hovorím, že Rusi nikdy nebudú prvoplánovo pomáhať strednej Európe - ani keby tam bvládol rovno tvoj brat.
To je určitá logika veci, nazývam to geopolitická logika.
Rusko je určitá krajina, ktorá determinuje správanie sa tých národov, čo tam žijú. Plus samozrejme ich rasa, ich rasa určuje, ako budú úspešní či spokojní a ešte mnoho iných vecí - ale zrejme nie je tá najpodstatnejšia v determinovaní, s kým sa budú kamarátiť a o koho sa budú starať.
Ja som rád že sú Rusi samostatní a že momentálne žijú v harmónii so svojou vládou.
To je dobre aj pre nás. Ale to nás nevytrhne.
Nič proti takým ilúziam v časoch akej takej pohody. Ale bacha na to ak pôjde do tuhého.

Ako je bezpochyby jasné, my Slováci máme pred sebou tri priestory: Čechy, Maďarsko, Nemecko. S tými si musíme vyjasniť vzťahy a pomery síl, s nimi musíme vedieť komunikovať aj mať silu na nich zatlačiť rôznymi prostriedkami. S nimi sme doslovne zrastení, nič sa nedá robiť.

...

Norman dve farbičky bohate stačia na vytvorenie celej "reality", 2 farbičky dve číslice ti stačia na vyjadrenie všetkých čísel, ľubovolne veľké číslo môžeš zapísať pomocou dvoch znakov napr. jedného čierneho a druhého bieleho...

Nato aby si mohol fyzicky niečo osvietiť ľubovolnou farbou ti stačia predstav až 3 farby: červená, modrá a zelená...

"Chceme to čo nemáme" je prirodzená danosť..

Nwm o akom čakaní to hovoríš, EU ani USA sa nerozpadne a nevzdá sa samé svojich kolónii napr. Slovenska.. Nikdy!

Ja hovorím o tom čo práve máme a to je možnosť osamostatniť sa, aj keď vplyvom geopolitickej situácie samozrejme nie celkom úplne.
Nechcem aby sme patrili pod niekoho, ale práve naopak aby sme boli suverénni, lenže to sa nedá zo dna na deň nato musíš ísť postupne..

Tak ako sme sa do tej sračky dostali tak z nej môžeme aj vyjsť, väčšina ľudí ti povie, že sa mali za komunistov lepšie ako teraz, a väčšina vtedajších ľudí zas, že sa mali lepšie za nacistov..

Rusko má iné záujmy ako USA, Rusko nepotrebuje zničiť európu atď..

Na sympatie sa vyser, tu nejde o nejakých slovanov alebo nejakú náklonnosť k Rusom, ale len o prosté a jasné hlavne ekonomické záujmy Slovenska, vyplývajúce už len zo samotného pudu sebazáchovy..

Ja viem, že hrabať sa v hovnách a rozlišovať, že ktoré smrdí menej atď. nie je zrovna príjemná záležitosť, lenže na takomto princípe funguje práve aj šľachtenie či eugenika..

Áno všetko sú to fašisti -to nieje čiernobiele videnie..

Treba ale rozlišovať tie jednotlivé odtiene, netreba si nikoho idealizovať, treba ale pracovať s tým čo máš aby si mohol získať to čo ešte nemáš..

Náhodný okoloidúci

Aj mňa prekvapuje, že germánska Británia vraždila germánskych Nemcov, čiže svojich príbuzných, už aj vzhľadom na rodinné väzby kráľovskej rodiny s Nemeckom. A či to nebude tým, že Britániu už niekoľko storočí ovládajú talmudisti?
Inak kedysi bola na českom webe stránka Zvídavý Vincenc a v jednom článku práve s tematikou 2. svetovej vojny bolo uvedené, že prvý nálet Nemcov na Londýn sa uskutočnil až po 9 !!! náletoch Angličanov na Berlín.
Inak neviem, na základe čoho si myslíš, že mám v úmysle brať na seba / na nás vinu Západniarov za ich zločiny. To mi nikdy ani len v duchu nenapadlo. Za ich zločiny sú zodpovední len oni sami, a je smutné, že vojnoví zločinci z ich radov unikli a stále unikajú trestu.

Ema

Pozri, som civilné obyvateľstvo, rovnako ako všetci moji blízki. A preto si vyprosím, aby zo mňa ktokoľvek robil spolupáchateľa zverstiev na civilnom obyvateľstve tým, že ma núti akceptovať ich ako normálne, samozrejmé a ospravedlniteľné.

Ako píšeš - Je suis Dresden. Na tých hororových záberoch mŕtvych deciek som ja, a preto žiadam pre vraha trest, tvrdo a dôrazne. Toto nie je póza á la Charlie hebdo, ale jediný normálny prístup - pretože ani ty isto netúžiš dostať sa do histórie zachytený na takýchto záberoch. A raz nevieš, kedy sa to môže stať - kedy sa anglosionistické svine rozhodnú hádzať bomby na hlavu tebe a tvojim deťom a roztrieskavať civilnú infraštruktúru, ktorú životne potrebuješ. Viď Juhoslávia. A k tomu sa tváriť morálne nadradene.

Je to vysvetlené dostatočne?

Náhodný okoloidúci

v inom komentári som uviedol, že bombardovanie Drážďan je nepremlčaný vojnový zločin.
A ako iste vieš, na konci 2. svetovej vojny USA a Gueit Buitein bombardovali všetky možné ciele na území, ktoré malo podľa Jaltskej dohody pripadnúť do záujmovej sféry Sovietskeho zväzu, a bombardovaním bolo postihnuté aj Slovensko, aj naše civilné obyvateľstvo. Bola tým zasiahnutá aj moja rodina, Amíci bombami zavraždili mojich priamych predkov, takže nemám ani najmenší dôvod pokúšať sa nejako ospravedlňovať alebo zľahčovať zločiny anglosionistov, skôr naopak, beriem to nielen z hľadiska morálneho princípu, ale aj osobne.
Je to vysvetlené dostatočne?

Ema

Len to prepodruhý raz netreba zadymovať rečami o perfídnosti Germánov, pretože to v kontexte bombardovania Drážďan vyznieva cimlich divne. Sa potom nečuduj nepochopeniu.

Norman

Nemáš dôvod a napriek tomu to robíš.

kali

Drang nach Osten je len jedna verzia výkladu historie a ďalšia forma uplakaného panslavizmu o akejsi sile a vynimočnosti Slovanstva a krustosti Germánov. Boli to Poliaci Slovania ktorí mali velkohubé vyhlasenia, že Berlin je ich mesto. A tak isto ako aj maršal Pilsudsky povedal: "Silne verím v čestné úmysly vášho Vodcu, avšak povedzte mu, že by nemal prehliadnúť skutočnosť, že odveká nenávisť môjho národa proti všetkému nemeckému je bezodná" nebolo ničím iným len prokovakcie.

A nemusíme isť až tak do minulosti, stačí sa aj dnes pozrieť do najväčšej Slovanskej krajiny ktorú mnohý považujú za spasitela sveta, že čo to tam maju za neobolševických pohrobkov schovávajuci svoje imperialne chuťky za nacionalizmus http://www.mojevideo.sk/video/28045/ruski_vlastenci_vyzyvaju_k_okupacii_...(cz_titulky).html

Nemecko dalo svetu na poli vedy, technologii, fylozofie, umenia a kultury len za posledných 150 rokov takú kvalitu o ktorej môžu všetky slovanské krajiny len snívať a to ich je niekolko násobne viac. Nalejme si už konečne čistého vína a prijmime fakt, že Slovanské národy nedosahovali kvalit toho Nemeckého, rovnako ako dnes čierna rasa nedosahuje kvalit tej europskej, takže akési lamentovanie o menejcennosti malo svoje opodstatnenie, veď aj sám tvrdíš, že sme neboli jednotny. A koho je to asi chyba? O zbytok sa už vždy postarajú večné zákony prírody.

Norman

Drang nach osten a predstava o slabosti Slovanv sú dve strany toho istého falošného mýtu.
Je to úplne spojené a ako jedno, ani druhé nie je pravda.

Súčasnú históriu - akú ju uznávame posledných stodvesto rokov - písali zástupcovia morskej civilizácie a tak je tam porovnávané neporovnateľné, podľa toho vyzerá. Ako keby písali históriu mravce - tiež by sa hľboko vyzdvihovala prednosť šiestich nôh a podceňovala štvornohosť teplokrvných obratlovcov, vyzdvihovala by sa rafinovanosť a kompleksnosť mravčích miest pred jednoduchosťou príbytkov teplokrvných obratlovcov.

Rose

ktori si spomenu na tieto zabudnute obete 2. svetovej vojny.
Silny clanok Ema.
A zaver, ten hovori za vsetko.
Vdaka

Púpavová

Všetci chápeme,čo je to varenie žaby. Aj Drábik varí,varí,možno naozaj nejaké patvory aj presvedčí o tom,že Drážďany boli len takou bežnou, isteže strašnou,ale naozaj bežnou udalosťou ,čo sa vo vojne stáva. Zločin z nenávisti. V podstate norma.

Drábik -drábik,si iba hlupák,alebo aj niečo horšie?
Václav Klaus píše,že do Drážďan z Prahy vedie nová dialnica a nie je problém sa tam dostať za hodinku. Len tak,poprechádzať sa,posedieť v kaviarni,čp. je zatiaľ málo.Je to príjemné mesto. Ak tam niektorí z vás pôjdete,napíšte o svojich dojmoch.

Púpavová
Ema

že nezakročili proti holokaustu. Proti svojmu vlastnému vým... no, radšej pomlčme.
Toto tu skutočne nie je téma, choď s ňou dočerta.

afík

Načim pracovať na ich čertoch? Pretože emocionálny výplz, nám nepomôže.

Vivo

je móda XX.-XXI. storočia. Mám preukázateľne minimálne 1/3 koreňov v Nemecku. Obviňovať ma z toho, že nemám súcit s civilnými obeťami je hlúposť.

Po vojne odrazu nik z Nemcov nečítal Mein Kampf. Smiešne a trápne vytáčanie sa splabochov.

https://www.youtube.com/watch?v=ZRvafKSJ1ls
V roku 1933 sa išli posrať od radosti, ešte v roku 1942 nosili Nemci Hitlera na rukách a kúpali sa v dobyvateľských víťazných euforických náladách. Hitler predsa jasne definoval vojnu ako dobyvačnú, požadoval obete, Goebbels vybľakoval o totálnej vojne :
https://www.youtube.com/watch?v=ZRvafKSJ1ls

Nemci sa pustili do boja s predstavou, že môžu bojovať s celým svetom a získať životný priestor. Keď víťazili, napáchali toľko krutosti na civilnom obyvateľstve, že sa nemôžu čudovať, že rozúrení Rusi im to začali vracať aj s úrokmi. V októbri 1944 spôsobila Červená armáda taký masaker

https://en.wikipedia.org/wiki/Rape_during_the_occupation_of_Germany
https://en.wikipedia.org/wiki/Nemmersdorf_massacre

že dokonca Stalin sa zdesil nad výčinmi vlastných vojakov.

Každý kto rozpúta vojnu, musí počítať s prehrou a zúrivosťou víťazov. Tým viac ak to bola vojna dobyvačná a vojna totálna. Je neuveriteľne hlúpe ak po viac ako 70 rokoch porazení bedákajú a obviňujú z krutosti víťazov. Je to negermánske, neárijské, trápne. Treba si prečítať Mein Kampf, tam je to napísané na plnú hubu!

Pred koncom vojny vo svojom testamente
https://www.archives.gov/files/publications/prologue/2015/spring/hitler-...
nebedákal, neobviňoval víťazov.

Norman

A čo také je napísané v mein kampfe? Že budú Nemci bombardovať Londýn až ho rozdrvia na padrť a vyvraždia milióny civiistov? Zaujímavé, zajímavé ... ktorá strana?

Vivo

Kde som písal, že tam bolo spomínané bombardovanie Londýna? A našiel by si v nejakých textoch Churchila pred vypuknutím vojny zmienku o kobercových náletoch na mestá v Nemecku?

Aby bolo jasné z čoho citujem: https://www.radioislam.org/historia/hitler/mkampf/pdf/slo.pdf

Prečítaj si pozorne XIV. kapitolu , kde sa otvorene plánuje agresívna dobyvačná vojna s cieľom získať "lebensraum" (životný priestor) pre Nemcov. V roku 1925!

Na strane 357 otvorene píše: "Iba zhromaždená, koncentrovaná sila mocnej, vzpínajúcej sa národnej vášne dokáže odolať tomuto medzinárodnému zotročiteľovi národov. Taký proces je a vždy zostane krvavý."

Na strane 364 píše: "Politický testament nemeckého národa pre konanie smerom von by však mal byť a musí byť raz navždy zmysluplný:
Nikdy nestrpieť vznik dvoch kontinentálnych mocností v Európe. Každý pokus zorganizovať na nemeckých hraniciach druhú vojenskú mocnosť a nech by to bolo iba vytvorenie štátu s vojenskými predpokladmi, je nutné vnímať ako útok proti Nemecku a vidieť v tom nie právo, ale priam povinnosť postaviť sa na odpor všetkými prostriedkami, zbrane nevynímajúc a vzniku takéhoto štátu zabrániť, resp. pokiaľ tento už vznikol, opäť ho zničiť.
...
Nikdy nezabudnúť na to, že najsvätejším právom na tejto zemi je právo na pôdu, ktorú chce človek obhospodarovať a najsvätejšou obeťou je krv, ktorá je za túto pôdu prelievaná."

Myslíš si že vzdelaný národ Nemci nevedeli, že to znamená agresívnu dobyvačnú vojnu voči Poľsku, Francii a hlavne Rusku? Prečítaj si XV. kapitolu, z nej jasne vyplýva nevyhnutnosť útoku na Franciu!

Na strane 357 sa píše veľmi jasne: "Národy sa neoslobodzujú ničnerobením, ale pomocou obetí."

Ťažko nájdeš podobný text pred vojnou, napísaný niektorým vodcom budúcich víťazov ...

Ak zbúram susedovi plot a obsadím jeho záhradu, potom musím počítať že sa mi postaví a dôjde k bitke. Ak som tak sprostý a začnem si nie s jedným, ale prakticky so všetkými susedmi v okolí, nesmiem sa čudovať, že rozzúrený susedia mi rozbijú drzú papuľu a zmlátia aj bliakajúcu ženu a deti. Je potom amorálne po fiasku, ktoré som si spôsobil sám, počítať kto a koľko vybil komu zubov a robiť zo seba obeť násilia víťazov.

Vojna má svoju vlastnú logiku a neplatia humanitné zásady mierového obdobia. Najmä ak je to vojna dobyvačná, totálna a vedená brutálnymi prostriedkami.

30. marca 1941 na porade Hitler jasne definoval vojnu so Sovietskym zväzom a ako mimoriadne tvrdú - nešetrnú s cieľom kompletne zlikvidovať inteligenciu! Generál Franz Halder tento "Kommissarbefehl" zaznamenal veľmi presne.

Skúsili, vedeli čo robia a keď dostali poriadne po papuli budú moralizovať a emociálne vydierať víťazov? Aký zmysel má toto bedákanie po viac ako 70 rokoch? Každý priemerne inteligetný a vzdelaný človek vie, čo za svinstvo bolo kobercové bomardovanie miest. Drážďany boli iba zlomok utrpenia, ktoré vytrpeli Čiňania v Nankingu, Japonci v Tokiu, Nemci v Hamburgu.

Možno sa čudovať víťazom, že boli zúriví? Alebo iba Nemci majú nárok na "Furor Teutonicus"?

Norman

že to nechápeš, tak ti to vysvetlím, aby si to pochopil: Píšeš:

"Tým viac ak to bola vojna dobyvačná a vojna totálna"

"Treba si prečítať Mein Kampf, tam je to napísané na plnú hubu!"

Tak sa ťa pýtam, kde to je v Mein Kampfe napísané?

 

To, čo si dal, je o čom?

Na strane 357 otvorene píše: "Iba zhromaždená, koncentrovaná sila mocnej, vzpínajúcej sa národnej vášne dokáže odolať tomuto medzinárodnému zotročiteľovi národov. Taký proces je a vždy zostane krvavý."

Aha, čiže obrana "medzinárodnemu zotročovatelovi" je zločin, ktorý si zaslúži kobercové vybombardovanie celých miest? To je podľa desatora, táto tvoja morálka?

 

A tie ostatné citáty majú znamenať čo? Písanie o tom, že naša vlasť je ohrozovaná je zločin? Veď to je ako z dnešnej príručky NATO - tá ale spomína nie dve mocnosti na hraniciach, ale vzdialené Rusko alebo Irán či Koreu ako hrozbu. A to o ochrane vlastnej pôdy a krvi - čo je na tom "dobyvačné a vojna totálna"?

O "totálnej vojne" raz predniesol prejav Goebels, nejak koncom roku 1943, keď bolo jasné, že situácia je zlá a Nemecko sa bude musieť brániť. Nebola to "totálne útočná vojna", ale jeho otázka znela :"Chcete totálnu (obrannú) vojnu (alebo sa chcete vzdať boľševikom)" A ako vyplýva aj zo zločinov Červenej armády a následných 45 rokov komunistického otroctva - rozhodli sa dobre pre obranu. Lebo radšej zomreť v totálnej obrane, ako dopustiť bez boja boľševický komunizmus pre ďalšie dve genrácie.

Takže podľa teba vo vojne "neplatia humanitné zásady mierového obdobia"? To sa znova pýtam, z akého skvelého židovského desatora cituješ?


Tzv.Komisarbefehl nemusel žiaden generál zaznamenať, lebo ako každý komand, bol samozrejme vojenskou mašinériou zachovaný (žiaden Befehl nemôže rozhýbať mašinériu armády bez toho, aby po ňom nezostali tisíce dôkazov) . Ten befehl je o tom, že boľševickí komisári, teda politruci, ktorí ani nespadajú do normálnych vojenských stavov a slúžia len na to, aby v bojovej línii zabíjali vlastných vojakov, aby tieto osoby boli na mieste zastrelené - podobne, ako sú podľa vojnových zákonov po práve na mieste zastrelení tí, ktorí páchajú zločiny, používajú zbrane napriek tomu, že nie sú skutoční vojaci alebo používajú (ochranu) uniformy neoprávnene (teda špióni, záškodníci, banditi, teroristi). 

No, ja osobne som poznal politrukov len v dobe mieru ale poviem ti po zrelej úvahe, že rovnaký príkaz by som podpísal aj vykonal bez váhania a je plne morálne obhájiteľný. Určite je neporovnateľne humánnejší, ako tvoja obhajoba masového bombardovania civilov v mestách.


A čo do toho pletieš Čínanov či Japoncov? To už fakt končí logika. A Hamburg? Veď ten je súčasťou obžaloby A že je 70 rokov po? No a čo, nikdy nie je neskoro na potrestanie zmrdov a ich spoločenských systémov. Mene tekel ufarsim - ty predsa miluješ židov a ich starý zákon, tak toto je odpoveď pre vás všetkých. Mene tekel, peklo nevychladne a je stále pripravené. 


 

Jozef Novak

Srandista, alebo provokatér. Nemá zmysel bod po bodu rozoberať tapetu ktorú si nám tu vylepil v diskusii. Škoda námahy. Nielen mojej. Aj tvojej. Strelil sisi do kolena, lebo čo si tu vymenoval, majú aj Anglosionisti vo svojom Manifeste Destiny:-).

Náhodný okoloidúci

Treba si hlavne uvedomiť, že zatiaľ čo armáda a zvlášť útočná a okupačná armáda predstavuje legitímny cieľ pre obrancov, civilné obyvateľstvo sa každý slušný človek, hoci aj oblečený vo vojenskej uniforme, snaží ušetriť. Inak sa dopúšťa vojnových zločinov.
Sadistické bombardovanie Drážďan malo za cieľ zlomiť akýkoľvek budúci pokus Nemcov o kladenie odporu "spojencom", nielen vo vojnovom stave, ale kedykoľvek aj v mierovej budúcnosti, malo ich psychicky zlomiť, ale bolo tiež určené ako ukážka sily Sovietskemu zväzu, rovnako ako atómové bomby zhodené na Hirošimu a Nagasaki.

Liliputan

Preboha. Len si nemyslieť, že beštiálny holokaust Drážďan by mohol byť rovnako morálne neospravedlniteľný ako ten pravý bezohňový holokaust. Zákonom zakázané, ostrakizácia, basa. Pre toto je bombardovanie Drážďan trvalo emocionálnou rozbuškou, pretože je ZAKÁZANÉ povedať - ba i len myslieť si - že to bol skutočne strašný, ničím neospravedlniteľný vojnový zločin, prejav absurdnej beštiality Angloameričanov, ktorá sa nezastavila pred ničím.
Ema, máš síce pravdu celkovo, ale ten odstavec čo som tu skopíroval je blbosť - svoju utkvelú myšlienku nám podávaš ako faktum. CHYBA! Nie je to tak.

Ema

Ale počkajme ešte chvíľu, ako sa nám budú naše gumené zákony na ochranu ideológie Anglosionu chovať v praxi. Zatiaľ sú len nejakí dvaja trestne stíhaní a jeden na úteku.

Norman

tým, že boli Drážďany, Hamburg a stovky iných miest skutočný ohňový holokaust, pretože kvôli ním, kvôli tomu peklu na zemi, ktoré spáchali anglosionisti, musel byť vytvorený a obráteny do kontrapunktu pojem "holokaust", práve kvôli tomu je téma Drážďany najpálivejšia téma a v podstate sa na ňu vzťahujú tie najhoršie paragrafy o ochrane "holokaustu".

Ak to nechápeš, tak nechápeš talmudistov (a bohužial väčšina nežidov je naivných a neveria, ako ťažko je s nimi psychologicky manipulované).

Jozef Novak

Vďaka Norman za skvelý článok a za odborný a vyčerpávajúci výklad v ňom. V súčasnosti sa mediálna situácia dosť zmenila. V súčasnosti dohľad nad ideologickou diverziou neurčuje o čom sa NESMIE hovoriť, ale nariaďuje o čom sa hovoriť MUSÍ. Tam však niečo také ako bombardovanie Drážďan svoje miesto nenašlo. Som rád, že sa o rom môžem dočítať aspoň tu aj s podaným nezávislým výkladom.

Norman

Vďaka patrí Eme, je to jej článok.
A ako vidno, trafil presne.
Ťažko sa niektorí ľudia vyrovnávajú s minulosťou.

Jozef Novak

Ano presne si to vystihol, hneď sa tu vynorilo nemálo diskutérov, ktorí plačú nad svojími starostlivo pestovanými propagandistickými bábovičkami, ktoré im tento skvelý článok zrúcal.

Norman

Chcem upozorniť, že nie som jediný, kto tu udržiava psychohygienu. Tak, ako ja chránim prítomných pred nekonštruktívnymi útokmi a urážkami, tak aj mňa chránia iní miestni administrátori pred zbytočnými hádkami, ktoré by nikam neviedli a škodili by našemu zdraviu.
A dobre robia.

Vivo

začali Nemci už v roku 1939!

Prvé bombardovanie civilného cieľa bolo 1. septembra 1939 bombardovanie Varšavy. 8. septembra napadlo mesto 140 Ju-87 Stuka, ďalšie boli 13. a 25. septembra 1933. V čase, keď už Poliaci boli fakticky porazení ...

14. mája 1940 napriek uzavretému prímeriu bol kobercovo bombardovaný Rotterdam.
https://en.wikipedia.org/wiki/Rotterdam_Blitz#/media/File:Rotterdam,_Lau...

Nemci sa vyhrážali Holanďanom, že zničia Utrecht, ak sa nevzdajú.

Všetko v agresívnej vojne, ktorú začali Nemci ...

Nemci bombardovali Londýn v noci 24/25. augusta 1940, bomby dopadli na finančné centrum Oxford street. Podrobnosti na http://www.battleofbritain1940.net/0029.html

Bombardovanie Berlína 25. augusta bola odveta za tento nálet.

Kto začal? Je morálne obviňovať víťazov, že v zúrivosti bombardovali Drážďany?

Tvrdiť že je zakázaná diskusia na tému tohto vojnového zločinu je jednoducho lož. Diskusie sa viedli okamžite v parlamente a v knihe https://www.cbdb.cz/kniha-57717-bombardery-utoci-bomber-offensive na stranách 255-256 to podrobne popisuje. Diskusia neprestáva ani dnes

http://www.telegraph.co.uk/history/world-war-two/11410633/Dresden-was-a-...

http://www.archbishopofcanterbury.org/articles.php/5498/archbishops-spee...

Treba najprv poznať fakty a až potom moralizovať.

http://isites.harvard.edu/fs/docs/icb.topic499800.files/Moeller%20on%20G...

kali

Je zaujímave ako taký sčítaný a informovaný človek vyjadrujúci sa s tolkou odbornosťou ku každému problemu a ktorý ako jediný sa tu musel pochváliť so svojou vyškou iq ma takéto karidnálne medzeri v historii, že dokáže nazvať Nemcov ako tých ktorí začali vojnu.

Boli to Anglicko a Francúzsko ktoré vyhlásilo vojnu Nemecku a nie naopak, po tom čo zautočilo na drzé Poľsko ktoré neprijalo ani taketo mierove ponuky https://www.youtube.com/watch?v=BIEi9lXM0_U&t=2s a navyše samo štvalo do vojny z prehlaseniami o tom ako ich armáda obsadí Berlín.

Ako Ch. Bewley dokumentoval, poľské nepriateľstvo a vojnové štvanie proti Tretej Ríši už v roku 1930, keď nikto v Nemecku ešte nevedel, že Hitler príde k moci a žiaden Nemec ani nepomyslel na nejakú vojnu s Poľskom, poľské noviny ” Die Liga der Grossmacht“ uverejnili nasledovné:
” Konflikt s Nemeckom je nevyhnutný. Musíme sa naň systematicky pripraviť. Náš ciel je nový Grünewald (bitva u Tanenbergu v roku 1414, ktorá zlomila moc Teutónov), avšak tentokrát Grünewald v predmestiach Berlína, ináč povedané, Nemecko musí byť porazené poľskými oddielmi v strede ich územia, za účelom zasiahnúť Nemecko priamo do srdca. Náš ideál je Poľsko so západnými hranicami na Odre a Nise. Prusko musí byť znovu dobyté pre Poľsko a v skutočnosti až po Spree.“

A keď vezmeme do úvahy ake masakre robili Poliaci na Nemeckých menšinách najmä v Danzigu ktoré bolo z 90% Nemeckým mestom https://www.youtube.com/watch?v=IcLzejHBzNo je uplne pochopitelné, že to Hitler a Nemci nemohli nechať len tak.

Hitler ponukol Britanii asi 25 mierových ponúk ktoré boli odmietnuté

Nemci bombardovali Londýn v auguste, pričom Britania začala bobmbardovať tie Nemecké mesta už v júni v tzv nočných náletoch https://www.youtube.com/watch?v=6Heg3X2AfLI

Takže ano treba poznať najprv fakty a potom možme moralizovať nad tými ktorí vo svojej arogancii a nevnávisti voči národu ktorí sa previnil len tým, že sa chcel vymaniť z ich finačného zovretia neváhali porušovať všetky pravidlá a v situácii kedy svojho nepriatela mali na kolenách ho ešte zákerne skopali na zemi.

„Kdo odnaučil se plakat, ten učí se to znova při zániku Drážďan“

~ Gerhard Hauptmann ~

Vivo

Či sa nám to páči alebo nie, náboženské tradície krajiny a rodiny, v ktorej sme sa narodili, sa nezmazateľne zapísali do nášho podvedomia vo forme „gestaltov“ – šablón, pomocou ktorých vnímame svet. V kresťanskom prostredí je najsugestívnejším textom, ktorý najviac frustruje kresťanov, je http://www.svatepismo.sk/listovat.php?kniha=47&kapitola=5
Matúš 5. Kapitola, konkrétne „Kázanie na hore/vrchu“. Keď sa zamyslíte nad kategorickými požiadavkami, ktoré tam Kristus údajne vyslovil dôjdete k záveru, že po svete by chodila väčšina kresťanov s vylúpenými očami a odťatými rukami, upadajúc do ťažkých depresií a trasúcich sa nad hrobom pri predstave posledného súdu. Za celú históriu kresťanstva by to bolo miliardy Ivanov Hrozných!
POCIT VINY je mocná zbraň, ktorej silu pochopili kňazi judeo-kresťanskej tradície a urobili si z toho celkom dobrú živnosť. V komunitách Židov narastalo množstvo veľmi svojvoľne definovaných zákazov a príkazov, v ktorých sa vyznal iba rabín a často veľmi nehanebne vyberal rôzne formy poplatkov za ich interpretáciu. Pri formovaní kresťanských cirkví zohral rozhodujúcu úlohu sv. Pavol – farizej Saul. Rabín, ktorý sa učil u slávneho Gamaliela I., mal toto kupčenie s pocitom viny v krvi.
Kresťanské cirkvi ponúkajú rôzne druhy intelektuálnej a morálnej akrobacie, ktoré umožňujú veriacim sa pre cirkvi prijateľným spôsobom vysporiadať s týmto pocitom viny.
Ak si namýšľate, že ako „ateisti“ predsa nemáte s týmto pocitom viny nič spoločné, ste na hlbokom omyle! Dokonca aj z bojovných textov ateistov je možné dedukovať akrobatické figúry, ktoré ponúkala cirkev jeho predkom. Katolícka predstava o nevyhnutnosti Učiteľského úradu cirkvi, Katechizme a svätom ofíciu/inkvizícii priam sála z názorov na Islam, rasizmus a antirasizmus, o kompulzívnej potrebe riešiť pocit viny z holokaustu aj po viac ako pol storočí, ... atď. !
Dlhé roky prím v tejto hre hral priemysel holokaustu, tak ako ho pekne popísal Finkelstein v knihe „The Holocaust Industry“.
http://vho.org/aaargh/fran/livres4/NFHolindustry.pdf
Ale vďaka neustálemu a veľmi nevkusnému opakovaniu nastal stav presýtenia a straty záujmu. K veľkému zdeseniu prebrali štafetu Palestínci a farební rasisti rôznych odtieňov farby pokožky.
http://www.palwatch.org/main.aspx?fi=762&all=1
Proste podľa ich názoru na propagandu má monopol iba Izrael, teraz keď im to Arabi vracajú často veľmi nechutným spôsobom, sú zdesení.
Pascal Bruckner hovorí o „Tyranii viny“, https://www.youtube.com/watch?v=G7DhCg9KwZg v eseji s podnadpisom „O masochizme Západu“. Prečítajte si ju:
http://www.thedivineconspiracy.org/Z5245J.pdf
Dostojevskij cez postavu Stepana Trofimoviča (jedna z postáv románu Diablom posadnutí) vyslovil názor „Všetci sú vinní za každého a každý pred sebou“ – je to krásna ukážka kresťanskej posadnutosti vinou a masochizmom.
História sveta bola a bude plná sociálneho darwinizmu, schopnejší a vitálnejší národ nemilosrdne poráža slabších a či sa to páči alebo nie, tento globálny mechanizmus na úrovni rás a národov bol motorom pokroku. Napriek tomu, že víťazi kolenačky stúpali na Kalváriu a vyplakávali „Mea culpa, mea maxima culpa!“ ...
V XX. storočí nastal obrat a XXI. storočie nám ukázalo, že bude že bude storočím hlasného vybľakovania porazených a následne dekolonializovaných národov, ktoré aby zakryli vlastnú neschopnosť si vládnuť a amorálnosť režimov, ktoré nastolili, všetku vinu hodia na víťazov a požadujúcich nikdy nekončiace reparácie a kajúcne trhanie rúcha a sypanie popola na hlavu.
Afrika podľa Kofiho Anana (2001) je jeden kokteil katastrof. Vražedné vládnutie oblúd ako Mengistu Haile Mariam v Etiópii, Idi Amin v Ugande, Ahmed Sékou Touré v Guiney, Jean-Bédel Bokassa v Stredoafrickej repubike, Charles McArthur Ghankay Taylor a Samuel Kanyon Doe v Libérii, Foday Saybana Sankoh v Siera Lenone ... (zoznam je veľmi dlhý!) je pripisované belochom a černosi čo im umožnili často „demokratický“ nástup k moci, alebo so zbraňou v ruke pomohli sa zmocniť vlády sú nevinné obete koloniálnej minulosti. Bývalí otroci dosiahli za veľmi krátke obdobie vládnutia stupeň beštiality, ktorý kritizovali na svojich bývalých bielych otrokároch.
Najabsurdnejší príklad je Alžírsko. Pri prvej návšteve Jacquesa Chirac v roku 2004, prvej návšteve prezidenta Francie po dekolonializácii Alžírska, davy vybľakovali „Víza, víza!“. Tvrdá realita je, že Európa sa veľmi rýchlo spamätala zo strát kolónií, ale bývalé kolónie nie sú schopné spamätať sa zo straty Európy. LePenka krútila hlavou, keď metrosexuál Macron v Marseille v apríli 2017 v rámci predvolebnej kampane kričal na davy imigrantov a neskôr v rozhovore pre média vypotil „múdrosť“ : „C'est un crime. C'est un crime contre l'humanité. C'est une vraie barbarie, et ça fait partie de ce passé que nous devons regarder en face en présentant aussi nos excuses à l'égard de celles et ceux vers lesquels nous avons commis ces gestes!“
Kolonizácia Alžírska v ktorom bieli kolonizátori čo postavili nádherné stavby a celé mestá, kde životná úroveň a bezpečnosť (sloboda!) občanov bola podstatne lepšia ako po zvrhnutí týchto zlých bielych tyranov, bola „zločin proti humanite, barbarstvo“.
https://www.youtube.com/watch?v=G1Js0KxRtkY
Bolo treba doslovne vyhnať Francúzov, čo to všetko pomohli vybudovať, z krajiny. A netrvalo dlho, davy podporujúce „osloboditeľov“, utekajú z krajiny a sťahujú sa k zločincom, čo vraj na nich páchali zločiny proti ľudskosti ...
Hugo Chávez po krátkom období prosperity, živenej exportom ropy, po vyčerpaní jej zásob a poklese cien, zanechal Venezuelu v katastrofálnom stave. Tretiemu svetu chýba sebareflexia, trendy nevyhnutnej pomoci, ktorej cieľom je zabrániť úplnej katastrofe rastú nevídaným tempom
https://docs.unocha.org/sites/dms/Documents/WHDT2015_2Dec.pdf
Z kultivácie viny v mysli bielych Európanov sa stal výnosný priemysel a spôsob, ako zahladiť stopy po farebných zločincoch, často otvorených rasistoch.
Slovák je stále zodpovedný za deportácie Židov pred viac ako 70 rokmi a evidentne sa vyžaduje, aby sa tisíc rokov kajal a toleroval arogantnú hlúposť politikov, čo sa narodili v Terezíne alebo im tam zahynuli ich rodičia. Jeden Fedor Gál dokázal vyrobiť viac antisemitov, ako celá Kotlebova ĽS NS.
Ale nastal paradox, sociológovia ako Farhad Khosrokhavar a François Burgat prakticky ospravedlňujú rast extrémizmu v krajinách Islamu vznikom štátu Izrael a zverstvami, ktoré pácha tamojšia vláda Židov!
Výsledok?
https://www.gatestoneinstitute.org/10513/france-islamic-antisemitism
Nie alternatívne „postafaktické“ servery, ale Institut Montaigne vo svojom prieskume potvrdil brutálny antisemitizmus medzi islamskou komunitou Francie . Kam sa hrabe Kotleba a jeho „extrémizmus“! Podľa 27% z nich (50% pod hranicou veku 25) podporujú idey Islamského štátu (ISIS)! Vo Francii vraj je 600 (!) NO-GO zón, kde vláda stratila kontrolu. V roku 2014 sa vo Francii uskutočnilo 800 (!) veľmi agresívnych protižidovských akcii! Ale dieťaťu z Terezína to nevadí, nechce aby V4 zaostávala za trendmi v „demokratickej a humánnej“ Európe! Vo Francii sa dejú už úplne absurdné scény. V Thiais, v blizkosti Paríža, dvaja extrémisti napadli Žida a kričiac „Spinavý Žid, nechceme tu Židov, tu nie je Izrael, tu je Palestína!“ začali ho brutálne mlátiť. V článku http://www.tabletmag.com/jewish-news-and-politics/235532/sarah-halimi-fr... je uvedených ešte pár takýchto absurdností.
To už sa dá označiť za pogromy
http://america.aljazeera.com/content/ajam/articles/2014/8/7/behind-the-u...
https://www.thelocal.fr/20160531/french-jews-flee-paris-suburbs-over-ris...
Bývalá štvrť ortodoxných Židov Seine-Saint-Denis sa stala pre nich neznesiteľným miestom na život. A takých lokalít vo Francii pribúda!
Pascal Bruckner používa termím „Islamoľavičiarstvo“. Upozornil, že už známy terorista Šakal - Carlos predviedol neuveriteľnú fúziu medzi ateistickou krajnou ľavicou a náboženským radikalizmom. Zabudnutý syn Jásira Arafata, ľavičiar žijúci na Slovensku pod menom Chmelár, tento fenomén systematicky ignoruje.
Obávam sa, že Slováci žijúci v tieni pocitu viny, bez ohľadu či si priznávajú psychologické dôvody neurózy z „Kázania na vrchu/hore“, budú musieť absolvovať kolektívnu psychoanalýzu, akou teraz prechádzajú Francúzi. A bude poriadne bolestivá!

...

Vivo neviem čo presne píšeš, ale píšeš to veľmi zaujímavým a pútavým spôsobom (bez irónie)..

Neuvažoval si o tom, že začneš písať knihy, alebo že si založíš nejaký vlastný web?

Napr. nejaké texty Bojovných ateistov, či kiej to sekty vlastne..

Vyzerá to trošku tak ako keby si zmiešal talmud s hlavnými správami a z tohto gulášu navaril antisemitský maces, otázka je možno len, že kto ti ho zožerie..

Predsa len židia majú oveľa bližšie k moslimom ako nejakí primitívni náckovia...

No ale aj slovko nácek či extrémista je žiaľ rovnako ako holokaust už len prd do vetra, ľudia sa toho už proste prežrali, (ako sám správne podotýkaš), takže treba vymyslieť nejakú novú nadávku, zrejme rovnako intelektuálnym spôsobom ako doterazl čiže nejakých ultrahyperduperbomberextrémistov :) aby sa dal nejak podchytiť ten jemný takmer úplne zanedbateľný významový rozdiel medzi pokojným človekom, ktorý tvrdí že moslimovia niesu rasa a fanatickým moslimom, ktorý sa odpáli v židovskej onej..

A obviňovať moslimov či úbohých židáčikov z antisemitizmu je tiež dosť veľký prejav židovskej intelektuálnej a mentálnej akrobacie je to niečo ako pokúšať sa učiť mačky štekať a v prípade neúspechu ich obviňovať zo psieho antiblšizmu, a keď ani to nezaberie, tak zo psoblchofóbie..

[Pozn. prekl.: Ale ani slovo psoblchofóbia, či psoblchoplachosť nie je úplne košér podobne ako slovo zmrzlina je to prejav zarytej slovenskej sedliackej xenofóbie a dokonca jednoznačný prejav vokálneho fašizmu teda tej najodpornejšej, najšovinistickejšej samohláskofóbie.]

A potom je tu ešte jeden a to čisto protižidovský výraz, že terorista, ten rád používal napríklad už samotný Hitler..
Presne ten Hitler ktorého politiku o rasovej čistote dnes udržuje pri živote neonacistický štát Izrael na okupovanom území vyvraždenej Palestíny ..

Túto čisto neonacistickú islamofóbnu politiku fašistického vraždiaceho stroja s posmešným názvom Izrael by mal každý progresívne zmýšľajúci človek, či sympatizant LGBTI v každom štáte na celom svete jednoznačne a rázne odmietnuť.

Treba povedať na plne ústa, či sa to už proruským fašistickým a neonacistickým komunistom páči alebo nie, že židovskí buzeranti musia mať rovnaké demokratické práva ako cigáni, či ľubovolná iná menšina, slobodne si vybrať svoje vierovyznanie napr. aj to moslimské, to ukladá predsa samotná najsvätejšia európska charta základných ľudských práv, alebo to bol Hitlerov minecraft, kruci, teraz som si už neni celkom istý, ale vedzte, že neznalosť počtu židovských obetí, (počet vyvraždených Palestínčanov), vás pred žiadnym eurofašistickým zákonom neospravedlňuje..

Vivo

Ale dobre vieš a preto si položil dymovú clonu.

To máme Slováci začať vyplakávať:

- pred Mongolským valvyslanectvom, aby sa Veľký ľudový chural ospravedlnil za výčiny Bátú-chána na našom území;

- pred veľvyslanectvom ČR aby sa ospravedlnili za výčiny Jána Jiskru z Brandýsa a husitských lúpežných "spanilých jázd" na Slovensko;

- pred Tureckým veľvyslanectvom a vyžadovať ospravedlnenie Erdogana za výčiny Osmanov na našom území,

- pred Maďarským veľvyslanectvom za výčiny Maďarov vo "Féldvidéku", za niekoľko vojen čo viedli proti Slovákom v ČSR a SR;

- pred Nemeckým veľvyslanectvom za Kremeničku a ostané zverstvá SS pri potláčaní povstania;

- pred veľvyslanectvom Ruska za rabovanie, znásliňovanie o odvlečenie stoviek Slovákov na Sibír v čase, keď nás "oslobodzovali";

- pred veľvyslanectvom USA za bombardovanie Apolky, pri ktorom zbombardovali Krížnu ulicu a iné objekty v Bratislave;

... atď. ... dalo by sa pokračovať a bedákať, obviňovať, citovo vydierať svoje okolie, vyžadovať rôzne reparácie, výhody a výhodičky, vypisovať "umelecké diela" a otravovať nimi okolie, udeľovať si za to rôzne ceny, ...

Píšem o logike nikdy nekončiaceho bedákania, obviňovania, citového vydierania, zahladzovania vlastných vín súčastnosti obviňovaním iných za krivdy minulosti.

Mám už po krk toho násilia Abrahámovývh nepodarených potomkov, čo používajú vlastné deformované chápanie náboženstva a ich "posvätných textov" na ospravedlnenie vzájomného vraždenia.

Akým právom sa niekto Slovákom čuduje, že toto na Slovensku nechcú? Kde berú v sebe tú drzosť nás obviňovať z antisemitizmu a islamofóbie, xenofóbie a klérofašizmu?

Anglosasi majú evidentne svoje otvorené účty. Aký má zmysel pridávať k bedákaniu Abrahámových nepodarených potomkov ešte aj bedákanie týchto násilníkov?

Faust aufs Auge

Naozaj nevieš čo presne píšem..

Čo ťa po Anglosasoch alebo Semitoch?
Na svojom území sa predsa môžu vyvražďovať, koľko len chcú...
Hádam im to nechceš zakázať?

Všetky ostatné národy okolo nás tu celú svoju životnú púť vyplakávajú, jedni snívajú o veľkom Polsku druhí o veľkom Maďarsku, Česi majú stále v hlavách, že dejte mi Slováky já to udělam apod.

Len tento jeden úbohý posratý národ takúto životaschopnú predstavu nemá, žeby chcel naspäť všetky slovenske mestá, dedinky, riečky a potôčiky trebars v Rumunsku, Maďarsku, Rakúsku, Poľsku, Nemecku, atď. aspoň všade tam kde dodnes svietia ako päsť na oko pôvodné slovenské názvy..

- od židov vymáhať peniaze, ktorými Slovensko platilo za ich vývoz a vôbec všetok kapitál o ktorý nás priamo, či takto nepriamo pripravili by si nechcel pripojiť do zoznamu? Nieje ti to smiešne, či trápne?

Ale keď si Maďari môžu zobrať čo je ich, teda obsadiť slovenské územie, keď môžu Česi bliakať degenerovanou slovenčinou na našom území o hlúpych Slovákoch, tak prečo by sme aj my kruci nemohli začať jednať z ostatnými tak ako oni s nami?

Môžno preto že sme rozumnejší, kultúrnejší a nemáme komplex menejcennosti? Alebo preto že sme posratí zbabelci bez štipky hrdosti?

Vivo

Práve preto, že sme rozumnejší, kultúrnejší a nemáme komplex menejcennosti! Nie sme posratí zbabelci bez štipky hrdosti, ale vieme kam ten kolotoč obviňovania a násilností vedie.

"Nieje ti to smiešne, či trápne?" - máš problém pochopiť iróniu?

...

No tak pozrime sa, že kam to vyplakávanie vedie:

Czechia: rozloha 78 866 km², 10 538 275 obyv.
Hungary: rozloha 93 030 km², 9 906 000 obyv.
Poland: rozloha 312 679 km², 38 485 779 obyv.

A potom je tu ešte 1 hrdé, rozumné a vysoko kultivované Slovensko jediné v šírom okolí bez komplexu menejcennosti:
s rozlohou 49 036 km² s približne 4 miliónmi Slovákov a tento počet sa každým dňom znižuje, pričom celkový počet obyvateľov je stále zhruba rovnaký nejakých 5 a pol milióna obyvateľov

S najvyššími cenami a najnižšími platmi v celej Európe..

A nikto tu okrem židov nevyplakáva nad genocídou, no nieje to irónia osudu?

Vivo

a súťažiť na majstrovstvách sveta v oplakávaní a obviňovaní iných národov?

A tárať "S najvyššími cenami a najnižšími platmi v celej Európe..." - máš vôbec prehľad o konrétnych číslach?

...

Ja chápem, že pre teba slovenské obete niesu dosť dobré nato aby si ich mohol oplakávať, či ich aspoň brať ako niečo zlé, smutné,..
ak niesi Slovák tak to plne rešpektujem, ale ak sa zaňho považuješ či tváriš, tak si len obyčajný hajzel a bezcitné vlastizradné hovädo, proste ľudský odpad a tak by s tebou aj malo byť naložené..

Konkrétne čísla si so svojim bohatým zdrojom infošiek môžeš dohľadať aj sám, fakty sú proste fakty, čísla nepustia.

Čechov v Česku, Poliakov v Poľsku, či Maďarov v Maďarsku je vždy okolo 95% a viac..

Ale Slovákov na Slovensku je už len okolo 80% a stále menej a menej...

Celkový prírastok obyvateľstva napriek cigánskemu populačnému boomu je v mínuse!!!

Tomu sa vraví genocída nie nejakému bombardovaniu nevinných civilistov, pretože jednorazová strata civilistov aj keby to bola pokojne polovica národa je stále nič v porovnaní s cieleným postupným vyhladzovaním pôvodných génov, všetkými dostupnými spôsobmi ako sa to pácha na sprostých Slovákoch Lovákmi práve teraz..

Pretože tie gény sa už od určitej hranice balastu nevyčistia, ale ostanú nenávratne zničené spolu s mŕtvolami našich predkov, tj. genocída bude dokončená..

Čo myslím tým čistením sa ti dá ľahko vysvetliť: Ak vypustíš 1 belocha do Afriky a necháš ho založiť si rodinu s tamojším černoškami, tak každé jedno pokolenie jeho potomkov bude mať menej jeho belošských génov a viac tých černošských až sa jeho špinavé gény ( z pohľadu černocha ) úplne vytratia a neostane z nich ani prd..

Aby nedochádzalo ku genocíde na zmiešanom území, tak by všetky skupiny museli žiť oddelene od seba, museli by byť stopercentní rasisti, ale to je štatistický vysoko nepravdepodobné....

Pretože vlastizradcovia, imbecilovia, či cudzinci a tak ďalej sa vždy nájdu a treba s tým počítať a udržovať ich percentuálne zastúpenie na najnižšej možnej úrovni..
Zmiešané územie je dlhodobo neprijateľné a nemožné ho zachovať ak majú prežiť všetky rozdielne skupiny na jednom mieste, proste napokon vždy zostane len 1, tá dominantnejšia obvykle práve zmeska, ktorá vyvraždí a pohltí do seba všetkých ostatných.. u nás to momentálne vychádza tak, že tu ostanú len cigánski miešanci hovoriaci po maďarsky.

Všetky zdravé formy života sú prísne rasistické, "xenofóbne" a pod. inak by nejestvovali..

Áno máme sa pridať ale nielen bliakaním, ale hlavne skutočným súťažením o svoj život aspoň rovnako ak už nie oveľa tvrdšie ako všetci ostatní naokolo, pretože tak to už v prírode chodí ak chceme prežiť...

Ctiť si svojich predkov a zatracovať nepriateľov by malo byť samozrejmosťou, samozrejme všetko so správnou mierou..

Vivian

Emi, ja chápem, čo si chcela povedať touto oponentúrou Drabikovho článku.

A súhlasím s Tebou. A ďakujem za tvoju recenziu.

Nie preto, že aj ja mám nemeckých predkov, možno ruských, a konieckoncov aj poľských, či maďarských, ale chápem, o.i. aj to, že v tomto svete dnes žijem ja, tu a teraz, a opovażil by sa hocikto, mňa viniť z toho, čo moji predkovia urobili, lebo žili vtedy a tam. Za nich ja nemôžem. A žiaľ, nikdy nemôžeme ani my všetci objektívne vedieť subjektivitu nás všetkých. A nemá nikto právo podsúvať mi svoje zaplatené mémy, názory a myšlienky, a z pozície, že je mu dovolené verejné prepierať ubližovanie, vydierať moje city, empatiu a súcno a podsúvať mi svoje oklieštené a obmedzené tvrdenia.

Ja som zodpovedná len a len za svoj život a svoje rozhodnutia a činy v ňom.

Môžem však dnes, z pozície toho, akú mám inteligenciu, ako som bola vychovaná, a čo všetko viem, súdiť veci, ktoré sa stali vtedy, keď som ešte nebola na svete, ale môžem rovnako tak posudzovať pohľad niekoho iného, človeka, ktorý mi podsúva vo svojom mentálnom nastavení nejaké samým sebou definované morálne a nemorálne historické, možno aj povedzme niekým prerozpravané skutočnosti, a rovnako mi príchodí nutné povedať, že úplne chápem, že Ťa Emi, ten článok Drabika nenechal chladnou. Drabik tendenčne, ako to už býva v denníku N, napísal čosi, a nebodaj to v skrytosti svojho compu nazval historizmom.

Vivovi : milý Vivo, celkom pre seba samú konštatujem, že prestávam akože veriť, že si ozaj chorý. :))) S obdivom sa začínam pozerať aj na tvoj nick, ktorý v taliančine znamená, živý. Toľko energie, koľko ty vyčerpáš na to, aby si napísal komenty k tomuto, alebo k hocijakemu inému článku a dohľadal zdroje svojho vnútorného presvedčenia, klobúk dolu, máš buď total zdravé súcno a telo, alebo áno. Moju dobre mienenú radu o pôsobeni žiarenia, nutného kľudu a meditácie si negoval. Ale to nevadí. Mám z tvojho správania poznanie a názor.

Vojna je najväčšie svinstvo, aké existuje. Žiadni Sionisti, Židia, imperialisti, boľševici, extrémisti, fašisti, ani dnešní najsamslobodnejší liberali, ani veriaci ľudia v čokoľvek, ...ruku na srdce, .... Vojna nie je tým, za čo sa vydáva, obeťou nie sú vojaci, ktorí bojujú za vlasť a jej morálne ciele, civilné obyvateľstvo nie je len obyvateľstvo, ktoré žije svoj " nirvánny život " akože mimo toho všetkého. Každého jedinca a následne jeho skutky, vojna poznačí. Každé vnútro, dušu, charakter, či je slobodný, či nie, zároveň všetkých potkanov ideológie, stvoriteľov falošných predstáv, a zároveň obrovské obete ospravedlňujúce sa tak prekombinovanym strachom, či už ide o majetok, čo o to,čo jesť, ako zaopatrit seba, deti, nám a nás milujúce bytosti.... ... (.... )...

VIETE SI TO VÔBEC VŠETKO PREDSTAVIŤ, VY, DISKUTÉRI ZA VAŠÍM COMPOM V OBÝVAČKE, ALEBO VO VAŠOM KLIMATIZOVANOM OFFICE ??? (.....)

Už len, že mne dnes príde ako obyčajná normálna vlastnosť mne samej v tomto svete tu na Slovensku, bojovať čo i len tými najbežnejším každodennými otázkami a aj skrutkami, že prečo, je dnes svet, aký je, neposrat sa strachom, a nekalkulovat v čomkoľvek, čo mi podsúva táto zlobou taktiež unikátna doba. Vedzte, my už tretiu svetovú žijeme, síce bez tankov a bômb, ale všetci prežívame rovnako tak úzkosť, hlad, strach, beznádej, nespravodlivosť, a konieckoncov aj samotnú smrť našich blízkych, smrť našich ideálov, smrť toho čo sme milovali, ctili, v čo sme dúfali. A stále chodíme na ten pomyselný " Slovenský cintorín ", kde sme všetky svoje viery a nádeje pochovali. Neviem, čo povedať k tomu všetkému. Som z toho smutná a premýšľam o tomto. Verte, že každý deň, lebo vždy sa stretávam s rovnakým alebo podobným synonymom. Nenecháva ma to na pokoji. Vychováva to vo mne vzdor voči nespravodlivosti, biede, bezpráviu a ničomnosti. Ale zároveň, keďže mám mäkké srdce snažím sa, snažím sa pochopiť..... každého.

Vivo

Ako vidím snaha predkladať fakty a vyvracať sprosté klamstvá sa dá použiť ako argument v prípade, keď už nie sú protiargumenty.

Vysvetli mi, aký má zmysel neustále jatrenie rán z II. svetovej vojny? Môjho strýka poslal ožratý Rus - partizán na istú smrť na úpne zbytočnú hliadku, zastrelili ho Nemci. Mám do nekonečna rozpitvávať vinu Rusov a Nemcov za jeho smrť?

Alebo na tento typ obviňovania majú nárok všetky okolité národy, okrem Slovákov? Kam to vedie, je možné vidieť v Palestíne. A nie je tam taká idylka, ako to popisoval "dokument" dieťaťa Terezína!

Vivo

Najčerstvejší príklad je požiar vežiaku v Británii.

Do Británie sa rôznymi cestami dostali v XXI. storočí stovky tisíc Britmi nepozvaných hostí. Pár z nich zhorelo vo vežiaku, ktorý sa nelíšil od vežiakov čo sme tu stavali v minulosti. Ako sa ukazuje vo vežiaku sa ubytoval nedefinovateľný počet imigrantov a robili tam Boh vie čo. Liník IX. v Londýne ... Vznikol požiar a reakcie sú neuveriteľné, majú však spoločného menovateľa - za všetko sú vinní belosi Briti.

Vyberám iba z Britských listov, stačí ...
https://blisty.cz/art/87195.html
https://blisty.cz/art/87202.html
https://blisty.cz/art/87216.html
https://blisty.cz/art/87227.html

Predstavte si, aké nároky na zaopatenie si predstavujú imigranti v kontexte pomerov na Slovensku! A kto to má zapalatiť - daňoví poplatníci, čo žijú v horších podmienkach a nemajú napriek tomu že pracujú, čistý príjem 800 € na hlavu, ako imigrant vo Viedni. Požiarne hlásiče a hasenie požiaru v každom byte, aby si niekto mohol bezpečne opekať kebab na otvorenom ohni.

Na akom základe sa to požaduje?

Lebo :
https://blisty.cz/art/87220.html
https://blisty.cz/art/87208.html
https://blisty.cz/art/87200.html
https://blisty.cz/art/87236.html
...

Ale zaoberajme sa bombardovaním Drážďan, to je dnes aktuálne ...

Norman

Drážďany majú svojeho vinníka, ktorý je doteraz živý a aktívny, a robí to isté stále.
Vyhorený Londýnsky vežiak je vec náhody, respektíve hnedých kriminálnikov, na torých tu upozorňujeme neustále.

Ale v presnej analýze je aj ten príval hnedých bánd spôsobený tým istým zločincom, ako bombardovanie Drážďan. To sú presne tie veci, ktoré si bežní ľudia vo zhone života nemôžu tak ľahko uvedomiť ako vzdelaný analytik s desaťročiami skúseností, a tak im vysvetlujeme, KDE presne je zdroj problémov, aby sa nezameriavali na povrchnosť, ale videli podstatu.

No ale to sympatizantom nepotrebujem vysvetlovať, tí rešpektujú naše právo na tému - to je tá základná slušnosť, o ktorej Ema hovorila hneď na začiatku, ktorú očakávame. To, že si sa urazil ako malý chlapec, je naozaj pod úroveň. Nemáme na to čas a ani už chuť, máme aj iné, oveľa lepšie veci na zábavu.

Vivo

Vypisovať o krivdách minulosti? :-D

Norman

Čo ti je na tom smiešne?

Zas ti mám pripomenúť tvoje posraté židovské desatoro, aby ťa smiech prešiel?

Vivo

obzeranie sa dozadu, ignorovanie faktov, jednostranné videnie sveta. Varšavu a Rotterdam bombardovali Anglosionisti?

Norman

Mať vlastný názor je pre otroka "jednostranné videnie sveta".
Môžeš nesúhlasiť s kýmkoľvek, ale zbytočne skúšaš brať ľuďom právo vidieť veci tak, ako sú.
Takisto zbytočne čo len skúšať zobrať ľuďom právo trestať podľa svoje morálky.

Pozri, Morozov, už roky vieš, že my tu upozorňujeme na svinstvá súčasného anglosionistického režimu. Ale akoby si na to vždy zabúdal a potom si na to akoby spomenieš, keď sa zatrasie ďalší z pilierov tvojho svetonázoru. Samozrejme, že budeme upozorňovať na zločiny minulosti a samozrrejme za to ešte aj niekoho obesíme - tých, čo tie zločiny budú obhajpvať. S týmto tvojím "načo spomínať minulosť" si naozaj smiešny na serveri, kde je jedna z hlavných hlavných tém história a jej deformácia súčasným systémom.

Ja viem, vždy keď režimy končia, vyrojí sa taký ten memetický roj myšlienok:
"Nie sme ako oni, len žiadne násilie, len nikoho netrestať, načo trestať za minulosť".
Ja popravde neviem, čoho sa dožijeme, čo sa podarí a čo sa bude dať, ale som úplne za to, aby sa tentoraz trestalo bezľútostne a to akéhokoľvek kolaboranta. Akéhokoľvek, čo sa ocitne v dosahu - lebo kopa ich zas ujde. Tentoraz žiaden samet a už vôbec nie hrubé čiary. NEJESTVUJE PREMLČANIE.
To ti hovorím úplne vážne a kľudne.

Je naozaj paradox, že jeden z hlavných implicitných tónov tohto serveru - žiadanie trestu a podnecovanie k trestu - si doteraz nepochopil. Nechaj si to trocha usadiť v hlave.

sandro

Myslim, ze to spada pod popieranie holokaustu. Neviem, ako je ten blabol aktualne presne formulovany, ale kazdopadne by bolo dobre poradit sa a na autora a eNko podat trestne oznamenie. Pokial si dobre pamatam, tak ten zakon bol rozsireny aj na popieranie inych genocid.

Náhodný okoloidúci

Ktoré reálne genocídy boli aj oficiálne uznané ako genocídy? Bolo za genocídu oficiálne uznané vyvražďovanie Indiánov, austrálskych domorodcov, alebo Tasmáncov? Ani na reálnej genocíde Arménov sa mocní tohto sveta nevedia zhodnúť, lebo ju posudzujú podľa svojich mocenských a geopolitických záujmov.

Inak mne osobne by sa páčilo, keby sa zákon zakazujúci popieranie a schvaľovanie zločinov komunizmu a fašizmu vzťahoval aj na zločiny islamu, kresťanstva, US-imperializmu a sionizmu a ďalších -izmov. Ale to by Ústav pamäti národa musel mať oveľa dlhšiu pamäť a tá by nesmela byť selektívna.

sandro

Krestanstva? Dalsi co nenavidi sam seba?:) Inak mne by sa osobne pacilo ovela viac, keby nebolo trestne ziadne popieranie a kazdy si mohol popierat co chce.

Náhodný okoloidúci

Ja som síce formálne krstený, ale nikdy som sa k tomu nehlásil, je to pre mňa cudzia ideológia, rovnako ako islam. A ak aj s niečím z kresťanstva súhlasím, tak sú to v podstate len všeobecne platné všeľudské mravné zásady, na ktoré kresťanstvo nemá monopol, aj keď si ho privlastňuje. Moji predkovia v dubových hájoch uctievali Perúna, ale ja aj to beriem len ako kultúru, personifikáciu prírodných síl, aj keď oni to brali vážne.
Takže tvoja poznámka "ďalší, čo nenávidí sám seba" v mojom prípade ide úplne mimo cieľa.

Keby nebolo trestné popieranie čohokoľvek, bola by to nebezpečne vysoká a zároveň príjemná úroveň slobody :) ale to tvoji "starší bratia vo viere" nikdy nedovolia, nemali by zvyšok sveta čím vydierať.

sandro

No ale predpokladam, ze niekolko generacii tvojich predkov boli krestania a nepristahovali sa sem niekde z Burundi, ze? Takze si samozrejme mozes mysliet cokolvek, hlasit sa k comukolvek, ale krestanom si az do spiku kosti:) Problem samozrejme nastava,ked zacnu ludia sami rucat to, na com spolocnost stoji. Snad si nemyslis, ze tie tvoje ''vseludske mravne zasady'' ti spadli len tak z neba?
Inak aj tu u nas mame veselu particku, co chodi po lese v bielom obleceni a vzdava hold Slovanskym bohom. No a potom idu zase domov a nevedomky ziju s manzelkami a detmi beznymi zivotmi ludi, hlboko poznacenymi kristianizaciou pred tisic rokmi. Mam aj dvoch bratrancov, ktori su teraz budhisti a zivot travia hladanim majstra :)) O tom, ze takyto posahany spolok nema sancu na ziaden suvisly odpor nemoze nikto sudny ani na chvilu pochybovat. Budeme prevalcovani.

Náhodný okoloidúci

zbytočne sa snažíš manipulovať, zavádzať a talmudizovať, s týmto u mňa neuspeješ. Nauč sa rozlišovať medzi etnicitou a ideológiou. Kresťanstvo nie je nič iné ako cudzia politická ideológia vytvorená v semitskom prostredí a určená na ovládanie ľudí, nie je to nič iné ako kompilát a plagiát všetkých možných starších blízkovýchodných náboženských systémov. Našim predkom bolo násilím vnútené a násilné šírenie náboženstva nie je nič iné ako kultúrna genocída. Na druhej strane etnický pôvod je niečo, čo sa po rodičoch dedí geneticky.
Pred prevalcovaním nás nezachráni tvoj vatikánsky footfetišista z vlastnej vôle slúžiaci moslimom ako rohožka, ale len zdravé vlastenectvo, zdravý nacionalizmus a zdravý rozum.

Buheh

Dokonca ani ja sám by som to oveľa lepšie nenapísal.

frooyo

preco potom ked krestanstvo je tak skvely nastroj na ovladanie ho elity odmietaju a tvrdo pracuju na odkrestanceni ludu ?

Aman Againsttime

Elity odmietajú kresťanstvo, pretože je stále do značnej miery spojené s tradičným spôsobom života a uvažovania (predovšetkým vo vzťahu k rodine). Samozrejme, že nie je kresťanstvo ako kresťanstvo. Lesbické biskupky zo Švédska odstraňujúce kríže z kostolov, aby neurazili moslimov, sa im samozrejme páčia. Koniec koncov, i taký Havran je oficiálne kresťan a kresťanstvom sa rád oháňa a zneužíva ho na svoje politické ciele.
Podľa mňa je dôležité, keď hovoríme o kresťanstve, bližšie špecifikovať aký typ kresťanstvo máme na mysli, pretože toto náboženstvo je príliš rôznorodé a plné protichodných extrémov.

Ja by som osobne hovoril v politických rovinách. Extrémni ľavičiari nemajú radi konzervatívcov/tradicionalistov, z ktorých mnohí vyznávajú niektoré typy kresťanstva. To čo sa javí ako útok na kresťanstvo je v zásade útokom na konzervatívne hodnoty a častokrát i Európu ako takú (keďže mnohí si zvyknú stotožňovať európsku civilizáciu práve s kresťanstvom).

Náhodný okoloidúci

A ešte doplním pre frooya, že islam je zjavne v zombifikácii ľudí neporovnateľne účinnejší ako kresťanstvo, preto je teraz taký uprednostňovaný a pretláčaný dokonca aj vatikánskym footfetišistom.

Inak ja sa síce otvorene hlásim k ateizmu, ale zároveň vyznávam tradičné stáročiami osvedčené hodnoty, ako sú rodina zložená z muža a ženy, vlasť, národ, poctivá práca bez špekulácií a tak podobne a odmietam genderové úlety a privilégiá pre menšiny bez zásluh o rozvoj spoločnosti a som znechutený zo snáh o rozvrat spoločnosti a zničenie európskych národov. V mnohých veciach mám rovnaký názor ako tradicionalistickí kresťania, ale práve to sú tie všeľudské hodnoty, na ktoré kresťanstvo nemá a nikdy nemalo monopol, sú staršie ako kresťanstvo.

Kto nie je slepý, ten vidí, že kresťanstvo je výrazne univerzalistické a "všeobjímajúce" a nehľadí na národy ani na rasy, čím prispieva k ich miešaniu, z môjho pohľadu nežiadúcemu, lebo ničí jedinečnosť a diverzitu rás, národov a kultúr.

A ešte jedna poznámka - nie som jediný, kto si všimol, že kresťanstvo je náboženstvo pre otrokov (Ak dostaneš facku, nastav druhé líce), zatiaľ čo "starší bratia vo viere" si pre seba nechali "oko za oko, zub za zub", alebo presnejšie v ich podaní "sto očí za oko, sto zubov za zub". A ďalej - podľa kresťanov na tomto svete treba trpieť a tým si zaslúžiť pobyt v nebi, zatiaľ čo zlí skončia v pekle. Falošné nádeje, slúžiace na oslabenie odporu otrokov voči útlaku. Tak prečo by som sa ja mal hlásiť k náboženstvu pre otrokov?

Norman

Je ten sviatok, Cyril a Metod, a hlavná STV1 dáva nejaký film o Izraelcoch, Dávidovi, Jeruzaléme (o tom, ako Izraelci zahrabali studne a tým pod hrozbou smrti smädom dobyli jeruzalem (aké ľudské)) .... proste kresťanský sviatok v priamom prenose. A to znova a znova a znova, v TV aj všade, platené zo štátnych, teda anglosionistických fondov.

KDE je teda kresťanstvo odmietané elitami?

Je azda pápež odmietaný elitami?

Vidím niekde protestujúcich kresťanov?

Veď aj preto som tu spomínal Kotlebu, že sa skúša o využitie kresťanstva, ale to je len pokus, výnimka, ale doteraz sa VŠETCI kresťania s radosťou klaňajú židovskému otroctvu.

 

 

 

Aman Againsttime

K žiadnej genocíde Indiánov nedošlo. Je to jeden z populárnych mýtov a už som tu dával odkazy a info o tom, prečo je nezmyslom hovoriť o genocíde indiánov.

Mne by sa zase páčilo, keby vôbec neexistovali takéto "popieračské" zákony. Osobne nemám problém so žiadnym revizionizmom. Dokonca ani v prípade niekoho ako je Stalin. Diskutujme o dejinách otvorene a slobodne.

Dokonca by som si dovolil tvrdiť, že historický revizionizmus je potrebný a v princípe ide o nekončiacu úlohu, pretože každý historik interpretuje minulosť na základe istých obmedzených údajov, ktoré môžu byť neskôr doplnené o nové údaje, zistenia. Dáta sa vždy menia a interpretácie môžu byť spochybnené. Revizionizmus je preto nevyhnutným a trvalým znakom pretláčania historickej pravdy.

Dnes napr. vieme, že inkvizácia nedala upáliť milióny žien, ľudia nikdy neverili, že zem je plochá, Napoleon nebol malý, Mária Antoinetta nikdy nepovedala slávnu vetu o koláčoch, gladiátori nebojovali v Ríme vždy len na smrť, vikingovia nenosili rohy, Zlatý vek islamu je mýtus či nacisti nevyrábali zo Židov mydlá. A takto by sa dalo pokračovať do aleluja. Dejiny sú plné mýtov a pochybných historických naratívov, ktoré sa budú neustále meniť - či už v dôsledku nových zistení, faktov alebo zmeny vládnucuj ideológie a jej odlišnej interpretácie.

nové