Draxlerov postoj

Draxler sa v poslednom čase angažuje, organizuje demonštrácie a podobne zbiera nejaké tie populistické body. Preto ma až mierne prekvapil jeho status ma FB, kde sa zastáva poriadku ako prvej hodnoty. Chce to dosť úprimnosti sa v týhto dňoch zastať určitej disciplíny, napriek Matovičovi a celej tej anglosionistckej bandy pri moci. Správne tam pripomína, že absolútna väčšina tých, čo po fejsbúkoch vykrikujú a machrujú, sú v realite len mlčiace hnidy.

Takže Draxler:

 

Vážení priatelia
Rozmohol sa tu odvčera taký nešvar, pri prechode hranice sa dostať do konfliktu s policajtmi a ešte si z toho natočiť "hrdinské" video.
Keby to aspoň málo nejaký vážny kontext, ale je to väčšinou "bol som v Rakúsku na kávičke a nechcú ma bez registrácie pustiť naspäť."
Keďže sa to týka aj ďalších nie úplne šťastných javov, dovoľte k tomu pár slov.
Po prvé: žiadna krajina na svete nefunguje tak, že občan si môže len tak vykladať právo. Ak je nejaký zákon napr. potenciálne neústavný, alebo sa nejaká právna norma utvorila nie právne komfortnou cestou, tak to treba riešiť súdne. Nie tak, že hocijaký občan začne policajtovi bliakať, že toto je nezákonné, toto je neústavné a podobne. A dokiaľ súd niečo nepovie, tak norma platí. (Občan môže žiadať o náhradu, ak bol zlým zákonom poškodený, ale ani to nie je úplne priamočiare.)
Po druhé, čisto vecne, na tom, aby sa v rámci kontroly šírenia vírusu zaviedla nejaká evidencia, kto bol v zahraničí, samé osebe nie je nič zvláštne.
Po tretie, konkrétne k tým videám s "návodmi" ako sa na hranici naťahovať s policajtmi: na čo je to dobré? Znepríjemňovať život ľuďom, ktorí si len robia svoju prácu? A nie, prosím nemajte tú drzosť nazývať takéto niečo občianskym protestom.
Po štvrté, v rámci tých videí zaznievajú kadejaké nezmysly. Príklad 1: Nie, Schengen neznamená, že hranica musí byť za každých okolností otvorená. Príklad 2: Áno, ústava vám síce zaručuje právo vstupu na územie SR, ale neznamená, že štát si nemôže stanoviť nejaké podmienky pohybu po území SR - pustiť vás musí, ale ak tie podmienky porušíte, môže vás sankcionovať.
Zdieľate tu vaše presvedčenie, čo sa má a čo nemá robiť a potom to vedie k tomu, že sa nejaký chudák nechá strhnúť a doplatí na to. Ako ten Čech, čo útočil na proteste na policajtov - lebo on je v práve - a dostal päť rokov basy (a na súde sa kajal). Pomôže mu niekto z vás?
Alebo krčmár, čo sa nechal strhnúť hlúposťami tej "advokátky" z východu a dostal veľmi rýchlo podmienku.
Celý tento bordel len robí ďalšie problémy, v skutočnosti to vôbec nepomáha situáciu riešiť. Sám som sa stretol s tým, že sa niektorí právnici odmietajú púšťať do aktivít, ktoré by mohli vyústiť do napadnutia niektorých vládnych krokov cez súdy, lebo za tým vidia davy všelijakých kotlebovcov, harabinovcov a podobných, a nechcú ani úplne vzdialene byť s týmto spájaní. (Podobne, ako drvivej väčšine ľudí, ak vidia zábery zo sobotných "protestov", so všetkým tým nemožným hulákaním, to len nejaké protesty proti vláde znechutí.)
 
Tak sa už, prosím, všetci ukludnime. Za socializmu by za toto brblanie a vzpieranie sa rýchlo každý dostal po prstoch. Teraz je nejaká demokracia, tak si zrazu hocikto myslí, že môže vykrikovať úplne hocičo na hocikoho. Dôchodkyne vyzývajúce na vyhádzanie poslancov z okien, a podobne.
Spamätajme sa. Protesty, to majú byť jasne smerované akcie PROTI VLÁDE.

 

Možno je Draxler len opatrný a snaží sa zostudiť konkurenciu. Ale argumenty má správne.

 
vrbovčan

Preto sem tam dáva kontroverzné témy v zmysle aj negatívna reklama je reklama. A niekedy dáva témy až bulvárne. To ale neznamená, že nie je seriózny. Začal od nuly a sledovanosť mu stúpa. Záhadou je, kto za ním je. On tvrdohlavo mlčí, alebo horko ťažko priznáva ten jeho tým z min. školstva. Pochopiteľne, že nechce, aby niekto z jeho týmu nebol dopredu dehonestovaný. Bodaj by to tak bolo, že jeho projekt je seriózny. Pre mňa je zatiaľ záhadou. Sám priznáva, že pokiaľ ľudia nebudú poznať pozadie, nebudú mu dôverovať. Zrejme sa len snaží upútať pozornosť a v príhodnej chvíli ponúknuť svoje schopnosti a svoj tým nejakej budúcej vláde ako nezávislý.

Norman

Je to hľadanie kompromisu medzi rozhodnosťou a umiernenosťou. Kotleba, Uhrík, Taraba, Draxler, Chmelr, Blaha ... len ako ukážka tej , samozrejme je ich viac, respektíve naopak napr.Chmelár už rezignoval. Kde je cesta? Je to hľadanie kompromisu medzi radikalizmom a racionalitou. Pozitívne je, že by to mohlo spojiť tie rôzne protiklady.

Ako vidíme aj dnes, z ulice sa nedosiahne na moc, špecial na Slovensku nie. Treba podporu z parlamentu, treba mať rozvinuté strany, pripravených ľudí. Nemožno mať absolútnu väčšinu, to je nereálne, ale treba mať funkčnú húževnatú informovanú menšinu.

Ešte k Draxlerovi - dal som sem toto jeho rozumné varovanie, ale v mojich očiach je to vrcholne neistý element. Pamätám si ho ešte ako mal pred 20 rokmi prorežimné konformné názory niekde na Sme blogoch. Je to zrejme len ťažký oportunista.

nové