Ene, mene, muh – und raus bist du

V Nemecku plne bojujú proti "pravicovosti" už v materskej škôlke.

Nemecké ministerstvá zasahujú už aj v materských škôlkach. Poslušné, tiché a pasívne dieťa, ktoré nemá problémy s disciplínou a napĺňa tradičné “genderové roly”, je údajne dôkazom toho, že ho vychovávajú krajne pravicoví a rasistickí rodičia. Pozor na nich.

To píšu v brožúre s názvom "Ene, mene, muh – und raus bist du", ktorú posielajú do škôlok, a krtorou sa bude treba riadiť. (Názov je záver vypočítavačky, voľný preklad "eniki beniki bon, ty ideš z kola von" - akoby indikoval, že pravicové deti treba vyčleniť z kolektívu).

Viac o tom píšu Lidovky a HS. Okrem iného:

"A když mají chlapci na svůj věk nápadně hodně svalů, může to údajně naznačovat, že jsou vystaveni fyzickému drilu charakteristickému pro rodiny s pravicově radikálním zaměřením."

Aha.

Celý originál nemeckého dokumentu je tu, ale dokonca aj kto nevie ani slovo po nemecky, sa určite poteší na jasných obrázkoch (utečenci derúci sa cez plot a podobne).

Najlepší je asi záver, kde sa hovorí o židovskej identite, o jej povzbudzovaní a podobne. Sú európske a konkrétne nemecké škôlky povinné sa starať o židovskú identitu? Na konci je fotka bábik, ktoré asi malých židkov majú povzbudiť. 

 

 

Ale neviem, či to nie je  skôr antisemitizmus. Pozrite si ten stereotyp: veľká huba, a aj nos je dosť veľký. Vlasy červené, akoby sa za levantské kučeravé čierne hanbili, malé očičká, ako  opičky. Tri postavičky idiotov - a nad nimi menora - jediný skutočný židovský symbol - niekto sa zbláznil?
 

Nadácia, ktorá brožúrku vydala, už v minulosti vyvolala kontroverziu. Ako si všímajú lidovky.cz, tú pravidelne vyvoláva aj minulosť jej zakladateľky, ktorou je niekdajšia prominentná novinárka komunistickej NDR Anneta Kahane. Po zjednotení Nemecka a odhalení archívov vyšlo najavo, že bola roky spolupracovníčkou tajnej polície STASI. Proste - ideologička za každého režimu. To, s čím máme do činenia, nie je len kultúra, ale je to mentálna choroba, a často dedičná. Prejavuje sa doslovne morálnou nízkosťou, snahou ničiť svojich spoluobčanov.

Idril

V nemeckých školách to bude od budúceho školského roku ešte pikantnejšie.
Na berlínskych školách od r. 2019/2020 bude vedenie škôl povinné všetky prejavy antisemitizmu hlásiť na polícií alebo senáte. (link 1) Týmto krokom už nebudú mať učitelia možnosť prejavy antisemitizmu zatajovať alebo bagatelizovať.
Musím priznať, že je to naozaj originálny spôsob ako nielen žiakov, ale aj učiteľov možno perzekuovať a pritom zamestnávať políciu a súdy z so slovnými prejavmi "detského antisemitizmu".
Už len treba čakať, kedy naši poslanci z OKS, či kapitán z SNS predložia slovenskú verziu tohto zákona, aby naše "fašistické dietky" či učitelia dodržiavali kóšer slovník v komunikácii z vyvoleným národom.

Mám však inú otázku, ukradli vám už niekedy bicykel ?
Ak áno, nebuďte smutný, v Berlíne ich ukradnú každý rok 30000. (link 2)
A čo robí nemecká polícia a súdy proti tomu ? Presne to, čo slovenská - nič !

(link 1)
http://www.spiegel.de/lebenundlernen/schule/berlin-fuehrt-meldepflicht-f...

(link 2)
https://www.tagesspiegel.de/berlin/kriminalitaet-in-der-hauptstadt-alle-...

Náhodný okoloidúci

Realita je taká, že prejavy "anti-anti" sú sledované len u Európanov, u hnedoidov sú úmyselne prehliadané, aj keď jednotlivci spomedzi samovyvolených sa občas ozvú. Ale zavádzanie islamu a zničenie Európanov islamom má u ovládaných bruselských idiotov prednosť pred ochranou samovyvolených.

senil

A toto se deje pod taktovokou rádobykonzervatívnej CDU. Smutné. Merkelová pokazila všetko čo mohla - zelená enrgie, migrácia, brexit, cenzúra internetu. Je dobré, že je preč. Ale nie je už príliš neskoro pre Nemecko?
http://www.epshark.cz/clanek/1165

Norman

No hej, ale to znie tak, ako by to Merkelová urobile z dôvodu svojej nešikovnosti. Nie, ona to skurvila cielene a s plnouenergiou, ako keď primitív ide premalovávať klasické plátno.
A za druhé - nepokazilo sa to teraz, ale už dávnejšie. Nechcem tu robiť historické revízie, ani byť naozaj spájaný s nejakou politikou minulého stroročia (prečo by som mal chcieť byť spájaný so stuchlinou, že), ale zopakujem, čo som napísal už viackrát: minimálne od roku 1945 je všetko skurvené. Popravde sa až mierne čudujem, že to tak dlhý čas dosť dobre fungovalo - ale to bolo na úkor zničenia celej planéty.
Merkelová je len ten posledný červ, ktorý nakoniec vyliezol zo zhnitého otráveného jablka.

nové