Energetické firmy mienia platiť tak, ako chce Rusko

Ako sa dalo čakať, kým Poľsko a Bulharsko odmietlo platiť plyn v rubľoch, Západ, skúsený v pokrytectve a fintách nachádza cestičky, aby platil tak, ako chce Rusko, a zároveň to bolo "v súlade so zákonom o sankciách".

Tomu sa židovsky povie chochmes. Znamená asi toľko, že mozog si myslí jedno ale dokáže hovoriť druhé. 

V prvom rade sa to týka nemeckej firmy Uniper a rakúskej ÖMV. Konkrétne, užite si tú formuláciu ÖMV, ktorá uviedla, že analyzovala žiadosť Gazpromu o platobných metódach vo svetle sankcií EÚ.
„Teraz pracujeme na riešení, ktoré bude v súlade so sankciami,“. Teda j avlk nažratý, aj koza celá.
 

Ozval sa aj Pellegrini:

"Vláda sa má pripraviť na všetky varianty, aby tu plyn bol. Robia to už aj iné krajiny. A pokiaľ desať obchodníkov z plynom z Európy si už vytvorilo schémy na platby do Ruskej federácie, ba štyri krajiny naznačujú, že ten plyn si kúpia i za takých podmienok, ktoré Ruská federácia dala, a neexistuje jednotný postup Európskej únie, povinnosťou vlády a Eduarda Hegera je zabezpečiť energetiku na Slovensku tak, aby bola v bezpečí, nie tu robiť teatrálne gestá, ktoré nakoniec možno ocenia jeho potľapkaním po pleci niekde v medzinárodnej inštitúcii, ale to bude tak asi všetko“.

 

Slovensko si údajne tiež už otvorilo potrebný účet v rubľoch. Či ale naozaj zaplatí, alebo padne do hospodárskej katastrofy, ako Poľsko a Bulharsko, to je neisté. Každý príčetný človek by to spravil tak, ako hovoria aj spomínané nemecká a rakúska firma. Ale Heger je fanatik, ktorý ako hlavnú povinnosť cíti potrebu slúžiť americkému bohu. A ten prikázal "Rusku neplatiť v rubľoch, lebo je to hriech proti moci dolára".

 

 

 

 

https://ekonomika.pravda.sk/krajina/clanok/624925-energeticke-spolocnost...

https://ereport.sk/video-rozohneny-pellegrini-ak-nam-bude-vypnuty-plyn-t...

Ema

Krajina, ktorej holohlavý pĺž zveril ochranu Slovenska, nám odmieta dodať uhlie. Len na okraj - o pôvodné dodávky uhlia sme prišli v dôsledku piateho balíčka bruselských sankcií, uvaleného na Rusko.

"Česi a Poliaci odmietli dodať slovenským cementárňam uhlie. Heger chce fórum premiérov"

https://ekonomika.pravda.sk/firmy-a-trhy/clanok/625096-sankcie-zasiahli-...

Norman

či ako to ten potkan Heger hovoril.
Nielenže nám nik nenahradí prípadné naše straty dovozu z Ruska, ale ešte aj tie komodity, čo nám normálne dávajú (češi a poliaci), nám nedodajú. V tomto prípade uhlie.
Ak nám po 20. máji prestane tiecť plyn, tak sme úplne v prdeli. Dnes v akýchsi správach bolo povedané, že strata plynu by znamenala na Slovensku postihnutie asi 2 milionov pracovných miest. Vraj asi tretina pracujúcich by sa ocitla bez práce - tak nejako.

Len nechcem vzbudzovať dojem, že ma táto hrozba nejako osobne dojíma, ako mi bolo vyčítane napríklad pri covide. Moje varovania neznamenajú, že ja osobne sa tej varianty hrozím - ja hovorím, že je objektívne tragická - ale neviem, či to nie je jediná možnosť ako vychovať a konieckoncov potrestať malomestských infantilov.
Fakt by to bolo horšie, ako akákoľvek z tých monetárnych pseudokríz. Ale - ako ináč tupé teľce vychovať? (používam na nich tento slovník po včerajšom reálnom stretnútí s tou hýbajúcou sa biomasou)

Norman

koniec Krajniakových SNP:
„Robia si preto zásoby domácej suroviny, preto ich národné vlády zakázali vývoz,” povedal Krajniak a stiahol chvost.

Ale Heger tú tragikomiku takmer prekonáva:
"Budem veľmi tvrdo rokovať a vycestujem kamkoľvek na svete, aby som vám pomohol zabezpečiť všetky potrebné zdroje,” sľúbil Heger cementárom.

lebleu

Moskva ani nie je tak ďaleko.

nové