Európa je vo vojne s islamom

Euópa je vo vojne s islamom

Je to vojna zatiaľ studená, prípadne možno povedať hybridná. Ale je tu.

Minulý týždeň odrezali francúzskemu učiteľovi hlavu. Jeho meno bolo Samuel Paty a nikde kvôli nemu nevzniklo hnutie #whitelivesmater, ani hnedoidi nie sú nútení kľakať a odprosovať bielych. Zatiaľ nie.

Tento týždeň jeden čerstvý imigrant, takmer decko, odrezal hlavu žene priamo v bazilike  v Nice  (ďalších dvoch zabil a mnohých poranili) , v meste, kde v roku 2016 na kamione zabil moslim jedným ťahom 85 ľudí.

Islamske krajiny, na čele s Turkom Erdoganom, volajú po bojkote Francúzska a aj priamo po zabíjaní  Francúzov, nevercov, kresťanov.

A v Arménsku zaútočil Azerbajdžan s podporou Turecka. Je to konflikt civilizácií, konflikt náboženstiev.

Sme vo vojne.

Rozmýšľal som, či by sa to nemalo nazvať vojna kresťanstva s islamom. Ale to nie je celkom pravda, lebo kresťanstvo je z definície kultúra sluhov, je to kultúra sebaponižovania a sebaodprosovania, a súčasný stav je už úplne v rozklade. Od kresťanstva ťažko čakať nejakú obranu. Nieto ešte vedenie vojny.

Druhá možnosť by bolo to chápať ako konflikt Severu s islamom. Ale ani to nie je celkom presné, aspoň zatiaľ nie. Dve biele severné svetové mocnosti, Amerika a Rusko, majú síce za sebou svoje boje s islamskými množinami, ale angažujú sa prevažne len pre svoje vlastné záujmy. Ako už viackrát ukázali – Európe nechcú pomáhať, naopak, radi ju podrazia, oslabia či napríklad infikujú prisťahovalcami. Európa je teda na tento konflikt zatiaľ sama.

Pod pojmom Európa si samozrejme nemožno predstaviť Brusel. Brusel nie je podpora, ale naopak brzda. Brusel je hnisavý vred v prehnitom Belgicku. Ináč sa to nedá povedať.

Kto teda bude bojovať?

Bojovať budú musieť jednotlivé krajiny. Gréci, Francúzi. Španieli a Taliani. Poliaci  a Maďari. A koniec koncov tí, čo majú na veky vekov zákaz bojovať – Germáni.

Nevyhnú sa tomu. Aj keď pripomínam, že je to zatiaľ studená hybridná vojna.

 

Pozitívny koniec

V konflikte sú dva nekompatibilné až antagonistické spoločenské systémy, odvodené z dvoch kvalitatívne odlišných biologických, etnických rodov. Jeden si nazvime Severný, lebo je to konglomerát viacerých kultúr. Druhý si môžeme nazvať jednoducho politický islam, či ešte lepšie, priamo islam.

A aké je najlepšie riešenie? Nebudeme sa držať toho, čo sa nazývalo „politická korektnosť“, to už dávno stratilo význam, to už nik neberie vážne. V reále je jediný možný stabilný stav a povedzme ho na rovinu:

 

1. Islam bude ako radikálne učenie, odporujúce nielen  našim, ale objektívnym hodnotám ľudstva, na území Európy zakázaný.

 

2. Všetci jeho vyznávači tejto radikálnej ideológie budú vysťahovaní niekam do severnej Afriky, kde budú kontrolované islamské štáty. Budú mať obmedzenú možnosť vstupu do Európy.

 

To je všetko. Nič medzitým nie je možné. Porovnávať tento konflikt s nejakými vnútro kresťanskými konfliktami minulosti, ktoré môžu omylom vzbudzovať ilúziu o možnom spolunažívaní pomiešaných etník rozdielnych náboženstiev, je hlboký omyl. Bývalé konflikty v rámci kresťanstva, aj keď boli tiež krvavé, boli v rámci rodiny a odnože kresťanstva sú stále relatívne k sebe blízke. Islam, aj keď je tiež Abrahámovské náboženstvo,  je s kresťanstvom úplne nekompatibilný. To vidíme všade, vidíme to aj v histórii, o tom niet pochýb.

Každý boj musí mať nejaký cieľ a toto je línia, na ktorú sa treba dostať. Boli sme na nej ešte pred sto rokmi, nie je dôvod to nemať znova, keď to bolo už vtedy možné.

Prirodzene, k tomu  treba oslabiť Turecko a odradikalizovať shiitský Irán. A ekonomicko-politicky  ovládnuť Saudskú Arábiu.

Chorá a samovražedná tolerancia Európy voči islamu je do veľkej miery daná existujúcou,  podobne chorou  toleranciou až submisivitou Európy voči židovstvu. Európe bola zámerne odobraná imunita, aby malo židovstvo a jeho rôzne politické odnože voľnú ruku. Aj to je problém, dlhodobý a ťažký – ale k tomu prihodená ešte rovnaká bezmocnosť voči islamu by znamenala iba jedno – porážku a smrť, genocídu bieleho obyvateľstva Európy - a neskôr aj Ameriky a Ruska.


Vnútorný problém Európy

Už dlhodobo, najmenej storočia,  má Európa ako kontinent problém hlavne so svojimi bratmi, či skôr synmi – spomínanou Amerikou a Ruskom. Tieto Európu ovládali a doteraz ovládajú a kým sa Európa od nich efektívne neoslobodí, nemá v boji s islamistami dobré karty. Pretože islamisti sa v takom prípade dajú chápať ako nastroj dvoch skupín hlupákov, jednej na kontinente na Západe a druhej na kontinente na Východe - ktorí nevedia, čo robia a neprajú nám nič dobrého.

Samozrejme, predpokladám, že keď ľuďom začnú urezávať hlavy na ulici a v kostoloch, že sa zbavia svojich otrockých postojov voči Západu či Východu, a urobia si doma poriadok. Áno, krvavý, nikdy v histórii to nebolo inak. A ak si niekto myslí, že teraz, na začiatku ekologického kolapsu, to bude z nejakého dôvodu jemnejšie,  tak je to práve naopak. Áno, viem, nevzdelané vrstvy sa spoliehajú na „vedecko-technický pokrok“ – ale pravda je, že ten ku krvavosti a morbídnosti konfliktov vždy naopak len pridával zlo.

 

 

 

 

 

 
0
Ľubov

Mozno by na zaciatok bolo dobre zrekapitulovat v skratke,kto a ako bojoval s islamom v kratkej historii od 7.storocia po rok 1918 ( v druhej tretine clanku )
https://www.citarny.cz/knihy-lide/vzdelavani-a-souvislosti/souvislosti/r...

Nepise sa tam vsak ani slovo o sucasnosti. Kto podporuje islam financne,mam otazku,je za touto podporou iba ropa? Potom by paradoxne na strane krestanov,pardnon,severu,mal aspon teoreticky stat aj Izrael. Mozno je to ruhanie, mozno moje nepochopenie.

V Tvojom clanku je Amerika,Rusko,Nemecko,Francuzsko,Taliansko a dalsi,ale Izrael si nespomenul. Skôr ci neskôr ,v tejto vojne,tato otazka bude velmi podstatna.

horyslav

pekná analýza. s nadhľadom...
ak môžem trochu od témy. rád by od Teba poznal tvoj pohľad na ten Východ - Rusko. z Tvojich článkov dlhodobo cítiť akúsi averziu k Rusku, tiež si sa bol vyjadril negatívne aj k panslávizmu. tuto v článku viníš Rusko v angažovanosti len vzkrz svojich záujmov.

samotný článok sa zaoberá len "vojnou" dvoch rozdielnych kultúrnych civilizácií, popri nej ale prebieha aj ďalší civilizačný stret, Ruko kontra severoatlantické zoskupenie. ten je zatiaľ pre Rusko existenčne nebezpečnejší. ak poznáš dejiny Ruska, boli to rusi čo prví schytávali dobyvačné výpady islamu a boli to rusi čo ich nielen ustáli, ale aj dobyvateľov porazili. a boli to práve západné európske mocnosti, čo sa v týchto stretoch angažovali na strane dobyvateľov.

Angažovanosť rusov v Sýrii bola vynútená okolnosťami, hlavne branobezpečnostnými (,aj ekonomickými, to nepopieram). v Sýrii operovalo mnoho džihádistov z bývalých sovietskych republík, a po skúsennostiach v Dagestane a Čečensku, sa oprávnene obávali ich návratu. v Rusku žije asi 15 mil. muslimov.
Horný Karabach to isté. Turecko vo svojich ambíciách dostalo priestor práve vďaka tohto stretu medzi alianciami. jeden pritlačí a Ergodan je hneď kamoš s druhým. potrebujú rusi aby američania mali základne v Azerbajdžane?

osobne si myslím, že rusi by radi patrili do Európskeho spoločenstva, ale ako rovnocenní partneri. o čo samozrejme druhá strana záujem nemá a robí všetko možné, aby v očiach západoeuropanov Rusko znemožňovala a robila z neho strašiaka. Viď aj nemasnú neslanú politiku Nemecka voči Rusku, o Anlicku a Francúzsku radšej pomlčím. veď práve aliancia svojou aktivitou núti rusov k bližšej spolupráci s Čínou, z ktorej majú rusi určite väčšie obavy do budúcna ako zo západnej Európy.

ja sa do budúcna v boji s islamom skôr upieram na to Rusko...

Norman

Rusko má svoju loď.
A aj keď je to s tou našou spojené, predsa len nemajú až takú motiváciu, ale hlavne ani silu (v tom najširšom možnom slova zmysle), aby Európe dostatočne pomáhali.

Samozrejme, že s veľmocami (teda s USA, Ruskom, Čínou) a ich pohybom a konaním treba rátať, aj spolupracovať, ale základ si musí Európa vyriešiť sama. Ten globalizmus z určitých dôvodov a v určitom slova zmysle totiž začína aj ustupovať. Čína bola a je uzavretá do seba, Rusko je už dávnejšia stiahnuté a teraz začína aj USA sa koncentrovať na seba.
V Európe to vyvolá zemetrasenie - a popravde, malo by to zhodiť doterajšiu konfiguráciu s centrom v Bruseli, mala by zobrať do úvahy rozšírenie Európy o Východ, od Poľska až po Balkán, a malo by sa teda mocenské centrum presunúť na východ - napríklad do Berlína, že :).
Hm, ak nie, tak nejaké neutrálnejšie - teda Viedeň.
Tieto dve možnosti treba dať politikom, nech si vyberú - je predsa sloboda a možnosť voľby. (je to irónia, ale mocensky sa to naozaj tam posúva. Alebo by sa malo posúvať)

Náhodný okoloidúci

Rusko nemá dôvod "Európu" zachraňovať alebo pomáhať jej, "Európa" sa voči Rusku dopustila toľkých podrazov a toľkokrát ho vojensky napadla, že len blázon môže snívať o nejakej pomoci z Ruska. Rusi sa voči "Európe" správajú len tak, ako ich to naučila priama historická skúsenosť.

Norman

Rusi sú už uplakaní ako židia a vždy si zdôvodnia, prečo sa sami správajú ako svine.
Preto sa na Rusov veru nemôžeme spoliehať, presne ako píšeš.
Ale ani nemôžete naozaj veriť, že Rusí sú nejaké neviniatka. Ježiško nejestvuje, budíček pre každého.

ps. rozhodcu medi Poliakmi a Rusmi, či medzi Ukrajincami a Rusmi, alebo naopak a dokola, ja riešiť nebudem. Väčšinou sa totiž mlátili medzi sebou, oveľa častejšie, ako tam vtrhla nejaká (iná) Európa.

Náhodný okoloidúci

Toto chystajú aj nám, v Arcachu (pôvodný názov Karabachu) to práve prebieha:

https://www.eurabia.cz/Articles/44542-na-kavkaze-byl-zajat-dalsi-islamsk...

sandro

treba sledovat proces snahy o odzbrojenie civilistov a pravidelne podporovat pripomienky. Je to dolezite. Kto ma FB - https://www.facebook.com/LegisTelum/

sandro

Len dodam, ze keby toto skusili v centre velkeho mesta u nas, tak je tam prestrelka este pred prichodom policie a mozno by uz ani nemali co riesit. O tuto vyhodu pred zapadom sa nemozme nechat pripravit. Mame spolu s Ceskom snad najlepsiu zbranovu legislativu na svete lebo je rozumne vyvazena. Namiesto toho aby v centre z okien bytov dostal islamista zasah, tak ma kill zdokumentovany zo vsetkych moznych uhlov mobilnymi telefonmi.

nové