Exhibícia Rostas

Žijeme v totalite, a tá sa nebude báť použiť svoje zbrane. Najčastejšie finančné ničenie, alebo aj basa. Ja neviem, treba si dávať bacha a hlavne - v žiadnom prípade im to nemožno odpúšťať ale trestať kolaborantov. Je to vážna vec.

Ale predsa.

Rostas, odsúdený na finančný trest , sa vyjadril: Je pre mňa cťou byť odsúdený spolu s Vajanským, Hodžom, Kollárom, Hurbanom aj Štúrom.

Tak v prvom rade - nik ho netrestá SPOLU s klasikmi. Jeho podivne mierny trest je samostatná vec, Rostas by mal pochopiť, že klasikom sa človek stáva svojím prínosom a tvorbou, nie tajtrlíkovaním.

Za druhé - Rostas súd pošpinil aj svojou snahou  obliecť sa ako v 19. storočí. Zo smrteľne patetickým detinským výrazom. To už bol fakt lepší, keď v Maroku exhiboval skoro nahý ako buzerantský model. 

rostas patetic

Čo to má na krku pod zdvihnutým límečkom? Štúrovskú kravatu? Panebože.

 

Sloboda slova je vážna vec, nikdy nie je absolútna ale jestvuje zdravý stred, ktorý režim musí umožňovať. Rostas svojím šaškovaním, plne založenom na nízkych motívoch predvolebnej propagandy a osobnej narcistickej úchyľky, túto vážnu vec zhovadil.

Spoločenské hnutia si vždy pomáhajú naratívmi z minulosti. Pospolitosť a podobné smery sa orientovali na Slovenský štát a osobu Tisa a mnohokrát sme tu skonštatovali, že to nie je nejaká efektívna cesta. Ale aspoň to bolo úprimne myslené. Chalani inak nevedeli a doteraz za svoje  vtedajšie rozhodnutie trpia.

Toto Rostasovo vyšinuté šaškovanie pokúšajúce si ukradnúť klasikov 19. storočie pre seba je ďalšia, teraz ale už úplne umelá zlatanina. Ten spôsob vykradnutia je taký typicky židovský. Predpokladám, že Štúr, ak sa aspoň trocha vo svete naučil protestantskej etike a germánskej tvrdosti, by Rostasa za toto vystrelil svojou polovníckou guľovnicou cez dvere až na dvor. 

Toto nie, na týchto si dávajte bacha, je to ďalšie havranoidný podvod, ďalší "umelec".

Aj ten jeho článok bola nepochopiteľná, hlúpa provokácia, vychádzajúca v ústrety všetkým židofilným fanatikom. Prečo to Rostas urobil? Nedáva to zmysel ani ako  sebapropaganda provokovaním. Bolo to typicky nadmieru, rovnako ako hákový kríž na stene synagogy, alebo tvrdenie, že holkauza sa nestala. Teraz za to dostal trest, ako keď Havel dostal pár mesiacov fešáckej basy, aby mal bodíky disidenta. Lenže toto je už celkom fraška.

Keď Mazurek kecal v rádiu, bolo to naživo a pretiekli mu slová, ak vôbec to bol prešlap. To bolo nechcené. Keď Mizík a iní písali na FB, to bolo využitie a omyl anonymity, to sa stáva. Ale vŕtanie do židov ako židov v úvodníku papierového časopisu - taký blbý Rostas predsa nemôže byť.

Ale ani my nie sme slepí. Neuspel si, Rostas, ľudia nie sú až tak hlúpi, ako si anglosionisti myslia.

 

 

zdroj HS

 

 

 

 
vrbovčan

lebo veď sa premieľal všade a aj podľa názvu je to len nejaká esej bez nejakých informácií. Proste také literárne filozofovanie bez záveru a informačnej hodnoty. Ak to tak nie je, beriem späť a prečítam. Vypočul som si ale od Romana Michelka, ktorý sa zaoberá históriou, motív tých Štúrových výrokoch o nie Židoch, ale Slovákoch, ktorí v tých časoch často u židovských krčmárov prepili majetok. Židia mali historicky zakázané vlastniť pôdu, tak sa živili prevádzkovaním krčiem.
To ale nič nemení na nezmyselnosti toho rozsudku. Lepšie pre Sibylu a ostatných liberálov, ak im ide o obsah článku, by bolo, keby sa pričinili o to, aby mal Rostas možnosť si ho verejne obhájiť. A Sibyla skritizovať. To sa nestalo, ba naopak, ak bol Rostas aj niekde na diskusiu pozvaný, žiadali vyradiť ho.
Ak je hento oblek zo Štúrových čias, tak to je dôkaz Rostasovej úchylky stavať sa do úlohy novodobého vodcu Slovákov. V tom prípade, hovorím za seba, nemá na to. Nemá na to intelektuálne. Počul som ho v Slobodnom vysielači. Okrem toho, že jeho odpovede na Korónyho otázky boli neúmerne dlhé a obsahovo prázdne, Korónymu sa nedarilo mu skočiť do reči. On je hlavne urazený, že ho policajti takto pred deťmi ponížili, že prepadli ho so samopalmi ako nejakého zločinca. Pred očami detí. To mu uznám.

vrbovčan

Nič. Nezabralo. Je to možné, že zámer bol provokácia. Rostas je závislý na čítanosti. To je to isté ako keď Tódová, Bárdy alebo všetci tí šmejdi denne napíšu článok s titulkom Fico je vrah. A v článku len kydy bez informácii. Najprv v ľuďoch vzbudili nenávisť a potom ju už len prikrmovali, aby bola čítanosť.

Roland Edvardsen

Dík za pripomenutie. Ja sám som sa pokúsil napísať článok o židovskom etniku - taký, ktorý neporušuje žiaden zákon a neplytvá zbytočne emóciami, t.j. opak toho čo vytvoril Rostas: https://realista.home.blog/2019/05/30/citliva-tema-zidia/ Samozrejme, dnes už patológia systému dospela do bodu, kedy si človek nemôže byť istý ničím. Ale pointa je v tom vidieť ten rozdiel medzi niekým, kto chce slobodne bádať a viesť slobodnú diskusiu, bez preemotivovanosti, o akomkoľvek fenoméne a tým, kto vedome sleduje provokáciu a násilné zviditelňovanie sa. Rostas tú tému židovstva v skutočnosti pred ľuďmi len viac zahmlil a výsledkom celej tejto shitshow bude ešte väčšie tabu, väčší strach slobodne bádať a diskutovať o problematike.

mirage

pri pohlade na tu kravatu mi napadlo, ze chce dat najavo, ze si stoji za tym co napisal o Sturovi a suhlasi s nim.
mal by asi mat dost fanusikov nato, aby sa mu solidarne na tu pokutu poskladali, prip. by to zanho mohla solidarne zaplatit lsns (kedze to je podobne ako pripad ich poslanca) alebo aspon urobit vyzvu na zbierku, to by bol od nich slusny tah.
ked uz sa ludia vedeli vyzbierat kr*tenom v pres*ve co si zalepili panelak, aby usetrili na teple

Norman

Rostas asi nedal nič na pokutu Mazurekovi, takže ani ĽSNS ani náhodou nedá nič jemu. By som sa im naozaj čudoval - veď má Harabína. 4000 za židov, veď to má zpola zadarmo.

To, že kravatu a stojačik košele má na to, aby sa podobal móde z 19. storočia, je jasné - ale práve v tom je to trápne. Je to bláznivý exhibicionista, celkom ľudsky, mimo akúkoľvek politiku, môj názor je, že je technicky videné mentálne chorý.

Roland Edvardsen

O tom, že Rostas má problémy a potrebuje klasickú liečbu svedčí aj incident z r. 2015, kedy sa na Mikuláša opitý hádzal pred kone so zbraňou. Musel byť nakoniec spacifikovaný fízlami.

Rostas je inteligentný a multi-talentovaný muž, ale duševne poškodený. A boj za národ nemôžu viesť nielen hlupáci, ale ani blázni.

Norman

Ako hovoríš, ak by si on aj nebol vedomý dopadu svojich činov, aj tak je jeho osoba už jasne neakceptovateľná. Nie je to samozrejme hlupák typu hrubokrký magor, ale aj takéto typy sú škodlivé.

Roland Edvardsen

Veľmi trefný text. Áno, Rostasov prípad je odlišný ako Ficov alebo Mazurekov. Toto bola zo strany Rostasa chladnokrvná, vykalkulovaná, dopredu premyslená, záležitosť. Rostas nie je potetovaný mladík z učilišťa, ale vysokointeligentný človek s konexiami vrátane konexií na právnikov, s ktorými môže dopredu konzultovať svoje texty. On chcel byť obvinený a vedel, že bude - preto písal tak, ako písal. Je to pre neho len ďalšia hra, v ktorej môže zase hrať Ježiša pred Sanhedrinom.

Ja si pamätám, že keď som prvýkrát čítal ten jeho text "Klin medzi Slovanmi" tak som mal okamžite "wtf" moment. Kto príčetný bude takto písať o Židoch? Áno, ten text sa mi nepáčil - nie kvôli nejakej politickej korektnosti, to je jasné - ale práve preto, že mu chýbala skutočná hĺbka, že bolo v ňom cítiť tento sprostý, exhibicionistický, vyslovene umelý a predajno-židovský kalkul, aký človek cíti aj pri pohľade na jeho fotky z Marakéša, kde chcel divákovi navodiť obraz stelesneného mesiáša, ale nakoniec dopadol ako lacný a obstarožný gej prostitút - áno, to je proste Rostas, narcistický prostitút s lacnými trikmi.

Norman

urobil tak naschvál. Ba kľudne môže byť, že aj podanie od toho Sibylu bolo cielene inicializované. Zas dobrý a zlý policajt. Toto je presne ten bezzubý "antisemitizmus", ktorý si židia nevedia vynachváliť.

Roland Edvardsen

Nič by ma neprekvapilo. Bohvie či sa Rostas s tým Sibylom nepozná. Tu treba opäť pripomenúť, že Rostas tiež vzišiel z tohto levantínsko- ľavičiarsko- anarchisticko - neuroticko - pupušáckeho prostredia, podobne ako Havran, Mihály, Weisenbacher, Chmelár a pod. Áno, Rostas dnes obhajuje konzervatívne hodnoty, ale táto podstata, ten pôvod, tam stále zostáva prítomný, stále sa to nezaprie - a preto aj terajšie exhibície po súdoch.

Norman

je to kaviarenský exhibicionista, len na ukazovanie. Už je na scéne dosť dlho, aby bolo jasné, čo je zač.
Všetko, ale všetko, nielen výzor a fotky, ale aj články a slová, len póza.
Aké konzervatívne hodnoty on obhajuje, že? Už nie je mystický guru? - už je asi Kristus (takých vlasatých fotiek má dosť. A ti epohľady do kamery - veď on je v tomto debil ako Kiska).

Aj Havran bol kedysi "ľavicová alternatíva". Ja sám som mal kedysi blog na jeho Jetotaku a on sám mi ho povolil - a už vtedy som mal známy nick (ten predošlý), a poznal nás dobre z blogu blog.ema.sk. Jedine chcel, aby som si tam dal iný - čo som aj tak chcel spraviť. Mal som tam zopár textov - ale potom Jetotak odumrel ( zrejme mu prestali chodiť peniaze). Vtedy sa tam snažili nalákať Emu, tak preto aj mňa akceptoval - ale taký mal vtedy benevolentný postoj k radikálom, kto by to do neho dnes povedal? :-)

Dnes chce byť Rostas najväčší bojovník proti židom? Povedzme to tak - skočil do vody, ale každá ryba hneď vidí, že nevie plávať, že nemá základné hodnotové postoje, aké tu ľudia majú. Rostas je fake.

Roland Edvardsen

Nezačínal inak Rostas v Markíze, že? A vôbec, on sa v týchto "nóbl" kaviarenskych kruhoch inak napohyboval. Rostas najmä v mnohom ten národný boj Slovákov zdiskreditoval, tým ako ho zaťažil nadbytočnými poverami. "Pitie Sava" a "Katynská lož" dodnes ostanú ako memento pre jeho ZaV. Ten smer, ktorý Rostas razí ja falošný, vyslovene veľmi zlý. A Slováci budú kvôli nemu zase stratení a utrápení.

Norman

žiaľ, do týchto tém sa začali miešať "umelci" - pre nich je to oblasť, ako každá iná. Jeden je komik, iný tragéd, tretí spomína "alternatívu". Po tom, čo to jeho prosté dramatické "Mlčanie", kde len robil melodramatický digest najnovších tém, bolo označené za úspech, začal to predávať ako malé knižky, aj ako časopis. Sám som to odoberal až do minulého roka - aj ako podpora - ale už to nemalo zmysel, úplne celkom sa vyvaril, už nič zaujímavé tam nebolo.
Témy ako "alternatívne liečenia" tomu naozaj dodali ranu (nie je to oblasť môjho záujmu, ale aj tam treba mať úroveň). Ale spájať akúkoľvek inú alternatívu so spoločenskými vecami je veľmi nebezpečné a kontraproduktívne.

Jeho "Katynská lož" je tiež ťažký prešlap. Jeho aktivity v Rusku by som si odvážil odhadnúť skôr ako zneváženie Slovenska pred Rusmi.

afinabul

Tiché zbraně pro klidné války
Tvůrci tichých zbraní od nich očekávají prakticky totéž, co se očekává od zbraní konvenčních. Rozdíl je pouze ve způsobu funkce. Tichá zbraň nestřílí kulky, ale navozuje společenské situace. Hnací silou tu není explozivní chemická reakce, ale zpracování dat. Místo zrnek střelného prachu jsou tu bity informací. Nestřílí se z palných zbraní, ale z počítačů a místo střelců jsou tu programátoři a operátoři, řídící se namísto příkazů generálů povely bankovních magnátů. Tichá zbraň není slyšet rachotem výstřelů, nezpůsobuje viditelná zranění a vlastně ani nijak viditelně nezasahuje do denního zaběhlého rytmu života jednotlivců.

A přesto taková zbraň působí charakteristický "hluk", zraňuje fyzicky a psychicky a zasahuje do každodenního života společnosti. Charakteristické projevy činnosti tiché zbraně ovšem může pozorovat pouze zasvěcený pozorovatel, který ví, kde a jak má hledat příznaky "střelby". Nejširší veřejnost tuto zbraň není schopna vnímat a tudíž není ani ochotna věřit, že je působením tiché zbraně atakována a její pomocí podrobována. Veřejnost snad jen instinktivně cítí, že něco není v pořádku, ale není schopna racionálně zformulovat a vysvětlit, v čem je vlastně problém. Nikdo tedy neví, proč a jak volat o pomoc, neví jak se sjednotit s ostatními a spojit své síly v boji proti ... komu vlastně?

Na neustálé působení tichých zbraní - jedné po druhé - si veřejnost je schopna zvyknout a chápat je jako běžnou součást každodenního života. Protože je vlastně nevnímají, tak lidé tiché zbraně nevědomky tolerují a nechají je působit na své životy. Samozřejmě jen do té míry, pokud prostřednictvím ekonomiky na psychiku působící tlak není tak velký, aby vedl ke zhroucení osobnosti. Z tohoto pohledu lze tedy tiché zbraně řadit do kategorie zbraní biologických. Napadají vitalitu, schopnost volby a mobility jednotlivců ve společnosti. Zaútočí na zdroje přirozené sociální energie a zmanipulují je - na základě znalostí fyzických, mentálních a emocionálních silných a slabých stránek lidstva.
http://bnw-nwo.wz.cz/conspiracy/silent-weapons.pdf
http://druidova.mysteria.cz/JAK_JDE_ZIVOT/TICHE_ZBRANE.htm

afinabul

https://www.databazeknih.cz/knihy/luciferuv-efekt-jak-se-z-dobrych-lidi-...
Guantánamo - Abú Ghrajb
Podľa uvedenej knihy to neboli "zhnité jabĺčka" v službe, čo to robili, tzv padajúce hovno, ale úkolovali ich inštruktori CIA, s jasným cieľom.
Ako to súvisí z Rostasom? Na to je potrebný nadhľad.
Demeš a biele blúzky
http://afinabul.blog.cz/0902/americki-che-guevarovia
http://afinabul.blog.cz/0805/urobme-si-revoluciu
Rostas a oblečenie
Vysiela to signál, Rostas to vedel, ale im to trochu pretočil, preto Demeš ihneď reagoval na Rostasove oblečenie, nie na pointu. Demeš je proste školený a rozoznal, to čo Rostas chcel urobiť. Mňa teší, že Demeša čítajú iba mimovládkari a média, Rostasa ĽUDIA.
Monsterproces II. Hosť: Tibor Rostas
https://www.infovojna.sk/prehravac/informacna-vojna-17122019
PS: Ma tak napadlo nie je to iný Demeš? Nejdem to lustrovať, intuícia hovorí, že to je ten istý.

mirage

nové