Francúzsko na kraji občianskej vojny

Francúzsko je na kraji občianskej vojny - to tvrdia viacerí, ale dokonca aj Patrick Calvar, šéf vnútornej tajnej služby DCRI, teda osoba najpovolanejšia a najlepšie informovaná, to nielen vie, ale aj verejne oznámil.

Podla šéfa DCRI by jeden či dva ďalšie ataky islamistov viedli k prudkej odpovedi spoločnosti. Dokonca aj menej krvavé útoky, napríklad sexuálne obťažovanie typu Silvester v Kolíne nad Rýnom, by mohli byť podnetom.

To vie dnes prakticky každý, kto veci sleduje.

Čo je pozoruhodné, to je jeho vyjadrenie obavy,  že konfrontácii medzi extrémistickou pravicou a moslimami sa už vyhnúť nemožno. "Úlohou DCRI je tomu zabrániť. Európa je vo veľkom nebezpečenstve, extrémizmus rastie všade".

Takže francúzsky byrokrat ide stále podľa starých ideologických direktív: vinný je ten, kto sa mieni brániť, naopak tupí malomeštiaci, čo sa nechajú zabíjať ako ovce na peších zónach, tí sú zrejme v poriadku. A vzápätí je za hlavný problém označený "extrémizmus", čiže termín spojený v prvom rade s domácimi obrannými politickýmu hnutiami.

Hnus. Už sa nečudujem, že Francúzi počas revolúcie nosili hlavy svojich politikov nastoknuté na píke.

 

 

 

 
matus

Zaráža ma, s akým neskrývaným pohŕdaním hľadia obyvatelia pôvodnej EÚ (hlavne Nemci, Rakúšania, ale aj Francúzi, Taliani, Angličania) na východoeurópanov. Nami pohŕdajú, čo tam chodíme makať, kvalitnejšie ako oni, za lacný peniaz, ale arabských a negerských primitívov, ktorí chodia za dávkami a zapĺňať kriminálne štatistiky, tých vítajú s otvorenou náručou. Viete toto niekto vysvetliť???
Že by dôsledok 40 ročnej propagandy proti "ostbloku" počas studenej vojny?

Ja osobne som sa viackrát stretol s týmto pohŕdaním. Možno by sme ich ani nemali ľutovať. Tie svine dostanú, čo si zaslúžia. Západná Európa je už odpísaná, nech si ju vydrancujú, podstatné je aby sme "my chudobní" udržali hranice. Možno je to pôda pre nový reštart, niečo ako jarné vypaľovanie trávy. Po zlikvidovaní západnej európy budeme my stredo a východoeurópania tí noví lídri.

Norman

Ale v zásade je za prvé neisté, ako to vlastne je. Za druhé píšeš sam, že tam robíme za lacný peniaz - môžeš sa čudovať, že nás preto (občas) považujú za blbcov? Za tretie asi nie je pravda, že vítajú negrov - nie väčšina ich populácie, inváziu vítajú len nefrancúzi, nenemci a ich poskoci.

Nie je to ale dôsledok 40 rokov antikomunistickej propagandy. Skôr by som upozornil na inú príčinu: západná spoločnosť je reálne postavená na boji, konfrontácii a odrbávaní. Etniká, ktoré tieto hodnoty nie su ochotné plne akceptovať, sú preto podvedome odmietané - kazia hru, a sú aj určitou morálnou výčitkou. Naopak, etniká a jednotlivci, ktorí sú hazardéri, podvodníci, ktorí sa pokúšajú so životom vydrbať (na úkor iných) - tých v princípe západna kultúra akceptuje, sympatizuje s nimi, považuje ich za sebe podobných. Je to tam ako na býčich zápasoch či vo filmoch Tarantina - čím viac krvi, čím viac rán rozdáš a viac rivalov pozabíjaš, tým väčšie sympatie a ovácie publika.

To je ale len taký všeobecný obraz, v reále je tam stále veľká mlčiaca biela menšina, možno stále väčšina, ktorá nesúhlasí a dúfa, že sa to raz zmení. Zdať sa jej by bol nezmysel a podpora tých čiernych invázistov.
To nikdy nemôžeme spraviť.
Nemusíš sa obávať, vypalovanie trávy bude viac ako dostatočné, aj tu sa budeme dusiť a žiadne, ŽIADNE hranice so západom nám proti tomu nepomôžu.

Ľubov

na správnu odpoveď by sme sa museli pozrieť veru z poriadnej výšky.Je to taký široký záber.

1.Tí,čo robia u cudzích sa malé mzdy,naviac podradné práce,si opovrhnutie zaslúžia. V tom verím so mnou súhlasíte.Už k nám nepatria.

2. Sme málo živelní,častokrát ustráchaní a servilní. Neskutočne ma to štve,ako to zmeniť,ako to zmeniť....
3. Budem sa už asi opakovať,ale chybu hľadajme najskôr u seba. Tak som sa zase zamyslela,hmm,tento stav(opovrhovanie západných východnými).Dobre,nech si nechajú svoje pohŕdanie,my predovšetkým musíme zachrániť svoju krajinu,svoju vlasť.
Moja ideálna predstava,je,že diskrétne pracujeme na sebe,stále sa nenápadne zlepšujeme,zbytočne na seba neupozorňujeme,sadíme stromy,učíme deti ,aby boli takí,ako my,atď atď.Nie je nás veľa,ale dobrého ani veľa nebýva.
Riešenie je kvalita,krásna,čistá duša v zdravom tele. Zas mi povedia,že lietam v oblakoch.

Buheh

a síce, že sa tá averzia vekmi prenáša z generácie na generáciu, alebo možno dokonca cez nejaké iné sféry či kanály.

My tu, čo sa identifikujeme ako Slovania, sme skrátka iní ako oni. Tak ako keď sa pozrieš na človeka, ktorý Ti je bytostne cudzí a hneď vieš, že si nesadnete, také čosi existuje aj medzi egregormi vytvárajúcimi ľudské spoločenstvá.

Ľubov

stále majme na pamäti,že kompletnú anatómiu človeka nepoznáme.Vari poznáme? Veru,nič nevieme ,čo nás to vlastne odlišuje,keď si nesadneme,alebo naopak,čo máme spoločné,keď si sadneme. To sú vážne veci.

Preto,zvlášť v poslednej dobe, mi nejaký vnútorný hlas hovorí,že nepodceňuj morálku.Čítal si niečo o Jánovi Maliarikovi?

Aman Againsttime

Popravde, nie je ten nepriateľský postoj k východným Európanom skôr mýtus? Možno tomu tak bolo počas komunizmu alebo krátko po tom (hoci jedna moja profesorka mi raz spomínala, že odborníci z východnej Európy mali na Západe veľmi dobrú povesť a naše vysoké školstvo bolo považované za kvalitné). Ale dnes? Ja a moji známi sme sa nikdy s ničím takým zo strany Západniarov nestretli (konkrétne ja som mal skúsenosť s Američanmi a to veľmi pozitívnu - popravde, myslím si, že mnohí bieli Američania - najmä tí konzervatívnejšieho/republikánskeho zamerania a staršieho veku - možno na podvedomej i vedomej úrovni pociťujú väčšiu spriaznenosť s Východoeurópanom než s hispánskym či čiernym Američanom).

Nemyslím si, že by bol postoj Západniarov k farebným pozitívnejší než k Východoeurópanom - alebo aspoň nie z dôvodov, ktoré tu boli uvedené. Skôr je to o tom, že v týchto štátoch už niekoľko desaťročí (čiže dlhšie ako vo východnej Európe) vládne ideológia neomarxizmu a s ňou spojený kult nebielych a tzv. bielej viny. Netreba tiež zabúdať, že mnohé z týchto štátov majú koloniálnu minulosť, takže je tu tiež istá snaha "odčiniť hriechy minulosti". Ľudia sa tu tiež viac boja obvinenia z rasizmu, a preto si dávajú i väčší pozor na to, čo povedia.

Každopádne s importom nebielych sú čoraz nespokojnejší i oni. I tu rastie podpora národno -populistických iniciatív a už pomerne dlhu sa tu vedú intenzívne debaty o islame či problémoch multikulturalizmu obecne. Západ by som ešte neodpisoval, zatiaľ.

A je dosť na polemiku, či je západná spoločnosť postavená na odrbávaní. Skôr naopak. Štatistiky nám totiž ukazujú, že je altruistickejšia a menej skorumpovaná než Východ. Mimochodom, študoval si niekedy na Západe? K odpisovaniu či podvádzaniu počas štúdia sa tam študenti stavajú inak než u nás. U nás je to tak, že sa ešte podvádzaním chválime a budeme odsudzovať toho spolužiaka, ktorý odmietne počas písomky poradiť alebo vás nenechá od neho odpisovať (ja som si - ako jednotkár - s týmto dosť užil na základke a strednej, kde na mne mnohí parazitovali. Pôvodne som bol rád, že môžem pomôcť, ale neskôr mi to začalo i celkom vadiť. Proste to nebolo fér a cítil som sa byť zneužívaný zo strany lenivejších).

Norman

Veď k tomu postoju západniarov píšem " v zásade je za prvé neisté, ako to vlastne je".
Je to subjektívne, veľa spôsobuje miera rečovej bariéry, ale teda aj kultúrnej bariery a neporozumenia - z oboch strán. Ja tu razím dlhodobo, že v tomto bode panuje prehnaný komplex a ja osobne som sa tiež s podobným prístupom, pohŕdaním, nestretol. Ale ja nie som miera, pretože ja chápem prirodzenú a logickú mieru obrany voči cudzincom - a som za to, aby ju mali na Západe ešte väčšiu. S ovela väčším pohrdaním slovenskej spoločnosti či národa som sa stretol na SLovensku, kde naše známe dobrosráčske svine - a nie je ich málo - tak neskonale pohrdajú a urážajú slovenskú či východoeurópsku spoločnosť, že sa im na Západe nik nevyrovná.
Ergo problém nie je tak v emočnom prístupe Západniarov, ako skôr v objektívno odrbávaní finančnom, ktoré je vidno - ale to je naozaj dané aj našimi "politikmi", ktorí svoje národy 25 rokov predávajú do otroctva. A upresniť treba, že sa to týka nielen tých, čo robia vonku za menšie peniaze, ale hlavne ľudí, čo na Slovensku robia doslovne za hovno.

Chcem ale hlavne upresniť to slovo"odrbávanie". Nemyslím tým klamanie a podvádzanie, i keď ani o tom si nerobím ilúzie, oni sú len väčší pokrytci, ale hovorím o Západe ako o spoločnosti založenej na BOJI a vzájomnom ničení. To im nik neodpára a oni sami, ich "kapitalistickí" ideológovia, sú na to pyšní.
To, že sa u nás chválime podvádzaním a úspešným kradnutím, teda absolútna väčšina spoločnosti, to je pravda. To je špecifická choroba a deformácia tunajšia.

Náhodný okoloidúci

Stačí si uvedomiť, že štáty západnej Európy sú (bývalé?) koloniálne veľmoci a na zvyšok sveta sa pozerajú ako na svoje (budúce) kolónie.
Ich pohľad na nás je v podstate obdoba vzťahu lovec - korisť, dokazuje to celá história vpádov Západoeurópanov na východ, Drang nach Osten. Za menejcenných nás považujú práve preto, aby si z nás tú korisť mohli urobiť. A s korisťou sa nediskutuje, korisť sa loví a zabíja.
Videli ste už, aby mal vlk zlé sny kvôli tomu, čo si o ňom myslia ovečky?

Norman

To je konflikt Vnútrozemská versus Morská civilizácia.
Morská civilizácia boli hlavne Briti, ich klon Amerika, potom Holanďania, Španieli, Portugalci a Francúzi. Hlavne títo expandovali na mori, a to sa týka ako kolónii, tak aj obchodu, a zámorských vojen. Zvyšok Európy je kontinentálny.
Tieto spoločnosti buď už padli do bezvýznamnosti (Španielsko, Portugalsko, Francúzsko) alebo do nej padajú (Anglicko, Amerika). Holandsko bolo najviac morálne zdevastované nenormálnymi zárobkami z "obchodu" a z posadnutia peniazmi, o tom škoda hovoriť.
Ale to neznamená, že územie a populácie týchto krajín sú bezcenné. Boj treba viesť tam a nazašívať sa hlúpo k sebe domov, aby prišiel za nami.

Norman

Geopolitický faktor morského spojenia a jeho používanie výrazne ovplyvnil spomínané prímorské národy.
Ale dodal by som ešte jedno, k tomu opakovanému tvrdeniu, že kolonializmus môže za ich súčasné postoje: Nie je to až taká pravda, kolonializmus pre ne skončil už dávno a spôsobuje deformáciu spoločnosti len určitým smerom, ale nemôže za to podstatné. Čo padla mňa ovela viac spôsobuje ich dobrosráčsku deformáciu, to je POVOJNOVE premývanie mozgov západnej Európy sionistickými sračkami.
U nás sa neustále spomína vplyv komunizmu na nás a čo v nás zanechal a či nezanechal, ale Západ túto svoju postihnutosť vôbec nevníma. A pritom si dovolím povedať, že komunizmus zanechal na mentalite spoločnosti menšie stopy - pretože bol nepopulárny, zlyhával, jeho propaganda nefungovala. Naopak, kapitalizmus na Západe úspešne nabodol svoju konzumnú ihlu do žily obyvatelstva a to bolo bez zábran vystavené 70 rokov ťažkej sionistickej propagande.
To sa nemožno čudovať, že sú ako zombíe. Sionistický jed a nie kolonializmus sú príčina ich mlandravosti, zbabelosti, posrtaosti a zombikovosti.
Ale aj tu zopakujem - treba vytrhnúť tú infúziu s jedom a uvidí sa, čo v nich ešte je. Pretnite spojenie s hnijúcou Amerikou a (Západná) Európa sa bude môcť začať zotavovať.
Alebo najprv zmente Ameriku, aby nebola zahnívajúcim zdrojom infekcie.

nové