Glivice 2 sa nekonajú

Ako vieme, v roku 1939 sa uskutočnila akcia v Gliviciach (vtedy patriacich do Nemecka), kde bol zinscenovaný prepad nemeckého vysielača a boli tam zanechané telá "útočníkov" v poľských uniformách - teda  klasický false flag operácia. Na rozdiel od iných propagandistických klamstiev víťazov vojny sa tomuto dá veriť - je to tak na úrovni vtedajšej nemeckej propagandy.

Niečo podobné urobili USA v Tonkinskom zálive 1964, aby pred domácim aj zahraničným obyvateľstvom mohli začať otvorenú vojnu vo Vietname (dovtedy viedli len proxy vojnu, ako teraz na Ukrajine). Podobná provokácia bola WTC september 2001, kedy, ako všetci dobre vieme, si deep state v pozadí USA zhodil WTC a urobil dieru do Pentagonu - aby mohol po svete otvárať otvorené vojny.

Teraz sa zrejme Ukrajinci pokúsili o niečo podobné - poslali "ruskú" raketu na Poľsko, zabila dvoch ľudí, zničila traktor. Ak by sa tomu uverilo a ak by sa chcelo, bola by to dobrá zámienka na začatie vojenských akcií. Ale je rozdiel medzi originál nacionálnymi socialistami a ukropskými neonacistami. Ukrajinci sú ako v tom vtipe - jedno stratia a druhé rozbijú. Je to politicky najsprostejší národ na svete - aspoň medzi kaukazoidmi.

Takže provokácia nemohla zabrať, lebo bola za prvé príliš jasná (Rusom by tak ďaleko raketa neušla, nieto ešte aby ju tam poslali zámerne na poľských rozprašovačov chemikálií), ale za druhé - Európa stále nechce viesť priamo vojnu s Ruskom, a to dokonca ani Poľsko nie (pretože to už by sa šmýkalo celé NATO aj USA do diery satanovej).

Čiže pokus Ukrajincov o Glivice2 sa skončil tak, ako všetko, čo začali (okrem toho, čo za nich priamo urobili Nemci či Američania).

Tento pokus bola ale ťažká medzinárodná drzosť, zodpovedajúca gangsterskému profilu ukrajinského pseudoštátu na čele s medzinárodným podvodníkom šašom Zelenskym. Pokus o manipuláciu, ktorá za dnešných pomerov môže napadnúť len drzej manipulatívnej chaldejskej kultúre. Je to ťažký zločin proti mieru zo strany tých, ktorým aj Slovensko trestuhodne pomáha a dodáva zbrane. Treba ho tvrdo potrestať, hneď ako na to budú vhodné podmienky. Spolu so zničením Nord Streamu je to medzinárodný terorizmus najhoršieho rázu.

Potrestať treba aj slovenských šíriteľov poplašnej správy a propagandistov volajúcich po vojne (Krúpa, Naď, Čaputová, novinárskych štváčov v Sme, N, policajná propaganda vyhrážajúca sa občanom, ak budú oponovať klamstvám )

 
 
Norman

Ako Ukrajina organizovala „stretnutia šťastia“ v Chersone
Na videu, ktoré natočila „Agence France Presse“, nadšený, údajne obyvateľ Chersonu, vyhlasuje, že v meste nie je elektrina, voda, signál, no je veľmi rád, že sa oslobodil od Rusov.
.
Dotyčný však bol identifikovaný ako Jevgenij Nikolajevič Pondin s bydliskom v Kyjeve. Jevgenij Nikolajevič je veliteľom roty Národnej gardy (vojenská jednotka 3030). Pravdepodobne prišiel do Chersonu robiť represie. No, a zároveň robí inscenácie pre západné publikum...

https://t.me/newsfrontsk/14412

Truhlík

Poterstač - čaro nechceného. Skutočne sa mi zapáčil tento novojaz.
Iste Tonkinský záliv a Gleiwitz. Ale netreba zabúdať na USS Liberty, masaker v Račaku, Kuciaka, ZHN v Iraku.
A židobanderovcom prešlo doteraz všetko - masaker 100 ľudí zastrelených v Kyjeve, 50 ľudí upálených zaživa v Odese, Korsuňský pogrom, zostrelenie Boeing MH17, masaker v Buči, zákaz ruského jazyka na Ukrajine (rodný jazyk 80 percent Ukrajincov), genocída na Donbasse, mučenie a zabíjanie vojenských zajatcov a civilistov. Tak prečo by im neprešla nejaká raketa vystrelená na Poľsko ? Pravda, v Sevastopole už americká základňa NEBUDE.
Inak už to bol druhý útok na člena NATO. Po útoku na Nemecko vyhodením plynových rúr Severného potoka. Ale Quod licet Iovi, non licet bovi.
Rusi sa k Poľsku správajú ako slon k blche. Štípe ale teraz nie je čas zašlapnúť ju. Tá raketa tam raz pôjde. Napríklad na plynový terminál.
A poterstač zírá čo sa deje ale do hlavy jej to ešte nedošlo. Ako mi jeden povedal - Vplyv na to nemám tak ma to nezaujíma.

Ema

Niežeby to bolo niečo objavné, ale spracovanie je solídne

https://worldbeyondwar.org/no-bases/

Toto živiť a šatiť - na to treba cicať zdroje skutočne z celej planéty.

Dusanbe

Pekné.
Ešte tam nestihli dať Sliač.
V Rakúsku - "neutrálnom" - sú nejaké US army objekty ?

Ema

...a Felvidéku taktiež.

Tupý pokus Chochlopithekov zahrať chrapúnske odstavenie Družby na "zásah trafostanice napájajúcej podávaciu stanicu ruskou raketou" veľmi rýchlo vyšumel. V tej oblasti žiadna ruská raketa nepadla.
Stačilo ale, aby padla hrozba, že Chohlánia nedostane z felvidéckej rafinérky ani deci nafty pre vojnové mašiny - a hop, trafostanica už zázračne funguje. A to pri tom ich hovado sluha amerického ľudu vykríkalo, že nebude vedieť obnovovať elektrickú sieť, pretože niet matrošu - ani ľudí. Chochlomontážnici zmizli vyžierať západ, časť zarevala na Donbase a poľskí žoldnieri im veru nebudú robiť elektroinštalatérov.

Tuto ten voľakedajší štátny tajomník Galek sa ešte v máji škaredo prekecol, že z felvidéckej rafinérie už odmašírovalo do Chochlánie 14 miliónov litrov nafty - je to tu kdesi na začiatku diskusie

https://www.expres.sk/275251/analytik-hirman-vynimka-z-embarga-na-rusku-...

Keď za 4 mesiace od začiatku špeciálnej operácie dodal felvidék finomító 14 miliónov litrov dízla (vyrobeného z ruskej ropy) do Chochlánie, koľko dodal do polovice novembra - za predpokladu, že sa dodávky nezvyšovali? Druhá otázka je, čo za to dostal majiteľ fabriky a akú hrá v skutočnosti hru v tomto ideologickom blšom cirkuse pre dementov?

Ema

Si Ťin-ping na APEC CEO Summit

https://news.cgtn.com/news/2022-11-17/Full-text-Xi-Jinping-s-speech-at-A...

Plus správa o tom, ako Blackrock uvrhol svet do energetickej krízy a ako to súvisí s tým v korporátoch okiadzaným ESG

http://williamengdahl.com/gr15November2022.php

slaven1

ktorí majú za tieľ terorizovať život obyvateľov susedného územia. To sa nám vráti ak to budeme ako krajina tolerovať:

https://www.rt.com/news/567009-croatia-ukraine-president-troops/

Another EU country rejects training Ukrainian troops. Croatian President Zoran Milanovic has said that there are no legal grounds for Ukrainian troops to train on his country's soil

slaven1

> The European Parliament has adopted a resolution declaring Russia to be a “state sponsor of terrorism”

Európska únia prestala existovať hlavne vďaka tuposti svojho riadiaceho korpusu (Uršula von Grófka a ďalší).

Telatá v Europarlamente nabrali plnou parou kurz "Assad must go", keď Rusko označili za štátneho sponzora terorizmu. Keďže „teroristom“ sa nepredávajú výrobky, torpédujú tak aj Slovenské hospodárstvo na nové dno. Nemecký export do Ruska od začiatku druhej fázy vojny poklesol o 60%.

https://knowyourmeme.com/memes/assad-must-go

nové