Globsec ubezpečuje svojich pánov: všetci vo Východnej Európe vás milujú. Aj my, Slováci.

V týchto dňoch vyhodila neoficiálna agentúra americkej armády, zvaná Globsec, výsledky prieskumu verejnej mienky vo Východnej Európe. Chceli zmapovať "trendy vývoja 2019".

Celú prácu môžete pozrieť na webe. Samozrejme, je to v angličtine, veď je to určené Američanom. 

Skúmali sa krajiny Rakúsko, Česko, Slovensko, Poľsko, Maďarsko, Rumunsko, Bulharsko. Témou boli postoje obyvatelov voči USA, Západu a Rusku, postoje voči NATO, a v poslednej časti názory na média a NGO (média a mimovládky - aj takto nepriamo sa prejavuje, že Globsec považuje média a mimovládky za silu, ktorá slúži záujmom amerického systému).

Celkovo sú výsledky skúmania rozpačité. Ukazujú síce akýsi trend, že obyvateľstvo Východnej Európy (kam teda zapadli už aj chudáci Rakúšania) sú zástancami "prozápadných hodnôt", ale v mnohých aspektoch majú zas sympatie s Ruskom a negatívne postoje k Amerike. Špeciál Slovensko v tejto veci vyniklo. Treba pogratulovať.

 
 
Celkovo ale možno pochybovať o dôveryhodnosti takýchto prieskumov. Ľudia, ktorí majú disidentské názory, sa ich zväčša odmietnu zúčastmiť. Aj preto sú hodnoty výrazne falošné. Na  Slovensku sú ľudia ale výrazne úprimnejší, a zrejme preto dosiahli tento výkyv.
Iné možné vysvetlenie je, že sa prejavuje pozitívna a kvalitná výchova, ktorú národ dostáva cez  pravdivé portály, ako je aj Nadľad. No, to bude určite tiež jeden z dôvodov :)
 
Ale brožúrka Globsecu, výsledok práce a určite aj nemála paňazí (preto musíme navyšovať rozpočet na obranu, aby hovniváli mali byť z čoho platení), teda táto práca stojí za prelistovanie. Aby ste vedeli, čo slovanský otrok (slav slave) odkazuje levantínskym zmiešancov za Atlantikom: ľudia sú spacifikovaní, bratrovažedná vojna sa môže začať.
 
Zvlášť Poľsko je vraj odhodlané zase raz robiť obetného barana.
mailer

.

Norman

Je to zhoda náhodných faktorov, že sa mi to priplietlo pod ruky - človek nikdy nevie, či to na niečo nebude užitočné, alebo či to nebude zábavné. Tak som poskytol link - i keď už sa to povaľuje aj inde.
Ja sám som to do podrobna neštudoval, možno tam ľudia objavia hlúposti :-)

mailer

.

Norman

V pohode, veď naším cieľom je kalenie ocele. Ak by sa nám podarilo čo len zopár ľudí (vrátane nás samých) zakaliť, tak sa urobilo, čo treba. Nemožno napísať jednoduchú a dokonalú metódu, ako sa vyhnúť pohryznutiu hadom, ale možno poskytnúť zopár ukážok, ako sa had správa, možno do neho pichnúť paličkou a sledovať jeho reakcie, možno ho vidličkou nadvihnúť a ukázať jeho slabé brucho ...

A potom ... súčasťou umenia vojny je aj čakanie. Vojna je neustále čakanie. Väčšinu času sa absolútne nič nedeje.

Ľubov

Norman,Ty ma stále dokážeš prekvapiť svojím zmyslom pre mágiu všedného dňa.-)).

"Sleduj reakcie hada,keď ho napichneš na vidličku a ukáže sa jeho slabé brucho". Aká pekná myšlienka ! Kde chodíš pre inšpiráciu.-)?
Verím,že ich slabé miesta budú odkryté. Teším sa na to.

Norman

sú vaše kometáre.
Pozri, napríklad tá Mailerova dokonalá a presná myšlienka:
" ... ich parciálnym cieľom je aj poškodzovanie nášho zdravia. To je tak vždy, keď v jednej vete nie je len jedna lož, svinstvo, zavádzanie, ale hneď niekoľko. To vyráža dych, ovplyvňuje negatívne celú fyziológiu"

Náhodný okoloidúci

Nie je až také dôležité, čo sa zverejní. Alebo naopak, to, čo sa zverejní, nie je dôležité. Dôležité je to, čo sa nezverejňuje a utajuje. Zverejnené občas slúži na odvedenie pozornosti a pomýlenie nepriateľa. Ale niekedy aj ako vyhrážka.

Norman

zverejnené odráža aj to, čo nie je zverejnené.
Ta brožúrka je propaganda, ako by chceli vyzerať - ani nie tak samotné dáta, ako skôr to spracovanie, obkecanie, alebo aj to, na čo sa vlastne pýtali. Napríklad "Watchdogy talmudistickej doktríny:média a mimovládky" - to ich zaujíma. (slovo watchdog by si mal osvojiť každý, sami si ho dávajú, to sa na nich hodí, sú to watchodgy, sú to psi, besní poskoci ... :)

A konieckoncov aj tá rozpačitosť, čo z toho nakoniec vyplýva, je nejaká výpoveď. Všetcí sú a sme rozpačití. Akoby sme momentálne boli na húsenkovej dráhe na tom vrchole, v určitom bode až beztiaže ... a následne to pôjde z kopca. Nehovorím, že niekam do pekla, ale môže to byť hrozivé. Užije si to len ten, kto vie, že je to len dráha ... ale bohvie, či bude vozík stále na kolajniciach.
Takže si radšej užime tú momentálnu krátkodobú beztiaž :)

mirage

U nas sa premnozili komare a v hormuzskom prielive drony. No perzania to tam dobre postrekuju

afinabul

Po pozrení tohto https://www.youtube.com/watch?v=Sb7MuEKFj0w filmu ma tak napadlo:
Vo Francúzku bol bordel, Napoleon sa dostal k moci a nahnal nadbytok na Rusa.
V Nemecku bol bordel https://sk.wikipedia.org/wiki/Weimarsk%C3%A1_republika nastúpil Hitler a nahnal nadbytok na Rusa.
Dnes je v EU bordel a propaganda hovorí, že na Rusa ...

Norman

keď sa pozrieš na mapu tak vidíš, že sa nemali kam inde valiť. Napoleon to skúsil predtým v Egypte, ale to je od ruky. Hitler predtým porazil Francúzov a zvyšok britskej svoloče, len cez mláku sa nedostal - až potom začal vojnu na Východe.
Takže Rusi nie sú prví na rane - ale nakoniec každý požiar zasiahne aj ich.
Tí terajší sionisti už skúšali Irak, Juhošku, Afganistán, Sýriu, Líbiu ... všetko možné, ale zas z tej geopolitiky len to Rusko zostáva.
Lenže kým predtým mali aspoň Francúzov, potom Nemcov, teraz majú len americké hovná. Ani na Irán nemajú.

afinabul

Ja som to myslel o "GP" - je to niečo ako lumíci:
"Mnoho lidí se domnívá, že se lumíci při migraci dopouštějí masových sebevražd. To však není pravda."
https://cs.wikipedia.org/wiki/Lum%C3%ADk
Kto vie ako to je, ja som s toho Francúzkeho filmu dostal ten pocit.
nejdem sa o tom rozpisovať, ale prečo chcú imigráciu? Pretože v EU by nastalo niečo ako zlatý vek, to však oni nepotrebujú. Preto znížia počet ...

mirage

dnes zadrzali britsku kocabku

iranci su pashaci

nové