Groteska napodobňovania

Dovolím si vychutnať a vysmiať grotesknú výzvu, ktorou anglosionistické sily skúšajú vyvolať na Slovensku štátny palácový prevrat. Text výzvy je prebratý z facebooku


Postavme sa za slušné Slovensko

Táto politická skupina pokračuje v používaní termínu "slušnosť". Je to apolitický a detinský pojem, ale veľmi si na ňom zakladajú, ťažko obviňuje oponentov. Preto týmto "slušným" treba vždy jednoznačne dávať najavo svoju morálnu prevahu. Bez zaváhania a bez zbytočného vysvetľovania - proste je samozrejmá pravda, že to my sme ušľachtilá vrstva spoločnosti a oni sú primitívna neduchovná  časť.


Dnes je zrejmé, že premiér Róbert Fico a minister vnútra Róbert Kaliňák nereprezentujú hodnoty, za ktoré sa v piatok postavili tisíce ľudí na Slovensku a vo svete.

Je celkom možné, že Fico a Kaliňák sa nezhodnú s tými pár tisícami. No a? Tá skupinka na ulici, to je kto? Akým právom si nárokuje meniť celoštátne voľby? 

 

Z tohto dôvodu pokračujeme v občianskych zhromaždeniach a vyzývame všetkých občanov, aby sa k nám pridali a vytrvali. 

Ak by každý, kto sa nezhodne s vládou, pochodoval po ulici a vyzýval zvyšok spoločnosti, aby sa pridal, tak to by bol cirkus celý rok.

 

Požadujeme:
- dôkladné a nezávislé vyšetrenie vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej za spoluúčasti medzinárodných vyšetrovateľov 

Vražda sa vyšetruje "dôkladne a nezávisle", aj za účasti medzinárodných vyšetrovateľov. Tvrdiť opak je absolútne neodôvodnené.

 


- novú dôveryhodnú vládu, ktorej súčasťou nebudú ľudia, u ktorých existujú podozrenia z korupcie a prepojenia na organizovaný zločin. 

Vládu by chcel každý nejakú. Ale aj keby sme sa rozišli s demokratickými princípmi, aj keby sme dali moc akejsi nikým nevybranej spodine z ulice, aj tak je nemožné si redstaviť, ako by sa vytvorila "dôveryhodná vláda". Podľa návrhu miestnych boľševických sovietov? Dekrétmi Výbora pre verejné blaho? Podobné revolučné šialenstvá tu už boli a skončili nedobre a krvavo.

U súčasnej vlády nejestvuje žiadne podozrenie na "prepojenie na organizovaný zločin". Iba ak by sa tým myslela Komisia EU. Kto má vôbec tú drzosť nactiutŕhať iných obviňovním zo spojenia s organizovaným zločinom bez akýchkoľvek dôkazov? Akým právom? Reči o "korupcii" sú prázdny všeobecný blábol. je paradoxné, že tieto obvinenia dáva skupina, ktorá sama sa  ťažko piští, keď sa spomenie jej napojenie na medzinárodného plutokratického zločinca Sorosa.Najbližšie zhromaždenie bude v piatok 9. marca 2018 v Bratislave a v ďalších mestách na Slovensku. Miesto a čas upresníme. Organizátori zhromaždenia nie sú členmi žiadnej politickej strany. 

Nemýľte si našu slušnosť s nedostatkom odhodlania a vytrvalosti.

Nemýlime si,lebo nie ste ani slušní, ani odhodlaní a vytrvalí. Ste len manipulované (s)prosté stádo.

Za organizačný tím povedali:
Katarína Nagy Pázmány, Peter Nagy, Karolína Farská a Juraj Šeliga
 

Figúrky ktoré sa hanbia povedať, kto všetko je za nimi. Hra na amaterizmus.

 

 

Toľko teda k výzve. Možno dodať to, že herci SND posunuli svoje predstavenie kvôli demonštrácii. Je vidno to detinské napodobňovanie tzv. "sametovej revolúcie". Lenže aj keď aj vtedy to bola fraška, predsa len organizátori mali silu prestať hrať v divadlách. Títo len presúvajú. No dobre - prídu herci aj do ulíc, na tribúnu? Uvidíme, hercov treba, lebo všetky tieto farebné revolúcie sú len napodobňovanie, klamanie, predstieranie a hranie. 

A akú farbu má táto revolúcia? Zatiaľ neurčené, azda ružovú, pupúšovskú. Alebo hnedú, podľa farby tej hmoty, kde skončí? Ale netreba stredoeurópsky priestor podceňovať, možno bude aj červená, ako krv, ktorá ešte potečia. Zahraniční agenti sú zvyknutí a pripravení ísť až do extrému - čo vidno aj na tom, ako chladnokrvne zavraždili Kuciaka a jeho priateľku.

 

Aman Againsttime

Hej, sú strašní, ale iné som chcel. Najviac ma mrzí ako mnohí tzv. nacionalisti stále nevedia koľká bije. Vraj si nemožno vyberať medzi menším a väčším zlom. Pche! Tak to je zásadný omyl!
Ja som tiež idealista a ťažký moralista - a preto sotva môžem pôsobiť v politike - avšak uvedomujem si, že politika je umenie možného. Musíte byť strategickí a pragmatickí a niekedy nepriateľ môjho nepriateľa musí byť môj priateľ. Preto dnes treba stáť za Ficom. Všetci tí "antiFico" kotlebovci, magátovci a podobní sa už potrebujú prebrať zo svojho snívania. Musia prestať v žiť v rozprávkach a začať fungovať v realite. Chcem veľa, čo?

Norman

chcel som o tom krátko napísať doktorské pojednanie v troch dieloch, lebo to je vážna pointa,:) ale v skrátke platí, že sem prišla škodná a každý, kto má určité inštinkty, má chuť jej rozbiť zobák. Nie fyzicky (i keď aj to je možné), ale tak abstraktne - je tu odhalená inokedy skrytá mrcha - to je proste podnet ako keď lovecké kopovy zacítia divú sviňu v lese a s radosťou sa vrhnú za ňou.

Nechcem nikomu krivdiť, pre stratégiu, efektivitu je viacero iných postupov možno lepších - ale beriem tento náš sklon a inštinkt ako umeleckú schopnosť. A v súčasnosti tých, čo to nemajú, tak akosi trocha ľutujem, že o tú zábavu prichádzajú (no ale určite majú inú, každý máme svoje).

Ale objektívne vzaté, je tu v krajine našich zdravých postojov primálo. Ľudia robia extrémne športy, aby vyplavili testosterón a endorfíny, ale keď majú reagovať na spoločenské závažné deje nie z povinnosti, ale s radosťou - tak sú bez ducha. Asi robia aj tie športy len preto, že je to móda.

Táto revolúcia nie je len o Ficovi a Kiskovi a ich spolkoch, o tom, či sú dobrí alebo zlí. Proste sa v sučasnosti dali dva prírodné javy do pohybu a možno ich teraz ovplyvniť - tak prečo to neskúsiť.

sandro

To snad nemyslis vazne Aman? :)
V prvom rade, Kotlebovci Fica podrzali. Prave to bol dovod, preco Bugar musel zaspatkovat naspat do koalicie.
A v druhom, treba brat do uvahy, ze tato vlada rozbehla na clenov LSNS brutalny hon. Je tu aj ta vec, ze LSNS priamo obera SMER a SNS o volicov.

Aman Againsttime

Kde prosím pekne píšem niečo o LSNS? Kotlebovci sú o dosť širší pojem než nejaká LSNS a neviem síce na akej planéte žiješ, ale tam kde žijem ja sú striktní "antiFico". Kotlebovci, magátovci a iní nacionalisti ... o nich píšem a všetci tu dobre vedia akú skupinu mám presne na mysli. A rovnako všetci uvažujúci vedia, že táto skupina sa vyznačuje naivitou, nepraktickosťou, nižším priemerným IQ, neschopnosťou robiť nevyhnutné kompromisy, idealizmom a snívaním o "návrate lepších časov minulých". A to ja presne kritizujem a aj budem kritizovať.

Aman Againsttime

Každopádne Norman, ako niekto, kto je tiež aktívny na FB, bude lepšie vedieť, čo presne tu bolo podnetom a na koho som svojim emotívnejším výlevom reagoval. :-)

Tu vôbec nejde len o nejakú LSNS či kotlebovcov. Toto je širší slovenský problém a problém elít, ktoré by chceli robiť pro-slovenskú politiku.

Norman

reč bola o konkrétnej inej debate.

(aktívny na FB zrovna nie som a nechcem byť, ešte tak to, to len v tieto dni, keď mi to vyskočí priamo pred nos - FB je zákerný systém :)

nové