Hanebná oslava ramadánu

Reakcia na oslavu ramadanu so slovenskými poslancami

Naozaj tu nechcem mať opäť vycapený škaredý ksicht tejto chorej špiny, ale predsa len chcem na toto upozorniť ako na peknú ukážku toho, ako si títo abrahámisti dokážu odrazu pekne rozumieť a ako si radi hladkajú svoje nemiestne veľké egá. Judaizmus, židokresťanstvo a islam sú v podstate len rozhádaní, neurotickí bratia (také spory sa nájdu aj v o dosť normálnejších rodinách, obzvlášť, ak ide o dedičstvo, no nie?), ktorí obťažujú svojimi šialenými konfliktami náš kontinent už viac ako 2000 rokov, ale zaujímavé je, ako rýchlo sa vedia zhodnúť, ak ide o ich spoločného nepriateľa - Európu a jej hodnoty. Neustále sa tu niečo splieta o boji proti extrémizmu. Som za - ale začať treba v prvom rade s týmto abrahámovským extrémizmom, ktorý nemá na našom kontinente čo robiť. Veru, tento "jed z Judey" tu otravuje životy ľudí, mrzačí ich mentalitu a rozširuje nenávisť už príliš dlho...

dubačová

 
 
Wotan

Predstavitelia kresťanských cirkví a jeden neologický chucpe slávili zjavenie Koránu falošným prorokom. (Ramadán (Arabsky: رمضان ) je deviatym mesiacom roka podľa islamského lunárneho kalendára. Podľa tradície v tomto mesiaci boli zjavené prorokovi Mohamedovi prvé verše Koránu - posvätnej knihy Islamu.)!

Bratislavský imám a spoluzakladateľ Islamskej nadácie na Slovensku Mohamad Hasna je kultivovaný človek, nie je islamista. Ale v snahe obhájiť islám ako náboženstvo niekedy klame až sa práši. Prekonáva ho iba ďalší islamský veleklamár Jozef Lenč. Ako si predstavujú diskusiu o islame si môžete predstaviť na videu http://www.islamonline.sk/2016/04/krestan-muslim-politolog-a-religionist... .

Prvá obrovská lož zaznela z úst slniečkárskeho „experta!. Prof. Kováč vidí dôvody predovšetkým v interpretácií historických udalostí. Napríklad konflikt s Osmanskou ríšou, ktorý zasiahol i územie Slovenska, prežíva v národnej ľudovej slovesnosti do dnes. Podobná situácia je v tých muslimských oblastiach, ktoré najviac utrpeli pri európskych nájazdoch počas križiackych výprav. Tieto konflikty (vraj) neboli zapríčinené náboženstvom.

Ako inak je možné interpretovať historické udalosti v Uhorsku? Mám na stole výbornú knihu na túto tému Turci v Uhorsku I. a II. diel. Na to, čo tu Osmani (nie Turci) vyvádzali, máme zabudnúť vďaka interpretácii oportunistického „historika“? Celá tá expanzia nebola zaštiťovaná šírením Islamu?

Korunu všetkému nasadil na záver jeden z divákov, keď krátko pred koncom prezentoval štatistiku, podľa ktorej veľmi vysoké percento (mimochodom je to veľká väčšina) európskych muslimov súhlasí s džihádom a šarí’ou, čo je podľa neho problém. Lenč však prehlásil, že je prekvapený, že s džihádom nesúhlasili všetci. Dôvod vidí v neznalosti významu tohto pojmu nie len medzi nemuslimskou verejnosťou, ale i medzi muslimami samotnými. Vysvetlil, že džihád znamená úsilie a jeho rôzne formy, ako snahu o zlepšovania samého seba, zlepšovanie prostredia okolo seba, ale i obranu utláčaných a napádaných. Podobne šarí’a predstavuje len iný názov pre súbor práv a noriem, ktoré islám hlása, vzhľadom na zmätočné používanie tohto termínu je však možné, že v ňom nemajú častokrát jasno ani niektorí muslimovia.
Túto intelektuálnu akrobaciu je škoda komentovať. https://skryta-realita.webnode.cz/co-je-to-islam-a-islamismus-a-strucna-...

Antisemtizmus je duševná choroba. V tomto článku autor nepostrehol takú elementárnu skutočnosť, že na tejto oslave sa nezúčastnil predstaviteľ ortodoxného judaizmu hlavný rabín Baruch Mayers, ktorý systematicky odmieta zúčastňovať sa na akciách, ktoré majú evidentne politický podtext. Prečo by mal oslavovať koniec ramadámu, sviatku falošného proroka, spolu s extrémistami (a tých je v islame väčšina) na celom svete?

Jozef Novak

Problémom že mohamedáni a vôbec Turci rajtovali v Uhorsku a tým pádom aj na Slovensku žial neni len v ich expanzii na základe nariadenia nejakého Mohameda. Je to stále o tom istom, čo tu vo vás ludia na Slovensku je a vôbec v Európe: pošliapávanie vlastných koreňov, pretože chcete byť "INN, moderní, pokrokoví", samostatní nezávislí. To bolo aj v prípade Uhorska, keď sa maďaróni bili s Rakúšákmi, Turci im uznali samostatné, nezávislé maďarsko, ich predstavitelia poslali sultánovi pozývací list na "na ochranu zvrchovaného" Maďarského královstva. Bola to len časť Uhorska, územie obývané maďarmi ktorí odmietali Turkov a bojovali po boku Wiedne, keď sa Turci touto zradou priblížili k nej na dostrel. To vyčíňanie Čechov, keď tu šaleli tí ich boží bojovníci, nás určite tiež nijak neposilnilo. K tomu všetkému vypočítavá politika Francúzov, ktorí sa vytešovali z toho, čím my Tu budeme ako ich konkurencia slabší, tým budú oni silnejší a lepší. To je len časť výpočtu, "vojenského úspechu" Turkov. Tá sa tiahne však skorej a vyplýva už zo zrady Byzantskej ríše nami, "západniarmi". Keby váš príklad uviedol Galileo na potvrdenie svojho učenia že prečo si myslí že zem je gulatá, že: že vy ustavične ser...ete na východ a h...ovno k vám prichádza zo západu, nebol by skončil na šibenici. Špinenie do vlastného hniezda, na vlastné korene, hašterivosť, to tu bujnie pekne. Roztrieštenosť abrahámovských náboženstiev a ich kanibalizmus sa netýka len ich samotných, ale aj vás ateistov, potomkov Francúzskych jakobínov. Trebárs taká gilotína v Paríži, tá sa nezastavila ani na chvílku:-). A prečo by sme za príkladmi chodili tak ďaleko? Konkrétne tu na Slovensku kolko nevinných ludí "zahryzlo do trávy" za minulého režimu.

Wotan

V prvom rade treba si uvedomiť a potom rozlišovať pojmy Turek a Osman, v tomto smere sa v samotnom Turecku medzi historikmi vedú odborné diskusie.

V Osmanskej ríši nikdy nebolo dosiahnuté oddelenie cirkvi a štátu. Je pravdou, že sultán Osmanov nemal až takú cirkevnú autoritu akú mali kalifovia, ale nikdy nie je možné dodeliť expanzívne vojny Osmanov od ich náboženského odôvodnenia! Nech sa niekto pokúsi interpretovať mierumilovne citáty z Koránu, uvedené napríklad v súre 8. „Korisť“! Aby som nebol obvinený zo zaujatosti, pozrite si pravoverný prameň https://www.koranoislamu.cz/sura/8/ ! Prečítajte si https://www.koranoislamu.cz/tema/nenavist-k-nemuslimum/ ! Mám doma Korán, overoval som si pravdivosť! Na Slovensku mám prakticky oficiálny preklad : http://www.vzdelavaci-institut.info/?q=system/files/Koran.pdf

Ospravedlňovať vyčíňanie Osmanov zradou šľachty v Uhorsku (často slovenského pôvodu a Kalvínov) je perverzné. Mehmed IV ( محمد رابع Meḥmed-i rābiʿ) vyhlásil oficiálne jihad! Neslávne známy Kara Mustafa Pasha je aj dnes uctievaný v Turecku https://www.adwhit.com/%D8%AA%D8%B1%D9%83%D9%8A%D8%A7/%D8%AC%D8%A7%D9%85... - pozrite akým „sekulárnym“ spôsobom!

buko

pises "Ospravedlňovať vyčíňanie Osmanov zradou šľachty v Uhorsku je perverzné."
To nie je ospravedlnovanie ale historicka realita - jednoducho cast balkanu a uhorska s turkami, alebo ak chces osmanmi kolaborovala, cast sa asimilovala.

Je dochovane mnozstvo historickych zaznamov z cias ked sa hornouhorske opevnene mesta a hrady branili tureckym najazdom doslova na vlastnu past a nik im neprisiel na pomoc. Ano vznikla aj pozoruhodna signalna siet straznic a pozorovatelni (tzv. Turecke varty) ktora nutila jednotliva panstva kooperovat, ale castokrat to skoncilo tak, ze obrancovia v tom zostali sami, bez pomoci. Ziaden jednotny suvisly front proti Turkom az do cias zasahu externej mocnosti - Sobieskeho neexistoval a ked si zmysleli rabovat - tak skusali kam az zajdu.
Co sa tyka osmanskej expanzivnej politiky - hlavny podiel na nej maju poturceni slovania - janiciari, ktori ziskali aj hlavne slovo v Osmanskej risi - dalsi priklad kolaboracie a asimilacie.
Kolaborovat a asimilovat sa bola vsak aj zrejme lepsia strategia prezitia - kedze kazde povstanie bolo krvavo potlacene - priklad: https://en.wikipedia.org/wiki/Skull_Tower
Co je zaujimave, tak jedini, komu sa pod Osmanmi darilo boli zidia https://en.wikipedia.org/wiki/History_of_the_Jews_in_the_Ottoman_Empire

radšej idem odt...

Poučovanie o rozlišovaní pojmov a dojmov od človeka,
ktorý ďalej tvrdí niečo o vzťahu "cirkvi a štátu v Osmanskej ríši"
je smiešne ba až trápne.

Wotan

nie sú iba moderný výmysel XX.-XXI. storočia. Ukážkový príklad boli snahy Habsburgovského rodu spojiť nezlučiteľné kultúry do unitárnej monarchie. Nakoniec to skončilo I. sv. vojnou a jej dôsledkom II. svetovou vojnou!

V čase nájazdov Osmanov na túto nábožensky, kultúrne a hospodársky rozdielnu oblasť, islamistickí agresori pochopiteľne zneužívali vo svoj prospech zákonité rozbroje, ktoré sa ani teoreticky nemohlo zoceliť do jedného celku bez konfliktov.

Tvrdiť že vojna s Osmanskou ríšou nemala náboženský charakter je cieľavedomá lož. Mohamedáni využívali náboženské rozbroje medzi katolíkmi a protestantmi, pričom najmä katolíci a kalvíni vynikli svojim fanatizmom a krutosťou. Bola to náboženská vojna, ktoré prebiehala na dvoch frontoch, pričom Islam využíval rozbroje medzi kresťanmi. Ekonomické a kultúrne rozdiely boli iba sekundárne príčiny, ktoré pochopiteľne účelovo nafukovali marxistickí historici na rozmer primárnej príčiny.

To že šľachta v Uhorsku zneužila vpád Osmanov na presadenie svojich požiadaviek je pravda, tak isto že nie bezvýznamná časť tejto uhorskej „elity“ mala slovanský pôvod.

Tvrdiť že Židia prosperovali pod Osmanmi je účelová lož. Boli to občania druhej kategórie, ktorí sa presadzovali vďaka svojej obchodnej a finančnej zdatnosti. Súčasná proislamská propaganda sa snaží vytrhávaním vhodného časového rámca vytvárať ilúziu nejakej idylky náboženskej tolerancie. To že Byzancia bola netolerantná znamenalo, že Židia spočiatku vítali mohamedánov ako svojich záchrancov. Perzekúcie pokračovali, čo Osmani využili vo svoj prospech. Vzdelaných a inteligentných Židov dokonca pozývali usídliť sa v ich ríši! Z jednoduchého dôvodu – Islam už začal kultúrne upadať a Židia mali zachrániť ekonomiku krajiny. Veľmi dobrý zdroj je http://www.projetaladin.org/holocaust/en/muslims-and-jews/muslims-and-je...

Bola to ale iba ekonomická prosperita, ktorá ťažila s intelektuálneho a morálneho úpadku islamu v Osmanskej ríši. Právne to boli poddaní druhej kategórie, platili osobitné dane (kharaj, jizya). Veľmi dobrý zdroj je https://www.rienner.com/uploads/53e278dea4631.pdf

Prepojenie islamskej cirkvi a štátu bolo veľmi úzke. Súry Koránu nie je možné zakryť multikulturálnymi drístami, oslavovať napísanie Koránu slávnostným obedom na počesť ukončenia ramadánu je náboženská perverzita. Mešuge Miša Kapustin, ktorý bol importovaný z Krymu ako rabín neologickej cirkvi http://www.ztis.cz/rubrika/zidovske-komunity-ve-svete/clanek/v-byvale-zi...
má problém pozbierať minimálny počet veriacich na bohoslužbu. Preceňovať silu veriacich Židov na Slovensku je obrovská hlúposť, treba si uvedomiť že Ústredný zväz židovských náboženských obcí v Slovenskej republike má približne 500 členov. Posudzovať Židov podľa Fedora Gála, ktorý so synagógou prakticky nemá nič spoločné je hlúposť. Nie každý Žid je sionista, tak ako nie každý Nemec je nacista! Dôvody importu Kapustina na Slovensko sa ukazujú práve na príklade oslavy ukončenia ramadánu. Tragédia Židov je práve v tom, že sa vždy nájde nejaký mešuge oportunista, čo urobí Židom hanbu. Oslavovať Mohameda a napísanie Koránu spolu so stovkami miliónov islamistických extrémistov je veľmi silná káva.

Norman

Pozri, väčšinu času tu nik nehovorí o židoch, iba ty. My tu takmer vždy hovoríme o "sionizme", čo je skratka pre globalistické politické židovstvo. Je to niečo ako komunizmus alebo fašizmus či liberalizmus - proste zas jeden negatívny -izmus.
O "židovstve" je možno reč len vtedy, keď sa explicitnejšie hovorí o náboženstvách. Ale ani vtedy nehovoríme "o slovenskom židovstve" - ako si ho definuješ ty - zväčša hovorím o židovstve všeobecne, celosvetovo.

Ale najlepší je ten druh argumentov, že "židia na Slovensku" sú len nejaké nepodstatné babky. To je ako by sa posudzoval katolicizmus podľa babiek idúcich v nedeľu do kostola a nie podľa vyžratých mocných biskupov. Podobne teda aj politické židovstvo sa posudzuje a bude posudzovať podľa Gála, Mesežnikova, Sorosa, Rotshilda a všetkých iných (a že ich nie je málo) vplyvných židovských bastardov.

Je to jasné? Čo je na tom nepochopiteľné, nehovoriac azda nemorálne? Prečo by sme to mali vidieť ináč a prečo by sme amorálnosť a zločiny mali týmto židom prepáčiť? Na to nemysli ani zo srandy :-)

nové