Hirošima 6. august

Ĺuboš Blaha

Dnes si celý svet pripomína najstrašnejší masaker v ľudských dejinách. V jednom okamihu prišlo o život 130 tisíc ľudí, zväčša civilistov. Po jadrovom útoku Američanov na Japonsko v roku 1945 prišlo o život zhruba štvrť milióna ľudí, nehovoriac o tých, čo umreli na následky radiácie. Len si predstavte to nekonečné utrpenie.

Ja len, že neustále počúvame o tom, aký je zlý Irán kvôli svojmu jadrovému programu, aká je zlá Severná Kórea kvôli atómovým bombám, aké je zlé Rusko kvôli svojmu jadrovému arzenálu atď. Ale ani Irán, ani Kórea, ani Rusko nikdy atómovú zbraň proti ľuďom nepoužilo. Ani tie najväčšie zvery v dejinách nikdy nezašli tak ďaleko.

Jediný štát, ktorý použil jadrovú zbraň na vyvraždenie stoviek tisíc ľudí, sú Spojené štáty americké. Opakujem pre tých, ktorí majú už komplet vymyté mozgy - nie komunisti, nie fašisti, nie Rusi, nie Číňania, nie, nie, nie... Boli to americkí demokrati. Sladkí a chrumkaví americkí demokrati.

Mnohí ľudia to nechcú pochopiť. V telke predsa všade hovoria, ako Američania bojujú za slobodu, demokraciu, ľudské práva a mier. V hollywoodskych filmoch americkí hrdinovia dennodenne zachraňujú svet. Všade sa trepocú americké vlajočky, do toho hrá sláčikový orchester americkú hymnu, Ben Affleck vyčarí široký americký úsmev - ach, tá Amerika je proste úžasná, udatná, statočná, skvelá! Len extrémisti si môžu myslieť opak!

A pritom je to všetko úplne inak. Atómovú bombu nepoužili ruskí stalinisti, z ktorých dennodenne vytvárajú monštrá. Nepoužil ju ani severokórejský Kim, z ktorého robia šialenca. Stovky tisíc ľudí nepovraždil ani Che Guevara, z ktorého robia vraha, lebo v partizánskej vojne bránil Kubu. Nie - ako monštrá, šialenci a masoví vrahovia sa zachovali Američania. Nikto iný. Američania.

Pamätajte na to, keď vás budú kŕmiť klamstvami, akí sú zlí všetci Rusi, Kubánci, Iránci, Číňania... Pamätajte na to, keď vám budú nahovárať, akí sú Američania skvelí. Pamätajte na utrpenie menom Hirošima, spomeňte si na vietnamský My Lai, pamätajte na Belehrad, na Irak, na Líbyu... Pamätajte na všetko to zlo, ktoré vo svete spáchali Spojené štáty americké.

Dnes je deň, ktorý odhaľuje pravdu o Amerike. Deň, ktorý nemôžu vymazať z dejín napriek všetkej tej šialenej propagande, ktorú produkujú. Deň, ktorý pripomína zlo. Číre zlo. Nukleárne zlo. Americké zlo.

Hirošima, nezabúdame.

 
 
Ľuboš Blaha
 
 
 
 
 
 
5
buko

Japonci tiez neboli ziadne neviniatka, ako by sa to Blaha snad snazil prezentovat.
To co vystrajali japonski vojaci cinskym civilistom boli zverske krutosti. Takto v tomto pripade by sa dalo vraviet o karmickej reciprocite.
Co vsak neospravedlnuje odpornu "vojensku taktiku" ktoru pocas WW2 vycibrili tzv. AngloSpojenci - zhadzovat z vysky bomby na ludske osidlenia.
Blaha ma ale pravdu - najzverskejsie, najodpornejsie a v podstate najzbabelejsie vojnove zlociny druhej svetovej vojny maju na svedomi AngloSpojenci: neslavne zname bombardovanie Hamburgu s perfidnym nazvom "operacia Gomora", bombardovanie bezbrannych Drazdan a mnohych inych nemecnych miest, plosne bombardovania Tokia.
Europa musi zostat mimo dalsi vojnovy konflikt za kazdu cenu. Dalsia vojna by znamenala uz koniec celej civilizacie, ak nie sveta.

Ľubov

toto si mi vzal z jazyka.

keď Hirošima,tak aj Nanking,aj Drážďany. Ale popol na hlavu si máme sypať my,za holokauz na večné veky.

Tento svet je naozaj chorý, operácia je nevyhnutná.

Ľubov

Ale obeťami sú vždy iba nevinní. A zatial ,zdá sa,nič sa nezmení ani v budúcnosti.

https://www.youtube.com/watch?v=UWXgga6W7Vg toto je ukážka z protivojnového japonského filmu Hroby svetlušiek. Prekvapilo ma,akú má silu,hoci je "iba" kreslený. Je to príbeh dvoch súrodencov, starší brat sa stará v čase vojny o mladšiu sestru. Pri bombardovaní prišli o oboch rodičov a príbuzní ich vyhnali.

Niet potravín,dievčatko umrie od hladu. Spomienky na budúcnosť?.((

Norman

Japonci sú majstri v manipulácii citov. Človek proti nim nič nemá, ale oni patria ku kultúram, ktoré nemajú ostych hrabať sa hľboko vo vnútornostiach reflexov človeka a aj to zneužívať - predávať to na masmediálnom trhu alebo používať na manipuláciu občanov.
Analógia s niektorými inými kultúrami na svete nie je náhodná, menovite rovno povedzme, že so židovskou a britsko-americkou.
Vôbec nie je podstatné, že sú tak vzdialené a postavené zdánlivo na iných základoch - podstatná je napríklad podobná geografia - ostrovná (alebo kontinentálna) izolácia, a z toho vyplývajúce odcudzene, negatívna empatia voči susedom.

Plus teda tá falošnosť. To je kapitola sama o sebe, prečo je to tak.Aspoň časť odpovede by mohla byť :
1. Komplex menejcennosti voči Západu, ktorý nastúpil v 19. storočí a ktorý naštartoval chorobné napodobňovanie Západu ( výrazná podobnosť so sionistami )
2. Povojnová okupácia, ktorá rozvrátila a zmenila ak rovno nezničila ich kultúru (možno zostalo len pozlátko, nemám odvahu to odhadnúť, ale v každom prípade to už nie je plne autentické Japonsko). Tu sa zas ponúka analógia s povojnovým Nemeckom a Rakúskom.

Ľubov

tam určite je,veď to predviedli v Nankingu. Pýcha však musí predchádzať pád,inak s vesmírom nie je niečo v poriadku.

Raz som pozerala nejakú reportáž z Lhasy,už dávno,ale nezabudnem,ako komentátor povedal: "Toto sú turisti z Japonska.Majú najdrahšie bundy a ostatní k nim vzhliadajú s rešpektom".

Ázia sa pomaly blíži k nám a naše vedomosti o nej sú veľmi skromné.Nemáme vôbec predstavu o ich "hierarchii",čím sa navzájom líšia,keď sú všetci takí rovnakí.
Asi preto som minule uvažovala nad vietnamcami.Chcem len povedať,že pre nás sú ťažko čitateľní...

Norman

nie je vždy zlý. Oveľa horší je nadmerný pocit podriadenosti.
Slováci trpia pocitom podriadenosti tak silno, že pocit nadradenosti si dovolia len voči iným Slovákom. A to je už skutočne choré a zlé.

Ľubov

To už je hádam,dal by Pánboh,minulosť. Dole tlačiť,hore sa hrbiť,to snáď už nie. Iba v Bruseli a Tel Avive,pardon,v Jeruzaleme.

Takí,ako píšeš,sa mi páčia a vlastne poznám len dvoch s podobnými frekvenciami.A to je Ema a Klaus st.:-

ale veci sa naozaj menia,treba povedať,že z tých,ktorí si mysleli o sebe,že prišli na svet z iného zadku(pardon),dnes sú z nich rohožky pred dverami. A Slovensko,ak neurobíme nenávratné chyby,sa stane onedlho prestížnou adresou. Žiť na Slovensku musí byť privilégiom.

ps.http://institutvk.cz/clanky/1147.html toto je celkom zaujímavý text od V.Klausa.Čiže budem to musieť ešt raz a pomaly prečítať.Roland má rád takéto články,apropo,kde je?

Roland Edvardsen

Kde som? Ak chceš vidieť viac z mojej aktivity, tak ma nájdeš na Facebooku (ktorý využívam v podstate ako môj blog). Naozaj, tam som o niečo viac činný než tu.

Norman

Náhodný okoloidúci

Presne pred 10 rokmi gruzínska armáda poštuchávaná "starším bratom" spoza Atlantiku zákerne (a to doslova zákerne, počas letnej Olympiády v Pekingu) zaútočila na ruských príslušnkov mierových jednotiek umiestnených v Južnom Osetsku a na hlavné mesto Južného Osetska Cchinvali.
Výsledkom útoku bolo niečo viac ako 1000 zavraždených civilistov, ktorým gruzínske raketomety a ťažké delostrelectvo rozstrieľali domy.
Na túto brutálnu provokáciu zareagovala ruská armáda, vytlačila gruzínskych vojakov z územia JO, následne na 5 dní ruské letectvo aj pozemné jednotky prenikio na gruzínske územie a výrazne znížili bojaschopnosť gruzínskej armády. Do hlavného mesta Gruzínska Tbilisi však ruskí vojaci úmyselne neprenikli, ich úlohou bolo len dať tvrdú príučku Gruzíncom, aby si druhýkrát rozmysleli, či na niekoho zákerne zaútočia.

Keď sa o vstupe ruskej armády práve počas živého televízneho vstupu dozvedel vtedajší gruzínsky prezident Michail Saakašvili, riadený špagátikmi spoza Atlantiku, neodolal a ochutnal vlastnú kravatu.

https://www.youtube.com/watch?v=RBcicyy8GFg

Južné Osetsko dovtedy ovládané Gruzínskom síce vyhlásilo nezávislosť, ale tú západné štáty riadené spoza Atlantiku neuznávajú, lebo to nevyhovuje geopolitickým cieľom ich pána.

Ešte pripomeniem, že Oseti (Osetínci) sú vôbec poslední potomkovia starovekých Sarmatov a uchovali si svoj jazyk, patriaci do iránskej jazykovej skupiny, aj keď inak sú výrazne ovplyvnení kaukazskou kultúrou.

nové