Historická nula

Nemyslím na nejakého človeka. Myslím na historické obdobie.

V Pravde je článok o začiatkoch tzv. Klausovej reformy, ktorá prebehla pred 30 rokmi. Spomína komunistka Schmögnerová, tak podivne tolerovaná v bankovom svete, určite nie pre jej židovskú identitu, nie. Ale nejde o bankové mafie stelesnené Klausom či poslušnou Brigitou, ide mi o ten hrozivý čas. Tridsať rokov - a súčasnosť sa pozerá späť a stále chce čerpať poučenie z toho obdobia. Minimálne to staré známe -  a kde do boha sme urobili chybu?

Tridsať rokov - to je ako keby sa v roku 1941 pozerali, čo sa urobilo v roku 1911 zle. Alebo v roku 1971 by sa komunisti pozerali, čo nespravili správne v roku 1941. Alebo ak by sa v roku 1981 vracali do roku 1951 a vyhovárali sa na chyby súdruhov v tých časoch. To je absurdné, nezmyselné, takto sa nikdy do minulosti nepozeralo, lebo za tridsať rokov je vždy všetko ináč.

Iba teraz nie. Táto doba za tridsať rokov hodnotovo nikam nedospela. A nedospela očividne ani k slubovanému blahobytu (to sa týka celej východnej Európy). Táto doba nemá program, stále rozoberá tie isté triviality a hlúpe teórie. Táto doba sa nechce posunúť, vyvinúť, táto doba je ten najväčší despotizmus v histórii - tvorený nie oceľovými stenami, ale zošnorovaný gundžou vlákien chaosu, pavučinami primitívnosti. 

A nezáleží ani tak na tom, čo pohľad do tej minulosti hovorí. Je mierne kritický? Ale aj to je stále málo, jednoznačne by mal dospieť k záveru, že všetko, čo sa v prvých rokoch po 1989 udialo, bol nepodarok, vlastne zločin. Všetko. Klaus, Mečiar, Mikloš, Schmögnerová a desiatky ďalších patria do basy, na smetisko dejín. Kretén, hajzel, blbeček ...  respektíve v každom kombinácia všetkého.

Jednoznečne treba spraviť hrubú čiaru a začať nanovo. Tridsať rokov kolonizácie Amerikou - a výsledok: historická nula.

 

Roland Edvardsen

Vskutku neskutočne premárnené roky. A smutné je, že začíname zaostávať aj za okolitými krajinami, aj vďaka súčasnej primitívnej vláde. Češi už v HDP (podľa Eurostatu) dobehli Taliansko a životná úroveň sa tam už celkom približuje západnému štandardu, zatiaľ čo my klesáme. Smeráci sa orientovali viac na seba a nič tu poriadne nevybudovali a tá zberba, ktorá ich nahradila, už rovno funguje akoby išla dať Slovensku poslednú ranu. Veľmi smutná skutočnosť o nízkom raste platov v porovnaní s inými postkomunistickými krajinami: https://www.cvp.sk/publikacie/hospodarsky-rozvoj/tatransky-tiger-zn-za-n...

Norman

česi sú uprostred nemeckého priestoru a aj keď majú plnú hubu "anti-fašizmu" a antinemeckosti, nemcom sa idú aj do zadku vopchať.
Plus je to výsledok stavu spred roka 89, Slováci nemali rovbnakú životnú úroveň, ani iné bonity, ktoré si nechávali Češi. A teda okrem iného sa Češi aj vyznali, ako odrbať slepúcha - kdežto Slováci nemali v novom prostredí po roku 89 ani páru o tom, čo je svet. Časť verila slepo rajským pomerom ružového kapitalizmu, druhá časť naopak nebola schopná spraviť ani ten najmenší krok aspoň na svoju obranu v novom svete a zostala pri svojich komunistických fatamorgánach. Tak nejak je to vlastne až doteraz.
Plus k tomu naozaj treba znova pripomenúť genetiku asociálov, celkovo to už difunduje do národa, s IQ to proste nie je najlepšie.
A aj kvôli kultúrnemu spustnutiu Slovenska, NAJMä v rokoch 1945 -1989, je Slovensko to čo je.
Plus naozaj má smrteľné percento elementov, ktoré svoj národ-nositeľ proste nenávidia. To je aj v ríši parazitov až neobvyklé, šialené, choré.

Všetko som spomenul?
Posledný stýraný pes z cigánskej osady je možno na tom lepšie, ako tátokrajina.

Dusanbe

je to menej než nula, je to regresia - pohyb smerom dozadu...

nové