Human extinction by 2030

Keďže sú problémy politiky a aktuálnej situácie pre tých, ktorí sa im venujú, občas dosť stresujúce, chcem tu prezentovať jedno relaxačné video.

Je, žiaľ, len po anglicky a bez titulkov, ale je prehľadné, má jednoduchý jazyk a štruktúru, tak by ho mohol pochopiť každý.

Venuje sa energetickej spotrebe ľudstva, jej a jeho explozívnemu rastu a hraniciam zdrojov. Aby som to trocha rozviedol, predpovedá, že rast, ktorý sa stal modlou (moderného) človeka, je hlavný fatálny problém, a že je to chybový výkmit v procese vývoja. A  že ten rast nepotrvá nieže trvalo a večne, ale ani už nie dlho. A skončí sa, samozrejme, povedané slušne, opakom rastu. Prudkým opakom.
 
To je relaxačná správa, pretože ako povedal ktosi múdry: "Paradigmové omyly vedy sa nevyvíjajú k lepšiemu tým, že vedci/ľudia pochopia svoj omyl a akceptujú novú, presnejšiu pravdu, ale tým, že zástancovia starých omylov vymrú".
Všeobecne povedané: Problémy dnešnej spoločnosti sa nevyriešia, ale stratia sa do zabudnutia tým, že zajtrajšok na ne bude hľadieť ako na smiešne nepodstatné hlúposti. Preto kľud - to, že dnes svetovú spoločnosť šoférujú blázni a psychopati, už zajtra pravdepodobne nikoho nebude trápiť. Podobne, ako dnes nikoho nezaujíma madam Pompadour alebo Voltaire (ak vôbec poloopice ešte vedia, kto to bol).
 
Na rozdiel od iných podobných videí je toto video bez buditeľského pátosu, ako aj bez násilného humoru a podobných detinských idiokratických atribútov. Je pokojné, s klasickm hudobným pozadím. Zánik milárd je tam zobrazený ako bežné odviatie vánkom - čo na kozmickej úrovni aj naozaj je. Len žiadnu paniku, to nie je vtip, ale seriózna rada. Na záver dokonca poskytuje akýsi happy end.
 
          
 
 
(zdroj youtube: Gone, Human extinction by 2030, minutáž 34:51)
 
Ak by ste chceli pomôcť ľudstvu, stačí premietať napríklad toto alebo nejaké podobné video tridsať dní každý večer v telvíziach. Každý večer. Znova a znova. Potom by pochopili.
Je to také jednoduché. A predsa nemožné.
 
 
 
 
 
11
Ema

Pozrela som si po dlhšom čase správy v korporátnych médiách a zaujali ma dve.

1. Pre dlhotrvajúce extrémne horúčavy indický štát Bihár nariadil po niekoľkých devastačných požiaroch po prvý raz v histórii Indie zákaz prípravy jedál na ohni od úsvitu do zotmenia. Bihár - to je ten štát, ktorý mal v roku 1901 asi 20 miliónov obyvateľov, dnes ich je 105 miliónov a optimisti tvrdia, že v najbližších dvoch desaťročiach populácia vzrastie o 50 %. Monzúnové obdobie, ktoré by schladilo rozpálený preľudnený kus zeme, páchnuci spáleninou a mŕtvolami zvierat, by malo prísť začiatkom júna. Držíme palce, aby napokon prišlo a Merkelbabu s Európskou komisiou nepochytila túžba presídlením do Európy zjednotiť rodiny z Biháru s tunajšími Biháriovcami.

2. Nemecké deti prišli o telocvične. Sa tam napratal čierny Flucht. Migranti, ktorí doviedli do kolapsu svoje krajiny a zavlákajú túto svoju neschopnosť udržať komplexnú štrukturovanú spoločnosť do Európy ako prasačí mor, z nich tak skoro nevypadnú. Nemecké deti si môžu užiť prvé benefity zasierania svojej vlasti miliónmi príslušníkov kultúrne a politicky (a samozrejme geneticky) ťažko nekompatibilných etník. Zajtra im budú zabavené školy, domovy a pozajtra budú zabíjaní ako Jezídi, ktorých dnes masakrujú mäsiari, plánujúci odchod do Nemecka a veget v modernej telocvični so štatútom "úbohého utečenca" až toto leto.

 

Rusi, udivene hľadiaci na hnijúcu Európu, žiadajú vládu o razantné obmedzenie migrácie. Im našťastie nikto nevymyl mozog blábolom "Diversity is our strenght". Vedia, že opak je pravdou.

Sinuhe

stojí to za tie štyri minúty:

https://youtu.be/2JJtMhXlZxM(https://youtu.be/2JJtMhXlZxM)

tiež by to mali premietať na školách.

Norman

a bude ich viac a vaic ...

pozrel som si toto

Norman

Áno, čo sa týka takzvanej "ekonomiky" a "financií" je to, Sinuhe, jedno z najlepších videi, aké je pre ekonomické vzdelanie poznám. Možno sme to tu už aj mali, ale to by mali opakovať a opakovať denne.