Hupsnutie do žumpy

Pol tisícky diskusných príspevkov, to sa len tak nevidí. Zvlášť k téme, ktorá je v zásade nudná a nezaujímavá - k vydaniu novej elementárnej knihy pre prvákov pod názvom Hupsov šlabikár. Dôvod diskusných vášní: niekto si dovolil povedať, že u psychicky zdravých dospelých príčetných ľudí nepatrí rozvod medzi udalosti, ktoré sú dobré a želateľné a trvá na tom, aby šesťročné deti nedostávali dávky pro-rozvodovej propagandy, navyše podprahovo v knihe, ktorá ich má naučiť písmenká. 

Obhajcovia zvráteného prístupu deformujúceho malé deti tvrdia, že "taká je realita". Lenže realitu opisuje nie 52-percentná rozvodovosť na Slovensku (ktorú treba podporiť tým, že už 6-ročné deti budú považovať rozvod za normálny, hoci intuitívne, a lepšie ako sprostí dospelí, vedia, že normálny nie je), ale evolučný biológ Jan Zrzavý v excelentnej knižke Proč se lidé zabíjejí, keď vložil do úst rozvedenej maminky predstavujúcej svojmu dieťaťu nového ocinka vety: Toto je tvoj nový otecko. Drž sa od neho v bezpečnej vzdialenosti. Kto sa opýta prečo a kto tvrdí, že otčim rovná sa otec a kompletná funkčná rodina, vie o realite hovno a nesmie byť pripustený k tvorbe učebníc pre deti.

S ohľadom na realitu vraj pripravuje vydavateľstvo špeciálnu edíciu šlabikára pre východné Slovensko o chlapčekovi Dežkovi, ktorý vyrastá bez otca, pretože je v base pre kriminalitu. "Nezakrývajme si oči pred realitou. Deti majú spolužiakov, ktorých rodičia sú v base. Príbehom sme im chceli dať nádej, že aj oni raz môžu žiť v kompletnej rodine," povedal pánko z vydavateľstva (predpokladám, že rozvedený, v base zatiaľ nie je).

Ak sa stáva "realita" novým výchovným a vzdelávacím trendom, treba malým deťom odňať aj všetky rozprávky a učiť ich od útleho veku, že tento svet je drsné miesto pre život. Stanú sa bytosťami bez ideálov - a to sa isto na hodnotovej škále nachádza v zóne označenej "dobré".

Či nie?

 

Pé es: Keď som časovo márnotratne nahliadla do diskusie, že čo vraví diskusný démos, okrem obligátneho nadávania na katolíkov (juj, to by bolo, keby si takto niekto otieral pysk o katolíckych starších bratov - no ale tí sú našťastie chránení tým, že ich sekta sa falošne skrýva za etnikum, a navyše je už ľud dobre vycvičený, aby vedel, na koho pľuť môže a kde je to už zakázané) som tam naďabila na omračujúci argument "realistov". Vraj deti sa spolužiakom z rozvedených rodín vysmievajú. A šlabikár(!) to má vyriešiť. To musí byť pre nich vskutku objavné zistiť, že deti sú malí zlomyseľní nekorektní ukrutníci - oni takí isto neboli - ktorí sa vysmievajú svojim spolužiakom úplne za čokoľvek. Je práve málo pravdepodobné, že terčom výsmechu je zrovna existencia v rozvedenej rodine - nechutný fenomén rozvodov psychicky ničiaci hlavne malé deti  je tak veľmi rozšírený, že už nie je pri typickej detskej zlomyseľnosti ako reakcii na inakosť zaujímavý.

A keby aj, je to dôvod na tému ŠLABIKÁRA? Prečo tam tiež nereflektovať, že deti sa vysmievajú spolužiakom, ktorí sú ryšaví, tuční či pajdaví? Dať ryšavej Simonke nádej, že keď podrastie, si hrivu prefarbí, tučný Romanko schudne vo fitku a pajdavého Lukáška zručne vyspraví ortopéd bez sklonov bieliť karty detských pacientov.

Keď už realita v šlabikári, prečo neurobiť tému z chudoby. Má vydavateľstvo (a ministerstvo) problém zistiť si, aké percento prvákov žije v chudobných rodinách a či sa pre to náhodou nestávajú terčom brutálneho posmechu spolužiakov? Majú autori šlabikára problém zakomponovať do deja chlapčeka Žigmunda, ktorému rodičia nemôžu kúpiť kvalitné tenisky na telesnú, pretože sú z hladovej doliny, kde niet šance na prácu? Čo tak dať takýmto deťom nádej, že mamka pôjde robiť bónu do Rakúska, tatko stavebného robotníka do Anglicka a spolužiaci sa im už nebudú smiať, že chodia polobosé? Prípadne že samotných Žigmundkov čaká v Anglicku svetlá budúcnosť, hlavne keď budú mať za "nových oteckov" susedov Žubajíkov.

Atakďalej.

 
 
Ema
Som až teraz poobdivovala titulnú stránku. Auták robustný jak hovado, postavičky s cvernovými rukami dengľavé, vytrasené. Mentalita (netalentovaného) autora ilustrácií ako na tácke. No a balóniky, ako inak. Páárty mosí byt. To bezpohlavné v rohu v štrikovanej čapici, za ktorú by ho/ju spolužiaci vyostrakizovali do mŕtva,  je Žigmundko z rozvedenej rodiny?
Buheh
excelentne napísaný článok.
Anonym Bojazlivý
Toto je dobré: Útok prostitútok a zástankýň potratov na katedrálu video http://www.magnificat.sk/2013/11/aktualne-dnes-azda-staci-podpis-zajtra-... Senilný páprda minister Čaplovič zjavne potrebuje vychovať mladých ľudí tak aby si nasadili svinskú masku a išli na ulicu navliekať druhým nohavičky na hlavu a sprejovať im pohlavie.  
Prasiatko
Aha: Budú znamenia na slnku a mesiaci i na hviezdach a na zemi budú národy plné úzkosti a zmätku z hukotu mora a vlnobitia. Ľudia budú zmierať od strachu a očakávania toho, čo príde na svet, lebo nebeské mocnosti sa budú chvieť. Vtedy uvidia Syna človeka prichádzať v oblaku s mocou a veľkou slávou. Keď sa to začne diať, vzpriamte sa, zodvihnite hlavu, lebo sa blíži vaše vykúpenie.“  
Ema
nespomenul, že nám Slnko zhltne vianočnú kométu. Strašné.
Ema
Nech ukážu, že nedovolia, aby im systém zničil ich hodnoty. Teraz, v boji, je najlepšia šanca, že ich sami začnú brať vážne.
Náhodný okoloidúci
Nezaškodí pripomenúť, že pred pár rokmi bola v našej milovanej vlasti vydaná učebnica, na ktorej bola ako typická slovenská rodina namaľovaná multikulti zmes. S poľutovaním však musím konštatovať, že som lenivý hľadať na nete odkaz. Možno si na to ale podaktorí spomínate.
Grigoriy
Pre nás všetkých by bolo veľmi zaujímavé vediet, ako prebieha proces, v ktorom sa vytvaraju tieto stereotypy kurvenia a zamernej degradacie celej spoločnosti so zámerom obrať uz deti o ich rasovu a kultúrnu identitu. To, že nejde o náhodu ale zámer, ja jasne aj z toho, že cely tento proces je celosvetovo koordinovany, že sa to deje vo všetkých árijskych krajinách. Je do toho zapojeny každý aspekt nášho spoločensko-politického a kultúrneho života: od vzdelávania, médií az po umenie. Je to len náhoda, že cele novodobe filmové umenie je o nasili, sociopatoch, psychopatoch a asocialoch, promiskuite, rozvedencoch, hysterickych a neurotizivanych ženách-mužatkach, homosexualoch, cernochoch a židovskom utrpení? Večná snaha ponizit uspesneho heterosexualneho arijskeho muža, vyvolať v ňom pocit viny za to, že sa nechce podriadit ich agende zameranej na skurvenie ľudského rodu.  
Ema
chlpatého šuca. No to musí byť vážne :) V šlabikári sa cenzurujú rozvody, haleváááj! Našťastie je jeho slint zamknutý. Možno si však prečítať, že nesúhlas s témou rozvodu v prváckom šlabikári  je "utajovanie a diagnóza". Citujem: A syn Žigmund – precvičuje sa písmeno Ž - by udalosti pozoroval a – povedzme nejako vnútorne vec „riešil“. Prečo sa písmeno ž nemôže precvičovať na žabe alebo ži... pardon, na ešte jednej žabe, ale zrovna na debilnom mene, ktorým sa honosil akurát tak Žigmund Luxemburský a teraz akýsikhokejista.
Grigoriy
     Akési individuum, ktore uz zaslo príliš ďaleko za hranice ludsky prijatelneho sa na Jetotaku vychvalovalo, ako sa mu dobre žije v Sodome. http://www.jetotak.sk/editorial/zijem-v-kulture-smrti Skor, ako som dopisal moju poznámku k tomu, stačili zrušiť diskusiu. Preto sa utiekam do azylu Nadhľadu:   Urcite by ste, milá slečna emancipovana, ťažko našli niekoho, kto Vám viac dopraje Vašu slobodu, ako ja.Teším sa s Vami, že sa tam môžete slobodne oddavat svojim radovankam a slobodnemu kopulovaniu na uliciach a plážach.Môžem Vas uistit, že by ma ani nenapadlo urobit čokoľvek, čo by Vas vo Vašej slobode obmedzovalo. Nielen to, dokonca Vám úprimne gratulujem, že sa Vám splnil sen o slobode.Viete, aj ja mám svoj sen.Predstavujem si, ake by to bolo krásne, keby tak  existovala jedna taka mala enkláva ďaleko od San Francisca, kde by sme si my mohli vytvorit náš svet, podobne, ako ste si ho Vy vytvorili ten Váš v tej Kalifornii. Svet podľa našich pravidiel a podľa našich predstav. Taky maly štátik ďaleko od Vas a Vašej slobody a kozmopolitneho marazmu, len pre heterosexualnych Arijcov, len pre ľudí, ktori veria, že človek je viac ako len zviera, že civilizácia nie je o tom, dat človeku slobodu zadostucinit svojim najnižším pudom a instinktom, dat im voľný priebeh, ale naopak, že civilizácia je o kultivacii ducha, o evolucii, o smerovaní k nadcloveku. A my sami pre seba vieme, ako to urobit. Bez Vašej asistencie.Uistujem Vas, že by sme na Vas veľmi rýchlo zabudli, a nikdy by sme za Vami neprišli s radami, co Vy mate robit, ani s prosbou o solidarnost.Uvedomili ste si niekedy, že ten Váš slobodny životný štýl vždy smeruje k vrcholnej ľudskej mizerii, že vždy chodite za nami a vyplakavate, aby sme s Vami boli solidarni, aby sme pomáhali deťom, ktore vzišli z Vašej nezodpovednosti?Nie je cela politická agenda Vášho druhu len večnym vyplakavaním, aby sme my Vas vytahovali z mizerie, do ktorej Vas Vaša sloboda dostala? To Vy ste za silný štát, to Vy chcete, aby stat bral nám ovocie našej prace, aby sa mohol starať o Vaše deti, o deti vzišlé z Vašej slobody.Sme to azda my, ktori neustále vyplakavaju a prosia o solidaritu? My Vas nepotrebujeme, ale Váš svet by sa bez nás zrútil po dvoch generaciach.  Čas na segregaciu. 
Norman
V tom článku v Jetotaku jasne vidno, že títo v každom slova zmysle buzeranti sa snažia katolícku iniciatívu Proti kultúre smrti oklieštiť, lepšie povedané lživo zdeformovať, na boj proti voľnému sexu a boj proti drogám. Také slabomyseľné klišé. Ale to je jediné, čo spodina dokáže: lákať pubertiakov na sex a drogy s tým, že u nich ešte prevláda zadný jašteričí mozog a tak sa niektorí neovládnu.   A ešte znova zapíšem svoj náor, že pre hnutie Za život platí: - nejde len o potraty, ale o eugenický profil spoločnosti - nejde len o zabíjanie plodov, ale o celkovú kultúru vraždenia, všadeprítomné vraždenie, ktoré je abnormálne, choré, ktoré by som nazval "fašistické", ale to si naozaj fašisti nezaslúžia, porovnávať ich naivné povojnové pochody s touto pandemickou psychpaciou.
Neprihlásený
Britská novinárka "vyšetruje" japonskú spoločnosť: Why have young people in Japan stopped having sex?http://www.theguardian.com/world/2013/oct/20/young-people-japan-stopped-...
Náhodný okoloidúci

http://afinabul.blog.cz/1312/pyta-sa-litovska-matka

 

http://www.hlavnespravy.sk/som-rodic-i-ci-rodic-ii-pyta-sa-litovska-matk...

 

Bonus - len pre silné žalúdky a dobré nervy (ako z pôvodne dobrého webu jeho autorka vytvorila ďalšiu žumpu):

 

http://sclabonia.sk/2013/12/interview-s-blazenou-ovsenou-o-neviditelnom-...

 

Norman
Nebol to bohvieaký web, ale venoval sa tým okrajovým témam, aj tu sme dali raz jej ukážku, ale bolo to  príliš ušlé, neracionálne. To, že je to gay aktivistka (alebo aktivista?) je jej vec, ale je nechutne agresívna. Ako oni všetci. Ale aj tam sa dá niečo priučiť: "Asi Vás prekvapím, ale od rozprávok je k homosexualite naozaj iba krôčik" Áno, homosexuáli sú deti, ktoré aj keď fyzicky dorástli, mentálne nedospeli k puberte. Preto zostávajú v okruhu vlastného pohlavia, preto sú detinskí, nedokážu brať vážne život  a majú iné typické atribúty. Je to porucha, ako nedostatok rastu, ako albinizmus, ako mnohé iné. Je absurdné, aby sa z fyziologicko-mentálnej poruchy robilo politikum. Je to ako by sa nútili ľudia chodiť po kolenách, aby sa vyhovelo nízkym vzrastom, aby sa necítili menejcenní. Ale to len tak bokom, k tomuto zámernému masmediálnemu odvádzaniu pozornosti verejnosti od  reálnej plitiky, od reálnych mocenských zmrdov.
Ema
moja kamarátka s troma drobnými dietkami, ktorá už s manželom seriózne zvažovali emigráciu do Ruska. Típek s divným menom Žubajík, špecialista na vymieňanie eurožiaroviek osamelým paničkám, definitívne odhupsá zo šlabikára do riti.
Náhodný okoloidúci
Vysvetlite mi prosím, prečo sa hnu/i/tie LGBT nedomáha toho, aby dvoch teplých sobášili moslimskí imámovia alebo rabíni.   http://freeglobe.parlamentnilisty.cz/Articles/3580-lgbt-aktiviste-ve-fra...
Grigoriy
Odpovedat na tvoju otázku by sa dalo aj napisanim niekolkostranovej eseje s množstvom faktov a argumentov, ale dnešný človek sa uz nevie sústrediť natoľko, aby dvadsat minút čítal nejaky text, a preto len veľmi skrátene. Homoagenda je nástroj, ktorým Belzebub (tu by bola potrebná obširnejsia definícia) za pomoci svojho nástroja zvaneho Zid, chce zničiť jediny potenciál na skutočnú evoluciu clovecenstva, chce zničiť Arijca. Jeho frontálny útok proti vsetkemu, co je vznešené, zdravé, silne, všetko uslachtile, krásne a spravodlivé sa sústreďuje na jediného reprezentanta uvedeného, na Arijca. Arijci nevyznavaju islam ani judaizmus, preto svoju homoagendu proti uvedenym ideologiam nesmeruje. Rovnako je to aj s inými nástrojmi na Belzebubovu snahu o destrukciu clovecenstva: multikulturalizmus, zámerné miešanie ras, propagácia zdegenerovaneho umenia, destrukcia rodiny a pod. Ten, kto takémuto neverí, nech si sám zisti etnicky pôvod reprezentantov homoagendy na Slovensku aj vo svete. Nech si objektívne zisti, čo spôsobuje ľudstvu Belzebubova špinavá agenda. Alebo len treba čakať päťdesiat dni, aby jeden videl, čo uvedení a ich média budu stvárať  v súvislosti s olympiádou v Soči. To je ich najbližší cieľ.
Le Bleu
Odpoveď sa mi páči. Azda len mohla byť v úvode trochu úprimnejšia. Napríklad "Odpovedať na otázku by sa dalo aj napísaním niekoľkostranovej eseje, ale dnešný človek na to nemá čas, resp. sa mi nechce."  Ale veď taká esej je tu možno aj nadbytočná. 
afík
Tieto provokácie budú v budúcnosti cca 50 dní smerovať na Rusko. Sú to Židia: Biden dále uvedl: "Přemýšlejme - vsadím se, že 85 procent těchto změn, ať už v Hollywoodu nebo v prostředí sociálních médií, jsou právě důsledkem vůdčího postavení Židů v zábavním průmyslu." Dodal, že jejich vliv je obrovský a že tyto změny v postojích vůči sňatkům homosexuálů představují vývoj správným směrem. http://news.yahoo.com/biden-jewish-leaders-drove-gay-012202293.html Zbigniew Brzezinski "Teraz keď sme zvíťazili nad komunizmom, naším úhlavným nepriateľom sa stala Ortodoxná Cirkev." A že to budú robiť v Rusku cez LGBTQI: „Športom proti homofóbii“. Udalosť podporovali desiatky krajín, ktoré sa nazývajú ústrednou LGBT skupinou v OSN. Podľa nich ruský zákon len podporuje očierňovanie homosexuálov. Olympijské tímy dvoch národov, LGTB aktivisti z celého sveta a nemenovaní medzinárodní diplomati tajne plánujú na Olympijských hrách 2014 znevážiť nový zákon v Rusku, ktorý zakazuje propagáciu homosexuality. Uviedol to aktivista za práva homosexuálov na stretnutí novinárov z najvplyvnejších médií sveta, avšak verejnosť už o tom neinformovali. http://afinabul.blog.cz/1312/radikalny-islam-a-aktivisti-za-prava-homose... http://afinabul.blog.cz/1312/v-osn-sa-debatovalo-o-pravach-lgbt-ludi  
Le Bleu
Útoky proti kresťanom na Západe (aj juhozápade) rozhodne pritvrdzujú. Toto je husté:  http://www.stjoseph.cz/horici-frantisek/