Ide stádo ulicou

Náhodou som  dnes išiel okolo Hodžovho námestia. A naozaj, postávali tam akýsi ľudia.

Rozostavaní pravideľne, ale vo velkých rozostupoch, aby ich vyzeralo viac. Premohol som sa a prešiel som sa medzi nimi, či nestretnem niekoho známeho :) Ale nestalo sa tak.

Tak som si aspoň uvedomil, že je to tridsať rokov, čo tu začala tá študentská tiež taká nemastná neslaná demonštrácia. Tridsať rokov rôznych podobných, od  ľudákov cez Číňanov, malých alternatívcov, Macrona či Porošenka, až po týchto zúfalcov. Ale nikdy som sa nemusel tak premáhať vstúpiť medzi tých ľudí, ako dnes medzi týchto. Nechcem patriť ani na sekundu k nim, ani náhodou. Je to odpad, je to zelenina bez mozgu a vôle.

Potom zahlásili ampliónom, že pochod začína a stádo sa pohlo hore Palisádami. Súdruhovia, to  nie :)  To som nečakal, že sa budú ťahať hore, tak to teda nie. Ešte pred rokom som to s nima vyšiel, aby som sa tam pri tribúne zabával na ich skučani. Dnes sa mi ale nechcelo smiať. Čo malo zmysel pred rokom, dnes už nemá. Proces pokročil.

Bolo tam povedzme tých pár tisíc ľudí. A v iných mestách ešte menej. Je to jasný dôkaz, že ich masové stretnutia boli len vďaka ťažkej finančnej a inej podpore. Bez ťažkých  peňazí sú - ako im hovorí Haščák - len "hovno". 

Na hrad som teda nešiel. Aj tak som jasne zistil tú atmosféru, ktorá týchto ľudí obklopuje. Atmosféru bezradnej popletenosti. Toto sú tí najblbší.

Vraj tam hovorila Holcová, Bútora, Pastirčák. Holcová povedala:

"Chcela by som zdôrazniť, že to čo sa deje, táto renesancia Slovenska je preto, že tu zomreli dvaja ľudia - Ján Kuciak a Martina Kušnírová".

Nuž áno, nezabili ich nadarmo.  Už len tým, že novinárskeho učňa nechala podpisovať explozíva, ktoré mu posielala, má oboch na svedomí výrazne aj ona. 

Ľubov

Tak nejako sa hovorí,keď sa vytratí idea a robí sa to nasilu,bez vôle. Sám píšeš,že boli bezradní. Organizátori to tentoraz z nejakého dôvodu odflákli,viď Bystricu,tam to radšej zrušili.
Možno to pravé prekvapenie bude až 17steho. Možno sa predsa len objaví aj Stanke,ako zlatý kliniec.A možno sa ulicami Bratislavy vtedy už budú potulovať iní fešáci
https://www.youtube.com/watch?v=jjFRn5-ikXg

slaven1

Na HS dnes vyšiel článok o pôrodnosti. Pôrodnosť Slovaniek nie je 1 dieťa na každú slovanskú ženu v plodnom veku, ako som si myslel, ale 0.9. To znamená že pomer cigánske / necigánske deti na Slovensku je 43,7:56,3.

Naše médiá sa príliš nevenujú istej tematike, aj keď veľmi aktuálna. Na margo tejto témy bola, napríklad, aj relácia, keď 11. septembra besedovali v televízii TA3 Ábel Ravasz (Most-Híd), splnomocnenec vlády pre rómske komunity, a Ladislav Richter, Platforma rómskych aktivistov. Reláciu si môžete pozrieť tu

Nebudem hodnotiť úroveň relácie ani jej hostí, každý, kto si ju pozrie sám si ju vyhodnotí. V 54 minúte relácie však zaznelo zopár publikovaných štatistických údajov, nič nové, ale predsa trochu na zamyslenie. V Slovenskej republike v priemere za život pripadá na jednu ženu 1.6 detí. Bez rómskych žien však iba 0,9 detí (ja som predpokladal 1.1, nie je podstatné) Vráťme sa na chvíľu do lavíc základnej školy a aplikujme niektoré výpočtové úkony: teda 1,6 – 0,9 = 0,7 a ďalej 0,7 : 1,6  = 0,437 Znamená to teda, že z novonarodených detí v SR je 43,7% rómskych, nerómskych detí je teda 56,3%.

Pána splnomocnenca toto číslo nijak nevzrušuje, alebo to nedáva najavo. Nahliadnime ešte trochu do štatistiky, našiel som údaje z roku 2017. K 31. decembru 2017 mala Slovenská republika 5 443 120 obyvateľov. V roku 2017 sa v Slovenskej republike narodilo 57 969 živých detí a zomrelo 53 914 osôb. Prirodzený prírastok obyvateľstva tak dosiahol 4 055 osôb. Zahraničnou migráciou získala Slovenská republika 3 722 osôb (prisťahovalo sa 7 188 a vysťahovalo sa 3 466 osôb) . Celkový prírastok obyvateľstva Slovenska bol 7 777. V Atlase rómskych komunít v roku 2013 bolo identifikovaných 402840 Rómov.

Ja som presvedčený, že v SR ich žije oveľa viac, ale to nie je teraz podstatné. Použijeme údaj z roku 2013, pre náš orientačný výpočet je to postačujúce. Hovorím v množnom čísle, pretože som za to, aby ste so mnou počítali ak uznáte za vhodné. Počítajme teda ďalej 402840 : 5443120 = 0,0745 v SR je teda minimálne 7,45% obyvateľstva rómskeho. Z narodených detí 57969 x 0,437 = je 25323  rómskych, nerómskych detí sa narodilo 32646. Pozrime sa ešte na to, koľko ľudí zomrelo a aké bolo ich etnické zloženie. Zomrelo v roku 2017 53914 osôb, z toho x 0,0745 = 4016 Rómov a 49898 Nerómov.

Rómska populácia je vekovým zloženým oveľa mladšia ako nerómska, takže ich zomiera menej, ale aj tento faktor zanedbáme. Čo to znamená 49898 – 32646 = 17252 nerómskych obyvateľov teda ubudlo a pribudlo 25323 – 4016 = 21307 rómskych obyvateľov. Aký je teda prirodzený prírastok 21307 – 17252 = 4055 obyvateľov. Áno číslo sa zhoduje so štatistickým údajom. Záverom sa dá na základe údajov spomenutých v uvedenej besede povedať, že s presnosťou rovnajúcou sa takmer istote v Slovenskej republike v roku 2017 ubudlo 17252 obyvateľov nerómskeho pôvodu a pribudlo 21307 obyvateľov rómskeho pôvodu, taktiež sa prisťahovalo 7188 cudzincov a vysťahovalo 3466 pôvodných obyvateľov.

Kto chce, môže si ako domácu úlohu vypočítať, za koľko rokov sa pri takomto trende nerómska a rómska populácia v SR vyrovná. Závery pre seba by mala vyvodiť nielen politická reprezentácia Slovenska, ale aj nerómske ženy by si mali položiť otázku, ako plnia svoju reprodukčnú úlohu, samozrejme, muži tiež majú o čom rozmýšľať, tomuto národu je vraj tak dobre ako mu ešte nikdy v histórii nebolo. Tak v čom je vlastne problém?

Jozef Šedovič

Je to dôsledok aj skrytej kolonizácie Slovenska, keď je naša energia, hodnota vytvorená našim národom, odsávaná preč či u nás doma sú cielene vytvárané také ekonomické podmienky, že ľudia (bez priameho príkazu, ako keby sami od seba) odchádzajú do krajín metropole.

Okupant v prvom rade kontroluje informačné pole, cez ktoré nastavuje "hodnoty". Zobrazované filmy v kinách (iba Holyúd), tv (Markíza), internete (Youtube), sterilné pesničky, preklady homo-literatúry zo Západu, propaganda ideológie LGTBAADRD, atď. Treba zákon na zákaz vlastnia médií zahraničím, kino-siete tiež nemôžu byť vlastnené rôznymi izraelskými sro-čkami.

O orbánovských opatrení na podporu rodiny som písal tu (nenávratná mladomanželská pôžička 30 000€ atď.)

Vy kľudne o počasí, ja budem o tomto.

Norman

že na Hlavných správach také niečo vôbec uverejnili. A čo, už sú vianoce?

Tvoju výčitku v poslednej vete, že sa tu málo venujeme rasovej racinalite a hnedoidom, oceňujem jednou vetou: To si teda hrdina.
Keď sa situácia otočí, budú podobní hrdinovia, ako ty, všetci a všetci nám budú vyčítať, že sme málo písali o rase a anglosionistoch. Dúfam, že sa toho dožijem, ako sa budete nadúvať a chodiť do televízií a podobne. Som si istý, že to POTOM tak bude.
Už to raz tak bolo.

Len či venovaním sa tejto téme nebudeš v rozpore s Putinovou doktrínou a antifašistickým učením.

nové