Idiotská chyba J&T Investment Advisors v metadátach vládnych dokumentov k "odkúpeniu" SPP

Vysvitlo, že vládny materiál programu rokovania s označením Informácia o preferovanom spôsobe reorganizácie skupiny spoločnosti Slovenský plynárenský priemysel, a.s. - nové znenie (Ikonka wodru > pravý tlačídko myši > Uložiť odkaz ako), boli čiastočne vytvorené spoločnosťou J&T Investment Advisors, s.r.o. Súdi sa tak na základe metadát dokumentu 0304_materiál.docx.

Idiotská chyba J&T Investment Advisors v metadátach vládnych dokumentov k "odkúpeniu" SPP

Štátokorporácia

Neviem posúdiť, ktorí Investičný poradcovia z JaT to boli, či českí ("O Slovensku sa rozhoduje v Prahe?") alebo slovenskí z IČOm 46840371 (žiadnu spoločnosť s názvom "J&T Investment Advisors, s.r.o." som v ORSR nenašiel).

Na základe návodu na forenznú analýzu .docx som našiel tieto metadáta v dokumente 0304_materiál.docx stiahnutom 12.9.2013 08:00 (uloz.to):

core.xml

 <dc:title>VLÁDA SLOVENSKEJ REPUBLIKY</dc:title>
 <dc:creator>MHSR</dc:creator>
 <cp:lastModifiedBy>Slavkovska Tatiana</cp:lastModifiedBy>
 <cp:revision>17</cp:revision>
 <cp:lastPrinted>2013-09-03T11:32:00Z</cp:lastPrinted>
 <dcterms:created xsi:type="dcterms:W3CDTF">2013-09-03T14:59:00Z</dcterms:created>
 <dcterms:modified xsi:type="dcterms:W3CDTF">2013-09-04T10:28:00Z</dcterms:modified>

V dokumentoch sa opakujú tieto mená: Gabriela Kobidová (MHSR), Straka Vincent (MHSR), Slavkovska Tatiana (MHSR), Janošová, Vlasta Pechová.

Metadáta je možné ľahko zmeniť alebo upraviť. Koniec koncov, dnes ráno sa tam už zmienka o J&T Investment Advisors, s.r.o. nie je. Záznam z dokumentov vycenzurovali opravili.

Možnosť rýchlej úpravy metadát uvádzam aj preto, lebo Nový ekonomický a poriadok (skratka NWO), si na udalosti dosť prihrial polievočku. Že vraj staré počítače za to môžu - dozvieme sa v článku na aktualne.sk (Vodca Líder NOVA Mojastará Daniel Lipšic tvrdí, že Slovensko je okupované finančnými skupinami, ktoré sám ochraňoval.)

Idiotská chyba

Slovo "odkúpenie" je v nadpise v úvodzovkách preto, lebo je falošné. SPP nemôže byť odkúpený, pretože nebol predaný, bol ukradnutý. Rovnako ako Telekom, Slovenské elektrárne, Veolia voda, VŠŽ...

Výborne situáciu glosovali na Slobodnom vysielači http://archive.slobodnyvysielac.sk/2013-09-11_21-00_informacna-vojna-per...

Tu je Blog o Malatinskom ako klame http://jozefo.blog.pravda.sk/2013/09/11/sudruh-malatinsky-toto-teda-nie-...

Malatinský už nechce kúpiť zvyšok SPP, aj keď to sám navrhol. Odkúpenie materskej firmy SPP nemusí byť podľa ministra hospodárstva dobrý krok. Problémom má byť zmluva o dodávke plynu z Ruska (5. 8. 2013 10:42 tasr) http://ekonomika.sme.sk/c/6891810/malatinsky-uz-nechce-kupit-zvysok-spp-...

 
Norman
Priamo Slobodný vysielač, alebo len nejaký fanúšik? Ale je fajn, ze tam je naša stránka, aj keď bez adresy a len dekoračne.) Ale k veci: 1. Ako je to technicky s tým Wordom? Metadáta na .doc filoch? Jedná sa naozaj o razítko konkrétneho inštalovaného Wordu, alebo to tam zostáva visieť? - wordovské súbory sa s radoťou prepisujú, keď sa potrebuje nový - nezobere sa template, ani sa nstvorí nový, ale zobere nejaký starý a ten sa "vymaže". Mení sa vtedy ten údaj, alebo tam zostáva starý? Technicky je to dosť chatrný údaj. Podla mňa je to len pomocný údaj pri písaní textu - to nie je žiadne "razítko". Mýlim sa? 2. Politici sú V PRINCIPE ovládaní korporáciami. Žial, o tom je kapitalimus. Na čo sa to hrajú, Lipšicovci? To nie sú pomery Smeru, tí to nepritiahli, za druhej strany to bolo ešte viac. To niekoho prekvapuje? A k čomu vlastne teraz akože došlo? Pýtam sa bez irónie, fakt neviem - niekto niečo dostal zadarmo? Ja chápem aj ľudí v Slobodnom Vysielači, ja sa tiež rád rozčulujem a pohoršujem, nie? - ale toto ma nejako nebere. Je to na vode. To sú poddľa mňa len hryzance úplne na oko, aby Lipšicovci  získali nejaké hlasy, nič iné.  
slaven1

Tiež som pozeral, že ilustračný obrázok je známy.

1. Prepíš priponu docx na zip > Odzipuj > A možeš sa v tom hrabať. Údaj sa asi mení.

2. Lipšicovci, Dzurindovci, Sulíkovci, Bugárovci, Hlinovci, Najobyčajnejší ľudia... sa hrajú na predčastné voľby, pretože došlo skoro k tomu (možno dôjde) je SR kúpi zadĺžený a stratový podnik (rozvoz plynu pre domácnosti a podniky) a ziskové časťi (transport a skladovanie plynu, či ktoré sú tie ziskové) si nechá JaT.

Som zvedavý, ako to dopadne. Snáď nám pre Slovenský Plynárenský Podvod nepadne vláda :D

Norman
1. Asi sa mení?Zabralo mi to drahocenných 5 minút (bez irónie) aby som -pre istotu- zistil, že sa to nemení podla licencie editora. Ja s wordom nerobím už každý deň, aby som si bol hneď istý, ale teraz je jasné, že je to totálna blbosť. Firmy majú určité pravidla práce so súbormi, ale viem si predstaviť, viem, ako sa to robilo kedysi, ako som písal, - v každom súbore máš svoje nastavenia, fonty a podobné veci, z určitého dôvodu, možno len zvyku, sa nepoužívali template - zobereš starý (prípadne aj cudzí) a máš formu zaručenú. Kedže JaT posiela či vymieňa dáta s vládou. Určite sa celá záležitosť týka aj JaT a - v najhoršom vysvetlení zrejme sa nedodržiava žiadne "utajenie" a dokumenty pred finálnym spracovaním boli na notebooku niekoho, u koho byť nemali. Ale veď táto technická anekdota predsa nič nemení na fakte, ktorý každý aj OFICIALNE by mal vedeť - toto je kapitalizmus.   2.In media res - akcia Ochráňme markízu 2. Havlovské prasce idú hnať ľudí do ulíc. Ja som v uliciach bol - nie na Markíze, to teda nie, taký blbý som nebol nikdy. Bol som na Gorile, bol som na Dobrovodskom, bol som pri Liatom Olove Izraela januar 2009, bol som teraz na Sýrii a podobne. Teraz je to na vás, aby vás znova nafarbili a hor sa, ako vyzýva ta sviňa ( "Slovač hlúpa bedač" a podobne ) bloger Jozefo z Londýna  - na zabite Malatinského (tvoj link http://jozefo.blog.pravda.sk/2013/09/11/sudruh-malatinsky-toto-teda-nie-...) tak sa dajte zatiahnuť do provokácií. Teraz je to na vás - alebo na nich - nech ukážu, ako dokážu ešte zafarbiť ľudí.:) Prajem vela šťastia. Určite bude každá demonštrácia - bez srandy - v médiach, aj v CNN. možno sa ňou budú zaoberať aj v US kongrese - veď vieš, tá obava o demokraciu. Bola tu na stránkach reč o opatrnosti, ono, ľudia sú opatrní, sa snažia, budujú v dobrej viere, ale potom sa nakazia vírusom. To je pravé knowhow "tých" svíň - psychoinfekcia. Ja nie som paranoik, ale smradlavé mäso cítiť na sto honov.  Dokonca Sulík v Slobodnom rádiu .. heh, to je úpadok :) ale veď oni sa poučia.      
nonula
Nezavisly poslanec Lipsic je aktualne hovorcom opozicie- Lipsic povedal, Lipsic tvrdi, Lipsic...to je forsaz masaz
slaven1

Matovič a Ficova hlava
Toto nie je koláž, toto je skutočnosť :-)

Bábka z divadla na Ficovej? stoličke
Bábka je na Ficovej stoličke?

Štatistiky nepustia
- Na čo si platíme Úrad pre reguláciu sieťových odvetví? - opýta sa Slovák za vlády Ivetky. Čísla nepustia (kliknite si pre zväčšenie). PS: Tento rok nás úrad vyšiel na 2,7mil EUR!

Hlina stail :)

Slovenská trikolóra na hrudi
"Spokojní" občania aj so slovenskou trikolórou na hrudi

Lipšic s transparentom - Volič je hovno
Daniel Lipšic z ADF (78tis EUR) sa nachádza v SME galérii na 40% fotografií. Tu drží v ruke transparent "Volič je hovno".

FOTO SME - TOMÁŠ BENEDIKOVIČ

- včera sme zažili v parlamente ďalšiu bitku - Viskupič napadol Matoviča tzv. vyprovokovali nepodstatnú idiotinu na zabávanie populácie - divákov Narkózy, Hnojky a RTVS
- vyhrážajú sa Slovensku - Štátny plyn alebo vyše 20-percentné zdražovanie:

Je pravdepodobné, že ak by štát SPP neovládol, súkromný investor, ktorým je v súčasnosti Energetický a průmyslový holding (EPH), by požiadal o zvýšenie cien plynu najmenej o 20 percent. O toľko je totiž v súčasnosti plyn na Slovensku lacnejší oproti cenám v Česku, kde ceny odrážajú situáciu na trhu [A čo ceny v Nemecku? Ceny vo Francúzsku? Čo ceny plynu na Ukrajine alebo v Bielorusku, Srbsku? Ako je na tom SR zvhľadom na krajinu, kde nepanuje JaTaP (samozrejme prepočítané na priemernú hodinovú mzdu!)]. Premiér Fico tvrdí, že zdražovanie by muselo byť až na úrovni 26 percent. Ak by na zdražovanie regulačný úrad nepristúpil, SPP by mohol štát dať na súd a potom by hrozilo [tzv. možno], že daňovníci na to tak či tak doplatia [bububu].

- SPP nemožno odkupovať, pretože nebolo predané. SPP bolo ukradnuté, možno ho len znárodniť.

- Úrad pre reguláciu sieťových odvetví stál SR tento rok: 2,7 mil. , Ústavný súd 3,3 mil., Najvyšší súd 8,7 mil., Prokuratúra 65mil., Ministerstvo Spravodlivosti 311 mil., Ministerstvo Vnútra 899 miliónov EUR - aký je výsledok ich práce?

Norman
To je tak, keď sa raz prelomí tabu. Vrátane tabu osobnej dehonestácie.
elle
Ako sa niekto moze pobit o kartonoveho fica? Oni ti parlamentovi povalaci maju dovolene pouzivat alkohol pocas zasadani? Nehnevajte sa, ta krajina nema buducnost. Tu uz pomoze iba zopakovat rok 1968. To treba obsadit a nastolit poriadok. Viem, viem...znie to absurdne, ale naozaj vidi niekto inu moznost?   Ten muz  vykrikujuci z balkona je hrdina. Zufaly hrdina.///" bezny obcan nema pracu a vy si tu z parlamentu robite kabaret....ved za to sa ma vesat. Naozaj.
Ema
Západ nám ju doslova prežral a ako sklenené korálky domorodcom nám nadelil ožralých retardov vyselektovaných do politických funkcií západným systémom "slobody a demokracie".  
Norman
Ešte tak, aby tu tieto rôzne krajiny pretrvali dlhšie, ako svojich obligátnych  50 - 100 rokov. Názov, áno, jedine tak názov prežíva aj tisícročia (napr. Svatá Rímska Ríša), dokonca aj ožíva ako fénix z popola. Ale ide o iné - samozrejme, že Slovensko, malá krajina bez reálnej minulosti vlastnej mocenskej tradície je priestor, kde bude dochádzať k zmenám. Je to priestor, ktorý bude mať tendenciu na experimentovanie, na vývoj. Bude to nevyhnutné. Je to jedna z mála naozaj nových krajín. Nie že by to bolo príjemné a bez rizika - ale pre zvedavého našinca je to (relatívne) zaujímavé.
slaven1

Slovensko má takú budúcnosť, akú si dokáže aj s mojou pomocou zabezpečiť (čítať "s mojou", nečítať "so slavenovou") .

NEpanikár, organizuj sa

Nikto nevie aká budúcnosť skutočne bude. Budúcnosť môže byť predpokladaná (prediction), ale nikdy nie zaručená ("budúcnosť je jasná, budúcnosť je orange" - čistá sračka).

Minulosťou sa netreba prehnanie zaoberať (holoholo), lebo sa s ňou nedá urobiť nič. nezmeníš veci čo sa stali. Jediné čo môžeš ovplyniť je budúcnosť a jedine kedy tak môžeš urobiť je teraz.

Morálka na lodi je zlá, to vidím. Mňa by zaujímalo kam s našou loďkou plávame. Kam sa chceme dostať, my Slováci, v tejto postindustriálnej dobe? Ak si nevytvórime vlastných žrecov prediktorov, tak si s nami aj naďalej bude Brusel, Wašinkton, Moskva a Švajčiarsko robiť čo chce.

Aký je náš sen?

Norman
že poznám budúcnosť. Samozrejme, časť z nej. Napríklad som si istý, že zajtra vyjde slnko. A čo viac - viem to na základe čoho? Na základe MINULOSTI. Kto nepozná minulosť, nepozná nič. Kto pozná minulosť, pozná aj budúcnosť.   (čo sa týka spomenutého príkladu - keby človek nepoznal minulosť, musel by veriť holokaustovi. Holokaust nie je minulosť - je to politické náboženstvo. Tak, ako nanebevstúpenie panny Márie nie je minulosť, ale je to náboženstvo.  )

nové